Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jak tam u was z ziemniakami?

430 odpowiedzi na ten temat

#241 Share pawelec

pawelec

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1679 postów

Napisany 11 lipiec 2010 - 17:32

Jak tam u was z ziemniakami? a teraz suuusza...
ale mysle ze bedzie ok! :)
SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jak tam u was z ziemniakami? Dzisiaj, 20:22
  •  

#242 Share danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 6741 postów

Napisany 11 lipiec 2010 - 18:49

Jak tam u was z ziemniakami?

pawelec nie gadaj glupot 15 ton z hektara jak wykopiesz to dobrze będzie a nie 25 z hektara

Albo masz takie ziemie, albo odmianę jakąś starą która już się wyrodziła. @pawelec dobrze gada.
Mój kanał na YouTube http://www.youtube.com/user/danielhaker

Sprzedam:
koło zębate przekładni kątowej prasy Sipma

rozrzutnik dwuosiowy
zgrabiarkę gwiazdową

agregat prądotwórczy

#243 Share WeSolyRomeK

WeSolyRomeK

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 130 postów

Napisany 11 lipiec 2010 - 18:55

Jak tam u was z ziemniakami? No ciekawe kto nakopie 25t/ha wczesnego ziemniaka z pod okrycia?? życze powodzenia 15t to już jest super wynik.
Macarena, macarena, baila, baila, ella, ella
Macarena, macarena all night long

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#244 Share SPIRYT

SPIRYT

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 11 lipiec 2010 - 23:03

Jak tam u was z ziemniakami? ja mogę skupić ziemniaki cena będzie zależała od ceny na giełdzie NAJLEPIEJ GATUNEK IRGA IRYS
GG 22665582 Tomek :)

#245 Share andzin

andzin

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 409 postów

Napisany 15 lipiec 2010 - 20:40

Jak tam u was z ziemniakami? Otóż to będzie chyba słaby zbiór. Na 3ha to może tylko z hektar będzie jak dobrze pójdzie tyle wymokło i wygniło jak by wiedział to by posadził na zgórkowych trochę. A teraz suszy to i na zgórku by nie było.

#246 Share SPIRYT

SPIRYT

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 17 lipiec 2010 - 13:00

Jak tam u was z ziemniakami? Ja posiadam około 20 h ziemniaka i około 3 h poszło sie Jeba.....C ale moze będzie cena na ten towar ostatnio na gełdzie na broniszach była cena 1.2kg

#247 Share saszeta

saszeta

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2591 postów
  • Zainteresowania:robota,robota,robota. Od świtu do zmierzchu

Napisany 31 lipiec 2010 - 18:18

Jak tam u was z ziemniakami? zacząłem kopać w poniedziałek lorda.wydajność średnio kilogram pod krzakiem i duże ziemniaki.no to nie narzekam.wineta też dosyć przybrała.jestem w przeddzień kupowania anny bo hagedorn poszedł.na co zwracać uwagę?

#248 Share stasiex

stasiex

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 686 postów

Napisany 31 lipiec 2010 - 20:22

Jak tam u was z ziemniakami? Część Satiny musiałem już opryskać Reglone, ale 2/3 jeszcze zielone. Wykopki za 2-3 tyg

#249 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3821 postów

Napisany 03 sierpień 2010 - 19:38

Jak tam u was z ziemniakami? Ja mam Tajfuna, Lorda, Irgę, Irysa i spodziewam się duuużych plonów. Ziemia przepuszczalna, z dużym spadem:) nie zalało a suszy nie widziały. Wykopki we wrześniu bo nadal zielono na polu...

#250 Share Filipo

Filipo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 357 postów

Napisany 03 sierpień 2010 - 19:45

Jak tam u was z ziemniakami? Kiedy zamierzacie kopać winete i lorda??????????

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#251 Share pawelec

pawelec

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1679 postów

Napisany 03 sierpień 2010 - 22:10

Jak tam u was z ziemniakami? lorda u mnie juz od 1,5 miesiaca nie ma. Z 2,5ha sprzedane. Bellarosa 1ha też. Vinete zacząłem kopać 3 tygodnie temu. Ładnie daje. Owacja, Jelly i reszta Vinety czeka na przechowalnie. Ogólnie 5ha wykopane, i jeszcze 10ha zostało ;)

#252 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3821 postów

Napisany 04 sierpień 2010 - 18:19

Jak tam u was z ziemniakami? Ile dała Ci Owacja z hektara?

#253 Share pawelec

pawelec

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1679 postów

Napisany 04 sierpień 2010 - 18:39

Jak tam u was z ziemniakami? jeszcze jest zielona, więc nie ruszam. Poza tym ta odmiana jest dużo smaczniejsza zimą (mi bardziej smakuje niż vineta, a już troche tych ziemniaków różnych zjadłem w życiu ;)) Co do plonu, to myślę, że będzie jeszcze lepiej niż rok temu kiedy miałem ją pierwszy raz. Wtedy na późny zbiór dała ok 40t/ha, wszystkich: handlowy+odpad.

#254 Share saszeta

saszeta

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2591 postów

Napisany 06 sierpień 2010 - 16:38

Jak tam u was z ziemniakami? ja właśnie chciałem wypróbować anne nowo nabytą i mam problem.za nic nie mogę dojść jak rozłączyć wysyp zbiornika bo chodzi non stop.już różnie przesuwałem ale ciągle zęby mi się zazębiają.pomóżcie pilnie choć nie w temacie.ostatnio miałem klienta na tira ziemniaków i w sumie już bym kopał.ile krzyczycie za ziemniaki?u mnie można po 60-70 groszy kupić.

