Skocz do zawartości

Zdjęcie

Stadnina / Agroturystyka

15 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Arkadiusz122

Arkadiusz122

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 22 czerwiec 2010 - 14:11

Stadnina / Agroturystyka Witam. Przepraszam że źle to wstawiłem ale proszę o opinie. Co myślicie o stadninie koni w jakimś fajnym miejscu połączoną z agroturystyką?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Stadnina / Agroturystyka Dzisiaj, 23:50
  •  

#2 Share Przemko

Przemko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 415 postów
  • Zainteresowania:USŁUGA KOSZENIA ZBÓŻ KOZIENICE, MAZOWIECKIE, OKOLICE

Napisany 22 czerwiec 2010 - 15:41

Stadnina / Agroturystyka Jako sam pomysł uważam za nawet niezły. Możliwe że można nawet na tym nieźle zarobić. Ale napisz gdzie to dokładnie ma być, miejscowość krajobraz itp. Oraz trzeba zacząć od tego czy masz jakieś gospodarstwo zaplecze do tego, czy też wszystko od podstaw, no i ile kasy chcesz na to przeznaczyć. ;)

#3 Share sirKonrado

sirKonrado

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 256 postów

Napisany 22 czerwiec 2010 - 15:47

Stadnina / Agroturystyka Pomysł bardzo interesujący ale tez wymagający dużego wkładu zwłaszcza gdy się zaczyna od zera

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share kman

kman

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 22 czerwiec 2010 - 15:51

Stadnina / Agroturystyka Ja mam agroturystykę, kajaki 3 konie i 4 kozy, krów nie mam, zaś cieszy się to sporym zainteresowaniem ;), z kajaków są spore zyski :D

#5 Share Arkadiusz122

Arkadiusz122

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 22 czerwiec 2010 - 16:53

Stadnina / Agroturystyka kman o kajakach też myślałem bo miało to by być w Borach Tucholskich ziemie bardzo nisko urodzajne za m2 5 zł aż się dziwiłem jak mi dziadek o tym mówił to dziwiłem się i nie mogłem uwierzyć. A jeszcze pytania do kman maż dużo chętnych, da się z tego wyżyć i jak to wygląda? proszę bardzo o odpowiedź. Ale dokładnie zastanawiam się jeszcze gdzie takie coś można by otworzyć :D . Jeszcze chciałbym mieć kajaki i dostęp do tamtejszych kanałów które są tak rozległe i nawet można nimi dopłynąć do Bydgoszczy oczywiście dalej też :) . Miałby być też to pensjonat dla koni i hotel dla różnych zwierząt. Myślę tu o dużej stadninie nie na 20 - 30 koni. Bryczki do ślubu, rekreacyjnie, przygotowywanie koni do zawodów... i tak dalej. Zdrowa żywność kozy, owce, krówki (w małej ilosci oczywiście ;) ). Coś podobnego do http://www.stadninabialogora.pl/ :) . Co jeszcze byście radzili????

m2 kosztuje 5zł

#6 Share mickas092

mickas092

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 2204 postów
  • Zainteresowania:Szeroko pojęte rolnictwo ;)

Napisany 22 czerwiec 2010 - 17:14

Stadnina / Agroturystyka Hektar to 10000 m2 więc 10000 x 5 pln to zaje***ta kwota ;)

#7 Share Arkadiusz122

Arkadiusz122

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 22 czerwiec 2010 - 17:57

Stadnina / Agroturystyka :D ;) sorki to musiało mi się coś pomylić muszę jeszcze zadzwonić do dziadka więc dokładnie się dowiem :) :)

#8 Share Przemko

Przemko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 415 postów

Napisany 22 czerwiec 2010 - 18:59

Stadnina / Agroturystyka arek a to już zrezygnowałeś z zakładania gospodarstwa i kredytu na 2 mln zł, i teraz chcesz zacząć w nowym kierunku agroturystyki. ???

To też są potrzebne duże pieniądze. ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9 Share Arkadiusz122

Arkadiusz122

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 22 czerwiec 2010 - 19:56

Stadnina / Agroturystyka No myślę myślę i chyba to jest bardziej dochodowe co o tym sądzisz Przemko?

#10 Share Przemko

Przemko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 415 postów

Napisany 23 czerwiec 2010 - 14:19

Stadnina / Agroturystyka Ale jakbyś chciał zacząć od tych koni to na pewno nie tak jak piszesz że 30 koni --- nie dasz rady tyle z początku ja stawiam, że byś musiał zaczynać max od 5, do tego kilka ha łąk i pole. A dowiadywałeś się wogóle jaki kredyt możesz dostać ???

#11 Share Bogdanek

Bogdanek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 140 postów
  • Zainteresowania:Jak każdy lubię nowinki techniczne, interesuje mnie wszystko co z tym jest związane.
    Żona, dziecko, pies:), teściowa... - w takiej kolejności to ustawię. :D

Napisany 14 lipiec 2010 - 09:14

Stadnina / Agroturystyka Świetny pomysł z tą stadniną i agroturystyką. Zastanawiam się ile taki biznes by kosztował. Orientuje się może ktoś z Was? :)

#12 Share Arkadiusz122

Arkadiusz122

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 17 lipiec 2010 - 19:44

Stadnina / Agroturystyka A to wychodziło 5000 zł za 1 ha bo się dowiedziałem !! :D B) :D :D

#13 Share BOKSKOZLOW

BOKSKOZLOW

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 232 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo i pilka nożna

Napisany 19 lipiec 2010 - 19:01

Stadnina / Agroturystyka Cześć. Też chce założyć agroturystykę ale najpierw najpotrzebniejsze rzeczy do tego. Także czy moglibyście powiedzieć od czego zaczynaliście?

#14 Share DanRol95

DanRol95

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 138 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 13 luty 2011 - 16:26

Stadnina / Agroturystyka Agroturystyka to dobry pomysł i dobra inwestycja jeżeli mieszkacie w fajnej okolicy lub jakimś jeziorze. Niedaleko mnie jest takie gospodarstwo agroturystyczne. Ma konie i zainteresowanie ma naprawdę duże co sie łaczy z dobrymi zarobkami.
Drugą dobrą inwestycją to pensjonat dla koni (HOTEL) takie przetrzymanie konia z wyżywieniem kosztuje od 400 do nawet 600zł miesięcznie z jednego konia. Więc jeśli bedziesz miał 5 sztuk to wychodzi 2000tys. do 3000tys. miesięcznie.

#15 Share mora

mora

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 308 postów
  • Zainteresowania:literatura,kynologia, motoryzacja z naciskiem na T4

Napisany 18 luty 2011 - 19:35

Stadnina / Agroturystyka Mogę sprzedać komuś konie do rekreacji.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#16 Share irzi

irzi

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 14 marzec 2012 - 08:58

Stadnina / Agroturystyka

Cześć. Też chce założyć agroturystykę ale najpierw najpotrzebniejsze rzeczy do tego. Także czy moglibyście powiedzieć od czego zaczynaliście?

Kolego jak chcesz bawić się w ten biznes to musisz mieć trochę gotówki a najlepiej sporo, tez pokoje muszą być z łazienka i to nie byle jakimi, pokoje w miarę komfortowe z tv i najlepiej dostęp do kuchni, bo nie każdy chce wyżywienie od gospodarza. Jakieś obejście grill zadaszony to podstawa i masa kasy na reklamę.

Zobacz na moje gospodarstwo http://folwarczek.pl, te meble która tam mam to mają 5 lat i już nadają się do wymiany, część gości w ogóle nie szanuje pokoi itp.
Więc jak chcesz zachować jakiś standard to trzeba co kilka lat robić wymianę mebli a malowanie to min raz do roku.
Zapraszam do obejrzenia strony mojego gospodarstwa Agroturystycznego Folwarczek
www.folwarczek.pl