Skocz do zawartości

Zdjęcie

Liście kukurydzy zwijają się i marszczą

151 odpowiedzi na ten temat

#101 Share Przemo17271

Przemo17271

Nowicjusz

• Validating
  • Pip
  • 43 postów

Napisany 23 czerwiec 2013 - 20:27

Liście kukurydzy zwijają się i marszczą skąd ją wziąłeś ? jak sie nazywa ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Liście kukurydzy zwijają się i marszczą Dzisiaj, 03:27
  •  

#102 Share Lukasz007

Lukasz007

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 177 postów

Napisany 23 czerwiec 2013 - 20:47

Liście kukurydzy zwijają się i marszczą Nazwy nie pamiętam, bo to jakaś czeska odmiana kukurydzy. A kupiona w pobliskim sklepie rolniczym. Musisz podzwonić i popytać może u Ciebie też ją mają. A skąd jesteś?
Przeszedłem się sprawdzić co jest napisane na etykiecie i odmiana tej kukurydzy nazywa się PYROXENIA z firmy Oseva.

Edytowany przez Lukasz007, 23 czerwiec 2013 - 21:05.

#103 Share PawelWlkp

PawelWlkp

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1156 postów

Napisany 23 czerwiec 2013 - 22:09

Liście kukurydzy zwijają się i marszczą Ile kosztowała jednostka?

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#104 Share pablo112

pablo112

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 24 czerwiec 2013 - 15:23

Liście kukurydzy zwijają się i marszczą Wrócę jeszcze do tematu poskręcanych liści. W "Farmerze" był kiedyś artykuł i tam było napisane, że liście się zwijają gdy jest nieodpowiednie nawożenie potasem, który odpowiada za gospodarkę wodną organizmu (coś w stylu pompy sodowo - potasowej). Więc skoro przy braku potasu podczas suszy liście padają, to analogicznie można stwierdzić, że podczas mocnych opadów kukurydza nie radzi sobie z wodą przez braki potasu. Niestety uzupełniać jego niedobory chyba moim zdaniem można tylko za pomocą oprysków odżywkami. U nas na pola po deszczach poszło 1kg Kristalonu żółtego + 400ml Tytanitu na 300l wody/ha a kolejnego dnia ok 100kg/ha mocznika. Kukurydza która stała ok dwóch tygodni zatopiona i była żółta, po tygodniu czasu od tych zabiegów zrobiła się zielona i leci dalej, ta co stała w wodzie ma ok 80cm wysokości a miała może 15cm jak woda zeszla. Proponuję tylko owe zabiegi wykonać pod wieczór.
Pozdrawiam, pablo112.

#105 Share Lukasz007

Lukasz007

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 177 postów

Napisany 24 czerwiec 2013 - 16:57

Ile kosztowała jednostka?

430 zł za 90 tys nasion

#106 Share zdzichu124

zdzichu124

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 318 postów

Napisany 25 czerwiec 2013 - 14:16

Liście kukurydzy zwijają się i marszczą Panowie mam problem. moja kukurydza miejscami jest wysoka (około110cm) ładnie zielona i nic jej nie brakuje a miejscami jest niska na okolo 30cm jasno zielona lub nawet zółtawa. Nawóz wszedzie byl podawany jednakowo rozsiewaczem wiec nie wiem o co chodzi i jak ją wyrównac w tej sytuacji. Chcialem jej podac odzywke,lecz wczoraj wieczorem zdazyłem opryskac nie całą połowe uprawy około 6ha (10kg/ha mocznika 6kg/ha siarczanu magnezu i 3l odzywki mikro) i dzis od rana juz pada, mam nadzieje ze podziała odżywka.

Chcialbym jej podac saletry amonowej teraz aby szybko wystrzelila i moze uzupełniła braki azotu ale nie wiem jak sie za to zabrac zeby jej nie popalic. Wybralem saletre zamiast mocznika ze wzgledu na szybkosc działania

#107 Share kozulek2

kozulek2

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1532 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 25 czerwiec 2013 - 16:26

Liście kukurydzy zwijają się i marszczą mocznik kolego nie saletra ,bo będziesz zaraz płakał jak załatwisz kukurydze ...co do nierównych roślin to pewnie ph gleby daje sygnał do wapnowania ,no i w mokrzejszych miejscach rośliny słabo albo wcale nie pobierają składników pokarmowych.

#108 Share Ursus11

Ursus11

Użytkownik

• Members
  • PipPipPip
  • 829 postów

Napisany 25 czerwiec 2013 - 17:28

Liście kukurydzy zwijają się i marszczą Koledzy QQ zbita przez gradobicie. Co jej podać? Poszedł fosfor (rasasol) i teraz Mocznik pójdzie. Jeszcze coś dorzucić ?

#109 Share pablo112

pablo112

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 25 czerwiec 2013 - 19:39

Liście kukurydzy zwijają się i marszczą ja bym dorzucił jakiś biostymulator, żeby się szybciej regenerowała. Tytanit, Asahi sl- o tych słyszałem dobre opinie, po asahi kukurydza zbita doszczętnie po tyg zaczęła pędzić dalej, wadą jest wysoki koszt zakupu i trzeba sobie przekalkulować czy się opłaca.

#110 Share zdzichu124

zdzichu124

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 318 postów

Napisany 25 czerwiec 2013 - 21:02

Liście kukurydzy zwijają się i marszczą kozulek, a czy jesli ph gleby daje znaki czyli jest za kwasna, a na 100% tak jest bo gdzie niegdzie pojawia sie skrzyp polny i wiem ze gleba jest kwasna to czy mocznik poratuje sytuacje? Na worku napisane jest zeby nie stosowac przy skrajnym zakwaszeniu gleby.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#111 Share kozulek2

kozulek2

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1532 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 25 czerwiec 2013 - 21:12

Liście kukurydzy zwijają się i marszczą poratowac to możesz najlepiej dolistnie,dobre mikro z potasem ,siarczan + mocznik ...w glebę to pewnie dałeś co trzeba i tu jak ph słabe to już nic pogłównie nie pomożesz ,

#112 Share XTRO

XTRO

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1207 postów

Napisany 27 czerwiec 2013 - 18:20

Liście kukurydzy zwijają się i marszczą uff, jednak kukurydza w końcu na tym polu ruszyła :)
Dodany obrazek

Dodany obrazek

Edytowany przez XTRO, 27 czerwiec 2013 - 18:20.

#113 Share robert123farmer

robert123farmer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 970 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, sport

Napisany 01 lipiec 2013 - 18:48

Liście kukurydzy zwijają się i marszczą Kilka dni temu zachodziłem w głowę dlaczego qq się zwija. Po wielu poszukiwaniach informacji w zeszły czwartek pojechałem na pole podać odżywki: mocznik 10kg/ha , agroleaf power fosforowy 5kg/ha + ekolist potasowy. Dziś obszedłem i mile się zdziwiłem. liście zaczęły się odwijać i rozkładać. Wygląda to naprawdę dobrze.

#114 Share pazdzioch

pazdzioch

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 122 postów
  • Zainteresowania:moja banderoza (gospodarstwo)

Napisany 20 lipiec 2013 - 17:04

Liście kukurydzy zwijają się i marszczą co mam zrobic doradzcie mi tu koniec lipca a moja kukurydza nie chce sie oderwac od ziemi ma tylko 1metr miałem biede i tylko dałem 100kg pod korzen co mam zrobic i czy mozna cos wogole zrobic pomocy ????

#115 Share matava

matava

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 488 postów

Napisany 21 lipiec 2013 - 09:01

Liście kukurydzy zwijają się i marszczą 100 kg czego.
teraz to już po robocie, ale daj mocznik i opryskaj siarczanem magnezu.
Kuku to roślina wysokonakładowa, nie masz kasy, siejesz owies czy inne partactwo.

#116 Share pazdzioch

pazdzioch

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 122 postów

Napisany 21 lipiec 2013 - 15:57

Liście kukurydzy zwijają się i marszczą 100kg polifoski

#117 Share pazdzioch

pazdzioch

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 122 postów

Napisany 22 lipiec 2013 - 15:59

Liście kukurydzy zwijają się i marszczą byłem w agromie i gosciu mi dał 3kg plonwitu optyk 0,5 asahi na hektar zobacze co bedzie

#118 Share mlodyhef

mlodyhef

rolnik postępowy ;)

• Members
  • PipPipPip
  • 801 postów

Napisany 23 lipiec 2013 - 18:09

Kilka dni temu zachodziłem w głowę dlaczego qq się zwija. Po wielu poszukiwaniach informacji w zeszły czwartek pojechałem na pole podać odżywki: mocznik 10kg/ha , agroleaf power fosforowy 5kg/ha + ekolist potasowy. Dziś obszedłem i mile się zdziwiłem. liście zaczęły się odwijać i rozkładać. Wygląda to naprawdę dobrze.

mocznik 10kg/ha, agroleaf power fosforowy 5kg/ha + ekolist potasowy - Ile łącznie za to zapłaciłeś?

Edytowany przez mlodyhef, 23 lipiec 2013 - 18:11.

#119 Share matava

matava

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 488 postów

Napisany 23 lipiec 2013 - 22:44

byłem w agromie i gosciu mi dał 3kg plonwitu optyk 0,5 asahi na hektar zobacze co bedzie

Dałeś tam jakiś azot ? Zabierasz się od d*py strony

Edytowany przez matava, 24 lipiec 2013 - 06:24.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#120 Share pazdzioch

pazdzioch

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 122 postów

Napisany 24 lipiec 2013 - 02:01

Liście kukurydzy zwijają się i marszczą zapłaciłem 270zł troche byłem w szoku ale chce ratowac moja kukurydze bo moje byczk nie beda miały kiszonki z kukurydzy to co mam teraz zrobis jak opryskałem juz tamtym ? tak mi doradzili w agromie

270zł na 2he