Skocz do zawartości

Zdjęcie

mf 3080 problem z hamulcem ręcznym

6 odpowiedzi na ten temat

#1 Share antos06

antos06

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 20 czerwiec 2010 - 16:49

mf 3080 problem z hamulcem ręcznym Witam
Ostatnio zakupiłem MF 3080. Zauważyłem, że nie działa hamulec ręczny - jest maksymalnie podciągnięty, a w ogóle nie trzyma. Nie wiem co z tym zrobić ,jak się za to zabrać. Możecie coś mi doradzić?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
mf 3080 problem z hamulcem ręcznym Dzisiaj, 17:35
  •  

#2 Share KamilW

KamilW

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 175 postów

Napisany 20 czerwiec 2010 - 19:52

mf 3080 problem z hamulcem ręcznym Hamulec ręczny znajduje się patrząc od prawej strony ciągnika za pompą hydrauliczną Więc rozbierania jest sporo. U nas też nie ma ręcznego ;) Poprzedni właściciel był tak miły, że wyciągnął tarcze i zacisk. Zamówił u korbanków nowe tarcze bo stare były zjechane i nowe, które zamówił nie pasowały więc się pozbył problemu. Dowiedzieliśmy się o tym u przedstawiciela korbanków przy zamawianiu pompy chydraulicznej :D

#3 Share Cineek

Cineek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 207 postów

Napisany 21 czerwiec 2010 - 21:14

mf 3080 problem z hamulcem ręcznym U mnie tarczki były rozsypane, na serwisie mi zrobili, koszt ok 1200zł, reczny musi być, a zaczeło się od tego że przestał brzęczęć i świecić.

#4 Share Piotrlubelskie

Piotrlubelskie

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 107 postów

Napisany 10 lipiec 2010 - 17:49

U mnie tarczki były rozsypane, na serwisie mi zrobili, koszt ok 1200zł, reczny musi być, a zaczeło się od tego że przestał brzęczęć i świecić.

gdzie znajduje sie buzer od recznego , swieci mi kontrolka ale nie brzeczy

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share wisnia1892

wisnia1892

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów

Napisany 05 sierpień 2010 - 22:03

mf 3080 problem z hamulcem ręcznym ja mam wytarte tacze a jest taki problem że te części pracują w oleju jakie mogą być komplikacje z skrzynią biegów lub z innymi podzespołąmi ??

#6 Share FarmerX2

FarmerX2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 111 postów

Napisany 05 sierpień 2010 - 23:19

mf 3080 problem z hamulcem ręcznym Komplikacje z powodu wytartych tarcz? Opiłki powstajace przy tarciu metalu o metal będą zanieczyszczać olej. Gdy ręczny jest zwolniony, tarcze są odsuniete, także nic nie obciera podczas jazdy.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share RybbA1999

RybbA1999

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 06 listopad 2016 - 16:57

Witam. Mam problem z hamulcami w mf3080 po wymianie tarczy hamulcowych,docisków i uszczelniaczy na tłoku nie daje oleju na pompki hamulcowe a gdy już do to pedał nie trzyma oleju jak by coś go przepuszczało. Co to może być,dodam,że hamulce były wymieniane po obu stronach,profilaktycznie zostały także wymienone uszczelniacze pompek hamulcowych. Z góry dziękuje za odpowiedź.