Skocz do zawartości

Zdjęcie

Kerdyt na gospodarstwo rolne.

49 odpowiedzi na ten temat

#21 Share Arkadiusz122

Arkadiusz122

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 19 czerwiec 2010 - 12:42

Kerdyt na gospodarstwo rolne. Ponad złotówki nie dają ale ( 80gr. - 90gr.) On ma 97 szt. bydła bo na rzeź daje byki.

A i kupił całe PGR ale niestety po spaleniu ( są tam tylko 2 budynki i jeden do połowy) ;)

A pod zastaw zakupionego gospodarstwa nie da mi?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Kerdyt na gospodarstwo rolne. Dzisiaj, 07:10
  •  

#22 Share Farmtrac685DT

Farmtrac685DT

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 225 postów

Napisany 19 czerwiec 2010 - 12:50

Kerdyt na gospodarstwo rolne. Szanse daje ale 15 lat kredytu to kawał czasu, niech tylko nastąpi jakieś załamanie na rynku lub inne "coś" to zostajesz goły a kredyt trzeba spłacać, Pan komornik nie bedzie pytał czy cena mleka jest adekwatna do kosztów produkcji lub czy zmyła cie powódź, z tym się trzeba liczyć. na twoim miejscu jeśli już chcesz się z tym męczyć to pryśnij na kilka lat za granice zarób przynajmniej z pare stówek żebyś miał swój kapitał na start bo bez tego nie zrobisz nic, zresztą jak poczujesz dobrą kase to już nie będzesz myślał o paplaniu sie w gnoju...

A wykształcenie rolnicze to ty posiadasz chociaż??

#23 Share Arkadiusz122

Arkadiusz122

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 19 czerwiec 2010 - 12:57

Kerdyt na gospodarstwo rolne. A co powiecie o paru tys. (np. 500 czy 1000). Otworzyć małe gospodarstwo a powoli się rozwijać oraz pracować gdzieś ja to bardzo lubię i dlatego tak do tego dążę ;)

#24 Share damjan15

damjan15

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 572 postów

Napisany 19 czerwiec 2010 - 13:02

Kerdyt na gospodarstwo rolne. Za 500 tysięcy to ty co po najwyżej kupisz sprzęt ziemie i no może jakieś budynki a dalej co palec w oko i stoisz. Przecież żeby zasiać musisz kupić nasiona a żeby to wyrosło to musisz wydać kupę kasy na środki ochrony no chyba że będzie to ekologiczna uprawa.

#25 Share Arkadiusz122

Arkadiusz122

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 19 czerwiec 2010 - 13:03

Kerdyt na gospodarstwo rolne. No to co radzicie? ;) :D

#26 Share Farmtrac685DT

Farmtrac685DT

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 225 postów

Napisany 19 czerwiec 2010 - 13:08

Kerdyt na gospodarstwo rolne. To ja mam pomysł:D wpadnij do mnie, obejmiesz wszystkie moje obowiązki na dwa trzy miechy, ja w tym czasie mykne na jakies zbiory żeby troche zarobić i ten kredyt szybciej spłacić. Przyjemne z pożytecznym ;)

#27 Share Arkadiusz122

Arkadiusz122

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 19 czerwiec 2010 - 13:12

Kerdyt na gospodarstwo rolne. Powiedźcie ile na dobre, porządne gospodarstwo potrzebowałbym pieniędzy? ;) :D

Ja wiem ile jest roboty bo mój wuja i to nie jeden ma gospodarstwo.

:):D:lol::)

A jakie masz gospodarstwo Farmtrac685DT Ikona ile ha ile zwierząt i w jakim województwie??

#28 Share damjan15

damjan15

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 572 postów

Napisany 19 czerwiec 2010 - 13:16

Kerdyt na gospodarstwo rolne. http://allegro.pl/it...iedliskiem.html
Arek popatrz tu to jest już porządne gospodarstwo ale dodaj do tego jeszcze ze 2mln na konkretne maszyny i do tego na zaczęcie produkcji to widzisz jakie koszty ale z tego to już może byś się utrzymał.

#29 Share Farmtrac685DT

Farmtrac685DT

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 225 postów

Napisany 19 czerwiec 2010 - 13:22

Kerdyt na gospodarstwo rolne. Podkarpacie; ok 30ha gleba 5 klasa i gorzej, góry jak sam sk****yn, 20 sztuk bydła, branża mleczarska o ile można to tak nazwać

#30 Share Arkadiusz122

Arkadiusz122

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 19 czerwiec 2010 - 13:26

Kerdyt na gospodarstwo rolne. aha

i jest ciężko?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share Farmtrac685DT

Farmtrac685DT

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 225 postów

Napisany 19 czerwiec 2010 - 13:32

Kerdyt na gospodarstwo rolne. Lekko nie jest ale jak pomyśle że jeszcze tylko 12 lat kredytu... to aż chce się robić ;)

#32 Share Arkadiusz122

Arkadiusz122

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 19 czerwiec 2010 - 13:38

Kerdyt na gospodarstwo rolne. A ty ruszałeś też od początku czy na coś innego brałeś kredyt? :)

A co myślicie jakby tak troszeńkę z rolnictwa zejść na ogrodnictwo zwierzęta by zostały a ja bym miał plantację malin truskawek i tam innych rzeczy ... ;) :D ????