#255 Share pawelec

pawelec

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1679 postów

Napisany 06 sierpień 2010 - 17:33

Jak tam u was z ziemniakami? saszeta, przerabialem ten temat z tym mechanizmem od wysypu w maju, przed sezonem ziemniaczanym ;). Generalnie nie cofa Ci sie jeden element na wałku w sprzegle. Pewnie kombajn stał dluzszy czas na zewnatrz, rdza i sie zapiekło. Musisz rozbierac wszystko, poczawszy od przekladni łancuchowej gdzie jest wyjscie na WOM, bez tego nie bedziesz mial dojsca do tego sprzegla.
Ja sprzedaje ostatnio caly czas po 0,9-1zł :D

#256 Share saszeta

saszeta

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2591 postów

Napisany 06 sierpień 2010 - 18:16

Jak tam u was z ziemniakami? no trochę stał.wszystko obstukałem,poruszałem i wydaje mi się że się rusza.no ale skoro to robiłeś to też tak zrobię.dzięki.0,90-1 w hurcie? to po ile u was są na targowiskach?ja w detalu biorę 16zł za 15 kg.na razie tylko lorda kopię

#257 Share pawelec

pawelec

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1679 postów

Napisany 06 sierpień 2010 - 18:36

Jak tam u was z ziemniakami? w detalu pewnie podchodzi pod 2 zł. nie wiem dokladnie. Nie zejde napewno ponizej 1zł dla sklepów i warzywniaków! Nie w tym roku.

#258 Share saszeta

saszeta

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2591 postów

Napisany 11 sierpień 2010 - 12:43

Jak tam u was z ziemniakami? pawelec u was droższe pyry bo trochę tam pozalewało a w zeszłym roku też nie było ciekawie.anna nie obija ci młodych?
jak przewidujecie cenę?będziecie trzymać w hurcie czy po wykopkach zacznie spadać?dzisiaj mi znajomy zadzwonił żeby mu dać po 60 groszy 120 ton.jak się będzie trzymać cena to trochę szkoda ale w tym roku przeczucie mnie nie zawiodło i raczej jestem za opchnięciem tego.bo wszyscy mówią że ziemniaki dobrze obrodziły.zrobiłem 2 przejazdy żeby annę wypróbować u siebie to ponad 30 ton/ha jest.dobrze jak na 45 bezdeszczowych dni pod rząd na 5 klasie
a jeszcze jak zmienić wałek napędu górki palcowej-jeża.z jednej strony pierścień zabezpieczający a z drugiej klin na zębatkę.walić młotkiem czy odkręcać całe łożyska?

#259 Share pawelec

pawelec

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1679 postów

Napisany 11 sierpień 2010 - 15:41

Jak tam u was z ziemniakami? jeżeli dasz rade sciagnac łozyska to mozesz probowac. Nie zapomnij jednak ze na walku są jeszcze wbite kołki rozporowe na rolkach ktore prowadzą tasme. Ja kiedy musze zmieniac lozyska, zazwyczaj ucinam walek, bo niechce mi sie bawic w wyjmowanie tych kolkow, to w zasadzie jest niewyjmowalne po kilku latach eksploatacji. Ostatnio robilem to 4 lata temu i w tym musialem ciąć walek - nie bylo wyjscia. Wtedy bedzie Ci duzo latwiej wyjac lozyska bo masz do nich dojscie od srodka :)

oczywiscie ze na poczatku Anna bedzie obijac. Chyba nie ma takiego kombajnu ktory w ogole nie obija bardzo mlodych ziemniaków. Jak zaczynałem 10 czerwca to jezdzilo sie bardzo spokojnie, male obroty walka, zero na wytrząsaczach na dolnej tasmie. Ogólnie nie narzekam na Anne. Do 20-30ha ziemniaków to w miare dobry sprzęt. Pozniej robi sie za mały.

Ja napewno nie zejde ponizej 1zł. Tak juz zapowiedzialem odbiorcom. Jak niechcą, poczekam. Sami w zimie przyjdą :) Tylko wtedy nie bedzie już po 1zł, tylko co najmniej 1,20, moze 1,50zł.
Wszystko zalezy jakich masz odbiorców. Jesli duzych, to nie dostaniesz wysokiej ceny. Ja mam sklepy, warzywniaki, czasami jakies hurtownie. Nie sprzedaje wielkich partii po kilkadziesiąt ton tygodniowo. Max 10 ton na tydzien. To mi wystarcza. Mam przechowalnie, więc jest święty spokój :)

Pozdro! :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#260 Share saszeta

saszeta

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2591 postów

Napisany 11 sierpień 2010 - 16:08

Jak tam u was z ziemniakami? tak myślałem że będzie to problem.już rozkręciłem całą górkę.miał być super stan a tu robota.a sam wałek to koszt 35 zł.
ja nie mam takich klientów bo ci wolą jechać 160 km do wrocławia i przywieźć chociaż u mnie by mieli po tyle samo i jeszcze bym im dowiózł.takie ludzie.po prostu sadzę czy sieję a jak urośnie to martwię się o zbyt.a przechowywać chciałem dlatego tyle nasadziłem.ale zawsze jest ryzyko a cena dosyć dobra to wolę sprzedać teraz.było sucho a teraz jest dosyć mokro i u ludzi zaczynają kwitnąć znowu.