Skocz do zawartości

Zdjęcie

na ile starcza 1 balot

45 odpowiedzi na ten temat

#1 Share karo6969

karo6969

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 20 czerwiec 2010 - 21:49

na ile starcza 1 balot WITAM!!
Na jak długo starcza wam belka 120x120?? dla jakiego bydła?? Ile dni ją trzymiecie po otwarciu jak na przykład jest to sianokiszonka??
Pozdrawiam!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
na ile starcza 1 balot Dzisiaj, 17:17
  •  

#2 Share hodowca94

hodowca94

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 475 postów

Napisany 21 czerwiec 2010 - 05:16

na ile starcza 1 balot U mnie w od października jak stoi na oborze 22-25 sztuk dojnych to 1 balot starcza na 1 dzień. A nieraz to i to nie i trzeba wieczorem donieść ;)

#3 Share Vhalior2

Vhalior2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 430 postów

Napisany 21 czerwiec 2010 - 06:07

na ile starcza 1 balot No zależy po ile chcesz dawać>.. jak masz tylko baloty to wiadomo krotko ;) ja mam obecnie 10 sztuk bydła to (teraz nie otwieram bo mam zielone)jak otworze to starcza mi na jakieś 4-5dni. Jak miałem mniejsze sztuki to na tydzień tsraczyl:0 jak jest chłodno to nic się z nim nie dzieje

#4 Share Shreku94

Shreku94

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 67 postów

Napisany 21 czerwiec 2010 - 07:30

na ile starcza 1 balot Ja daje baloty tylko krowom a mam ich 19 to mi starcza na 2 dni

#5 Share karol6130

karol6130

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 52 postów
  • Zainteresowania:jak każdy polak wszystko

Napisany 21 czerwiec 2010 - 09:39

na ile starcza 1 balot ja daję na 25 sztuk 3 belki na 2 dni

#6 Share zetorki

zetorki

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 146 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo no i moja ulubiona pasja dziewczyny :D

Napisany 21 czerwiec 2010 - 10:23

na ile starcza 1 balot U nas na 45 sztuk dorosłych starcza na jeden dzień i reszta 20 sztuk to tak siana z pół beli bo to małe jałówki
Zetor 7340 + tur MetalFach
Zetor 5320
URSUS c-330 + tur1
3 konie na 35ha ;)

#7 Share adamkon

adamkon

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 163 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, motoryzacja, sporty siłowe

Napisany 21 czerwiec 2010 - 10:48

na ile starcza 1 balot U mnie jest 39 sztuk a w tym 21 krów i jedna belka starcza na dzień.

#8 Share fendt070

fendt070

Zaawansowany

• Validating
  • PipPipPip
  • 145 postów

Napisany 21 czerwiec 2010 - 10:56

na ile starcza 1 balot U nas jest 11 sztuk krów mlecznych to balot starcza na 4 dni, chyba że jest coś spleśniałego to na 3 dni ;)

#9 Share Andrzej24871

Andrzej24871

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 846 postów

Napisany 21 czerwiec 2010 - 12:01

na ile starcza 1 balot U mnie dwa baloty na dzień nie starczają > jeden 26 sztuk dużych plus 9 małych drugi 13 dojnych ( tych naj naj) plus 15 zasuszone byki duże jałówki . Wieczorem trzeba jakiegoś suchego donieść słoma/siano > Mam na myśli tylko sianokiszonkę bo na drugi dzień jadę z qq i tak zmieniam :D a teraz jeszcze zilonka dochodzi. Aha i jeszcze jedno w tamtym roku sprasowałem kilkanaście balotów takich trochę przesuszonych zakisiły się bez najmniejszego problemu ale wkurzało to że jak była ładna pogoda plus wietrzyk to po paru godzinach to co leżało naskubane :D bardziej przypominało suche siano :) niż sianokiszonkę , dla tego zawsze się staram zakiszać w miarę jak najmokrzejsze żeby to była bardziej kiszonka niż siano . A w tym roku :) :) :D znowu zebrałem trochę przesuszone ah ta pogoda ;) albo deszcz albo plus 30 w cieniu i jeszcze wiater, sam nie wiem co się stało ale w tamtym roku na zimę miałem około 220 balotów a teraz na placu już przeszło 130 plus te z tamtego roku z jakieś 10 a tu jeszcze tyle pokosów > za jakieś dwa tygodnie pewnie 2 pokos lucerny będzie a za stodoła mieszanka 1.5 ha trawy która prawie przemarzła i nasiałem drugiej fajna jest młodziutka tylko że ją poprzerastała ta co nie dała się mrozowi , obawiam się że pod koniec roku trochę balotów przybędzie, wolałbym mieć więcej kuki ale jej nie będzie bo :) .. zasiałem tuż przed tymi wielkimi deszczami i w polu zamiast 90 tyś roślinek jest z jakieś 60-70 :) :)
O to chodzi , że każdy zachwala i uwielbia zachodnie ciągniki za KOSMICZNE ceny, chociaż wielu tych maszyn nie widziało na oczy i sobie ich nie kupi, a Pronara nie chcą za darmo nawet, bo wstyd nim jezdzić, bo ktoś tam powiedział komuś ze mu się popsuł kiedyś.

