Skocz do zawartości

Zdjęcie

NH TL 100A czy forterra 100KM?

72 odpowiedzi na ten temat

#41 Share jarsi

jarsi

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów

Napisany 18 lipiec 2006 - 22:39

NH TL 100A czy forterra 100KM? Sorki ale jaka jest róznica miedzy zetorem a ZTS'em?

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
NH TL 100A czy forterra 100KM? Dzisiaj, 15:27
  •  

#42 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9689 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Internet

Napisany 19 lipiec 2006 - 06:08

NH TL 100A czy forterra 100KM? zetor jest z czech a zts ze slowacji :)
kiedys slyszalem opinie ze zts byl ciut lepiej wykonczony ale ile w tym prawdy nie mam pojecia

Pozdrawiam YacentY www.yacenty.pl
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

GoPro Fan Club - www.goprofc.com

#43 Share ralf

ralf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 303 postów

Napisany 19 lipiec 2006 - 20:01

NH TL 100A czy forterra 100KM?

A TL-ka to taka zabawka nie ciągnik wg mnie. :D

tak to prawda że to zabawka

#44 Share luk2782

luk2782

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 664 postów
  • Zainteresowania:Kazda porażka jest nawozem sukcesu!

Napisany 19 lipiec 2006 - 20:27

NH TL 100A czy forterra 100KM? to sobie deta kupcie to nie zabawka tylko klamot!:)
ja juz jezdze ursusuem 1643 i 360 i mam dosc teraz sobie kupie zabawke:)
ja ten ciągnik bee używał bo lekkich prac a nie do orki czu uprawy z siewiem bo do tego jest 16! jego zajecie to transport opryski siew nawozów. nie rozumniem waszego pojecia ZABAWKA!!! nie bedzie na niego tyle pracy zeby opłacało sie kupic droższego JD czy Fendta. a poza tym mam taka słabość do NH
Nie ma piękniejszego dzwięku niz ryk 7,1 litrowego Deutza - muzyka dla moich uszu:)
szacunek dla NH ale respekt uznanie i oddanie dla DEUTZ-FAHR-a:)

#45 Share pioter

pioter

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3151 postów

Napisany 19 lipiec 2006 - 22:40

NH TL 100A czy forterra 100KM? Czyli do wszystkich tych prac nie jest porzebna duza siła uciągu tylko zwrotność i małe zużycie paliwa,i właśnie dłatego nh będzie lepszy..chociaz ludzi na nie narzekają :/

Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#46 Share JacekNH

JacekNH

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 163 postów

Napisany 20 lipiec 2006 - 10:43

NH TL 100A czy forterra 100KM? Pod jakim względem TL-a to zabawka ?? Tak to dzieciarnia pisze. Ja nie jestem adwokatem NH, ale jak coś to dawajcie konkrety bo to jest pisanie w sumie o niczym. Mi się nowe Zetory wogle nie podobają. Dla mnie to jest tandeta do kwadratu i barachło. To jest moje subiektywne zdanie do którego mam prawo, ale nie piszę takich rzeczy na forum bo to są ogólniki, które nie jestem w stanie obronić bo nie pracuje na tych ciągnikach. Poprostu nie mam przekonania do tej marki i tyle. Proponuję podobne podejście do sprawy. Piszmy to co wiemy, na czym się znamy a nie gadajmy ogólnikami. Koledzy bądźcie bardziej profesjonalni w swoich opiniach. Co dokładnie nie gra w tym modelu?

