Skocz do zawartości

Zdjęcie

Liście kukurydzy zwijają się i marszczą

151 odpowiedzi na ten temat

#41 Share robert2329

robert2329

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 25 czerwiec 2010 - 10:39

Liście kukurydzy zwijają się i marszczą witam.może pomożecie mi znaleźć przyczynę zamierania brzegów liści kukurydzę. mam odmianę gazzelle z syngenty. już 2 tygodnie temu pryskałem nowym opryskiem elumis.chwasty zginęły ale i kukurydza przestała rosnąć,liście dookoła zamierają.prawie każdy liść.co może być przyczyną?czy to wina oprysku?dawkę oprysku dałem 1,5lna ha

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Liście kukurydzy zwijają się i marszczą Dzisiaj, 07:34
  •  

#42 Share Wacek21

Wacek21

Farmer ze śląska

• Members
  • PipPipPip
  • 1845 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Disco Polo :D

Napisany 25 czerwiec 2010 - 14:39

ciepło musi być nie zaszkodzi jej a jak teraz sypne 100 kg mocznika na hektar?

Moim zdaniem lepiej poczekac az sie ociepli i tak podwieczór posypać jak zajdzie słońce.
A panowie co sie dzieje jak całe rośliny sa jednakowo wielkie jak pozostale ale sa iałe jak śnieg???
Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

#43 Share Arni

Arni

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1234 postów

Napisany 25 czerwiec 2010 - 15:35

Liście kukurydzy zwijają się i marszczą Może niedobór azotu ;)
17 lutego 2007r - 17 lutego 2012 pięć lata na af!

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#44 Share Antek21

Antek21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 162 postów

Napisany 25 czerwiec 2010 - 18:16

Liście kukurydzy zwijają się i marszczą A widzicie i teraz sa problemy.... a nie lepiej opryskac QQ odrazu po zasianiu? my siejemy już 11 lat i zawsze po siewie sie pryska i ma sie z głowy.
:)

#45 Share hermes

hermes

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 159 postów

Napisany 25 czerwiec 2010 - 18:23

Liście kukurydzy zwijają się i marszczą Jaki środek stosujesz po siewie ? czy jeden zabiek zalatwia sprawę ?. U mnie głównie występuje proso, perz co byś radził?

#46 Share Antek21

Antek21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 162 postów

Napisany 25 czerwiec 2010 - 19:28

Liście kukurydzy zwijają się i marszczą to jest tak ze w dzien siejemy a wieczorem opryskamy i spokój. pryskam GUARDIANEM.

#47 Share damian18

damian18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 671 postów

Napisany 25 czerwiec 2010 - 19:54

Liście kukurydzy zwijają się i marszczą ja pryskam tak jak antek również GUARDIANEM MIX ale w tym roku trafiła się atrazyna to się kupiło wyszło sporo taniej i na polu badylka nie ma po niej

#48 Share Pawel20

Pawel20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 928 postów

Napisany 28 czerwiec 2010 - 18:55

Liście kukurydzy zwijają się i marszczą Z ta atrazyna to tak głośno nie mów..., być może nie jestem do końca doinformowany, ale nie można jej stosować???

#49 Share Antek21

Antek21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 162 postów

Napisany 28 czerwiec 2010 - 19:41

Liście kukurydzy zwijają się i marszczą pewnie ze nie mozna.... jest juz dawno wycofana.

#50 Share Gorzupiak

Gorzupiak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 495 postów

Napisany 29 czerwiec 2010 - 12:09

Liście kukurydzy zwijają się i marszczą Guardian nie działa chyba na wszystkie dwuliścienne (?)

My stosujemy LUMAX... został tylko w niektórych miejscach perz którego potraktuje się Titusem.
"Myślę, że w dzisiejszych czasach to społeczeństwo wywiera na tobie pewną presję, jak powinieneś się zachowywać."

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share Wacek21

Wacek21

Farmer ze śląska

• Members
  • PipPipPip
  • 1845 postów

Napisany 29 czerwiec 2010 - 13:52

Liście kukurydzy zwijają się i marszczą Ja zastosowałem guardian Complete Mix ale widac takie koła z ostrozeniem i samosiewami zbóż

#52 Share Antek21

Antek21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 162 postów

Napisany 30 czerwiec 2010 - 19:51

Liście kukurydzy zwijają się i marszczą Wacek21 a w jakiej ilości stosowałem Swoj Guardian? bo wiem ze ten normalny a Ten Twoj to jest jakoś różnica,.

#53 Share TheCinek

TheCinek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 295 postów

Napisany 05 lipiec 2010 - 09:34

Liście kukurydzy zwijają się i marszczą A jeśli liście fioletowe to brak fosforu?? a jakiego składnika najbardziej QQ potrzebuje przy starcie?? czy potas do startu nie jest potrzebny??

