Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jaka prasa rolująca??

26 odpowiedzi na ten temat

#21 Share FarmerF10244C1

FarmerF10244C1

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 744 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, sport, muzyka :)

Napisany 10 lipiec 2010 - 14:53

Jaka prasa rolująca?? Mieliśmy polską, znajomi mają, awarii nie było za wiele, ale jej wydajność jest powalająca. Zapycha się w krótkim materiale. A mogę wiedzieć czemu nie zmienna? Jeśli już nie zmienna to raczej jakaś Krone, bo wg stereotypów walcówki do słomy się nie nadają.
KPK - Ochrona

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jaka prasa rolująca?? Dzisiaj, 10:59
  •  

#22 Share jaro30

jaro30

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 647 postów

Napisany 10 lipiec 2010 - 20:34

Jaka prasa rolująca?? Ja mam polską i nie narzekam -Metal - Fach. Co prawda szału nie ma ale za ta kasę to warta. Po pięciu latach to wczoraj mi się urwał wałek główny od przekładni ale to koszt 500zł i godzina roboty i dalej śmiga. Mi na 60 sztuk bydła wystarcz. A cenie ią za cichą pracę najbardziej czego nie można powiedzieć o sipmie. Jeżeli chodzi o wydajność to nie tak źle 23 szt w siatkie w 40 min .

#23 Share FarmerF10244C1

FarmerF10244C1

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 744 postów

Napisany 11 lipiec 2010 - 08:15

Jaka prasa rolująca?? Czego 23 sztuki? Znajomy ma Sokółkę, to sprawuje mu się jak jego Farmer...(czyli wiadomo jak) Cicha prasa, hmm jak walcówki są ciche, to co tu o pasowych pisać. :)
KPK - Ochrona

#24 Share jaro30

jaro30

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 647 postów

Napisany 11 lipiec 2010 - 09:09

Jaka prasa rolująca?? SIANA,jeżeli chodzi o farmera to nieporównuj go do prasy,a cicha prasa bo porównuje ją do sipmy która jest głośniejsza od sokółki.I dlaczego zdziwiony że tyle sztuk są umnie jeszcze lepsi specjaliści.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#25 Share FarmerF10244C1

FarmerF10244C1

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 744 postów

Napisany 11 lipiec 2010 - 11:33

Jaka prasa rolująca?? Sokółka pewnie jest lepsza od Sipmy, kiedyś w sklepie rolniczym słyszałem, że na tych samych obrotach ciągnika Sipma ma ok 60obr na podbieraczu a MF ok 90obr, nie wiem czy to prawda.

Ale jak już kupować prasę to coś lepszego, rotor przyda się w i w słomie, wtedy prasa z mocnym ciągnikiem to czarna dziura. :) A MFki do 45tys z rotorem nie kupi.
KPK - Ochrona

#26 Share lukaskurp

lukaskurp

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 204 postów

Napisany 18 lipiec 2010 - 17:28

Jaka prasa rolująca?? witam
widzę że temat ewoluował i troszkę od niego odbiegnę. mianowicie rozmawiałem z facetem który pracuje JD 535 i bardzo pochlebnie się od niej wypowiadał (jak będzie rolował pojadę i zobaczę) Tak więc zainteresowałem się rodziną pasowych prac JD w przedziale cenowym z tytułu tematu. Przeczytałem wiele pochlebnych opinii jednak i wiele niezrozumiałych wad tych pras. Konkretnie czy pójdzie mi w tym bardzo zielona trawa bo nieraz i taką trzeba rolować, jeżeli na wałku trawy będzie większa chopka to odbije się to znacznie na kształcie balata? No i ogólnie czy warto?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#27 Share AndiContraktor

AndiContraktor

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 09 listopad 2010 - 21:06

Jaka prasa rolująca?? Kup Claasa Rolanta 44 jak ci sie uda to z siatką i bedziesz mógł prasować wszystko. Claas 44 ma wiekszą średnice walców no i klape trzyma na siłownikach wiec w słomie ci bal nie stanie. Jeśli nawet i stanie choc nie może, to wystarczy że w classie popuścisz klape lekko aby zaczął sie obracac bal wtedy docisnij jeszcze raz
i możesz prasować dalej Jeśli komuś stają bale w walcówkach to niech przyspawa sobie po trzy pręty 6mm co drugi walec i problem w słomie zniknie (tylko w gładkich walcach!!)