Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ursus wskaźnik poziomu paliwa

69 odpowiedzi na ten temat

#41 Share binek

binek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 530 postów

Napisany 21 kwiecień 2013 - 21:18

Ursus wskaźnik poziomu paliwa Kiedyś będąc na złomie znalazłem kompletną deskę z zegarami od Jelcza i wymontowałem takie coś http://allegro.pl/ws...3173813941.html. Po kolejnej awari oryginalnego dwu-wskaźnika w c360 wywaliłem deskę z dwoma dziurami i zamontowałem od 3p. Nie wiem jakim cudem ale ten wskaźnik działa poprawnie. Nie wierząc robiłem nawet doświadczenie - gdy zegar miałem prawidłowo podłączony sam czujnik włożyłem do czajnika elektrycznego. Obserwowałem wzrost temp.wody w czajniku i wskazania zegara. Gdy woda zaczynała wrzeć wskazówka wchodziła na czerwone pole, gdy się zagotowała była całkowicie na czerwonym - więc wszystko wskazywało na to że układ działa poprawnie. Co do pytania autora tematu to powinno się udać, tylko trzeba pamiętać że te wskaźniki aby działały poprawnie muszą być osadzone w desce pod kątem 45stopni. Samo wypróbowanie będzie łatwiejsze zalać bak do połowy i podłączyć zegar - jeżeli pokaże 1/2 będzie git. Sam kiedyś eksperymentowałem z takim wskaźnikiem paliwa jak w linku przy mojej U902 tylko że zegar trzymałem w ręku i w zależności pod jakim kątem go ustawiłem różne rzeczy pokazywał.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ursus wskaźnik poziomu paliwa Dzisiaj, 09:10
  •  

#42 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6292 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 22 kwiecień 2013 - 08:03

Ursus wskaźnik poziomu paliwa

Chciałbym podlaczyc zegar paliwowy do ursusa....

też miałem sobie go naprawić ale dałem na luz.
Lepszym rozwiązaniem jest wstawienie amperomierza z C-385 aby znać ładowanie lub jak pisałem w innym poście wskaźnika ciśnienia na pompce. Koszta niewielkie a przydatne.
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

#43 Share kamilrolnik18

kamilrolnik18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 298 postów

Napisany 22 kwiecień 2013 - 17:58

Ursus wskaźnik poziomu paliwa Podłączyłem zegar pod prąd i pokazuje mi pełen zbiornik.Po podłączeniu zegara razem z czujnikiem nic się nie zmieniło.
czujnik jest ok bo go wyciągłem z baku a ten zegar jest taki że jak dam mu prąd i mase pokazuje cały czas pełen zbiornik
bez podłączenia czujnika. nie wiem co robić. doradźcie :) :)

#44 Share locke

locke

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2360 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,mechanika,elektryka,elektronika

Napisany 22 kwiecień 2013 - 19:41

Ursus wskaźnik poziomu paliwa W zegarze masz trzy wyjścia.Jedno +, i dwa na czujnik(żółta i niebieska kropka, jak masz oryginalny zegar) i te dwa idą na czujnik i z czujnika jest jeszcze jedno wyjście na masę.I jak tymi niebieskim czy żółtym kablem dotkniesz do masy to wskazówka pokaże pełny bak, co oznacza że zegar jest dobry.Wyciągnij pływak i sprawdź omomierzem czy zmienia wartość rezystancji.

W jakiej kolejności podłączasz kable na czujniku?
Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

#45 Share kamilrolnik18

kamilrolnik18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 298 postów

Napisany 23 kwiecień 2013 - 16:13

Ursus wskaźnik poziomu paliwa takim jak ty mowisz ale mase przy czujniki i zegarze mase laczylem osobno. nie laczylem masy z zegara do czujnika

#46 Share locke

locke

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2360 postów

Napisany 23 kwiecień 2013 - 17:06

Ursus wskaźnik poziomu paliwa A to nie ma różnicy, ważne żeby był pewny styk.Ale ty nie możesz podłączyć oryginalnego pływaka z tym zegarem od stara.One pewnie mają inny opór i to się nie będzie zgrywało tak jak ty chcesz.Sprawdź pływak czy jest dobry, kup oryginalny zegar i podłączysz tak jak powinno być.A jak pływak będzie zepsuty to kupisz komplet.

