Skocz do zawartości

Zdjęcie

komorki somatyczne w mleku

31 odpowiedzi na ten temat

#21 Share tycha

tycha

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 177 postów

Napisany 30 styczeń 2013 - 15:24

komorki somatyczne w mleku Jakie są najlepsze zboża do mieszanki własnej? Bo rozumiem ,że żyto i przenżyto mają właściowści antyżywieniowe dla krów przedewszystkim dojnych.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
komorki somatyczne w mleku Dzisiaj, 00:03
  •  

#22 Share koma666

koma666

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 902 postów

Napisany 30 styczeń 2013 - 15:57

komorki somatyczne w mleku eetam pszenzyto zawsze dawałem i było dobrze, tylko czyste bez zyta

co innego zyto z tym to od razu był problem z komórkami i z zapaleniami

#23 Share komodo

komodo

Hala Madrid :-)

• Members
  • PipPipPip
  • 1263 postów

Napisany 30 styczeń 2013 - 20:33

komorki somatyczne w mleku jezeli bedzie w nieduzej ilosci w stosunku do calej mieszanki to napewno nie podniesie odrazu somatyki ale trzeba uwazac z tym

#24 Share minimetr5

minimetr5

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 31 postów

Napisany 01 styczeń 2014 - 21:09

komorki somatyczne w mleku i ja mam podobny problem :wacko: od 4 krów które nigdy nie miały problemu z zapaleniem pobrałem próbki, z których laboratorium wykonano posiew na agarze i zrobiono antybiogram krowy otrzymały szczepionkę domięśniowo jedna nawet dożylnie otrzymywała do tego zestaw 3 różnych antybiotyków w turbostrzykawce i problem jak bumerang wrócił :( teraz czekam na bolusy może one coś zaradzą bo straty są duże. Zobaczę co pokażą badania pasz może tam coś jest źle.

#25 Share mammut1

mammut1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 393 postów

Napisany 01 styczeń 2014 - 21:29

komorki somatyczne w mleku Szczepionki trzeba co jakiś czas podważać

Edytowany przez mammut1, 01 styczeń 2014 - 21:30.

#26 Share Agrosss

Agrosss

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 02 styczeń 2015 - 22:00

Od pewnego czasu mleko od krowy mi się nie zsiada. Być może jest to spowodowane wysoką ilością komórek somatycznych. Czy i jak można temu zaradzić? Czy można w jakiś to wyleczyć?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#27 Share Adanos

Adanos

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 04 styczeń 2015 - 12:09

Szczepionki trzeba co jakiś czas podważać

Wiesz może coś więcej na temat szczepionek? Mam w planach wszystkie krowy zaszczepić, zastanawiam się również nad jałówkami wysokocielnymi. Kiedy najlepiej je szczepić i co jaki czas ponawiać? Próbował ktoś z Was wyleczyć krowę z ketozy?

#28 Share Jaca19855

Jaca19855

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 92 postów

Napisany 04 styczeń 2015 - 14:35

A mieliscie przypadek zapalenia wymienia podczas zasuszenia? U mnie wczoraj wieczorem krowa jedną ćwiartkę miała twardą jak kamień , temp 41 stopni i brak apetytu, przyjechał wet, podał leki i dziś za bardzo poprawy nie ma, temperatura 40 apetyt słaby, ćwiartka jedynie trochę zmiękła. Nigdy nie  miałem takiego przypadku, mam nadzieje że nie stracę krowy...

#29 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 06 luty 2015 - 20:57

q

Edytowany przez Centergen, 07 luty 2015 - 22:44.

#30 Share kiler1982

kiler1982

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 152 postów

Napisany 10 luty 2015 - 19:42

czy ktoś używa elektronicznych tablic testerow do somotykow i czy i jak się sprawdzają czy lepiej od testow z płynem......czekam na info i z góry dzięki.........

#31 Share kiszOn

kiszOn

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów
  • Zainteresowania:hodowla bydła mlecznego, zwłaszcza wykorzystanie zjawiska heterozji

Napisany 16 luty 2015 - 18:45

A mieliscie przypadek zapalenia wymienia podczas zasuszenia? U mnie wczoraj wieczorem krowa jedną ćwiartkę miała twardą jak kamień , temp 41 stopni i brak apetytu, przyjechał wet, podał leki i dziś za bardzo poprawy nie ma, temperatura 40 apetyt słaby, ćwiartka jedynie trochę zmiękła. Nigdy nie  miałem takiego przypadku, mam nadzieje że nie stracę krowy...

miałem przypadek zapalenia podczas zasuszenia i weterynarz zmarnował wymię, bo zanim dostała odpowiednią ilość antybiotyku były 3 ćwiartki chore a nie jedna, pierwszy i ostatni raz słyszałem o tym żeby pół tubostrzykawki podawać efekt był taki że zapalenie wyleczone ale po ocieleniu jedna ćwiartka nieczynna

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#32 Share falco

falco

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo :)

Napisany 17 luty 2015 - 00:32

Penergetic-t dla krów, niewielkie dawki i finansowo ok. Ze zwiększeniem wydajności mleka bywa równie z tego co wiem, pewnie wiele składowych ma na to wplyw ale wynika na somatykę bardzo dobrze wychodza