Skocz do zawartości

Zdjęcie

FOCUS T DRIVE

100 odpowiedzi na ten temat

#21 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7786 postów

Napisany 24 wrzesień 2012 - 07:14

FOCUS T DRIVE Na mokrych talerze się będą trochę oklejać. Cały się oklei, normalka. A na suchych to tylko będzie się kurzyć.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
FOCUS T DRIVE Dzisiaj, 15:25
  •  

#22 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7786 postów

Napisany 28 październik 2012 - 20:01

FOCUS T DRIVE Podzielcie się spostrzeżeniami z użytkowanie focusa po sezonie.
U mnie posiał 110 hektarów i taki usterki wystąpiły:
pękło 5 redlic tuż przed talerzami, Serwis zmienił 6 bo jedna była źle pospawana.
Ciekną oba siłowniki na talerzówce, też zmienili
Pękło z 15 węży przy redlicach. W nowych występują łączniki gumowe, serwis ma przysłać, cały komplet.
Jeszcze ma przysłać komplet do przerobienia ścieżek na 3 aparaty, bo jest teraz na 2 i to za mało.
To co mnie denerwuję to że nie ma na wentylatorze jakiegoś czujnika żeby było widać jakie ma obroty. Ale jest w nowych manometr i też sobie założę.
I jeszcze jedno, Nie ma blach na bokach, przy talerzówce, to nazywa się deflektory, i robi górki na bokach sianego.
Zwłaszcza z prawej strony, przy kole kopiującym.
Dzwoniłem bo podobno jest to do kupienia w opcji.
I okazało się że wyszło parę sztuk, ale nie zdało egzaminu i robią nowe. Mają być za tydzień.

#23 Share PIOTR1981

PIOTR1981

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 20 grudzień 2012 - 23:48

FOCUS T DRIVE U MNIE FOCUS T DRIVE DZIAŁA Z ZETOREM 7340 Z PREDKOSCIĄ OKOLO 9 KM/H CZYLI DO 2 HEKTARÓW W CIAGU GODZINY. W MULCZ TO NAWET C-360 SOBIE JAKOS DAJE RADE-KWESTIA PODŁĄCZENIA. FOCUS T DRIVE DZIAŁA ZE MNA OD WIOSNY I JESIENIA NA OSTATNICH 40 HA TURBINA STANĘŁA 2 RAZY. POZA TYM NIC SIE NIE DZIAŁO. A JEDNO ŁAŻYSKO NA REDLICZKACH

A I DOŚĆ WAZNE BEZ PROBLEMU PODCZAS OPADÓW SIEJE

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#24 Share kostrzewa24

kostrzewa24

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 39 postów
  • Zainteresowania:technika rolnicza

Napisany 19 luty 2013 - 15:08

FOCUS T DRIVE koledzy planuje kuić focusa t driva ,mam jd 6830 ,ale ziemie w kawałkach 2 ,3 ,4 hektary, i zastanawiam sie czy bedzie dużo zabawy z sianiem jak myślicie

#25 Share Filtheor

Filtheor

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 23 luty 2013 - 10:25

FOCUS T DRIVE kostrzewa24 no z pewnością będziesz miał dużo ceregieli żeby dobrze zasiać poprzecza i przy okazji nabędziesz troche siwych włosów, ja dla przykładu mam ok 100ha ale mam 3 paskudnioe małe kawałki 1,2ha x 2 i 3ha i szczerze sobie nie wyobrazam sianie tego półzawieszanym zestawem. A nie myślałeś nad wersją zawieszaną? Plus w focusie jest taki że ma dużą pojemność:) jestem w posiadaniu kuhn'a combiliner z broną wirnikową 3m, z zestawu jestem zadowolony gdyż sprawdza sie na mozaikach glebowych jakie u mnie występują, ale domówiłem jeszcze do niego nadstawkę bo 600l zbiornik ziarna to słabo wydajnościowo na polu wychodzi z pracą.

pozdro;)

#26 Share kostrzewa24

kostrzewa24

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 39 postów

Napisany 23 luty 2013 - 18:21

FOCUS T DRIVE dzięki za odpowiedż ,masz racje bedzie dużo ceregieli ,rozważe wersje zawieszaną focusa lub też zakupie kuhna zawieszanego,nie powiedzioane jest że musi on być talerzowy gdy ziemię pod uprawy całość orze

Edytowany przez kostrzewa24, 23 luty 2013 - 18:23.

#27 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7786 postów

Napisany 23 luty 2013 - 19:50

FOCUS T DRIVE Nie ma dużych problemów z małymi kawałkami. Ja prawie wszystkie mam po 2-3ha, to jakieś kliny. Strasznie nie narzekam.
Z ładownością to za ciekawie nie jest. Ja mam 750, miał być 1000 ale nie mogłem czekać na wiosnę i brałem co było. Wsypuję max 600 kg pszenicy. Będę go podnosił.