A w jakiej kolejności się podłącza pływak?Bo ja ostatnio podłączałem i mi nie wskazywał...
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

#47 Share kamilrolnik18

kamilrolnik18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 298 postów

Napisany 23 kwiecień 2013 - 18:50

Ursus wskaźnik poziomu paliwa Zegar firmy CZECH REPUBLIC i zwykły czujnik

JAK WIDAĆ NA ZDJĘCIACH MASA TO KOLOR CZARNY, W PRZYPADKU ZEGARU MASA JEST NA JEGO OBUDOWIE A NA CZUJNIKU TO ŚRODKOWY WTYK. NAJLEPIEJ MASĘ ZEGARU PODŁĄCZYĆ Z MASĄ CZUJNIKA I Z METALOWĄ DESKĄ ROZDZIELCZĄ CIĄGNIKA PONIEWAŻ ZBIORNIK PALIWA NIE MA MASY BO LEŻY NA GUMOWYCH PODUSZKACH. DO KOLORU ŻÓŁTEGO ZEGARU PODŁĄCZAMY PRĄD 12V; KOLOR NIEBIESKI ZEGARU Z KOLOREM NIEBIESKIM CZUJNIKA; A KOLOR CZERWONY ZEGARU Z KOLOREM ŻÓŁTYM CZUJNIKA.
WAŻNE!!!
PRAWIE KAŻDY CZUJNIK MA TAKIE SAMO PODŁĄCZENIE I KOLORY JAK NA RYSUNKU, W PRZYPADKU ZEGARU TYLKO MASY MOŻEMY BYĆ PEWNI BO KAŻDY PRODUCENT OZNACZA INACZEJ KOLORY. JAK WIDAĆ NA RYSUNKU PRĄD TO KOLOR ŻÓŁTY.
UWAGA!!! WIELE NOWYCH CZUJNIKÓW JEST USZKODZONA DLA TEGO JAK COŚ NIE DZIAŁA WYMIENIĆ CZUJNIK BO W MOIM PRZYPADKU DOPIERO TRZECI BYŁ DOBRY A Z KAŻDYM JEŹDZIŁEM DO ELEKTRYKA.

#48 Share booster12

booster12

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 241 postów

Napisany 17 maj 2013 - 10:03

Ursus wskaźnik poziomu paliwa Koledzy ja sie wiąże z taki problem odnośnie pływaka, ostatnio czysciłem zbiornik w U912 . I teraz cały czas mi pływak pokazuje 1/2 połowe czy był zalany czy rezerwa zawsze jest to samo . What the Fu... ?? co to może być ??

#49 Share bolid20

bolid20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 594 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, rajdy, technika rolnicza

Napisany 17 maj 2013 - 12:09

Ursus wskaźnik poziomu paliwa A jak wyciągniesz pływak i nim poruszasz to też nic nie pokazuje?? Jeżeli nawet na chwilę źle podpiołeś kable do czujnika przy skłdaniu baku to się spalił i może dlatego Ci źle pokazywać. Ja ostatnio wymieniałem to dałem za nowy 52zł
-----

#50 Share booster12

booster12

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 241 postów

Napisany 17 maj 2013 - 13:42

Ursus wskaźnik poziomu paliwa Wiesz co kolego ja go wogle nie ruszałem a ni nie wyjmowałem moze on się gdzies zawiesił ale wątpie

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share Ares

Ares

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 50 postów
  • Zainteresowania:Elektryka w polskich maszynach rolniczych

Napisany 01 listopad 2013 - 20:08

Ursus wskaźnik poziomu paliwa Witam. Czy masz u siebie oryginalny wskaźnik poziomu paliwa?