#54 Share Andrzej24871

Andrzej24871

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 846 postów

Napisany 05 lipiec 2010 - 12:20

Liście kukurydzy zwijają się i marszczą Fioletowe liście to oznaka braku fosforu, najlepiej będzie jak pryśniesz odrzywką dolistną fosforową . A kukurydza na start to raczej azotu troche potrzebuje , a jeśli chodzi o dane czysto naukowe to kuka potrzebuje niby najwięcej potasu później azotu i fosforu ( magnezu bardzo dużo potrzebuje chyba 5 kg czystego składnika na hektar, a przecież jest to mikro element >> tak przynajmniej twierdzą naukowcy). Jak będziesz pryskał to oczywiście mocznika dosyp ;) a potas jak by ktoś nie wiedział jest wymywany z ziemi :D
O to chodzi , że każdy zachwala i uwielbia zachodnie ciągniki za KOSMICZNE ceny, chociaż wielu tych maszyn nie widziało na oczy i sobie ich nie kupi, a Pronara nie chcą za darmo nawet, bo wstyd nim jezdzić, bo ktoś tam powiedział komuś ze mu się popsuł kiedyś.

#55 Share Sebastian

Sebastian

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 791 postów
  • Zainteresowania:Produkcja roślina i technika z nią związana

Napisany 05 lipiec 2010 - 16:14

Liście kukurydzy zwijają się i marszczą magnez należy do makroelementów ;)

#56 Share TheCinek

TheCinek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 295 postów

Napisany 06 lipiec 2010 - 19:34

Liście kukurydzy zwijają się i marszczą Też tak myślałem że fosforu... ;) ja pryskam Basfoliarem 6 12 6 NPK 6 litry/ha + basfoliar 36 N 2 litry/ha pryskam co 7 dni, 3 razy a jak zdąże to i 4 ale najczęściej jest już za wysoka teraz zamierzam dosypac mocznika 5-10kg/ha mocznika tylko czy nie przedobrze z tym mocznikiem?? :D moim zadaniem konieczne jest sianie siewnikiem z nawozami bo dałem tylko do ziemi Amofosmagu 300kg/ha i mocznika 300kh/ha i dodatkowo co roku jest obornik a jak go nie starcza to chociaż beczką gnojówke tam gdzie brak obornika... a QQ dalej braki :) no puźniej jest ok wyższa sieczkarni...

#57 Share danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 6742 postów

Napisany 07 lipiec 2010 - 06:27

Liście kukurydzy zwijają się i marszczą W takiej dawce to raczej nie. Kukurydza do startu potrzebuje dużo azotu. U mnie dobrze na jednym polu ruszyła ale tam był gnój rozrzucony na zaorane już pole i doszliśmy do wniosku że siewnik się będzie zapychał i ściągał wszystko więc spróbowaliśmy to kultywatorem zmieszać z ziemią ale było jeszcze gorzej i w końcu jeszcze raz to zaoraliśmy (niestety część nawozu była już rozsiana) i płytka orka przyorała nawóz. Z początku kukurydza była super ale teraz trochę zwalnia bo pewnie za głęboko nawóz jest.
Mój kanał na YouTube http://www.youtube.com/user/danielhaker

Sprzedam:
koło zębate przekładni kątowej prasy Sipma

rozrzutnik dwuosiowy
zgrabiarkę gwiazdową

agregat prądotwórczy

#58 Share Wacek21

Wacek21

Farmer ze śląska

• Members
  • PipPipPip
  • 1845 postów

Napisany 07 lipiec 2010 - 10:45

Wacek21 a w jakiej ilości stosowałem Swoj Guardian? bo wiem ze ten normalny a Ten Twoj to jest jakoś różnica,.

Dawałem go 5l na 1.5ha, roznica jest taka ze mozna tez nim prsykac powschodowo ;)

#59 Share atomik

atomik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1828 postów

Napisany 27 sierpień 2010 - 20:43

Liście kukurydzy zwijają się i marszczą może póxno piszę ale koledzy lisciozwój może wystapić po zastosowaniu herbicydu, niektóre odmiany kuku są wrażliwe na niektóre składniki herbicydów, co w niektórych ulotkach od srodków jest podane. Lisciozwój suszowy występuje przy okresowym braku wody i wsyokich temperaturach oraz nadmiernym promieniowaniu słonecznym. Brak mikro i makroelementów stweirdzić można po kolorze liści głównie. oto wynik badań naukowych, sam doswiadczyłem to u siebie www.progress.plantprotection.pl/pliki/2008/48-2-16.pdf
wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania
dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy
jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share DanielFarmer

DanielFarmer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 715 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja,rolnictwo,

Napisany 12 czerwiec 2011 - 20:56

Liście kukurydzy zwijają się i marszczą koledzy jaka najlepsza i w miare tania odżywka fosforowa???? jaka dawka na ha???czy mozna razem z odzywka dosypac te 10-15kg mocznika do tego samego opryskiwacza???