Skocz do zawartości

Zdjęcie

Chlewnia na 400 szt.

15 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Dami147

Dami147

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 65 postów

Napisany 16 czerwiec 2010 - 17:51

Chlewnia na 400 szt. Witam chciałbym was się poradzić mam zamiar budować chlewnie na głębokiej ściółce mogli byście mi podać w przybliżeniu koszty takiej budowy chlewnia ma by być na 400 szt. a obornik wyrzucany turem

Dzięki za odp.

Pozdrawiam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Chlewnia na 400 szt. Dzisiaj, 11:34
  •  

#2 Share Dangeronmix

Dangeronmix

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów
  • Zainteresowania:Muzyka gry komputery motoryzacja i inne :)

Napisany 24 czerwiec 2010 - 20:32

Chlewnia na 400 szt. Z Tego co ost orientuje u nas w sąsiedniej wsi budowali nowa chlewnie lecz na rusztach ... koszty budowy chlewni wyszedł przeszło 400 tys zloty i jeśli się nie mylę na 500 sztuk trzody plus do tego 150 tys na zbiornik na gnojowice ale tez mogę się mylić... ;) Napisałem tylko to co wiem osobiście z życia ale mogę Ci doradzić jeszcze ze są programy na internecie które ściągasz wpisujesz sobie jaka chlewnie chcesz mieć ile metrów kwadratowych jaka wysoka z jakiego budulca itd.. sumujesz tam kaszty i masz koszt budowy plus wyposażenie w zależności od tego co chcesz :)

#3 Share Dami147

Dami147

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 65 postów

Napisany 28 czerwiec 2010 - 08:05

Chlewnia na 400 szt. Dzięki :) a nie masz może linku do takiego programu żeby go pobrać. Jeszcze raz z góry wielkie dzięki :):)

Edytowany przez andrzej2110, 28 czerwiec 2010 - 08:15.
Cytowanie poprzedniego posta

#4 Share iwona

iwona

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 102 postów

Napisany 09 lipiec 2010 - 16:24

Chlewnia na 400 szt.

Z Tego co ost orientuje u nas w sąsiedniej wsi budowali nowa chlewnie lecz na rusztach ... koszty budowy chlewni wyszedł przeszło 400 tys zloty i jeśli się nie mylę na 500 sztuk trzody plus do tego 150 tys na zbiornik na gnojowice ale tez mogę się mylić... :) Napisałem tylko to co wiem osobiście z życia ale mogę Ci doradzić jeszcze ze są programy na internecie które ściągasz wpisujesz sobie jaka chlewnie chcesz mieć ile metrów kwadratowych jaka wysoka z jakiego budulca itd.. sumujesz tam kaszty i masz koszt budowy plus wyposażenie w zależności od tego co chcesz :)

interesuje mnie taki program również planuję budowę tuczarni na ruszcie na 1000 szt.Będę wdzięczna za link

#5 Share kazlab1

kazlab1

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 10 lipiec 2010 - 16:43

Chlewnia na 400 szt. Nigdy nie na głębokiej ściółce!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Później i tak przerobisz na ruszta

#6 Share Dami147

Dami147

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 65 postów

Napisany 23 lipiec 2010 - 10:52

Chlewnia na 400 szt. Ale n rusztach mają świnie chłodniej a co się z tym wiąże trzeba dłużej chować

a może wiecie czy istnieje coś takiego że np. przywożą wam świnie wy je chowacie płaco wam zabierają je i przywożą następną partię tak mi znajomy opowiadał ale czy to prawda to nie wiewem ponoć jeszcze paszę dają jeśli znacie taką firmę to dajcie link z adresem bądź numer DZIĘKI :)

#7 Share zetorek1607

zetorek1607

Młody rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 1231 postów
  • Zainteresowania:Wszystko co jest związane z rolnictwem, wędkarstwo

Napisany 23 lipiec 2010 - 11:04

Chlewnia na 400 szt. No tak jest u mnie we wsi ale jak ci jakiś z tych przywiezionych zdechnie to musisz się jeszcze rozliczać...

#8 Share FarmerPawlos

FarmerPawlos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 567 postów

Napisany 24 lipiec 2010 - 16:06

Chlewnia na 400 szt. Witam. :)

To, że ruszta w chowie są wygodniejsze dla hodowcy i mniej czasu przeznacza się na codzienny obrządek to sprawa oczywista, ale nie zgadzam się ze stwierdzeniem kolegi @Dami147, że:

Ale n rusztach mają świnie chłodniej a co się z tym wiąże trzeba dłużej chować

To nie prawda, bo świnie jeśli mają chłodniej w chlewie to pobierają więcej paszy, a jeśli zużyją więcej paszy to będą lepsze przyrosty i to chyba jest logiczne.

