Skocz do zawartości

Zdjęcie

pomoc dla powodzian

50 odpowiedzi na ten temat

#21 Share Wacek21

Wacek21

Farmer ze śląska

• Members
  • PipPipPip
  • 1845 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Disco Polo :D

Napisany 27 czerwiec 2010 - 07:43

pomoc dla powodzian Z tego miejsca chciałbym, podziekowac wszstkim userom pomagajacym nam - powodzianom, dziekuje wam za oddane plony, bele z sianokiszonka, itp. Jesli nie daj Boże znajdzieicie sie w podobnej sytuacji to napewno sie odwdzieczymy, nie chce mowic za wszstkich ale ja napewno tak;) PO obiecało 4 tys i do mnie przysłali ta pomoc wiec do Tuska nie mam nic...
Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
pomoc dla powodzian Dzisiaj, 09:52
  •  

#22 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4292 postów

Napisany 27 czerwiec 2010 - 20:49

pomoc dla powodzian te 4 bądź 2 tys zł to jest pomoc socjalna? w mojej gminie jeszcze nie powołali komisji do szacowania szkód i raczej się do tego nie palą, stąd wnioskuję, iż ta zryczałtowana forma pomocy obciąży finansowo urzędy gmin, wypowiedziami pod publikę są raczej działania MinRolu, moim ulubieńcem jest minister Ławniczak i jego polowanie na księżyc

#23 Share KAROL4

KAROL4

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 530 postów

Napisany 28 czerwiec 2010 - 20:52

pomoc dla powodzian Najgorzej z tym transportem,może jakiś user ma transport i chcialby pomoc,szkoda,żeby nie doszło do skutku jeżeli towar już jest.

#24 Share darek1972

darek1972

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 760 postów
  • Lokalizacja:polski biegun zimna- najpiękniejsze miejsce pod słońcem

Napisany 02 lipiec 2010 - 14:33

pomoc dla powodzian Tak więc mam tira siana w belach,transport wstępnie może jechać w kierunku Tarnobrzegu( właściciel transportu proponuje)z Suwałk. Mogą być i inne kierunki. Proszę o jedną poszkodowaną osobę do której trafi transport
Kupię czwartą parę do pługa Ibis
Mój profil na YouTube: http://www.youtube.com/user/darus1972
Zapraszam do galerii: http://www.agrofoto....-user11856.html

#25 Share jacus

jacus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1451 postów

Napisany 04 lipiec 2010 - 10:16

pomoc dla powodzian komisja wojewody juz chodzila.mlodzi ludzie z odr i gminy,wydaje mi sie ze straty powodziowe niepomiernie wzrosna,czym dalej od powodzi tym wiecej poszkodowanych ;) ,to taka polska specyfika[chyba nie tylko]. u nas na szczescie byly tylko podtopienia wiec utopilo jedne laki to zebralem u innych i sie cieszyli ze maja porzadek [i doplaty ]za darmo. w tamtym roku byla susza i wiecej stracilem-jak nie urok to sraczka i tak w kolo,

buk, humor ,seks ,rokendrol.

#26 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4292 postów

Napisany 04 lipiec 2010 - 18:07

pomoc dla powodzian ja jeszcze nie złożyłem wniosku z prośbą o oszacowanie szkód w jednej gminie i się zastanawiam w jaki sposób obliczana będzie wysokość szkód, gdyż powierzchniowo powódź wyrządziła mi szkody na 29% powierzchni fizycznej UR gospodarstwa, wiecie może już coś na temat szumnych zapowiedzi wsparcia modernizacyjnego (z 10% wkładem własnym) ze środków PROW ?

#27 Share jacus

jacus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1451 postów

Napisany 04 lipiec 2010 - 19:57

pomoc dla powodzian szkody zglasza sie do miesiaca od dnia wystapienia ,a minimalny % to 30 wiec chyba zawaliles sprawe,a czy cos z tego wyniknie to sie okarze za kilka tygodni
chyba nie myslisz ze ktos bedzie to dokladnie sprawdzal co do %??? ;) .patrz moj poprzedni post.