#33 Share Farmtrac685DT

Farmtrac685DT

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 225 postów

Napisany 19 czerwiec 2010 - 13:39

Kerdyt na gospodarstwo rolne. nie ja wszystko miałem tylko mi sie zamarzyło pare nowych sprzętów. niby rata 1000 a jakby nie dopłaty to pewnie ciężko by było z mleka wyżyc...
litr mleka 0,80zł przy dobrych wiatrach, litr ON 4,60 i weż tu sie dorób czegoś

#34 Share Arkadiusz122

Arkadiusz122

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 19 czerwiec 2010 - 13:56

Kerdyt na gospodarstwo rolne. A co myślicie jakby tak troszeńkę z rolnictwa zejść na ogrodnictwo zwierzęta by zostały a ja bym miał plantację malin truskawek i tam innych rzeczy ... ;) :D ????

Może stawy rybne?

#35 Share Farmtrac685DT

Farmtrac685DT

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 225 postów

Napisany 19 czerwiec 2010 - 14:03

Kerdyt na gospodarstwo rolne. Ja to osobiście planuje rozwinąć w przyszłości jakąś agroturystyke, teren akurat mam dobry do tego, z produkcji mleka zrezygnować, na łąki rozpisać wszystkie mozliwe programy i cieszyć się z kasy a nie z gnoju. takie mam skromne marzenie jak sie skończy biznesplan.......

#36 Share Arkadiusz122

Arkadiusz122

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 19 czerwiec 2010 - 14:08

Kerdyt na gospodarstwo rolne. A co myślisz o tym co napisałem powyżej????? ;)

#37 Share damjan15

damjan15

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 572 postów

Napisany 19 czerwiec 2010 - 14:11

Kerdyt na gospodarstwo rolne. Ogrodnictwo to dokładnie co ??? Według mnie sady nie przynoszą dużego zysku trąbi się o tym co roku gdy przychodzi czas na zbiory. Truskawki może i dochód jest ale zależy jak rok popadnie raz mogą być np 10 zeta za łubiankę a raz 2 zeta. Sam widzisz jak się ceny chwieją.

#38 Share Farmtrac685DT

Farmtrac685DT

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 225 postów

Napisany 19 czerwiec 2010 - 14:11

Kerdyt na gospodarstwo rolne. Zależy od warunków, ja się kompletnie na tym nie znam. jedyne co bym radził przy stawach to dobre a nawet bardzo dobre ubezpieczenie bo teraz jaki klimat nastał każdy widzi, jedna chmura i jesteś goły i wesoły. ogólnie to zycze ci spełnienia tych twoich planów i żebyś z komornikiem nie miał do czynienia, pozdrawiam z zadupia

#39 Share Przemko

Przemko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 415 postów
  • Zainteresowania:USŁUGA KOSZENIA ZBÓŻ KOZIENICE, MAZOWIECKIE, OKOLICE

Napisany 19 czerwiec 2010 - 14:20

Kerdyt na gospodarstwo rolne. Kolego sady to teraz nie jest bardzo dochodowy interes sam mam 3 ha wiśni pieniądz lich ostatnie 2 lata cena wiśnie na tłoczenie zeszła do 50gr i weź tu coś z tego zrób,jeżeli już chcesz coś robić to raczej jeden rodzaj wybierz, jak sady to sady, jak krowy to krowy, jak stawy stawy a nie wszystkiego po trochu bo wtedy żadnego z tego nie dopilnujesz.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share mickas092

mickas092

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 2204 postów
  • Zainteresowania:Szeroko pojęte rolnictwo ;)

Napisany 19 czerwiec 2010 - 15:48

Kerdyt na gospodarstwo rolne. Stawów nie zrobisz ot tak sobie. Do tego potrzeba odpowiedniego podłoża i PRZEDE wszystkim olbrzymiej wiedzy o rybach. Nie będę owijał w bawełnę ale twoim planom nie daje żadnych szans bo :
1) bank nie da Ci kredytu jeśli nie masz dochodu
2) odsetki zjedzą cały przychód nie wspominając o kredycie głównym
3) nie mam pojęcia skąd weźmiesz tyle ziemi ile chcesz mieć
4) pierwszą kasę przy dobrych wiatrach miałbyś po 6-8 miechach przy uprawie zbóż wiec 6 miechów musisz płacić raty nie mając kasy
Tyle ode mnie.
Pzdr