#10 Share karo6969

karo6969

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 21 czerwiec 2010 - 19:21

na ile starcza 1 balot Ja na razie mam 5 młodych, 2 średnie, 5 dorosłych. Czy opłaca mi się robić sianokiszonkie w balotach ;) ? A jak nie to ile powinienem mieć??

Od ilu miesięcy karmicie sianokiszonką ( buczki)?

@fendt070 karmisz te krowy na pastwisku albo czymś innym czy tylko sianokiszonką?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share mateuszpanienski

mateuszpanienski

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 90 postów

Napisany 22 czerwiec 2010 - 08:47

na ile starcza 1 balot A na ile starczy 1 bela zwykłego siana?????????
Ursus c-360 niby cieki ale daje rade chłopak.

#12 Share hodowca94

hodowca94

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 475 postów

Napisany 22 czerwiec 2010 - 09:27

na ile starcza 1 balot mateuszpanienski to zależy u mnie jedna bela siana starcza gdzieś na 2-3 dni a daje ją 3 bykom 1 krowie zacielanej i 12 jałówkom

#13 Share karo6969

karo6969

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 22 czerwiec 2010 - 10:39

na ile starcza 1 balot Czy po karmieniu sianokiszonka widać wyraźne różnice w porównaniu do siana( w hodowli bydła opasowego) ;)

#14 Share Andrzej24871

Andrzej24871

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 846 postów

Napisany 22 czerwiec 2010 - 12:01

na ile starcza 1 balot To tak jak młóto a śruta jedno i drugie jest ze zboża ale to są różne pasze, siano trzeba traktować jak siano a sianokiszonkę jak kiszonkę, tak mi się przynajmniej wydaje.
O to chodzi , że każdy zachwala i uwielbia zachodnie ciągniki za KOSMICZNE ceny, chociaż wielu tych maszyn nie widziało na oczy i sobie ich nie kupi, a Pronara nie chcą za darmo nawet, bo wstyd nim jezdzić, bo ktoś tam powiedział komuś ze mu się popsuł kiedyś.

#15 Share mateuszpanienski

mateuszpanienski

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 90 postów

Napisany 22 czerwiec 2010 - 16:05

na ile starcza 1 balot A kiszonka z żyta, sardeli, łubin/gryka czy coś takiego krowy by jadły i by im nie zaszkodziło. Bo mam 12 ha ziemi klasa 6 i 4 ha 5 i mysile nad hodowlą byków opasów tak 10/15 i chce się dowiedzieć czy je wyżywię z tej ziemi? proszę o odpowiedzi.

#16 Share macursus

macursus

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 304 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 22 czerwiec 2010 - 17:32

na ile starcza 1 balot  U mnie jeden balot  kiszonki starcza na 30 sztuk krow. A siana starcza na 20-22 sztuk bo go dajemy wiecej.  
Claas Tucano-500 tyś,John deere -400tyś, DF - 350 tyś -- Koszenie Bizonem przy otwartych oknach-BEZCENNE

#17 Share DebyFarmer

DebyFarmer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 170 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Motoryzacja

Napisany 22 czerwiec 2010 - 19:32

na ile starcza 1 balot U nas to w zimę dawało się krowom (20 sztuk) całą bele na dzień, teraz to krowy na łąkach i trochę na wieczór się im siana da i oczywiście śrutę rano dostają i jest git ;) :D
ZAKAZ KOPIOWANIA ZDJĘĆ ©
bez uprzedniej zgody właściciela
Wszystkie prawa zastrzeżone/all rights reserved

#18 Share mateuszpanienski

mateuszpanienski

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 90 postów

Napisany 22 czerwiec 2010 - 19:35

na ile starcza 1 balot A utrzymał bym z 16 ha 20 opasów??

#19 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 23 czerwiec 2010 - 05:24

na ile starcza 1 balot Ja mam 16 ha (słabej ziemi) i w tej chwili mam 20 sztuk bydła.

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share Vhalior2

Vhalior2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 430 postów

Napisany 23 czerwiec 2010 - 12:36

na ile starcza 1 balot Mateusz od tego chyba jest inny temat :D ale 20 szt na 16 ha utrzymasz spokojnie :0 ja trzymam ok 15 szt na 9ha i do tego 10 macior ;) no i oczywiście tuczniki od nich :) nieraz tylko trochę paszy dokopię :) Andrzej ty chyba tez jakieś świnię trzymasz oprócz bydła chyba co??