Skocz do zawartości

Zdjęcie

pomoc dla powodzian

50 odpowiedzi na ten temat

#41 Share jacus

jacus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1451 postów

Napisany 02 listopad 2010 - 18:22

pomoc dla powodzian odswiezam temat bo dopiero dzisiaj udalo mi sie zakonczyc biurokratyczna mordege-teraz czekam na kase.
kissmy zaczynam cie rozumiec ,dla normalnego czlowieka kontakt z pomoca spoleczna to szok[bylem tam pierwszy raz],trauma zostanie mi do konca zycia :) ,babka nie potrafila zrozumiec najprostszych spraw,polisa ubezpieczeniowa czy ogolne warunki ubezpieczenia to dla niej czarna magia,-tylko ciagle swoje, dopiero po kilku wizytach, telefonach do roznych instytucji ,konsultacja z calym urzedem i centrala pzu[chodzilo u bezpieczenie mienia ruchomego w tym rowniez zwierzat-taka luka w prawie,ktora wykorzystalem]wyszlo na moje i 4 tys[choc nigdy nic w polsce nie wiadomo na 100%,dobrze ze mialem nerwy spokojne bo mnie nawet prokuratura straszyla]pojda na konto,dobrze ze to choc czesciowa rekompensata strat,

buk, humor ,seks ,rokendrol.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
pomoc dla powodzian Dzisiaj, 01:06
  •  

#42 Share LeF

LeF

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 401 postów

Napisany 02 listopad 2010 - 18:48

pomoc dla powodzian U mnie w Gminie były dokonywane zbiory płodów rolnych dla powodzian. Jedna zbiórka przed żniwami a druga po żniwach. Gmina jest niewielka ale darów zebrano sporo. Sam, choc nie mam dużego gospodarstwa, ofiarowałem zboże- bo tylko produkuję.

Nam powódź jest niegroźna ale patrząc na relację w TV to aż serce się kraje. Niewyobrażalne szkody, straty całych gospodarstw i dorobków życia... Myślę, że każdy pomógł jak tylko mógł.
Jak śpiewał Niemen "... lecz ludzi dobrej woli jest więcej..." Niech ich będzie jak najwięcej!!
Czym chata bogata tym goście rzygają...
Ursus tractor emotion
Neo's & Ursus

#43 Share czusiek123

czusiek123

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 02 listopad 2010 - 20:32

pomoc dla powodzian U mnie zboże zbierali.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#44 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4292 postów

Napisany 03 listopad 2010 - 18:55

pomoc dla powodzian mnie już troszeczkę ciśnienie opadło i zacząłem słać pisma, jeśli nie dostrzegam dobrej woli to postaram się wskazać jak najbardziej klarownie na jakich podstawach prawnych powinno się opierać, mam nadzieję, iż w innych gminach nie macie takich ceregieli

#45 Share jacus

jacus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1451 postów

Napisany 09 listopad 2010 - 21:21

pomoc dla powodzian dzisiaj dostalem decyzje,czesc kasy za tydzien a reszta nie wiadomo kiedy bo nie dostali od panstwa pieniedzy ;)

#46 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4292 postów

Napisany 11 listopad 2010 - 18:22

pomoc dla powodzian w moim przypadku nadal jest problem z wartością dochodów z 3 ostatnich lat, komisja w mojej gminie oszacowała tę wielkość niezgodnie z rozporządzeniem i teraz mam problem, bo nie można się odwołać od decyzji komisji (treści protokołu), w agrobiznesie słyszałem, iż taki problem ma więcej rolników, wiecie może kto odpowiada za wyniki pracy komisji?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#47 Share jacus

jacus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1451 postów

Napisany 11 listopad 2010 - 22:22

pomoc dla powodzian u nas byly tabele ze srednim plonem dla woj.malopolskiego[pszenica 3,2 t;owies 2,6'kukurydza6,5; :huh: :lol: skad oni to wzieli to nie wiem u nas na 2-3 klasie to nawet po powodzi byly wieksze] do tego srednie ceny[te akurat byly zawyzone] to mnozyli przez powierzchnie i wychodzila im strata.dla zwierzat brali stany srednioroczne a te akurat teraz mam wieksze wiec strat nie bylo.
decydujaca jest powierzchnia strat i kwestia ubezpieczenia,a kwota strat ma znaczenie gdyby kwota odszkodowania przekroczyla 80% strat-tak mi napisali na decyzji. u mnie bylo mniejsze wiec nie wiem co wtedy by sie stalo.
za wyniki prac komisji chyba odpowiada ten co ja powolal,
u nas przyjmowali wnioski od kazdego kto zglosil a potem decyzje odmowne bo w wiekszosci to byli emeryci[ile papieru i atramentu w bloto poszlo]

#48 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4292 postów

Napisany 13 listopad 2010 - 15:39

pomoc dla powodzian a czy poziom średniorocznych dochodów był wyznaczany na podstawie struktury zasiewów z 3 ostatnich lat, czy też poszli na łatwiznę i uwzględnili zasiewy z 2010 roku?

