Skocz do zawartości

Reklama

Jaka prasa rolująca??

• Nie możesz odpowiadać w tym temacie
26 odpowiedzi na ten temat

#1 lukaskurp

lukaskurp

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 195 postów
  • 1559029

Napisany 16 czerwiec 2010 - 12:36

Witam, możliwe że na forum było coś podobnego ale nie znalazłem. Tak więc mam zamiar kupić jakąś prasę rolującą za 10-14 tyś PLN.(jak do końca sezonu pochodzę za usługami to mnie szlak trafi). Nie chcę za bardzo inwestować gdyż będę nią robił ok 200 bel rocznie kiszonki + jakaś słoma. Myślę o WELGER rp12, DF 2,30, ewentualnie CLASS Roland 44. Co z tego trio według was warto wybrać. Jakie są mocne i słabe strony tych pras? Traktor współpracujący to C385.

#2 lamboEVO100

lamboEVO100

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 631 postów

Napisany 16 czerwiec 2010 - 14:30

Polecam DF 2.30 bele zbijesz nią super, mam taką. :)

#3 emillo1212

emillo1212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 282 postów
  • 4227046
  • Zainteresowania:Maszyny rolnicze

Napisany 16 czerwiec 2010 - 15:11

Ja mam welgerke  i jak na razie jestem z niej bardzo zadowolony, jedyna jej wada to to że ma wąski podbierak... Naprawdę polecam :)
Deutz is Power!

#4 lukaskurp

lukaskurp

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 195 postów
  • 1559029

Napisany 16 czerwiec 2010 - 15:20

A jak przebiega sterowanie welgerem, jest jakiś rozdzielacz jak w DF-ie czy tylko podpina się przewody od hydrauliki od podbieraka i otwierania klapy pod gniazda traktora?

#5 emillo1212

emillo1212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 282 postów
  • 4227046

Napisany 16 czerwiec 2010 - 15:30

Nie, nie ma żadnego rozdzielacza tylko się podpina przewody pod gniazda.
Deutz is Power!

#6 macin87

macin87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1041 postów

Napisany 19 czerwiec 2010 - 20:36

A na jakiej zasadzie działa wskaźnik który pokazuje zagęszczenie beli w prasach z zamkami na komorze?

#7 wertus

wertus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 176 postów
    i budowlane

Napisany 19 czerwiec 2010 - 21:31

Widzę że szukasz walcówki. Tą jakąś słomę to mój sąsiad musi w nocy prasować, bo inaczej bela się nie chce kręcić w suchej słomie. Poszukaj prasy zmiennokomorowej, do kiszonek lepsza, bo zbija od początku, z pasowych to polecam Jd, z łańcuchowych Krone lub New Holland. A co do tego Classa to on jest zachłanny na moc, C-385 nie będzie miała lekko.

#8 Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 20 czerwiec 2010 - 06:54

Zobacz postlukaskurp, o 16 czerwiec 2010 - 12:36, powiedział:

Witam, możliwe że na forum było coś podobnego ale nie znalazłem. Tak więc mam zamiar kupić jakąś prasę rolującą za 10-14 tyś PLN.(jak do końca sezonu pochodzę za usługami to mnie szlak trafi). Nie chcę za bardzo inwestować gdyż będę nią robił ok 200 bel rocznie kiszonki + jakaś słoma. Myślę o WELGER rp12, DF 2,30, ewentualnie CLASS Roland 44. Co z tego trio według was warto wybrać. Jakie są mocne i słabe strony tych pras? Traktor współpracujący to C385.
Ja przez prawie 10 lat nachodziłem się za usługami a robiłem ostatnio ponad 800 belek, szlak mnie trafiał i wziąłem nową Sokółkę, ale na Twoje bele to nowa prasa faktycznie za bardzo się nie opłaca, no chyba że teraz sam się odkujesz i pośmigasz trochę po usługach ;)

#9 Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • 5401 postów
  • 1277053
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 20 czerwiec 2010 - 07:37

Ciekawy wątek - w sumie to też się rozglądam od zimy w temacie pras ale raczej do prasowania samej słomy (sporo dobrego wyczytałem tutaj o pasówkach JD) bo ostatnie lata na wiosnę ciągle ktoś ją z naszych okolic wywozi czyli jakiś zbyt jest (ostatni tydzień to 2xdziennie śmiga taki ładny transport). Kumpel będzie miał niedługo nowy ciągnik z turem więc załadować czym będzie.  My zrezygnowaliśmy ze zwierzaków a przy obecnym sprzęcie to jak bizon nie nawali to jest i czas i jest też czym dodatkowo ładny stóg zrobić bo chyba trochę słomy z 20-30ha da się zebrać. Tylko teraz czy da się kupić jakąś prasę w budżecie o którym mówi kolega "lukaskurp" która będzie prosta w obsłudze i mało awaryjna?
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

#10 Profil usunięty

Profil usunięty
  • Guests

Napisany 20 czerwiec 2010 - 07:44

Masz kombajn bez szarpacza, że chcesz słomę sprzątać?;)

#11 jacekkombajnista

jacekkombajnista

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 372 postów
  • 12783876

Napisany 20 czerwiec 2010 - 08:39

Rocznie robię 1500-1800 bel u siebie (połowa to sianokiszonka, reszta to słoma) + ewentualnie cos na zarobku. Coraz poważniej zastanawiam się nad prasa fendt 2600VS lub MF 167VS (prasy takie same tylko barwy inne). W słomie wiadomo ze nie będzie problemu tylko jak sobie dadzą rade w kiszonce? Sa to prasy pasowe a z taka nie miałem styczności i nie wiem jak się sprawują w prasowaniu sianokiszonki. A może Lely albo New Holand? Moze coś doradzicie? Z góry dzięki.

P.S. zakładałem ten wątek w innym temacie ale zero odzewu wiec może tu...

#12 lukaskurp

lukaskurp

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 195 postów
  • 1559029

Napisany 20 czerwiec 2010 - 09:14

Odnośnie pras pasowych to mam obawy bo nie wiem jak to pracuje, w okolicy nikt niema czegoś takiego więc nawet niema gdzie tego zobaczyć jak to pracuje.Przyznam że kuszą mnie te prasy ale jak okaże się niewypałem to będę musiał przehandlować, a to się wiąże z czasem i kolejnymi usługami. U nas w okolicy rządzą walce. Oglądałem parę pras i chyba postawie na welgera bo prostota przemawia za nią, a że jest to sprzęt wiekowy to wiadomo że trzeba łapki smolić i we własnym zakresie można dużo rzeczy naprawić. Jeszcze jedno, Firma BLANCHOT, niby to samo co welger, ale czy napewno? ma ktoś taką prasę Blanchota analogiczną do welgera rp12.

#13 zetor10045

zetor10045

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 749 postów
  • 11365564

Napisany 20 czerwiec 2010 - 11:51

Nie kupuj Blanchota w tych prasach walce są z gładkiej blachy a więc słoma na pewno będzie się zatrzymywać w komorze a może nawet i siano, jest to poprzednik rp12.
Sam mam rp12 i nie narzekam ale szerszy podbierak przydał by się bardzo bo jest tylko 120cm ;)
zrobiła u nas już kilka tyś bel i z awarii to tylko wymienione łożyska w podbieraku (założone polskie zamienniki dostępne bez problemu) do sianokiszonki jest bardzo dobra u nas współpracuje z zetorem 7745 i jest do dopasowany zestaw a więc twój ursus też sobie poradzi, jest to bardzo prosta prasa w obsłudze, polecam myślę że w tej sumie znajdzie się coś w średnim stanie :D

#14 rafalfalk1

rafalfalk1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 113 postów
  • 21533943
  • Zainteresowania:rolnictwo,machanizacja

Napisany 21 czerwiec 2010 - 13:17

polecam DF 2.30.podbieracz 1.4m(po bizonie jeszcze zbierze).posiada hydraulikę(rozdzielacz) do otwierania komory i podnoszenie podbieracza.ma podwójny obwiązywacz(początek obwiązywania do wyrzucenia beli i zamknięcia komory to ok.32sek a np.metal fach 55sek).prasa wykonana pod względem trwałości lepiej niż jakakolwiek polska.zamontowałem w niej licznik bel od metal-fachu.nie ma w niej zjawiska jak blokowanie się beli w komorze(prasuje też na usługach).ciągam ją zetorem 7245 i ma co robić(ale belki zbite jak się należy)jak jadę do kumpla na góry(aż traktor gubi ciśnienie oleju)to podczepiam 914.z częściami nie ma problemu bo famarol słupsk robi je na licencji.kupiłem 15letnią prasę i nie zamieniłbym jej na polską nową.

#15 cuabab

cuabab

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 124 postów
  • Zainteresowania:Maszyneria ;D

Napisany 09 lipiec 2010 - 21:16

witam mam pytanie;D
W tym roku zamierzam kupić prase zwijającą za około 15-45tyś zł prasa ma być przeznaczona do słomy
wyp. siatka sznurek najlepiej centralne smarowanie lecz nie musi być .
Traktor zetor 7211 ewentualnie 10145.
bel ok 500rocznie

ps fajnie by było jak by była ładna;D

#16 wsk125ccm

wsk125ccm

Zaawansowany

• V.I.P.
  • 1257 postów
  • 5170015

Napisany 09 lipiec 2010 - 22:20

No niezły rozrzut cenowy kolego... W tej cenie możesz zaczynać od najprostszych łańcuchowych (carraro itp), poprzez pasówki JD (i inne), aż do maszyn z wyższej półki z  komputerem. Skonkretyzuj swoje zapytanie, przede wszystkim ile tych bel i jaki masz ciągnik, a później fundusze.

#17 FarmerF10244C1

FarmerF10244C1

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 744 postów
  • 19490881
  • Zainteresowania:Rolnictwo, sport, muzyka :)

Napisany 10 lipiec 2010 - 07:17

On ma chyba 10245. Ja do słomy ostawiałbym pasówkę- jakiś Variant 180 za tą kasę ładny będzie, może lepsza JD.
KPK - Ochrona

#18 cuabab

cuabab

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 124 postów

Napisany 10 lipiec 2010 - 07:43

szczerze pisząc wolał bym jakąś polską prasę 120x120
zmienna komora nie jest mi potrzebna.
może sipma, metal fach, korne, claas ewentualnie jelonek jd ?

Edytowany przez andrzej2110, 10 lipiec 2010 - 09:50.
Cytowanie poprzedniego posta

#19 FarmerF10244C1

FarmerF10244C1

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 744 postów
  • 19490881
  • Zainteresowania:Rolnictwo, sport, muzyka :)

Napisany 10 lipiec 2010 - 07:54

Od polskich to z daleka się trzymaj, dla własnego dobra. :) A czemu nie zmienna komora? Zbija od początku, do słomy idealna, znajomy ma, uważam, że do słomy lepszej nie ma. :)
KPK - Ochrona

AgroFoto

• Reklama AgroFoto
  •  

#20 cuabab

cuabab

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 124 postów

Napisany 10 lipiec 2010 - 08:05

Może będziesz mnie uważał za dziwnego ale zmiennej komory nie, miałem z taką przygody.
A dlaczego nie polska?
Jak myślicie co najlepiej zakupić?

Edytowany przez andrzej2110, 10 lipiec 2010 - 09:50.
Cytowanie poprzedniego posta

Zobacz także