karo6969

na ile starcza 1 balot

Polecane posty

Filipoo    14

Mi może starczy do kwietnia ale chyba jednak nie i jakbym miałdać skromnie tooo chyba by się zaryczały... :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomi382    99

U mnie jedna bela sianokiszonki na dzień bardzo skromnie na 60 byków w różnym wieku plus kukurydza do woli plus śruty zbożowe. Więcej nie mogę dawać bo nie starczy do nowego.

Podobnie jak u kolegi tyle że u mnie 60szt wszystkich ogonów wolny wypas i też 1 balot na dzień :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xabi32    6

Mam pytanie ile trzeba dać w jednym dniu sianokiszonki i siana na 50 sztuk krów HF. Chodzi mi na ile mi starczy jeden balot sianokiszonki a na ile balot siana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miki7211    8

To zależy ile będziesz dawał innych rzeczy (kuku, pasza itp) musisz sobie zbilansować dawkę tak żeby był odpowiednio i energii i białka. Przy moich proporcjach przy 50 sztukach dawał bym około jednej belki sianokiszonki dziennie :)


Moje Filmiki

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xabi32    6

To zależy ile będziesz dawał innych rzeczy (kuku, pasza itp) musisz sobie zbilansować dawkę tak żeby był odpowiednio i energii i białka. Przy moich proporcjach przy 50 sztukach dawał bym około jednej belki sianokiszonki dziennie :)

 

A przy tym ile mam dać siana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miki7211    8

Siana nie daję wcale więc ciężko mi określić :) Mam 20 sztuk dojonych i dla nich idzie belka sianokiszonki na 2 dni :)


Moje Filmiki

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To ile wy tych bali robicie na zimę? Bo ja na zimę zrobiłem prawie 200 sztuk a mam 13 dojnych i 2 jałówki i mi idzie prawie bal na dzień :blink: tyle że nie mam QQ i tylko na noc symbolicznie siana dostają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakbyś mieszkał bliżej to bym cie wiosną poratował bo bali mi raczej do maja starczy. Nie przewidziałem że w tym roku tak mało odpadów będzie :lol: jednak koty to samo zło :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miki7211    8

U mnie policzyć do krów byki jałówki (razem 60sztuk) to wychodzi na 2 dni 1 belka sianokiszonki do krów i jedna belka siana dla jałówek cielaków i byków. Tyle że ja miałem prawie 8ha kuku w tym roku :D


Moje Filmiki

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursus11    57

Mi 1 bel dobrej sianokiszonki idzie w 1 dzień a jak jest jakiś słaby to 2 dni i mamy chyba wszystkiego ok 30 sztuk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jelcz    3

U mnie na 67bydła balot starcza na jeden dzień a niekiedy musze wieczorem dowieść bo mi braknie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witam, jedni piszą że 1 bela na 1 dzień, a inni że na 3 tygodnie, jak to jest z psuciem się sianokiszonki po rozerwaniu folii? od jakiego wieku byczków/jałówek można podawać sianokiszonkę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ppp    319

witam, jedni piszą że 1 bela na 1 dzień, a inni że na 3 tygodnie, jak to jest z psuciem się sianokiszonki po rozerwaniu folii? od jakiego wieku byczków/jałówek można podawać sianokiszonkę?

Idealnie by było skarmić belę w 1 dzień. U moich rodziców bela schodzi na 2,5 -3 dni,na 12-14 krów, ale końcówka znacznie różni się od świeżo otwartego balota, wysycha i krowy wolą świeżą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DemonRap    8

Nie wiem czy to się tu nada ale mam pytanie. Piszę w imieniu mojego wujka. Ma on 10ha (3ha łąk, 1ha kukurydzy, 6ha zbóż) da rade utrzymać 10szt. krów mlecznych, 1 byk dorosły, 2 jałówki, 1 mały byczek i 5szt. bydła (byki) mięsnego rasy smentaler??? =D Proszę o szybką odp. =D Pozdrawiam. =D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stg    21

To zależy od tego czy sieje żyto po kukurydzy, od klasy ziemi, nawożenia, i kilku innych czynników.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rayman    2

Czy ktoś wie ile bel sianokiszonki (bez kiszonki z kukurydzy) w okresie zimowym zjada jedna krowa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszek1000    1816

Kup balota sianokiszonki  wrzuć wszystko krowie na koryto to się dowiesz.Balot po kilki dniach zacznie się grzać.Nikt ci tego nie wyliczy.To zależy od wielu rzeczy takich jak jakoś sianokiszonki.Zależy ile twoja krowa jest w stanie zjeść czy dostaje jakieś drożdże itp.U mnie krowy jedzą około 40-50kg tmru.

Edytowano przez leszek1000

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez danielooo25
      Witam wszystkich! W zeszłym roku zacząłem chodowle krów mlecznych, tylko że w zeszłym roku było lato suche bez deszczu i zebrałem mało bel sianokiszonki i zostało mi się tylko parę bel i prosiłbym o podpowiedź ponieważ mam jeszcze 2,3 letnią podsuszoną sianokiszonkę tylko że ona była zbierana z łąk torfowych i to w dosyć późnym terminie i trochę się kurzy z niej . I proszę was o podpowiedź czy dawać tą sianokiszonkę plus jakieś dodatki czy zakupić parę bel z zeszłego roku?
    • Przez barosz99
      Witam. Chciałbym zastąpić srute ze zbóż paszą pelnoporcjową 18 procent białka i pytanie jest takie czy przy pelnoporcjowce trzeba dodawać tak jak przy własnej srucie wszystkie dodatki czy sama pelnoporcjowka wystarczy i czy będzie z tego mleko ? I jaką firme polecacie która ma pasze w dobrej cenie ? Liczę na podpowiedź panowie
    • Przez Mateusz16
      Witam. Chciałbym żebyście mi coś podpowiedzieli w sprawie pasz dla bydła mlecznego, chodzi mi o pasze treściwe a wyglądają one u mnie tak:
       
      Na tonę gotowej paszy przypada:
      -150kg koncentratu BO 36%
      -5kg drożdży
      -5kg kredy pastewnej
      -60kg otrąb pszennych
      -780kg śruty zbożowej (jęczmień, pszenżyto)
       
      Daje to moim krowom w ilości 6kg/szt/dzień, przy wydajności 22l mleka i parametrach tłuszcz 4,4, białko 3,2. Czy myślicie, aby dodać coś do tej paszy czy coś usunąć? Kiedyś stosowałem śrutę rzepakową i sojową i teraz myślę żeby do tego wrócić, i dodawać ok. 50kg na 1tonę.
       
      Za wszelkie uwagi i podpowiedzi z góry dziękuję
    • Gość Mateusz2111
      Przez Gość Mateusz2111
      Witam niedługo zaczynam hodowle krów mlecznych i chciałbym dowiedzieć się jaką pasze dawać krowom ? Oczywiście kukurydze i kiszonke z żyta mam 
    • Przez zulus
      Proszę o radę mieszać pasze samemu czy kupować gotowe co się bardziej opłaca
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj