oskarus

HESSTON 5670 Zapycha się.

Polecane posty

oskarus    0

Witam,

prasa HESSTON 5670 H. Notorycznie nawija się materiał na wałki naciągu pasów.

Ta kołyska w środku. W miejscu w którym się mijają.

Dziwne bo nawija się tylko z jednej strony.

Pas wtedy ściaga w jedną strone lub po prostu blokuje wałek. Dziś , strzelił mi pas z tego powodu.

Pasy mam naprężone, skracałem.

Blokuje pasy i trzeba wyrzucać balot. Ma ktoś może instrukcje obsługi tej prasy?

 

Jak szybko jeździcie z tymi prasami. Ja CASE'em 1056 max 2 polowa i wtedy zapycha się.

1 polową gaz do podłogi i jakoś idzie.

Siano zwijam zgrabiarką gwiazdową, robi się warkocz, może to jest winą ?

 

Miał ktoś taki problem??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oskarus    0

Dzieki za szybką odp.

...cóz słomy jeszcze nie prasowałem.

Owijanie rozpoczyna świetnie, szybko tworzy się rdzeń.

Problemem jest że sporo materiału ciągnął pasy w górę.

Widać to od przodu. Przerzuca do góry na naciąg i tam się dzieje całe zło.

Dzieje się tak tylko z jednej strony. Szczególnie podatna jest na to prawa strona i skrajny prawy pas. Wczoraj się zerwał na łaczeniu. Przedwczoraj się ukręciła spinka. Pas zgieło na długości i strzeliła w pół. Wszystko przez to nawijanie się materiału.

Zrobię wieczorem fotkę będzie lepiej widać.

Wcale też tak zawrotnie szybko nie robię.

Wąski podbieracz 1.40.

pzdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oskarus    0

Dodałem zdjęcia są w galerii. Dwa zdjęcia są na pewno pasy i regulacja naciągu.

Dwóch najważniejszych jeszcze brak. Proszę o poradę, bo prasa mechanicznie

wygląda świetnie cicho chodzi. Szkoda odsprzedawać za drobne i kupic dowalonego JD.

pzdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
coffey23    21

po pierwsze jeśli masz taką budowe prasy jak moja fiatagri to sprawdź przy otwożonej klapie czy wszystkie walce z przodu się kręcą jak prasa działa jeśli tak to poluzuj pasy całkowicie i szukaj czy na wałkach nie jest łożysko rozwalone u mnie było bez kulek i nic nawet nie piszczało ani sie nie tukło więc sprawdź dokładnie napisz jak coś znajdziesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oskarus    0

Budowa na pewno jak FIATAGRI, sprawdze te wałki. Do tej pory sprawdzałem tylko jak były naciągnięte pasy.

ok. dzieki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oskarus    0

Administrator przepuścił fotkę wałka naciągu. Tu sie zapychają.

Aha jeszcze nie sprawdzałem łożysk. Ciągle coś do zrobienia.

pzdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiktor27    1

niemasz tam przed walkami listwy zgarniajacej jak jest to sprawdz czy niejest wygieta umnie tak bylo w hesston 5700 byla minimalnie podgieta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oskarus    0

Owszem, jest listwa. W tej chwili zawalona materiałem, "żabką" nie idzie obrócić.

Jak kupiłem tą prasę to wałki naciągu były zastałe, wogóle się nie obracały, pasy się ślizgały po nich. Fakt były luźne i jakoś to szło. Skróciłem pasy jednak i rozruszałem te wałki naciągu. Chyba jednak coś nie do końca tam gra. Zdemontuje ten naciąg i zajrze do wałków, tam też pewnie są łozyska. Obecnie kuzyn prasuje bo prasować trzeba krone kr 130 mini stop, siatką. Trochę to wk... denerwuje, że jest prasa a trzeba komuś głowę zawracać.

Na dniach przejrzę prasę i dam znać. Dzieki za rady i porady:)

pzdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jankris    12

Trochę źle sforułowałeś temat.

Nic Ci się nie zapycha, ale pasy się rozsuwają.

Pytanie.

Po co je skracałeś i ile.

Czy dobrze je założyłeś

Czy wszystkie są mniej więcej równe.

Czy jest możliwość ich regulacji, zluzowania.

Czy obserwowałeś ich pracę, czy toczą się po wałkach w swoim miejscu, jeśli nie to kiedy zaczynają tańczyć i na której rolce?

Pozdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oskarus    0

Pasy skracałem o 10cm.

Ponieważ jeden trzymał sie na 8cm szerokośći spinki.

Poza tym jeden skrajny był dłuższy od pozostałych o 15 cm.

Pas owszem zaczyna tańczyć i wchodzi na drugi pas.

Jednak zawsze wtedy jest na napinaczu sporo materiału.

wtedy jedyny sposób to włączyć lewe obroty na wałku lub 40min odpychania.

Wnioskuje że to materiał spycha pas.

Jakkolwiek coś się dzieje i nie wiem co. Jak masz jakiś pomysł pisz śmiało:)

pzdr.

 

PS. jak pisałem jest to lewy skrajny pas patrząc od przodu prasy.

pzdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oskarus    0

Przejrzałem prasę, łożyska na wałach napędowych ok.

Zarobiłem pas. Cóż pierwsza wstawka.

Belka wyrównująca przy kwadratowym wałku wyrównana.

Noże zgarniające ustawiłem na nowo 0,9mm luzu.

Jeżeli coś będzie się dalej działo dziwnego, stawiam na łożysko w wałku naciągu pasa.

Może dopierać wtedy do noża, blokować się i później to wszystko możliwe.

 

Pytanie.... Czy macie nóż zgarniający na obu wałkach naciągu pasów. (na tej "kołysce")?

Ja mam jeden nóż na pierwszym wałku od komory.

 

Powinno być spoko!

pzdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jankris    12

Ja raczej stawiam na to że masz teraz za krótkie pasy. Sprawdż czy w którymś momencie tworzenia beli pasy nie tracą kontaktu z którąś rolką (np. jedną z tych na kołysce) i czy ewentualnie nie można którejść z rolek przesunąć po to aby zrekompensować skrócenie tych pasów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oskarus    0

Witam,

rozwiązanie banalne.

Nóż na wałku napinacza tudzież zgarniak miał zbyt mały luz.

Po ustawieniu na 0,9mm. Jest znowu ok.

Mogę teraz powiedzieć z czystym sumieniem, że prasa jest świetna.

Robi mocno zbite bele.

Wiązanie sznurka: wiąze na "manual".

Na "auto" zbyt mało podaje sznurka. Na siano starcza na sianokiszonke już nie.

Jak na prasę za 11tys. To zupełnie ok.

Koleś dał za JD 545 16tys, załowałem, że nie wziąłem JD. Jest takie przysłowie "ford g... wart, fiat jego brat." i tak już zaczynałem w to wierzyć.

Z drugiej strony zjeździłem nasz piękny kraj i żadnej ładnej JD do 18tys nie widziałem. Słowen reanimowane szroty. Niby ładne, ale to rozdzielacz walnięty. To sterownik nie działa. To zębatki ostre jak szpilki. Wał napędowy wytarty, bez gumy, itp. itd.

Dzięki wielkie wszystkim, którzy ofiarowali pomoc.

To do następnego ...;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pressmen    0

Witam,

rozwiązanie banalne.

Nóż na wałku napinacza tudzież zgarniak miał zbyt mały luz.

Po ustawieniu na 0,9mm. Jest znowu ok.

Mogę teraz powiedzieć z czystym sumieniem, że prasa jest świetna.

Robi mocno zbite bele.

Wiązanie sznurka: wiąze na "manual".

Na "auto" zbyt mało podaje sznurka. Na siano starcza na sianokiszonke już nie.

Jak na prasę za 11tys. To zupełnie ok.

Koleś dał za JD 545 16tys, załowałem, że nie wziąłem JD. Jest takie przysłowie "ford g... wart, fiat jego brat." i tak już zaczynałem w to wierzyć.

Z drugiej strony zjeździłem nasz piękny kraj i żadnej ładnej JD do 18tys nie widziałem. Słowen reanimowane szroty. Niby ładne, ale to rozdzielacz walnięty. To sterownik nie działa. To zębatki ostre jak szpilki. Wał napędowy wytarty, bez gumy, itp. itd.

Dzięki wielkie wszystkim, którzy ofiarowali pomoc.

To do następnego ...:)

generalnie dużo jest szrotu ale trafiają się perełki. :) :) http://www.allegro.pl/item1099613078_prasa_rolujaca_john_deere_550_super_stan.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco512    1003

Podnosisz pokrywę nad wałkiem, po lewej obok przekładni powinno być czarne pokrętło z plastiku z cyframi od 1 do 8.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Buszmen11    268

dzisiaj pojechałem prasą w zielonke i pojawił się problem. jak dojdę do 90 cm balota pasy zaczynają się ślizgać po wałku prowadzącym i balot staje. nie pomaga zwiekszenie zgniotu. wydaje mi się że pasy mogą być za długie i są zbyt luźne... o ile można je skrócić? jaka jest ich prawidłowa długość? prasa 5670 hydro

z góry dzięki za wszystkie sugestie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Buszmen11    268

poskracałem pasy na wymiar najkrótszego, tj 1178 cm. teraz da się prasować zielonkę ale idealnie jeszcze nie jest. przy balocie ok 100 cm się zaczynają minimalnie ślizgać... wyjaśni ktoś dlaczego ciśnienie schodzi z układu docisku pasów?

Edytowano przez Buszmen11

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
shellerini    0

Witam. mial ktos problem z prasa hesston 5670 H w ktorej pasy na poczatku mialy problem z nabraniem słomy...potem jak juz nawinie maly walek to idzie...spotkal sie ktos z tym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal4610    142

ja znowu słyszałem że Hesstonkami trzeba na początku wolno w pokos. Ile w tym prawdy nie wiem :D Tak mi mówił znajomy handlarz jak szukałem prasy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez 19Kowal97
      Witam zastanawiam się nad kupnem prasy rolujące w budżecie do 15tys ,ilość balotow rocznie to około 200 , ciągało by je Volvo Bm650 wiec około 80km. Jak myślicie co można wyrwać w takim budżecie ?
       
    • Przez Bociek51
      Poszukuję prasy pasowej która pracowała by z ciągnikiem 105km zależy mi na dobrej wydajności i dobiciu bel.Cenowo chce się zamknąć do 60 tys co byście polecili? 
    • Przez cisek9403
      Panowie stoję przed zakupem prasy, dostałem korzystną ofertę kupna prasy walcowe stało-komorowej Kuhn FB 2130. Jednak jest bardzo mało opini o tych prasach. W galerii tez takiej nie znalazłem. Czy ktoś z was posiada taką prasę? Bardzo bym prosił o jakieś opinie ewentualnie kontakt posiadaczy.
    • Przez Balzak
      piszcie jaka folie uwazacie za najlepszą i dlaczego a i jeszcze ceny tych foli mozecie podać
    • Przez Zetor5340
      Witam.
      Często po intensywnym uzytkowaniu naszej prasy gromadzą się zabrudzenia, nie chodzi mi oczywiscie zabrudzenia te z zewnątrz, typu kurz czy smar ale o te w środku prasy,np u nas między ścianką prasy a wałkiem zazwyczaj zapycha się ta szczelina słomą,słoma od kręcących się wałków ubija się i później nie sposób jej z tamtąd wydobyć,może także się zapalić wiadomo jak się nagrzeje od tarcia.Wiem że prasy powinno się czyścić na bierząco ale jak belujemy to to już się tworzy w trakcie prasowania więc nie bedziemy przerywać belowania żeby usunąć zapychające się wałki,skoro prasa chodzi.No ale później oczywiście chcemy wyczyścić ale już się to tak ubija że nie sposób.Próbowaliśmy sprężonego powietrza,różnych chwytaków i tylko z grubsza sie udało a reszta siedzi. Czy konieczne będzie ściąganie wałków?
      Jakimi sposobami wy usuwacie nieczystości z pras?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj