Skocz do zawartości

Zdjęcie

Problem ze wspomaganiem DX 85

13 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Karol123456

Karol123456

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 22 czerwiec 2010 - 11:59

Problem ze wspomaganiem DX 85 Witam wszystkich.
Jako, że to jest mój pierwszy post na forum proszę o wyrozumiałość ;)

A więc mam następujący problem: w ciągniku Deutz DX 85 mam słabe wspomaganie. Na postoju mogę jedynie skrecić w lewo, w prawo jest to praktycznie niemożliwe, Drży kierownica i słychać dziwne skrzypienie. Jak rusze ciągniekiem wówczas mogę skręcić, lecz i tak wydobywa się dziwny dźwięk...
Co może być przyczyną takiego zachowania??

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Problem ze wspomaganiem DX 85 Dzisiaj, 16:38
  •  

#2 Share wojno33

wojno33

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 138 postów

Napisany 22 czerwiec 2010 - 12:53

Problem ze wspomaganiem DX 85 może pompa się psuje
KPK Kumurun Team

#3 Share przemrolnik

przemrolnik

WETERAN

• V.I.P.
  • rank
  • 1162 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, AgroFoto.pl

Napisany 22 czerwiec 2010 - 13:58

Problem ze wspomaganiem DX 85 chyba raczej brak oleju w zbiorniczku...

#4 Share Karol123456

Karol123456

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 23 czerwiec 2010 - 10:38

Problem ze wspomaganiem DX 85 pompa jest podobno nowa (tak mi mówił koleś co od niego kupiłem ciągnik). Oleju było mało, ale dolałem. Zauważyłem jeszcze pewną rzecz, mianowicie przewód od zbiornika oleju do pompy był załamany i możliwe, że przez niego nie chciał iść olej, lecz nawet jak go wyprostowałem to wspomaganie działa jak działało... Jest możliwe, aby układ był zapowietrzony? Ewentualnie jak go odpowietrzyć.

I jeszcze jedno pytanie, gdzie w lubelskim mogę sprawdzić pompę oraz orbitrol??

#5 Share gajus7

gajus7

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 12 sierpień 2010 - 06:56

Problem ze wspomaganiem DX 85 Ja mam DX 90 i podobne objawy. Aż boję się zaglądać co może być przyczyną. Jak naprawiłeś Swój napisz co było przyczyną.

#6 Share Karol123456

Karol123456

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 17 sierpień 2010 - 11:05

Problem ze wspomaganiem DX 85 Narazie nie rozwiązałem problemu, jest jak jest. Troche to wkurza, ale da sie jechać... Zauważyłem jeszcze, że jadąc na wprost jak puszczę kierownicę to ciągnik delikatnie skręca w prawo... Chyba nie powinno się tak dziać... A i jeszcze jak na zapalonym ciągniku chciałem odpowietrzyć siłownik od wspomagania to zauważyłem, że ciągle z jednej i drugiej strony siłownika jest ciśnienie (dość mocno olej leciał...)

#7 Share gajus7

gajus7

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 17 sierpień 2010 - 13:24

Problem ze wspomaganiem DX 85 Myślę że to wina arbitrola bo gdyby była wina pompy to nie działał by podnośnik ani ładowacz. Spróbuję przełożyć arbitrol z kombajnu to sie odezwę czy to jego wina.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8 Share Karol123456

Karol123456

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 18 sierpień 2010 - 06:49

Problem ze wspomaganiem DX 85 OK. To czekam na odpowiedź...

#9 Share Grześ

Grześ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 495 postów

Napisany 17 wrzesień 2010 - 21:11

Problem ze wspomaganiem DX 85 A co się dzieje jak orbitrol buczy podczas kręcenia na postoju ok.
The Truth Is Out There

#10 Share lagunal6

lagunal6

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 60 postów

Napisany 09 lipiec 2015 - 19:18

czy na zgaszonym silniku mozesz krecic kierownica?

#11 Share mateuszmazur

mateuszmazur

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 17 lipiec 2015 - 15:23

U mnie podobny problem ale w DX 120. Na zgaszonym kierownica powoli się skręca. Czy ktoś to już naprwaiał?

#12 Share Nomadicus

Nomadicus

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 25 sierpień 2016 - 14:16

Witam,

Po wpisanu w wyszukiwarke " problemy ze wspomaganiem Deutz DX 90 " - ten temat pojawia sie jako pierwszy.

Wiec wiele osob tu zaglada i moze przydadza sie im moje doswiadczenia w temacie.

Deutz dx 90 model z lat 1978-82. wspomaganie na orbitrolu, zasilane z osobnej pompy. Orbitrol firmy ZF, 4 podlaczenia, P, T oraz A i B.

Zazwyczaj gdy nie dziala wspomaganie, lub dziala slabo koncentrujemy sie na pompie lub orbitrolu jako calosc.

Jednak najczesciej problem tkwi w zaworze w samym orbitrolu, ktory pod wplywem zanieczyszcen podwiesza sie.

Zawor jest latwo dostepny, nie trzeba demontowac orbitrola, trzeba zdjac pokrywe z lewej strony kolumny kierowniczej i zobaczymy zaslepke wkrecana w korpus orbitrola, odkreca sie na imbus 8 mm. Uwaga: najczesciej po odreceniu w korpusie orbitrola zostaje jeszcze sitko, trzeba je rowniesz wyciagnac.

Zawor wyglada na nierozbieralny, i wiele osob prawdopodobnie to myli.

Ponizej link do youtube jak wyglada ten zawor i jak go rozebrac.

W 90% przypadkow to wystarczy.

Czego jeszcze nie wiedza uzytkownicy dx - ow? Oprocz jednego filtra w ukladzie wspomagania jest jeszcze filtr na ssaniu.

I tego wlasnie nikt nie wymiania. Aby sie do niego dostac trzeba zdemontowac siedzienie i blache pod nim, zdemontowac kopulke - miesce splywu oleju do zbirnika z ukladu wspomagania i pod sprezyna z kubkiem, zanuzyc reke w zbiorniku i wyjac filt siatkowy, sr ok 4-5 cm i grubosci 2,5 cm. Dlugo nie wymieniany bedzie zapchany i splaszczony, utrudniajac ssanie pompy.

Od tego zaczynamy, i mozemy to zrobic sami, bez wplywu na bezpieczenstwo.

Jesli podlaczymy manometr, za pompa wspomagania na odcinku tloczacym,  nawet gdy jest ona sprawna bedzie pokazywa bardzo male cisnienie ok 15-25 bar -ow.

I tak ma byc. Wiele osob po takiej diagnistyce wymienia pompe, a nie sprawdza ww zaworu lub filtra.

Mam nadzieje ze ww pomoze i nie bedzie trzeba isc w wieksze koszta :) 

Powodzenia.

#13 Share benio1967

benio1967

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 820 postów

Napisany 27 sierpień 2016 - 06:03

Witam,ja mam same tigera 100 i też mam problem że wspomaganie chodzi ciężko a podnośnik jest super-może ktoś pomoże.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#14 Share DamianBabczyski

DamianBabczyski

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 21 wrzesień 2016 - 15:30

Problem ze wspomaganiem DX 85 Witam. A ja mam dx 160 i mam problem z podnosnikiem i wspomaganiem. Podnosnik slabo podnosi i szybko grzeje olej. Wspomaganie na wysokich obrotach dziala dobrze ale na niskich kiepsko. Zaworek w orbitrolu sprawdzalem i pracuje dobrze.cisnienie na kipsze 50bar. Po przegazowaniu doszlo do 60barow. Macie jakis pomysl? Chcialem dobrac sie do zaworu pierwszenstwa ale gdzie on jest? W rozdzielaczu do kipru czy w plecaku? Help!

Dodaj odpowiedź