Witam. Czy masz u siebie oryginalny wskaźnik poziomu paliwa?

Witam. Czy masz u siebie oryginalny wskaźnik poziomu paliwa?

#52 Share booster12

booster12

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 241 postów

Napisany 02 listopad 2013 - 07:05

Ursus wskaźnik poziomu paliwa Tak jest mam orginalna częską kontrolkę poziomu paliwa z podpisem "TANK" - nie czołg , tylko być może paliwo..

#53 Share Ares

Ares

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 50 postów

Napisany 02 listopad 2013 - 10:03

Ursus wskaźnik poziomu paliwa Jak chcesz, to mogę Ci przysłać zdjęcie zegara z rezystancjami pomiędzy poszczególnymi wyprowadzeniami. Sprawdzisz, czy Twój zegar jest sprawny. Też mam ten zegar z napisem TANK.

#54 Share booster12

booster12

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 241 postów

Napisany 04 listopad 2013 - 11:44

Ursus wskaźnik poziomu paliwa Możesz przysłąc , ale wiesz co zegar jest sprawny bo wczesniej mi chodził tylko go odpinałem i chyba albo żle podbpiołem, albo spaliłem rezystor

#55 Share FINN

FINN

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1416 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 04 listopad 2013 - 12:51

Ursus wskaźnik poziomu paliwa pływak do wymiany... jak go wyjmiesz i rozbieżesz to zobaczysz dla czego, albo druciki popekały albo taka blaszka co szoruje po drucikach pękła, miałem tak w 914

"Wielu internautów jest kundlowatych.Jedyne, co mogą, to anonimowo szczekać, podgryzać najwyżej kostki, bo wyżej nie sięgają. Jakby ich odwiązać z łańcuchów i kazać coś zrobić, to by nie dali rady." K. Jackowski
Skargi, wnioski i zażalenia, proszę kierować na PW i GG :)

#56 Share booster12

booster12

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 241 postów

Napisany 04 listopad 2013 - 13:54

Ursus wskaźnik poziomu paliwa tzn coś mu odpiepszy... bo pokazuje mi cały czas na zegarze 1/2 , połowe . Tak jak by jakies zwarcie było> .... Co to może byc panowie ??

Edytowany przez booster12, 04 listopad 2013 - 14:37.

#57 Share locke

locke

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2360 postów

Napisany 04 listopad 2013 - 17:57

Ursus wskaźnik poziomu paliwa dotknij kabelkiem co idzie do pływaka do masy i jak wskazówka wychyli się na max to znaczy że zegar jest doby.Do wymiany pływak.

#58 Share Ares

Ares

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 50 postów

Napisany 04 listopad 2013 - 18:03

Ursus wskaźnik poziomu paliwa Pomiędzy dwoma skrajnymi wyprowadzeniami w pływaku powinna być rezystancja ok. 400 ohm. Czujnik mocowany jest na 5 śrub. W jednym otworze śruby w czujniku masz pierścień miedziany. Trzeba go podłączyć koniecznie do masy (najlepiej zegara), bo zbiornik jest osadzony na gumowych poduszkach.

#59 Share booster12

booster12

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 241 postów

Napisany 05 listopad 2013 - 07:46

Ursus wskaźnik poziomu paliwa a czyli kwestia przepiecia masy pod której jest pierścien miedziany . Bo go kiedys rozbieralem i nie własciwie pod łaczyłem kiedys chodziłi i było w porządku

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share Ares

Ares

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 50 postów

Napisany 05 listopad 2013 - 19:14

Ursus wskaźnik poziomu paliwa Jeśli wskaźnik jest sprawny, to musisz sprawdzić pływak. Wykręć go ze zbiornika ostrożnie, wyjmij go i odkręć dwie śruby małym płaskim wkrętakiem. Jeśli druty oporowe nie są uszkodzone, to sprawdź stan miedzianych ślizgaczy czy nie są ułamane. Są one bardzo łamliwe. Jak wyjmiesz i rozkręcisz go, to napisz.