#28 Share Filtheor

Filtheor

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 24 luty 2013 - 13:05

FOCUS T DRIVE tomek73 ale ogółem dobrze CI się sprawuje? Jedyne co miałem do czynienia z Focusem to na wystawach i nic po za tym. Focus ma mocne wzięcie w Polsce ponieważ po pierwsze primo jest tańszy znacznie od zachodnich producentów, po drugie secundo możesz wziąć ten zestaw z agregatem talerzowym który jest bardzo uniwersalny, czy to orka czy uproszczona zawsze wjedzie i zrobi, no i nie wspomnę o prędkości i wydajności pracy. Także łatwy dostęp do części zamiennych w końcu polski producent.

kostrzewa24 też mam JasiaJelenia 6830 ;) zadowolonyś?

Pozdro!

#29 Share kostrzewa24

kostrzewa24

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 39 postów

Napisany 24 luty 2013 - 13:41

FOCUS T DRIVE Filtheor z jd jestem zadowolony używam go do orki (kverneland ed100 4 skibowy) i do transportu lata z zasławem 14 tonowymi autosanką 12 tonową ,do siewu man mniejszego jd 3140,uważam że 6830 to dobry ciągnik

#30 Share Filtheor

Filtheor

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 25 luty 2013 - 08:25

FOCUS T DRIVE kostrzewa24 hah no patrz! również jestem w posiadaniu kvernelanda ed 100 4 skiby. Również nie mam podstaw do narzekania na JD sprawuje sie wyśmienicie no i ma TEGO kopa jak przydepniesz to czujesz jak rwie ziemie ;)

pozdro:)

Edytowany przez Filtheor, 25 luty 2013 - 08:25.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share Adrenalina

Adrenalina

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 663 postów

Napisany 01 marzec 2013 - 11:11

FOCUS T DRIVE Witam Panowie a czy tym Focusem da sie rzepak dokladnie wysiac??

Ma moze ktos wersjie 4 metrowa?? Jak to cenowo wyglada??

#32 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7786 postów

Napisany 01 marzec 2013 - 19:37

FOCUS T DRIVE Co do grama wysieje.Al trza uważać bosą dwie przekładki do kółek wysiewających.Na jednych od 1 kg można wysiewać, a na drugich od 2kg.

#33 Share kamil16251290

kamil16251290

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 556 postów
  • Zainteresowania:Zachodnia technika rolnicza, majsterkowanie, udoskonalanie, jeżdżenie wszystkim co ma koła i silnik.

Napisany 01 marzec 2013 - 19:46

FOCUS T DRIVE Teraz raczej wszystkie produkowane siewniki muszą mieć uwzględniony dokładny wysiew rzepaku bo jest to już jedna z najbardziej popularnych roślin sianych w Polsce.
Ceny za 4m są około 18 tys zł wyższe od wersji 3m patrząc na cennik.
Moje posty wyrażają moje zdanie i jeśli ktoś się z nimi nie zgadza to jego problem.

#34 Share Adrenalina

Adrenalina

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 663 postów

Napisany 02 marzec 2013 - 16:46

FOCUS T DRIVE Pytanie ile ten 3 metrowy kosztuje:)

#35 Share kamil16251290

kamil16251290

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 556 postów
  • Zainteresowania:Zachodnia technika rolnicza, majsterkowanie, udoskonalanie, jeżdżenie wszystkim co ma koła i silnik.

Napisany 02 marzec 2013 - 18:15

FOCUS T DRIVE FS talerzowy:
-3m 64 900 zł netto
-4m 82 900 zł netto

FS aktywny
-3m 72 900 zł netto
-4m 89 900 zł netto

FS 4m na agregacie zębowym nie występuje ale jest w wersji 3m.
Moje posty wyrażają moje zdanie i jeśli ktoś się z nimi nie zgadza to jego problem.

#36 Share Adrenalina

Adrenalina

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 663 postów

Napisany 02 marzec 2013 - 20:29

FOCUS T DRIVE Taki tanie ten Focus?? Byl umnie przectawiciel i nizej niz 110 netto niechcial gadac.Ful opcjia 4 metrowa

#37 Share kamil16251290

kamil16251290

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 556 postów

Napisany 02 marzec 2013 - 21:10

FOCUS T DRIVE Tylko takimi danymi operuję. W dziale ceny maszyn masz cennik Unii na 2013r to sobie obejrzyj.

#38 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7786 postów

Napisany 02 marzec 2013 - 21:13

FOCUS T DRIVE Jakaś bida za 65, ja w tamtym roku za T Drive, 3m na pełnej opcji dałem 69, a kolega za zawieszanego, z talerzówką dał podobnie lub więcej.
110 to chyba Focus 2000

Edytowany przez tomek73, 02 marzec 2013 - 21:13.

#39 Share Adrenalina

Adrenalina

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 663 postów

Napisany 02 marzec 2013 - 21:16

FOCUS T DRIVE Focus 4 metrowy na kolach dogniatajcych w ful opcji powiedzial 110 tys netto jutro ma przyjechac i przywiezc oferte. Myslisz ze to duzo?poradzcie bo niewiem jak podejsc z kolesiem do rozmowy

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share Filtheor

Filtheor

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 03 marzec 2013 - 11:25

FOCUS T DRIVE
Adrenalina weź podzwoń do innych dealerów, popytaj o ceny, zrób sobie zestawienie i wtedy będziesz wiedział jakiej ceny m.in. sie spodziewać. Z dealerami trzeba krótko, a jak nie pasuje to powiedz że kupisz u konkurencji i do widzenia ;)

Dodaj odpowiedź