Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jak tam u was z ziemniakami?

430 odpowiedzi na ten temat

#381 Share szarywilk

szarywilk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 367 postów
  • Zainteresowania:Mocne i szybkie maszyny, duze i ciezkie tez :)

Napisany 04 październik 2010 - 19:57

Jak tam u was z ziemniakami? Panowie - ziemniaka nie ma - i nie będzie - i to nie dlatego że u nas się nie urodził - problem jest w prawie całej ue - nie mówiąc o wschodzie rosja itp. w tym roku nie przyjadą odpady z niemiec czy holandii, a na pewno nie poniżej 1zl. w dużym hurcie luzem , a sprzedawanie po 50 gr - to głupota.......no chyba że gniją zanim za workujecie - jak ktoś zna angielski to polecam http://www.potato.or...ket_information i dziwi mnie że agole wiedzą co się dzieje w polsce i reszcie europy. A u nas specjalistyczne portale cytują debilne informacje z agrobiznesu - gdzie wypowiada się wykładowca który od 20 lat w polu nie był i pojęcia jak wyglądają plony nie ma..... Dla mnie informacje które są na polskich portalach to czysta manipulacja polskim rolnikiem.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jak tam u was z ziemniakami? Dzisiaj, 09:43
  •  

#382 Share pynczor

pynczor

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 585 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo i wszystko z nim związane a daleko za tym wszystko co w życiu potrzebne ;)

Napisany 04 październik 2010 - 20:22

Jak tam u was z ziemniakami? U mnie ziemniak obrodził ładnie w tym roku i mam co sprzedawać najlepiej obrodziły muzy duże ładne ziemniaki i nawet trawy nie mialem w ziemniakach nie trzeba było kosic:) jak narazie sprzedałem 2t po 1.20zl no a sie zobaczy jak wszystko wykopie bo narazie czekam na pogode....

mtz82, mtz82,mtz82,mtz80,wladymirec,pronar 1221A nie ma to jak miec cały wschód pod domem :)
21 November 09 rok wejście w AF

#383 Share poosa21

poosa21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 963 postów

Napisany 05 październik 2010 - 05:50

Jak tam u was z ziemniakami? U mnie słabo z ziemniakami około 40% plon niższy niż w zeszłym roku ale teraz sprzedaje po 25zł za 30kg, narazie wywiozłem 20t i jeszcze mam zamównienie na około 15t. Reszte bede trzymał na wiosne bo wtedy bedzie napewno lepsza cena.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#384 Share Bogdanek

Bogdanek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 140 postów
  • Zainteresowania:Jak każdy lubię nowinki techniczne, interesuje mnie wszystko co z tym jest związane.
    Żona, dziecko, pies:), teściowa... - w takiej kolejności to ustawię. :D

Napisany 05 październik 2010 - 07:35

Jak tam u was z ziemniakami? U mnie też słabiutko. Coś tam sprzedam, a resztę zostawiam.

#385 Share masseyferguson6140

masseyferguson6140

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1432 postów

Napisany 10 październik 2010 - 11:21

Jak tam u was z ziemniakami? Panowie mam do sprzedania 11 ton odmiany Tajfun przygotowane na przyczepie czekają :blink:.
Podziwiać należy wielkie czyny, a nie wielkie słowa

#386 Share Dominik1634

Dominik1634

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 132 postów

Napisany 17 październik 2010 - 14:14

Jak tam u was z ziemniakami? W mojej okolicy jest ziemniaka o wiele mniej niż w tamtym roku dużo wymokło, i gniją, co niektóre odmiany u mnie np. z Syreną jest tragicznie większa połowa to zgnite lub zabolałe dobrze, że było jej tylko ok. 30 arów, tajfun też trochę gnije, ale nie jest tragicznie Lord i
Denar nie są złe. Tylko, że po 1zł nie ma bardzo, kto dać, ale to jest tylko kwestia czasu. W następnym roku też ziemniaków będzie mniej przynajmniej w mojej okolicy- dużo pól odejdzie pod autostradę.

#387 Share saszeta

saszeta

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2591 postów
  • Zainteresowania:robota,robota,robota. Od świtu do zmierzchu

Napisany 17 październik 2010 - 16:58

Jak tam u was z ziemniakami? ja mam po 1zł w detalu(też na worki) a hurcie 80 gr.wojej okolicy na pewno będzie więcej areału ziemniaka bo tylko 2 rolników uprawia ziemniaki.ja planuję z 7 ha w tym roku na 13 w przyszłym skoczyć a drugi rolnik ma zawsze koło 1 ha.

