Skocz do zawartości

Zdjęcie

Kerdyt na gospodarstwo rolne.

49 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Arkadiusz122

Arkadiusz122

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 19 czerwiec 2010 - 08:13

Kerdyt na gospodarstwo rolne. Witam wszystkich :D . Chciałbym wziąć kredyt na gospodarstwo rolne. Dużo czytałem o tym ale nie mogę tego dokładnie zrozumieć :) Proszę o pomoc :) . Czy ktoś brał taki kredyt? Proszę o wyjaśnienie jak to wygląda ile można uzyskać pieniędzy na jaki czas i jakie jest oprocentowa nie :). Czy taki kredyt się opłaca? Proszę o odpowiedz :) . Bo ja za dużo z tego nie mogę zrozumieć ;) . Z góry dziękuję :) .

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Kerdyt na gospodarstwo rolne. Dzisiaj, 00:24
  •  

#2 Share 19Damian89

19Damian89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 526 postów

Napisany 19 czerwiec 2010 - 08:29

Kerdyt na gospodarstwo rolne. Jesli chodzi ci o kredyt preferencyjny to napewno sie oplaca bo nie masz odsetek 7-8% tylko 2-3%.

Tu masz ladnie opisane:

Prezes Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa wydał nawet zarządzenie, w którym zawarł linie kredytów preferencyjnych, należą do nich:

• IP, czyli Inwestycje Podstawowe – kredytu w tym zakresie udziela się maksymalnie na okres ośmiu lat, a jego przeznaczenie to inwestycje w przetwórstwie rolno-spożywczym, w samym rolnictwie oraz wszelkiego typu usługi dla rolnictwa.

• GR, czyli Grunty Rolne – kredyt udzielany jest maksymalnie na okres piętnastu lat, a jego przeznaczeniem jest kupno ziemi po to, aby albo powiększyć stare gospodarstwo rolne, albo po to, żeby stworzyć nowe takie gospodarstwo.

• MR, czyli Młody Rolnik – kredytu w tym zakresie maksymalnie udziela się na okres piętnastu lat, a przeznaczony jest on na stworzenie albo na urządzenie gospodarstwa rolnego przez kredytobiorcę.

• BR, czyli Kredyty Branżowe – kredytu w tym zakresie udziela się na okres ośmiu lat, a przeznaczeniem są inwestycje zawarte w programie branżowym danego gospodarstwa.

• KL, Klęska Żywiołowa – kredytu udziela się maksymalnie na okres ośmiu lat, a przeznaczony jest on na remont lub kupno sprzętu rolniczego, na odbudowę zniszczonych budynków oraz na zakup podstawowego inwentarza.

• GP, czyli Dla Grup Producentów Rolnych – jest to kredyt przeznaczony dla grupy osób prowadzących działalność produkcyjną z zakresu rolnictwa. Dokładniej chodzi tu o kupno, unowocześnienie i budowę budynków gospodarczych, a także o kupno i montaż urządzeń niezbędnych do produkcji rolnej.

Tu masz ladnie opisane co na co i jaki okres splaty.

#3 Share Arkadiusz122

Arkadiusz122

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 19 czerwiec 2010 - 08:49

Kerdyt na gospodarstwo rolne. A ile można dostać pieniędzy na jakim. I jaki polecacie (zaznaczam że nie posiadam gospodarstwa, chcę je stworzyć niestety w moim przypadku od 0 ;)

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share mickas092

mickas092

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 2205 postów
  • Zainteresowania:Szeroko pojęte rolnictwo ;)

Napisany 19 czerwiec 2010 - 09:13

Kerdyt na gospodarstwo rolne. TO na peeeewno Ci się uda. ;) Nie mając nic ciężko stworzyć co co bezie generowało dochód. Na jaką kwote miał by byc ten kredyt ?? Oraz na jakie maszyny itp?

#5 Share Arkadiusz122

Arkadiusz122

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 19 czerwiec 2010 - 09:52

Kerdyt na gospodarstwo rolne. No jak bym brał kredyt preferencyjny na 2000000 zł. to ile p np. na 20 lat musiał bym zwrócić ze wszystkimi procentami i tym wszystkim (na miesiąc jaka rata) ? Proszę o odp.

#6 Share damjan15

damjan15

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 572 postów

Napisany 19 czerwiec 2010 - 09:58

Kerdyt na gospodarstwo rolne. Chłopie to ty wiesz ile byś musiał zapie****ć żeby ten kredyt spłacić??? Ty chyba nie wiesz jaka jest teraz sytuacja na wsi. Wiesz ile byś musiał mieć ziemi żeby kredyt 2mln spłacić?

#7 Share PRZEMEK321

PRZEMEK321

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 422 postów
  • Zainteresowania:lubie to co robie a to jest najwazniejsze.

Napisany 19 czerwiec 2010 - 11:09

Kerdyt na gospodarstwo rolne. do ktorego roku bedą udzielane kredyty preferencyjne? coś mi sie obiło o uszy ze do 2013r tylko teraz niewiem czy łącznie z 2013 czy do końca 2012r-wie ktoś moze?

#8 Share rafalkom555

rafalkom555

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1483 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, motoryzacja itp.

