Skocz do zawartości

Zdjęcie

NH TL 100A czy forterra 100KM?

72 odpowiedzi na ten temat

#61 Share pioter

pioter

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3151 postów

Napisany 22 grudzień 2006 - 17:07

NH TL 100A czy forterra 100KM? z tym co napisałeś to zgodzę sie tylko że jest droższy i może lepszy w transporcie ale to za sprawą sprzęgła ;)

Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
NH TL 100A czy forterra 100KM? Dzisiaj, 14:21
  •  

#62 Share MCKYLO

MCKYLO

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 338 postów

Napisany 22 grudzień 2006 - 17:55

NH TL 100A czy forterra 100KM? Koledzy co do Fendta 309 Ci to nic szczególnego poza nazwą Fendt i ceną silnik Deutz posłuchajcie jak chodzi jak sieczkarnia, inne marki mają lepszą kulturę pracy. No i cena można mieć konkurencję razem z ładowaczem w cenie Fendta. Wybór należy do Was. Oczywiście jest to dobra maszyna ale konkurencja też ma ciekawe oferty.

#63 Share tomeksm_sm

tomeksm_sm

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 24 grudzień 2006 - 20:19

NH TL 100A czy forterra 100KM? Forterra to ropożracz

#64 Share Pavel

Pavel

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1498 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, muzyka, turystyka

Napisany 24 grudzień 2006 - 21:53

NH TL 100A czy forterra 100KM?

Koledzy co do Fendta 309 Ci to nic szczególnego poza nazwą Fendt i ceną silnik Deutz posłuchajcie jak chodzi jak sieczkarnia, inne marki mają lepszą kulturę pracy. No i cena można mieć konkurencję razem z ładowaczem w cenie Fendta. Wybór należy do Was. Oczywiście jest to dobra maszyna ale konkurencja też ma ciekawe oferty.

a co masz?

#65 Share Viper

Viper

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 260 postów

Napisany 13 luty 2007 - 23:13

NH TL 100A czy forterra 100KM? 309C ma kolega, fajny ciągnik jak dla mnie ładna praca silnika, i wogule. Jak ma lekko to owszem mało spali, ale jeśli np chodził przy kosiarce benowej 2.10 to ten kolega juz nie byl taki zodowlony z jego spalania bo zuzyl duzo wiecej paliwa niz zetor 7342 (taki nowszy z okrąłą maską). Oczywiscia wygoda pracy jest swietna, swietne ogumienie i wogule. To troche taka wyzsza klasa...
Mam u siebie NH TL100 przekladnia 24x24+ Revers, ma ponad 3 tys nastukane, rocznik chyba 2001, od czasu do czasu jakis bezpiecznik sie spali jak np przyczepa ma nie sprawne swiatła, myje myjką cisnieniową silnik i wszystko dookoła. Do niedawna był najwiekszym ciągnikiem w gospodarsawie, w sezonie praktycznie mało stoi. Chodzi pod prasą Krone KombiPack 1250, pozatym pług Kverneland AB100 50cm na korpus czyli 2 metry za ciąnikiem. Nadal wykonuje te czynnosci i nie tylko, mysle ze to byl dosc dobry wybór, serwis jest tani, oczywiscie nie byl bezawawaryjny ale to temat na inny wątek. Jak był nowy palił mniej, ale po podkreceniu troche pompy ma troche wiecej mocy i zecz jasna wiecej spali, przy prasie, czyli caly czas obroty ponad 2 tys pali ok 10 litrów na H, w orce ciut mniej. kosztował 125tys złotych. Zeotra Frontere ma sąsiad, zreszta bardzo dobry sąsiad, jezdzile tym ciągnikiem, to troche mocno trzesie jak dla mnie, i wszystko takie sztywne. Właściciel nie jest zbytnio zachwycony nim, ale jak sam mówi jaka cena taki towar, a i nie ma klimy w nim niestety. U mnie naszczescie jest:) nigdy ciągnika bez klimy nie kupie :)

A i zapomnilem dodac ze myjką własnie zerwałem troche farby z maski u siebie, podkład ma szary jak by ktos nie wiedział :) to dosyc ciekawie wgyloda, kumpel jak to zobaczył to myslał że tak ma byc hehe
Pawel

Z góry przepraszam za błędy ortograficzne i literowe... :) Nigdy nie bylem w tym dobry.

#66 Share wojtek3222

wojtek3222

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 529 postów

Napisany 14 luty 2007 - 08:57

NH TL 100A czy forterra 100KM? 1. Zetora chyba 7341 ma twój kolega
2. Zetora Forterra ,a nie frontera bo frontera to jest model samochodu opla
3. Napisałeś o wszystkim i o niczym , nastepnym razem doczytaj dobrze czego dotyczy wątek i dopiero się wypowiedz jeśli masz nam coś ciekawego do powiedzenia .Pozdrawiam

#67 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 14 luty 2007 - 09:54

NH TL 100A czy forterra 100KM? Wojtek a doszła moja wiadomość na PM ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#68 Share xsc

xsc

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 826 postów

Napisany 14 luty 2007 - 14:28

NH TL 100A czy forterra 100KM? zaplaciles 125 tys zl netto czy brutto i w ktorym roku
Nie matura, lecz chęć szczera zrobi z Ciebie oficera.

#69 Share grzesio31

grzesio31

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 325 postów

Napisany 14 luty 2007 - 16:18

NH TL 100A czy forterra 100KM? jezeli kupil ja w 2001 roku to brutto...

#70 Share Viper

Viper

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 260 postów

Napisany 14 luty 2007 - 18:01

NH TL 100A czy forterra 100KM? W tamtym czasie nie było jeszcze vatu na maszyny i urządzenia.
Pawel

Z góry przepraszam za błędy ortograficzne i literowe... :) Nigdy nie bylem w tym dobry.

#71 Share wojtek3222

wojtek3222

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 529 postów

Napisany 14 luty 2007 - 21:23

NH TL 100A czy forterra 100KM? Doszla Jaro doszla dziex wyslalem ci przed chwila następną .

#72 Share LowRider

LowRider

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 989 postów

Napisany 18 luty 2007 - 09:59

NH TL 100A czy forterra 100KM? Pytanie może nie w temacie :)
@Viper jak ci się spisuje prasa Krone CombiPack1250 ? :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#73 Share Viper

Viper

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 260 postów

Napisany 18 luty 2007 - 10:21

NH TL 100A czy forterra 100KM? Jak narazie to jestem zadowolny, wyjezdzam z rana, ojciec dzwoni po jakiegos chlopaka do grabienia, on grabi ja zbieram i tak dziennie ze 150 balotów zwine i spac :) To jest nieporównywalne z konwekcojanalnym sposobem zbioru sianokiszonki. Przedtem mialem Classa tez kombi z tyłu była zaspolona owijarka McHale. Ja kupilem uzywke ale w bardzo dobrym stanie, i narazie jest ok.
Pawel

Dodaj odpowiedź