Skocz do zawartości

Zdjęcie

Opłacalnośc produkcji żwierzęcej i roślinnej.

11 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Arkadiusz122

Arkadiusz122

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 17 czerwiec 2010 - 17:22

Opłacalnośc produkcji żwierzęcej i roślinnej. Witam wszystkich :) .
Mój pomysł wygląda mniej więcej tak :) :
Założyć plantację truskawek, malin, porzeczek, ... (wiele roślin różnych odmian) Hodować owce fryzyjkie, kozy, krowy, świnie, daniele, kury,... Posiadać mały sad. Zatrudniać parę osób. Rozwozić mleko po domach sprzedawanie mleka, masła, jogurtów, mięsa oraz z owoce i warzywa sprzedawać na targu. Mieszkam koło gniezna i miałbym raczej zbyt ponieważ mieszka tu około 60 tys. mieszkańców. Oprócz tego posiadać średniej wielkości piekarnię i razem z mlekiem rozwozić na zamówienia do domów oraz sam sprzedawać mam pełno pomysłów mógłbym pisać i pisać... :):)
Jak myślicie wypali taki biznes? :) :) :)
A. Gwizdała. :) Pozdrawiam wszystkich :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Opłacalnośc produkcji żwierzęcej i roślinnej. Dzisiaj, 07:44
  •  

#2 Share paktofonikas1987

paktofonikas1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3019 postów

Napisany 17 czerwiec 2010 - 18:25

Opłacalnośc produkcji żwierzęcej i roślinnej. Będę trzymał kciuki powodzenia :)

sprzedam

Ciągnik Zetor ZTS 16245    www.olx.pl/oferta/ciagnik-zetor-zts-16245-nie-1634-case-fendt-john-deutz-ursus-1614-CID757-IDcIy4R.html

#3 Share grzesiu09091987

grzesiu09091987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 472 postów

Napisany 17 czerwiec 2010 - 18:36

Opłacalnośc produkcji żwierzęcej i roślinnej. Pomysł fajny powodzenia życzę, ale jeśli chodzi o mleko i przetwory mleczne to trzeba by było chyba jakieś pozwolenia.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share Rolnik122

Rolnik122

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 69 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 17 czerwiec 2010 - 18:42

Opłacalnośc produkcji żwierzęcej i roślinnej. Dobry pomysł ja też życzę powodzenia :)

#5 Share Przemko

Przemko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 415 postów
  • Zainteresowania:USŁUGA KOSZENIA ZBÓŻ KOZIENICE, MAZOWIECKIE, OKOLICE

Napisany 17 czerwiec 2010 - 18:59

Opłacalnośc produkcji żwierzęcej i roślinnej. Ja kolego patrze na to trochę z bardziej realnej strony, chociaż nie mówię że nie, ale zacznie się od schodów jak wszędzie. Zacznijmy od tego jakie masz gospodarstwo, ile ha, jakie maszyny, zaplecze. Następnie, moim zdaniem albo bierzesz się za jedną konkretną rzecz i robisz ją dobrze albo bierzesz się za wszystko i nic nie robisz tak jak należy. O ile te warzywa i owoce by przeszły, to jest gorzej z tymi wędlinami i jogurtami, na to potrzeba konkretne pozwolenia i pomieszczenia. Czeka Ciebie bardzo dużo biurokracji, Wydaje mi się że trochę fantazja Ciebie poniosła, ale tak na razie to proponuje weź się za te warzywa i handel na targowisku, ewentualnie potem możesz coś wdrążać do tego, po jakimś okresie czasu może uda Ci się dojść do Twojego celu. :)

#6 Share Arkadiusz122

Arkadiusz122

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 17 czerwiec 2010 - 19:28

Opłacalnośc produkcji żwierzęcej i roślinnej. Dzięki wszystkim. A Przemko ja wiem że od razu się nie rozbuduję tak ale jak później to mógłbym wprowadzić to wszystko co napisałem i parę innych jeszcze rzeczy? Ale zaznaczam że będę mieć pracowników. Sama myśl przyszła mi po obejrzeniu UWAGA ponieważ jak zobaczyłem co oni z tym mlekiem i mięsem robią to nie do uwierzenia było :) :) :) :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share Przemko

Przemko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 415 postów

Napisany 17 czerwiec 2010 - 20:33

Opłacalnośc produkcji żwierzęcej i roślinnej. Ale żeby zatrudnić odrazu pracowników i ruszyć z tym wszystkim to jest potrzebny duży wkład finansowy. :)

#8 Share marek1985

marek1985

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 17 czerwiec 2010 - 21:42

Opłacalnośc produkcji żwierzęcej i roślinnej. To jest chyba troszeczkę nierealne.To znaczy to wszystko na raz. Chyba, że wygrałeś w totka. No nasuwa się pytanie ile tego wszystkiego chciałbyś mieć? sztuk krów, świni i tych innych zwierząt?, ha tych plantacji? obszaru tego sadu? Jeśli myśleć o tym na poważnie, dodając opłacalność poszczególnych działów produkcji i potrzebny nakład na start,i zakładając że ruszasz od zera, to po zsumowaniu i dodaniu wychodzi, że obracamy się w czystej teorii. A dodać do tego piekarnię, a no tak, jeszcze trzeba to rozwozić po domach, stać po pół dnia na targu. To jest fajny plan działania, ale z zapleczem, pracownikami i budynkami PGR-u. Cały czas przyjmuje, że mówimy o rozpoczęciu tego wszystkiego, co nasuwa, że nie masz do tego sprzętu. Kto zajmuje się jedną z tych działalności wie ile z tym pracy jest. Ale nie takie pomysły ludziom do głowy przychodziły.:-) Ale przekucie pomysłu w czyn to już zupełnie inna bajka.

#9 Share Arkadiusz122

Arkadiusz122

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 18 czerwiec 2010 - 07:35

Opłacalnośc produkcji żwierzęcej i roślinnej. No ale da radę czy nie? Wypali taki interes? Ile trzeba było by zainwestować? Ile radzicie mieć tych zwierząt?

Chcę tyle różnych zwierząt ponieważ to moje hobby. Jakie papiery trzeba posiadać na własną mleczarnię oraz rzeźnię?

#10 Share Przemko

Przemko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 415 postów

Napisany 19 czerwiec 2010 - 12:02

Opłacalnośc produkcji żwierzęcej i roślinnej. Raczej to jest nierealne ale wiadomo możesz próbować, trzeba było zainwestować bardzo dużo ciężko powiedzieć, jeżeli byś miał kupić ziemie i maszyny to liczę tak najtaniej po kosztach około 10ha i park maszynowy to gdzie kwota 150-200tyś nie licząc żadnych budynków. odnośnie papierów to nie wiem co dokładnie trzeba mieć, ale co jest pewne zanim dostaniesz decyzję to minie kilka lat + duże koszty pieniężne. ;)

#11 Share Siarczek9

Siarczek9

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów
  • Zainteresowania:Gospodarstwo, Zwieżęta

Napisany 01 październik 2013 - 21:10

Opłacalnośc produkcji żwierzęcej i roślinnej. Brawo!!! Bardzo odważny plan, myśle że wszytkto na raz nie ma szans, napewno przez finanse i biurokracje, myśle że pomysły dobre ale zacząć trzeba od jednej dziedziny i stopniowo powiększać. Powodzenia :D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#12 Share vbox33

vbox33

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 490 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, historia, of-road

Napisany 09 październik 2013 - 08:29

Opłacalnośc produkcji żwierzęcej i roślinnej. Mysle ze to moglo by byc dobre rozwiazanie dla malych gospodarstw, jednak bardzo duzy wklad finansowy i duzo biurokracji. Trzeba by bylo pewnie na ekologie sie przezucic. No i napewno trzeba bylo by zdecydowac sie na jeden kierunek bo watpie zebys dal rade dopilnowac wszystkich zwierzat i ogarnal wszystkie prace ktore wykonuje sie na plantacjach porzeczek, malin, truskawek, roznych warzyw i czego tam jeszcze dusza zapragnie (zwlaszcza jesli chodzi o eko produkcje). Trzeba by bylo zatrudniac pracownikow wielu a to nie konieczne koszty. Teraz kazdy szuka produktow eko bo supermarkety juz sie ludzia ,,przejadly" i takie pomysly moogly by miec szanse powodzenia, wiem bo sam troszke sie tym zajmuje.