Skocz do zawartości

Zdjęcie

Kerdyt na gospodarstwo rolne.

49 odpowiedzi na ten temat

#41 Share Przemko

Przemko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 415 postów
  • Zainteresowania:USŁUGA KOSZENIA ZBÓŻ KOZIENICE, MAZOWIECKIE, OKOLICE

Napisany 19 czerwiec 2010 - 16:05

Kerdyt na gospodarstwo rolne. A wspominałeś że mieszkasz z rodzicami, nie maja żadnej ziemi, może mogliby Ci odstąpić kawałek żebyś sam zaczął tą całą przygode ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Kerdyt na gospodarstwo rolne. Dzisiaj, 06:23
  •  

#42 Share Sonda

Sonda

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 19 czerwiec 2010 - 17:34

Kerdyt na gospodarstwo rolne. a ja powiem tak kolego byś dostał ten kredyt bodajże 2 000 000 chyba tyle ta??Ale tak;
-ziemi nie kupujesz za tę kwotę tylko dzierżawisz jak masz od 80 do 120 ha gdzieś wydzierżawić to tak,
-musisz korzystać z prow,na maszyny,
-musisz mieć jakiś plac ,
-a po 4 musisz bardzo mieć duże pojecie o rolnictwie i doświadczenie lub kogoś kto ma i zrobi to za darmo;) w co wątpię.
-a po 5 musisz mieć na czym czapkę nosić tzn. musisz tak zainwestować co bd się opłacało
ja osobiście też zastanawiam się nad takim kredytem tylko ja bd 30 ha za free +plac
-radził bym też przejść na Vat po załozeniu,ale jeśłi nie spełniasz chociaż jednego warunku z powyższych to daj se spokój;)

#43 Share Power

Power

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 174 postów

Napisany 19 czerwiec 2010 - 19:39

Kerdyt na gospodarstwo rolne. Trzeba kolego popatrzeć na to realnie, marzenia marzeniami.... Osobiście również marzy mi się rozpoczęcie działalności rolniczej, lecz zaczęcie od zera nie jest łatwe jak na razie, wszystko wszystkim ale człowiek dorabia sie latami, długimi latami... Od razu nie rozpoczniesz od 100ha <.... .
Przykład:

1)Osobiście znam przypadek że pewien facet prysnął na zachód siedział około 3 lata, kiedy wrócił rozpoczął od zera, przez kilka lata dorobił sie nowego sprzętu ,posiada kilkanaście hektarów ziemi (chyba 56ha) do dnia dzisiejszego kredyt spłaca...
2)Znajomy zakupił około 27 ha (klasa 3,4 ziemi) plus budynek inwentarski (całość 170tys.), sprzętu również pokupie lecz nie posiada nowego. Z części budynku inwentarskiego zrobił pomieszczenia mieszkalne. Ma brata, który pomagał mu od początku tzn. orał, kombajnował etc.
(Akurat gdybym był starszy o parę lat, to w tym wypadku w tym rejonie nie popuściłbym tego gospodarstwa po SKR, miąłby mi kto tam pomoc... ale cóż za młody byłem o te około 5 lat :D )

Więc jak widać , jak bardzo się pragnie wszystko jest możliwe ! Lecz pełno jest wyrzeczeń , pełno zgrzytów zębów w trudnych chwilach.
Sam myślę co zrobić... żeby sie czegokolwiek dorobić ;)

http://allegro.pl/it...em.html#gallery akurat ta oferta jest nie realna, z zakupem tego to można dokupić sobie sznurek bądź upleść bo może nie być juz stać człowieka i w momencie zapukania komornika do drzwi obrazu sie powiesić , chyba ze szczęście będzie sprzyjać i trafił byś w Totka ... to można zaczynać od takiego areału

#44 Share gawron

gawron

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 20 czerwiec 2010 - 20:26

Kerdyt na gospodarstwo rolne. Witam. Ja jestem w trakcie załatwiania takiego kredytu na zakup gospodarstwa tylko że 700 000 tyś.
I to nie jest takie proste musze mieć 140 tyś. wkładu własnego i jeszcze pare groszy na powiększenie stada krów bo obecnie jest tam 26 dojnych a to zamało żebym miał zdolność kredytową. i dodatkowo musze mieć poręczyciela gospodarstwo jest w toku produkcyjnym więc jak tam wejde to będe miał odrazu z tego jakieś pieniądze a przez te dwa lata karencji dostawie pare krów i będzie dobrze. A narazie pracuje za granicą i zbieram na wkład w sierpniu daje zaliczke i spisuje umowe przedwstępną na rok czasu tak sie dogadałem z ludzmi. I wierze że damy sobie z żoną rade. Chcieć znaczy móc!

#45 Share KarolWisnia1992

KarolWisnia1992

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 23 czerwiec 2010 - 10:17

Kerdyt na gospodarstwo rolne. A co myślicie o powiększeniu uprawy z 20ha do np 100ha?? Zaplecze jakieś tam mam tzn trzy ciągniki: c360, c360-3p i zetorka 9540, bizona(rocznik 78 więc chyba do wymiany) prase claasa merkanta (chyba) na małe kostki rocznik 73 więc też do wymiany... pług uni 4 skiby, bolka do ziemniaków i pare innych sprzętów...
Budynki częściowo do remontu (dach i inne pierdoły). Chodzi mi głównie o hodowle zwierząt (mam około 100 świń) ale chodzi mi tę o byczki na rzeź... Lepiej wykupić ziemie czy wydzierżawić? (Cena za 1ha w mojej okolicy waha się 10-15 tys) i jak to sie ma z kredytem preferencyjnym?
PZDR
Co doradzacie??

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#46 Share damjan15

damjan15

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 572 postów

Napisany 23 czerwiec 2010 - 10:23

Kerdyt na gospodarstwo rolne. Zacznijmy od tego ile masz funduszy? Ja na twoim miejscu najpierw zrobił porządek z budynkami a potem brał się za ziemie i pomału wymieniał maszyny. Raczej nie będziesz prasować słomy z ok 20ha i zwoził jej ręcznie.

#47 Share tomasek tomasek

tomasek
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 23 czerwiec 2010 - 12:06

Ale nawet jak musi pierwszą ratę zapłacić ok 10 tyś to z kąt on ją weźmie? Przecież w pierwszym miesiącu na 100% nie będzie miał takiego zysku. ;)

masz 2 czy 3 letnia karencje w splacie a kredyt jest na 15 lat

#48 Share KarolWisnia1992

KarolWisnia1992

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 23 czerwiec 2010 - 13:44

Zacznijmy od tego ile masz funduszy? Ja na twoim miejscu najpierw zrobił porządek z budynkami a potem brał się za ziemie i pomału wymieniał maszyny. Raczej nie będziesz prasować słomy z ok 20ha i zwoził jej ręcznie.

Chodzi mi właśnie o kredyt... ewentualny wkład własny myśle, że 30-40tys(troche mało).
A z tą słomą to co roku zwozimy te 20ha słomy ;)

#49 Share tomasek tomasek

tomasek
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 23 czerwiec 2010 - 14:16

Kerdyt na gospodarstwo rolne. kredyt pokrywa tylko 80% inwestycji reszte to twoj wklad wlasny

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#50 Share KarolWisnia1992

KarolWisnia1992

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 23 czerwiec 2010 - 15:33

Kerdyt na gospodarstwo rolne. A jak to jest z wsparciem na modernizacje gospodarstwa?? Remont czy wybudowanie w miejsce starej nowej obory?? I jaki jest to koszt(jak najmniejszy) ile pokrywa unia?