#28 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4292 postów

Napisany 04 lipiec 2010 - 20:40

pomoc dla powodzian nie rozumiem co zawaliłem? strukturę gospodarstwa? sama procedura wygląda na bardzo niedopracowaną ale pojawia się jeszcze jedna kwestia - ubezpieczenie! czy aby wypełnić obowiązek ubezpieczenia polisa musi być zawarta w okresie lipiec 2010 - czerwiec 2011 czy też w tym przypadku (pomoc dla poszkodowanych w wyniku powodzi) należy posiadać polisę na 12 miesięcy wykupioną w okresie lipiec 2009 - czerwiec 2010

#29 Share jacus

jacus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1451 postów

Napisany 04 lipiec 2010 - 21:03

pomoc dla powodzian czego nie rozumiesz- terminu zgloszenia szkody czy procentu strat??
procedura jest niedopracowana bo dawno powodzi nie bylo. w arimr trzeba na zwyklej kartce pisac zgloszenie i oszacowanie strat-nawet kartek nie chca dawac bo bieda i oszczednosci[a na ochrone i przepustki kasa jest]. szkode trzeba zglosic albo do 14[gmina] albo 30 [arimr] dni od dnia wystapienia,jak masz mniej niz 30% strat to nic nie dostaniesz-szczegolnie ze jest juz po wyborach,a pomoc oprocz obiecywanych 2 lub 4 tys to kredyt kleskowy na 2 lub 4 % gdy nie masz ubezpieczenia, ewentualnie mozesz isc do pomocy spolecznej lub pisac o umozenie podatku-jesli nie zaplaciles,bo jak zaplacisz to nie zwroca,

#30 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4292 postów

Napisany 05 lipiec 2010 - 18:13

pomoc dla powodzian precyzując:
- nie rozumiem dlaczego stwierdziłeś, iż zawaliłem,
- procedura jest niedopracowana ze względu na lenistwo!! kilka lat temu była susza i postępowanie jest analogiczne (a straty w przypadku powodzi szacuje się o wiele łatwiej),
- wniosek o oszacowanie strat składa się zazwyczaj w urzędzie gminy ARiMR nie szacuje strat,
- w ARiMR należy złożyć oświadczenie o zaistnieniu nadzwyczajnych okoliczności w terminie 10 dni roboczych od dnia ustania przyczyny,
- kwestie ubezpieczeń wyjaśniał dzisiaj mój kolega i okazało się, iż mimo wypełnienia obowiązku ubezpieczenia poszkodowani nie będą traktowani jednakowo, gdyż rolnicy którzy wykupili polisy po powodzi otrzymają pomoc o ograniczonej intensywności

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4292 postów

Napisany 05 wrzesień 2010 - 18:55

pomoc dla powodzian pozwolę sobie odświeżyć temat, gdyż mam z powodzią jeszcze większy problem niż 3 fala, otóż wiąże się on z interpretacją treści rozporządzenia rady ministrów z dnia 13 lipca 2010 roku w sprawie szczegółowych warunków realizacji programu pomocy dla rodzin rolniczych, w których gospodarstwach rolnych lub działach specjalnych produkcji rolnej powstały szkody spowodowane przez powódź, obsunięcie się ziemi lub huragan w 2010r., pomoc przysługuje jeśli, cytując:

"szkody spowodowane przez powódź, obsunięcie się ziemi lub huragan w uprawach rolnych lub zwierzętach gospodarskich wynoszą średnio powyżej 30 % średniej rocznej produkcji rolnej z trzech lat poprzedzających rok, w którym wystąpiły szkody, trzech lat w okresie pięcioletnim poprzedzającym rok, w którym wystąpiły szkody, z pominięciem roku o najwyższej i najniższej wielkości produkcji w gospodarstwie rolnym - w rozumieniu przepisów o podatku rolnym, lub dziale specjalnym produkcji rolnej- w rozumieniu przepisów o ubezpieczeniu społecznym rolników."

jak rozumiecie ten zapis i jak byście te straty oszacowali? nie wiem czy tylko ja mam poprzestawiane w głowie i interpretuje prawo dosłownie czy też jest inna przyczyna tego, że wielkość szkody przyrównałbym do poziomu: (a+b+c)/3, gdzie a-wielkość produkcji w 2007 roku, b - wielkość produkcji w 2008 roku i c - wielkość produkcji w 2009 roku (dla pierwszego sposobu, a dla okresu 5 letniego można zmienić lata lecz algorytm pozostanie ten sam), jeśli straty przekroczą 30% to pomoc przysługuje a jeśli szkody osiągnęły niższy poziom to nie przysługuje, wskażcie mi proszę czy taki sposób rozumowania jest właściwy