#388 Share lambogrand

lambogrand

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 475 postów

Napisany 17 październik 2010 - 17:39

Jak tam u was z ziemniakami? dzisiaj w auchanie widzialem ziemniaki po 59 gr za kilo ciekaw jestem kto sie godzi za jakies 30 rg spredawac super marketom ziemniaki chyba ze to jakis szmelc

#389 Share lukasx21

lukasx21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1113 postów
  • Zainteresowania:Szkolenie i egzaminowanie kandydatów na kierowców No i grzebanie w glebie trochę też...

Napisany 17 październik 2010 - 17:56

Jak tam u was z ziemniakami? Te ziemniaki po 59gr to zapewne odpady z normalnych konsumpcyjnych importowane z zagranicy do polski i u nas sprzedawane jako pełnowartościowy towar.
A co do zwiększania powierzchni upraw to aż strach pomyśleć jaka cena będzie na drugi rok skoro niektórzy zwiększają powierzchnie uprawy o 100%.
Cała nadzieja w pogodzie, oby przyszła susza która zniszczy część plantacji to może będzie jakaś w miare opłacalna cena.

Kupię pług 2 skibowy obracany hydraulicznie

Kupię sortownik do ziemniaków remprodex lub samro

Sprzedam sadzarkę do ziemniaków gruse, 2 rzędową przystosowaną do sadzenia kiełkowanych

#390 Share danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 6740 postów

Napisany 17 październik 2010 - 19:16

Jak tam u was z ziemniakami? U mnie we wsi to sąsiad często nie może z ceną trafić. Jak jednego roku cena jest kiepska to on zmniejsza i wiosną mało sadzi, a cena potem w górę, wtedy jego chęć najdzie i zasadzi dużo a cena spadnie, a my sadzimy co roku po tyle samo bo nigdy nie wiadomo jaka będzie cena. W 91 roku za same ziemniaki kupiliśmy Zetora 5211 <_<. Za 3 - 3,5ha.
Mój kanał na YouTube http://www.youtube.com/user/danielhaker

Sprzedam:
koło zębate przekładni kątowej prasy Sipma

rozrzutnik dwuosiowy
zgrabiarkę gwiazdową

agregat prądotwórczy

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#391 Share lampo 60

lampo 60

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 194 postów
  • Zainteresowania:wszystko i nic.

Napisany 17 październik 2010 - 21:11

Jak tam u was z ziemniakami? Uwazam ze susza nic nie da bo teraz za duzo rolników posiada deszczownie i jakos tam beda sobie radzic. Ale juz ulewne deszcze beda kosic uprawy na polach "nizej połozonych". Bo prawda jest taka ze przez susze ktore wystepowały te 4-5 lat temu ludzie schodzili z uprawa gatunków wymagajacych wiekszej ilosci wody coraz "nizej". Zaorywali łąki i tam sadzili i posiewali. Trudno przewidziec jaki bedzie kolejny rok i najlepszym rozwiazaniem byłoby obsadzenie i dołków i górek ;) - jak na jednym przypali to na drugim obrodzi, i odwrotnie jak na jednym zaleje to na drugim urodzi :D Było nawet takie porzekadło ludowe, kiedys dziadek mi cos podobnego mowił ;)

To co mówi danielhaker - wielu polaków na to choruje :D i to chyba jest najczęstsza przyczyna tak zwanych 'górek' i 'dołków' dotyczacych wszelkich gałęzi rolnictwa :P

#392 Share pawelec

pawelec

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1679 postów

Napisany 17 październik 2010 - 23:01

Jak tam u was z ziemniakami? na susze jest lekarstwo, i mozna dac rade bez deszczowni. Sadzic wszystko wczesnie, dobrym ziemniakiem. Wtedy krotsza wegetacja, mniej zabiegow fungicydowych i gwarancja ze zawsze urosnie! Faktem jest natomiast to, ze susza 2006 troche namieszala, ale od tego czasu nauczylismy sie jak temu przeciwdzialac juz na wiosne.
Wiem napewno, ze nie bedzie ceny z 2006. Wtedy byla 1,5-1,8zł/kg w hurcie u nas.
Mysle ze teraz nie przekroczy 1,3zł.
SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

#393 Share lukasx21

lukasx21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1113 postów
  • Zainteresowania:Szkolenie i egzaminowanie kandydatów na kierowców No i grzebanie w glebie trochę też...

