Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ruja i zacielanie krów

306 odpowiedzi na ten temat

#201 Share poziomka

poziomka

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 304 postów
  • Zainteresowania:bydło mleczne

Napisany 26 listopad 2013 - 19:21

Ruja i zacielanie krów Ok tak też myslałem bo coś mnie doszły takie słuchy.Tylko że to co powiedziałes to słyszałem w odwrotności lub nie zrozumiałes mojego zdania.Słyszałem że w celu sprawdzenia czy krowa ma ruje bydłuje robią USG jeśli ma wystarczająco mocne to zacielją jesli nie to dają dogębnie ? jakiś preparat czy coś i krowa ma mocniejsze ruje za jakiś czas i jest już zdolna w 100% do utrzymania zarodka

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ruja i zacielanie krów Dzisiaj, 13:33
  •  

#202 Share xkrafft

xkrafft

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 06 grudzień 2013 - 13:12

Ruja i zacielanie krów Przez jakiś czas tu nie zagladalem, ale temat trzeba skonczyc.

To był zastrzyk, który miał wywołać ruję za 3 dni? Jeżeli tak to jest wiele większa szansa niż 50 na 50 na to że zrzuci cielaka. Jest to niemal pene pownieważ głównym zadaniem tego specyfiku jest "zaburzenie" naturalnego położnia pęcheżyka. A jeśli krowa jest cielna to niestety ten hormon pozbywa się zarodka aby móc zacząć cykl od nowa.

Nie, to byl ten pierwszy zastrzyk. Miną juz miesiac, tydzien temu robilem usg i weterynarz powiedzial ze wszysko jest w porządku, cielak sie rusza, znaczy że żyje (cale szczescie)

za 2-3 dni zrzuci cielaka. Potem odczekaj ze 2 tygodnie i zrób płukankę jak ma być jeszcze zacielana.

tutaj zasiegnąłem rady weterynarza, ktory powiedzial ze w takich przypadkach krowa zrzuca po około tygodniu, najpierw cielak obumiera a pozniej krowa go zrzuca.
Dzieki za wszelkie podpowiedzi i sugestie:)

#203 Share ChudyxD

ChudyxD

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 242 postów

Napisany 06 grudzień 2013 - 13:49

Ruja i zacielanie krów U mnie jałówka w 4 miesiącu po hormonie zrzuciala :(

#204 Share konrad82

konrad82

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 969 postów

Napisany 06 grudzień 2013 - 14:24

Ruja i zacielanie krów U mnie też jałówka po hormonie zrzuciła po kilku dniach, ale jest już cielna ponownie. Trzeba uważać i czytać 3 razy co i gdzie sie zapisuje...

#205 Share oktawia1988

oktawia1988

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 243 postów

Napisany 15 czerwiec 2014 - 21:16

Ruja i zacielanie krów Witam, mam jalowke (mieszaniec hf z lm) , waga ok 350 kg, ma 13 mcy. Ruje miala juz 3 albo 4 razy, czy moge juz ja zacielic, czy jeszcze odczekac? jaka rasa proponujecie, angus, lm?

#206 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 30 wrzesień 2014 - 19:48

Ruja i zacielanie krów

lm

#207 Share oktawia1988

oktawia1988

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 243 postów

Napisany 01 październik 2014 - 20:39

Ruja i zacielanie krów

Od miesiaca jest zacielona lm :)  za ok 2 mce bede zacielac hf czyms miesnym, i jalowke sm x ch, zastanawiam sie nad BDA, co wy na to,czy ta rasa nadaje sie na jalowki ( byk NUGAT ? )

#208 Share deror24

deror24

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 23 październik 2014 - 15:59

Ruja i zacielanie krów

U mojej krowy nie ma ruji .. Czy mogą coś pomóc zastrzyki na roztłuczenie? Krowa dostała juz jeden zastrzyk i nadal nic

Połączone

Edytowany przez danielhaker, 02 grudzień 2014 - 16:59.

#209 Share mariusz27

mariusz27

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 189 postów
  • Zainteresowania:maszyny rolnicze rolnictwo

Napisany 23 październik 2014 - 19:12

Ruja i zacielanie krów

zrob usg i wszystko bedzie jasne byc moze ma cyste na jajniku i stad problem

zetor team
ZIELONA STRZALKA

#210 Share oktawia1988

oktawia1988

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 243 postów

Napisany 23 październik 2014 - 19:22

Ruja i zacielanie krów moze ma cicha ruje, ze trudno Ci zauwazyc. Jesli napewno nie ma, zacznij jej podawac betakaroten, albo pelnoporcjowke dla clecznych krow,one maja witaminy. Moze byc tez, ze trzeba bedzie zrobic jej plukanke.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#211 Share Rolnik2900