Napisany 19 czerwiec 2010 - 11:14

Kerdyt na gospodarstwo rolne. hehe, bez odsetek 100tys zł w ciągu roku oddać...
to chyba byś musiał drugie 2mln wziąść na ziemie z nie wiem kąt aby nie oddawać...np.napad.. hehe

#9 Share Spidi

Spidi

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 62 postów

Napisany 19 czerwiec 2010 - 11:38

Kerdyt na gospodarstwo rolne. Obliczyłem raty kredytu jak dla mnie to są zawrotne sumy a mianowicie: przy oprocentowaniu 2% kapitalizacji miesięcznej raty równe wychodzą 10 117,67 zł a odsetki od 2 000 000 wynoszą 428 240 zł w przypadku gdybyś wziął raty malejące wtedy trochę zaoszczędzisz bo odsetki będą wynosiły 401 666 zł pierwsza rata będzie wynosiła 11 666 a ostatnia 8 347 zł

#10 Share Farmtrac685DT

Farmtrac685DT

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 225 postów

Napisany 19 czerwiec 2010 - 11:38

Kerdyt na gospodarstwo rolne. skoro nie masz nic to jaki bank da ci taki kredyt bez podkładki??? u mnie za głupie 140 tysi bank pewnie z 20 ha pola łącznie z budynkami pod hipoteke wziął, zresztą nie wiem, nie znam się, zarobiony jestem...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share damjan15

damjan15

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 572 postów

Napisany 19 czerwiec 2010 - 11:43

Kerdyt na gospodarstwo rolne. Ale nawet jak musi pierwszą ratę zapłacić ok 10 tyś to z kąt on ją weźmie? Przecież w pierwszym miesiącu na 100% nie będzie miał takiego zysku. ;)

#12 Share Farmtrac685DT

Farmtrac685DT

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 225 postów

Napisany 19 czerwiec 2010 - 11:52

Kerdyt na gospodarstwo rolne. Osobiście gdybym był w takiej komfortowej sytuacji i zaczynał od zera to bym nie zaczynał, na pewno nie w tym kierunku ;)

#13 Share damjan15

damjan15

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 572 postów

Napisany 19 czerwiec 2010 - 11:53

Kerdyt na gospodarstwo rolne. Ale Arek chyba nie wie jaka jest teraz sytuacja na wsi. Więc trzeba mu chyba wytłumaczyć że rolnictwo dziś jest nie opłacalne ;)

#14 Share Przemko

Przemko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 415 postów
  • Zainteresowania:USŁUGA KOSZENIA ZBÓŻ KOZIENICE, MAZOWIECKIE, OKOLICE

Napisany 19 czerwiec 2010 - 12:09

Kerdyt na gospodarstwo rolne. Małe rolnictwo tzn. mała ilość ha jest raczej nie opłacalna co innego jakby miał 100 czy 200 to wtedy można żyć już na poziomie przyzwoitym ;)

#15 Share Arkadiusz122

Arkadiusz122

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 19 czerwiec 2010 - 12:22

Kerdyt na gospodarstwo rolne. Znam takiego który wziął taką pożyczkę i żyje.

#16 Share damjan15

damjan15

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 572 postów

Napisany 19 czerwiec 2010 - 12:22

Kerdyt na gospodarstwo rolne. Tak Przemko ale on zaczyna od 0 nic nie ma a bądź taki mądry i kup 100 ha na start i doliczyć jeszcze maszyny i na pewno kierowałby się na chów jakichś zwierząt więc tu są koszty wysokie i według mnie to jest nie opłacalne. Gdyby jeszcze miał budynki maszyny to jeszcze można rozważać ale zaczynać od zera to nie ma sensu ;)

#17 Share Arkadiusz122

Arkadiusz122

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 19 czerwiec 2010 - 12:29

Kerdyt na gospodarstwo rolne. A Przemko wie o co chodzi bo ja pisałem w innym temacie co chcę otworzyć :) . I ma rację że tyle ziemi chciałbym mieć i co to by było nie opłacalne? A ten którego znam posiada jedynie 30 ha ziemi i 30 krów dojnych i ma ratę 15000 zł. i żyje a oprócz tego ma rodzinę a ja jeszcze mieszkam z rodzicami :) :D :) :) ;)

Nie ma rzeczy nie możliwych :) :) :) :)

#18 Share Farmtrac685DT

Farmtrac685DT

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 225 postów

Napisany 19 czerwiec 2010 - 12:36

Kerdyt na gospodarstwo rolne. to co on nakupił że aż tyle tej raty ma jak tylko 30 ha i 30 krów? i pytanie zasadnicze. ile mu zostaje na czysto bo raczej nie wiele no chyba że w waszym terenie płacą za mleko ponad złotówkę to może jakoś wyżyje

#19 Share Arkadiusz122

Arkadiusz122

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Kerdyt na gospodarstwo rolne. To co nie dajecie żadnych szans ?? ;) :D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share damjan15

damjan15

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 572 postów

Kerdyt na gospodarstwo rolne. Na samym początku to weź dużą kartkę włącz alledrogo i oblicz ile Cię to może kosztować na start. Oblicz jaki byś miał roczny zysk i wtedy możesz kalkulować czy Ci się to opłaca czy nie. Następną rzeczą jest już poruszana we wcześniejszym poście czy jakiś bank udzieli Ci takiego kredytu.