#32 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 05 wrzesień 2010 - 19:13

pomoc dla powodzian Liczysz średnią z ostatnich 5 lat każdy rok z osobna odrzucasz wartości skrajne czyli najwyższą i najniższą. Pozostają ci 3 lata. I tu chyba chodzi o 30 % ze średniej wartości produkcji z tych własnie 3 lat

#33 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4292 postów

Napisany 05 wrzesień 2010 - 20:10

pomoc dla powodzian dziękuję za odpowiedź, utwierdziłeś mnie troszeczkę ale mam pewien problem z szacowaniem tychże szkód, gdyż komisja powołana w urzędzie gminy owszem szacuje straty w oparciu o średnie plony i ceny płodów rolnych z tych 3 lat, ale nie liczą średnich dochodów dla tego samego okresu tylko na podstawie cen i plonów szacują wartość produkcji w 2010 roku i do tego odnoszą wielkość strat, jest to co prawda zgodne z logiką, więc wydaje się uzasadnione, lecz rozporządzenie jasno precyzuje, że pomoc przysługuje, gdy poziom strat osiągnie 30% średniorocznej produkcji stąd nie rozumiem dlaczego bierze się pod uwagę tylko produkcję w 2010 roku, obawiam się, iż znowu spotkałem się z rozporządzeniem, w którym interpretacja jest co najmniej nie związana z treścią;/ no ale cóż powalczę jeszcze trochę z MinRolem

#34 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 05 wrzesień 2010 - 20:34

pomoc dla powodzian No co\z już gdzies pisałem iż w polsce tworzy sie takie prawo że interpretacji można stworzyc kilka. Ale według mnie jest tak że jak ci wyliczą te 30 % z 3 lat patrzą co ci zatopiło w tym roku i porównują jak więcej ci zalało niz średnia z 3 lat to dostaniesz jakąs tam pomoc.

#35 Share jacus

jacus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1451 postów

Napisany 05 wrzesień 2010 - 20:35

pomoc dla powodzian kissmy rozsmieszasz mnie,nie wiem czy ty zyjesz w tym samym kraju co ja ,chyba u was jakas inna polska jest?,ktos sprawdza dokladnie to co napisales? liczy procenty? B) B) ,jak bede na gminie jutro to sie spytam czy u nas sa jakies problemy bo nic o tym nie wiem.
wnioski przyjmowala znajoma[w malych wsiach na zadupiu to chyba norma]powiedziala co napiszesz to przyjmuje,bedzie chodzila komisja wojewody,przyszla komisja-inna znajoma z gminy i para mlodych z odr co podalem to napisali , protokol podpisali bez ceregieli.tyle ze mieszkam bezposrednio przy wisle i powodz naprawde byla na kazdym polu ktore posiadam a ze jestem czlowiekiem uczciwym to podalem przyblizone straty-na niektorych uprawach prawie100% w innych 31%[ :) wiedzialem jakie sa wymogi] a przy zniwach byly niestety wieksze,inni tak samo podawali dane z sufitu wziete,nikt tego nie sprawdzal a teraz to zapozno,chyba ze beda drugi raz placic bo niewiele mniej mi teraz w wodzie stoi
wiec sie nie przejmuj,szkoda zdrowia za te pare tysiecy,stracilem o wiele wiecej i jakos zyje,cziesze sie ze nas kompletnie nie zalalo,malo braklo zeby wisla wal przerwala i wtedy dopiero by byla tragedia.