Chodzi ci o umowę czy kontrakt?

Jest wiele takich firm między innymi:

*SOKOŁÓW SA

*PKM DUDA SA

*AGRI PLUS SA

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9 Share Dami147

Dami147

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 65 postów

Napisany 29 lipiec 2010 - 08:08

Chlewnia na 400 szt. A czy ty masz np doczynienie z taką firmą lub znasz kogoś kto ma tak tak to daj jakieś wskazówki

#10 Share FarmerPawlos

FarmerPawlos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 567 postów

Napisany 29 lipiec 2010 - 18:18

Chlewnia na 400 szt. Ja zamierzam rozpocząć współpracę z SOKOŁÓW SA to wiem, a co do innych firm to porozmawiaj np. z @wama7552 lub @melon10641.

#11 Share M4t3usz

M4t3usz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 282 postów
  • Zainteresowania:Wszelako rozmaite :)

Napisany 30 lipiec 2010 - 18:07

Chlewnia na 400 szt. Zbiornik na gnojowicę 140m3 ok 30 tyś:D

#12 Share Macius

Macius

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 646 postów
  • Zainteresowania:WINO KOBIETY I ŚPIEW

Napisany 28 grudzień 2010 - 22:56

Chlewnia na 400 szt. Mam takie pytanko czy są jakieś dotacje unijne na budowę chlewni?? I jakie są wymogi by móc wybudować taki budynek i dostać dotacje??

#13 Share szatek

szatek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 144 postów

Napisany 08 styczeń 2011 - 21:29

Chlewnia na 400 szt.

Witam. :)

To, że ruszta w chowie są wygodniejsze dla hodowcy i mniej czasu przeznacza się na codzienny obrządek to sprawa oczywista, ale nie zgadzam się ze stwierdzeniem kolegi @Dami147, że:

To nie prawda, bo świnie jeśli mają chłodniej w chlewie to pobierają więcej paszy, a jeśli zużyją więcej paszy to będą lepsze przyrosty i to chyba jest logiczne.

Chodzi ci o umowę czy kontrakt?

Jest wiele takich firm między innymi:

*SOKOŁÓW SA

*PKM DUDA SA

*AGRI PLUS SA

Sorry, ale to co zjedzą to nie pójdzie na przyrosty, tylko na ogrzanie organizmu, czyli potrzeby bytowa!

#14 Share ursus355

ursus355

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 62 postów

Napisany 08 styczeń 2011 - 22:03

Chlewnia na 400 szt.

Nigdy nie na głębokiej ściółce!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Później i tak przerobisz na ruszta

Nie wiem o co ci chodzi z tą głęboką ściółką. Mam świniarnie na 250 sztuk od 10 lat i na głęboką ściółkę nie narzekam. Może mi ktoś wyjaśnić co jest nie tak z głęboką ściółką ??

#15 Share ursus912gd

ursus912gd

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 35 postów

Napisany 09 styczeń 2011 - 18:43

Chlewnia na 400 szt. Witam ja też postawiłem ponad 5 lat temu chlewnie na głęboką ściółkę, o wymiarach 65na20m. Mieści się w niej średnio 550szt, do tego znajduje się pomieszczenie na pasze w raz z śrutownikiem i 3 mieszalnikami + pomieszczenie gospodarcze. Koszt przybliżony to 450tysięcy,. Na głębokiej ściółce wiadomą rzeczą jest że trzeba sporo słomy ale i tak jest zwolennikiem takiego chowu :) Jedynym dla mnie minusem jest usuwanie obornika zimą, robiłem to w tę sobotę jd 6400 co chwile się zakopywałem, ślizgałem ;/ ale sobie poradziłem ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#16 Share banan29

banan29

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów

Napisany 20 styczeń 2011 - 20:41

Chlewnia na 400 szt. Witam ja tez myślę o nowej chlewni chce zwiększyć produkcje ale nie wiem czy może wystąpić jakiś problem w budowie nowej chlewni?????????? Czy mogą niepozwolić na budowę??? Ktoś z was to przechodził??????????? Mogę prosić o poradę???? Kogo mam się poradzić jak nie was panowie po fachu z góry dziękuje