#49 Share jacus

jacus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1451 postów

Napisany 14 listopad 2010 - 23:55

pomoc dla powodzian ta komisja to w ogole poszla na latwizne :) ,w naszej gminie bylo 128 wnioskow,w powiecie jest 17 gmin,w wojewodztwie to nie pamietam ile powiatow-czyli tysiace wnioskow,jak by to chcieli robic dokladnie to moze do nastepnej powodzi by sie wyrobili,

poszukalem papierow-rozporzadzenie rady ministrow 13-07-10,dz.u nr.132 poz.889.pisze o szkodach z 3 lat lub 5 lat z pominieciem lat o najwyzszej i najniszej produkcji,w rubrykach jest sredni plon 07-09 wg wodr malopolskiego.ale powierzchnia i % strat jest brany z tego roku wg sredniej przewidzianej ceny i plonu
w praktyce to wyglada tak np.zyto 3 pow 0,73; 4 % strat 70; 5 sredni plon 07-09 30,9 dt; 6 sr,cena 46,5 zl; 7 sredni przewidywalny plon 10 29,2; 8 przewidywalna cena 49,5;
kwota przychodu 07-09=3[tu jest rzeczywiscie blad bo ja co roku mam inna powierzchnie poszczegolnych zasiewow]*5*6=1046,76;kwota przychodu br.316,35; kwota obnizenia przychodu 730,41
i tak dla kazdej uprawy-mozna podac wlasne dane na podstawie ksiag rachunkowych lub szacunku lub innej ewidencji lub dokumentow potwierdzajacych uzyskanie plonow-u nas wpisano dane statystyczne dla woj.malopolskiego
jesli nie ubiegasz sie o inne formy pomocy to nie rozumiem jakie to ma znaczenie ile ci strat wyliczyli??????ja podalem tylko swoje pole bez dzierzaw,mam ich wiecej niz swojego,tylko ze biore ladne kawalki i tam straty byly duzo mniejsze,we czwartek oralem 'buraki'[ to znaczy pole po nich,bo ani jednego nie bylo]i jeszcze woda w bruzdzie byla,a sasiad utopil kombajn na kukurydzy,mamy taka wyrwe w brzegu wisly [bo w wale,szybko zalatali]ze 1-2-4 tys to maly pikus,krowy beda samo siano do wiosny jesc i tak przezyja.po prostu cieszymy sie ze nas kompletnie nie zalalo-wtedy by dopiero prawdziwy problem byl. ;)

#50 Share farmtractractorseurope

farmtractractorseurope

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 88 postów

Napisany 23 listopad 2010 - 19:40

pomoc dla powodzian witam czy moze ktos chce pomóc powodzianowi ma za duzo siana lub sianokiszonki??
bo tego roczna powódź wytopiła mi znaczną cześć upraw zresztą jak i całą gmina ucierpiała
jak cos to piszcie jak by ktos cos miał chęć pomóc pozdro :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share lotnik

lotnik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 121 postów
  • Zainteresowania:pilka nozna ,starocie

Napisany 23 luty 2011 - 11:09

pomoc dla powodzian witam wszystkich czytajac posty chcialbym nadmienic ze jestem jednym z wielu poszkodowanych przez powodz,bardzo jestem wdzieczny za kazda pomoc otrzymana od was rolnikow,najwiecej i najlepiej wiecie co mozna zrobic po stracie wszystkiego z pola i zalanych maszynach ,domu itd nie mniej prosze o sprawdzanie wszystkiego gdzie komu i kto otrzymal wasza pomoc widze ze chamstwa i cwaniactwa na zbiorce dla powodzianach jest masa,jestem na etapie likwidacji stada swin bo nie wyzywie,a te 4tys z pola to nawet na zboze siewne nie wystarczy, ale jakos to bedzie...pozdrawiam

Edytowany przez lotnik, 23 luty 2011 - 11:10.