#36 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4292 postów

Napisany 06 wrzesień 2010 - 19:34

pomoc dla powodzian cieszę się, że daję komuś tyle radości;] ja co prawda straciłem zaledwie 16 tys zł, ale dla mnie są to olbrzymie pieniądze lecz nie w tym rzecz, chodzi mi o sam system - podobne problemy miałem z obowiązkowym ubezpieczeniem (całe szczęście, że nie wykupiłem polisy) chciałem spełnić obowiązek i wykupić polisę na najtańsze ryzyko do końca czerwca (dla świętego spokoju), niestety fala powodziowa mnie uprzedziła, w związku z czym jako rolnik nie przewidujący klęsk żywiołowych i tak poniósł bym konsekwencje (obniżenie intensywności pomocy o 50%), bowiem nie wykupiłem ubezpieczenia przed falą powodziową - w żadnym rozwiązaniu prawnym nie znalazłem zapisu uzasadniającego takie rozumowanie ale to już cały MinRol, i teraz jeszcze okazało się, że średnią produkcję z 3 lat wyznaczają tylko z jednego roku, kuriozum to mało powiedziane, pozostaje mi oczekiwanie na 3 cios w tej samej sprawie, może zarzucą mi próbę wyłudzenia pomocy ze względu na błędną (dosłowną zamiast zupełnie nie uzasadnionej) interpretację rozporządzenia

#37 Share jacus

jacus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1451 postów

Napisany 09 wrzesień 2010 - 19:34

pomoc dla powodzian ja nawet strat nie licze bo szkoda zdrowia psychicznego[na szczescie trafily mi sie nawet 4 kawalki na ktorych plony byly zdecydowanie wyzsze niz w tamtym roku bo jare na ciezkich glebach zabila susza ]
na razie nic nie wiadomo bo u nas jest powolana komisja wojewody i ona szacuje straty,ma na to czas do konca wrzesnia,nikt nie pytal o plony z poprzednich lat ,dlatego moje zdziwienie[czasami mam ciezki dowcip ;]]
ja tez nie kupilem polisy -ciekawe czy w dolinie wisly byli by chetni do ubezpieczen,jak w wielu miejscach do dzisiaj woda stoi,choc pzu za dom pieknie wyplacilo.

#38 Share Bogdanek

Bogdanek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 140 postów
  • Zainteresowania:Jak każdy lubię nowinki techniczne, interesuje mnie wszystko co z tym jest związane.
    Żona, dziecko, pies:), teściowa... - w takiej kolejności to ustawię. :D

Napisany 10 wrzesień 2010 - 08:24

pomoc dla powodzian Ja z sąsiadami pomogłem ile mogłem. Jakbym ja znalazł się w potrzebie, to też pewnie by ktoś mi pomógł.

#39 Share darek1972

darek1972

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 760 postów
  • Lokalizacja:polski biegun zimna- najpiękniejsze miejsce pod słońcem

Napisany 10 wrzesień 2010 - 09:42

pomoc dla powodzian Zadeklarowałem pomoc dla Agrofotowicza ale nikt chętny się nie znalazł :D
Oddaję wspomniane bele razem z sąsiadem na transport organizowany przez gminę
Kupię czwartą parę do pługa Ibis
Mój profil na YouTube: http://www.youtube.com/user/darus1972
Zapraszam do galerii: http://www.agrofoto....-user11856.html

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share jacus

jacus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1451 postów

Napisany 12 wrzesień 2010 - 16:23

pomoc dla powodzian brutalna prawda jest taka ze najwieksza powodz byla w telewizji-na szczescie naprawde niewielu ludzi dotknelo prawdziwe nieszczesci.u mnie niewiele braklo,moze pare godzin i bysmy plywali,czesc pol jest do dzisiaj zatopiona ale jakos sobie damy rade. w moich stronach-malopolska to rolnictwo umiera i niewielu ludzi z niego zyje ,w mojej gminie to na palcach reki mozna prawdziwych rolnikow policzyc i dlatego nikt nie potrzebuje pomocy .ci co ich naprawde zatopilo to do dzisiaj nie maja skad pisac a internecie to nikt nie mysli.
wypowiadal sie pewiem ksiadz z charytatywnej organizacji,ktora zbierala pomoc materialna dla powodzian,po dokladnym sprawdzeniu-to nie panstwowa instytucja,nie wieza kazdemu-okazalo sie ze ponad 70% zgloszen o pomoc to zwykle oszustwo,nawet na powodzi mozna zarobic,tamtej powodzi jak panstwo dawalo zboze to 99% ludzi od razu je sprzedawala firme ktore je dostarczalo i magazyn to na papierze opuszczalo,a za to panstwo zaplacilo czyli my,