Napisany 18 październik 2010 - 18:25

Jak tam u was z ziemniakami? Gdzie jest dużo deszczowni to jest ale są regiony gdzie rolnicy nawet nie wiedzą jak ona wygląda. ;) A co do tego co napisał @pawelec to nie mogę się zgodzić z tym co pisze, My w swoim gospodarstwie sadzenie zaczynamy najwcześniej jak tylko można, wszystkie sadzeniaki kiełkowane i dobrej jakości a mimo to nie wyobrażam sobie osiągnąć dobrego plonu bez deszczowni, mamy w swoim gospodarstwie deszczownie chyba ponad 10 lat i co roku była używana. Przecież jak w czerwcu i lipcu przychodziły upały 30 stopni to ziemniaki na kawałkach których nie można było sięgnąć deszczownią padały w ciągu 3-4 dni, jak twoim zdaniem z takiego pola można osiągnąć przyzwoity plon?

Kupię pług 2 skibowy obracany hydraulicznie

Kupię sortownik do ziemniaków remprodex lub samro

Sprzedam sadzarkę do ziemniaków gruse, 2 rzędową przystosowaną do sadzenia kiełkowanych

#394 Share saszeta

saszeta

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2591 postów

Napisany 18 październik 2010 - 18:33

Jak tam u was z ziemniakami? ja nie zwiększę areału dlatego że w tym roku jest cena(chociaż w przyszłym też nie będzie tani bo sadzeniak jest w cenie).nastawiam się po prostu na ziemniaka.robię jeszcze ogórka. a żadnych zbóż nie sieję.a deszczownia musi być wykorzystana.po to studnie biłem w tym roku

#395 Share pawelec

pawelec

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1679 postów

Napisany 18 październik 2010 - 18:46

Jak tam u was z ziemniakami?

Gdzie jest dużo deszczowni to jest ale są regiony gdzie rolnicy nawet nie wiedzą jak ona wygląda. ;) A co do tego co napisał @pawelec to nie mogę się zgodzić z tym co pisze, Przecież jak w czerwcu i lipcu przychodziły upały 30 stopni to ziemniaki na kawałkach których nie można było sięgnąć deszczownią padały w ciągu 3-4 dni, jak twoim zdaniem z takiego pola można osiągnąć przyzwoity plon?

ja nie kupie deszczowni bo przy takim charakterze produkcji jest mi poprostu niepotrzebna. mam rozdrobnione kawalki.
poza tym, bez deszczowni mam plon 35-45t/ha w zaleznosci od roku. Ponizej 35t nigdy nie zszedłem. w tym roku upal byl wszedzie. Dni bez deszczu ponad miesiac, a jakos nie upadła nacina po 'kilku dniach 30st ciepla'.
da sie?

nie twierdze ze deszczownia to zbedny wydatek! Wrecz przeciwnie, czasem ratuje dupe.
Ja jednak doskonale daje sobie rade bez niej. ;)
SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

#396 Share saszeta

saszeta

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2591 postów

Napisany 19 październik 2010 - 06:46

Jak tam u was z ziemniakami? bo twoja gleba trzyma dłużej wilgoć.ja mam piach.ze 20 arów padło w czasie suszy w tym roku.a będę sadził na takich 6 ha że nawet chwast tam schnie miejscami.po za tym całe 30 ha pola mam w jednym kawałku

#397 Share masseyferguson6140

masseyferguson6140

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1432 postów

Napisany 19 październik 2010 - 14:10

Jak tam u was z ziemniakami? Ja już wyprzedałem odmianę tajfun i wineta płacili 600zł/1t worki 30kg albo 15kg.
Podziwiać należy wielkie czyny, a nie wielkie słowa

#398 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3820 postów

Napisany 19 październik 2010 - 14:21

Jak tam u was z ziemniakami? Mi za Irgę po 600zł płacą. Za sadzeniak po 400zł.

#399 Share saszeta

saszeta

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2591 postów

Napisany 27 październik 2010 - 14:17

Jak tam u was z ziemniakami? hodowla zamarte teraz 1800 zł+3% lord,2000 zł+3% denar.to po ile na wiosnę?a za rok ziemniaki po 25 groszy pewnie

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#400 Share marekpieg1234

marekpieg1234

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 627 postów

Napisany 27 październik 2010 - 16:11

Jak tam u was z ziemniakami? Aż strach pomyśleć. Kupujecie teraz czy na wiosnę?