Rolnik2900

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 39 postów

Napisany 23 październik 2014 - 19:43

Ruja i zacielanie krów

przy wizycie weta pokaz mu te sztuke niech włozy reke zbada czasami same namacanie pomaga i zaczyna polowac . i zacznij dawac witaminy to beda ci polowac same 

#212 Share duszek32

duszek32

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 22 listopad 2014 - 10:22

Ruja i zacielanie krów lekarza wez to ci sprawdzi

#213 Share szymi4512

szymi4512

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 196 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Hodowla bydła mlecznego, Muzyka electro house..:)

Napisany 16 grudzień 2014 - 14:05

Ruja i zacielanie krów

Witam Panowie,

Mam taki problem w stadzie, otóż krowy zacielają się jak sie zacielają ale chodzi oto że rodzą się praktycznie same byki a zalezy nam na jałówkach... Inseminator mówi że jak się zaciela pod koniec rui to raczej bedzie byk a na jałówke to trzeba bardziej poczatku rui.. Ile w tym prawdy? Czy ktoś ma jakiś sprawdzony sposob na poprawe szansy na wystąpienie jałówki? Po jakim czasie kryć od wystąpienia rui? 

Z góry dzieki i pozdrawiam :)

Przepraszam za ortografie, nigdy nie byłem w tym dobry ;P

#214 Share grzegorz132

grzegorz132

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 612 postów

Napisany 16 grudzień 2014 - 14:27

Ruja i zacielanie krów

mam podobnie wszystkie rasowe po dobrych matkach sa byczki  shiuz bydgoszcz   jedynie buhaje testowe  oraz inne niz hf daja pol na pol albo przewage jalowek u mnie

#215 Share szymi4512

szymi4512

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 196 postów

Napisany 16 grudzień 2014 - 16:27

Ruja i zacielanie krów

ja mam z wchirz-u... 

#216 Share Borubar

Borubar

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 85 postów

Napisany 16 grudzień 2014 - 22:28

Ruja i zacielanie krów

Witaj, słyszałem też o tym tylko bardziej sceptycznie do tego bym podchodził.
Może się zastanów nad jakimś nasieniem seksowanym z wchirz jak pamiętam to robiłem u jednego gospodarza to w seksie fajnie wychodził hiacynt i cantor na krowy ,na jałówki to bang'em robiliśmy to lipa. Możesz z nimi pogadać jak z nimi współpracujesz co tam mają innego, bo ja akurat nie wiem co dokładnie teraz w ofercie mają.
Widziałem ich oferte nasienie z heifer-plus tylko nie miałem jeszcze do czynienia z tym więc nie powiem, można się zainteresować.
Ja robie jeszcze Marcellusem z TG nasienie sortowane to też fajnie wychodzi.
Mam nadzieje że pomogłem jakoś.

#217 Share szymi4512

szymi4512

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 196 postów

Napisany 17 grudzień 2014 - 09:59

Ruja i zacielanie krów

seksami robimy jałówki prawie wszystkie ale itak wiecej krów się cieli wiec itak przewaga byków. A dlaczego Bangiem lipa wychodzila? Heiferem robimy ale szału niema po tym...

#218 Share Borubar

Borubar

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 85 postów

Napisany 17 grudzień 2014 - 14:06

Ruja i zacielanie krów

Słabo łapały przynajmniej tymi co robiłem. 15 porcji może 3 cielne jaki mi mówił większość jeszcze hiacyntem poprawione i większosć chyba złapały, teraz nie wiem jak to wygląda bo akurat u niego już nie robie.

#219 Share szymi4512

szymi4512

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 196 postów

Napisany 17 grudzień 2014 - 18:31

Ruja i zacielanie krów

mam chyba dwie jałóweczki Bangiem zacielone ale juz nie pamietam za ktorym razem ale jedna napewno za pierwszym... po jakim czasie wgl zacielac krowy? Jestem na studiach zootechniki i niby ksiazkowo powinno sie miedzy 12-18h od zauwazenia pierwszych objawow rui ale gadalem z kumplem tez studiuje zoot tylko wyzszy rok to mi mowil zeby wczesniej zacielac i on w praktyce tez to stosuje( ma dużą hodowle )

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#220 Share Borubar

Borubar

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 85 postów

Napisany 17 grudzień 2014 - 20:13

Ruja i zacielanie krów

Każdy robi jak uważa, ja u siebie różnie inseminuje, bardziej obserwuje ruje jak się już uspokaja to robie , tak przeważnie to 8-12h tak około, wole robić w stojącej rui niż potem się szarpać bo często przy tych 13-18h krowy już nie chcą stać.