#47 Share ralf

ralf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 303 postów

Napisany 20 lipiec 2006 - 19:37

NH TL 100A czy forterra 100KM? ja nie wypowiadałem sie ogólnie o marce NH tylko o serii tl bo to nie jest dobry ciagnik no chyba ze do nawozenia pryskania itp nie wolno go uzywac w zimie bo mu sie co chwila przepalaja obwody :D ze skraplajacej sie wody wiec nie jest to ciagnik ogolno uzytkowy nie jest to wada jednego modelu bo prawei co drugi tak ma !! tak wiec ??? podałem przykłady ???? do reszty sie nie czepiam bo mi tez NH sie podoba ale własnie dlkatego nie kupiłem TLki

#48 Share luk2782

luk2782

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 664 postów

Napisany 20 lipiec 2006 - 22:17

NH TL 100A czy forterra 100KM? ciekawa uwaga. hmm ja mam w 16 z elektryka prawie cały czas problem. jak go przyprowadziłem to miałem choinke:)ale ja nie mam krów wiec w zimie bardzo zadko bedzie pracował. raz w tygodniu przywiezie bele słomy na przyczepie i to wszystko.
Nie ma piękniejszego dzwięku niz ryk 7,1 litrowego Deutza - muzyka dla moich uszu:)

#49 Share ralf

ralf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 303 postów

Napisany 21 lipiec 2006 - 10:42

NH TL 100A czy forterra 100KM? moze nie trafisz na tako problem ale czesto to sie zdaza bo nh rzadko sie psuja w sprawach technicznych silnik skrzynia itp najbardziej siada elektryka elektronika i wtedy masz martwy ciagnik no ale ogolnie jest ok bedziesz uwazał zeby nie myc za czesto myjka lepiej sprzezarka przedmuchac to bedzie ok no i oczywiscie paliwo najlepszej jakosci

#50 Share Pavel

Pavel

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1498 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, muzyka, turystyka

Napisany 09 sierpień 2006 - 12:33

NH TL 100A czy forterra 100KM? ja moge powiedziec ogólnikami ale i to i to ma swoje wady: w zetorch pompy sa jakies włoskie z landini kalega w ciągu dwóch lat wymieniał juz wodna i od wspomagania-i jak mówi to nie wada fabryczna bo w jego wiosce jest 6 takich forterr i tez co raz serwis przyjezdza, pozatym alektronika siada różne czujniki i kontrolki od nich wariuja czasem (moim zdaniem zetor jak odnotował niezła sprzedaz to poszedł juz na ilośc a nie na jakosc... szkoda....) , a co do new hollanda to odnosnie tl100a niemoge zawiele powiedziec ale znam sie z uzytkownikiem tl100 juz 4 lata i najgorze denerwuje go skrzynia biegów-nie moze czasami wszucic biegów(bieg wrzuca ale półbiegi niełaczą mu czyli chyba elektronika) i gdy czasami trzeba szybko podjechać to jest mankament... ale jest jeszcze cos w nim, że teraz kupi 2 nh td95d... wiec wybór sobie zostaw:)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share luk2782

luk2782

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 664 postów

Napisany 09 sierpień 2006 - 19:23

NH TL 100A czy forterra 100KM? po głebokim przemysleniu. postawie na New hollanda ale nie TL ale TS100A Delta. wszystkim dziekuje za cenne uwagi i spostrzeżenia.

#52 Share Józek

Józek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 255 postów

Napisany 09 sierpień 2006 - 22:13

NH TL 100A czy forterra 100KM? Myślę, że dobrze wybrałeś. :) A jaką skrzynię wziąłeś?

#53 Share luk2782

luk2782

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 664 postów

Napisany 10 sierpień 2006 - 19:02

NH TL 100A czy forterra 100KM? jeszcze go nie kupiłem ale jak bede brał to ze skrzynia 24x24 to jest chyba dual comand taka mi starczy ale obowiązkowo z elektrohydraulicznym rewersem.

#54 Share Józek

Józek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 255 postów

Napisany 10 sierpień 2006 - 19:51

NH TL 100A czy forterra 100KM? A Ty go kupujesz za środki własne?

#55 Share wojtek3222

wojtek3222

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 529 postów

Napisany 08 wrzesień 2006 - 18:37

NH TL 100A czy forterra 100KM? Nigdy nie kupuj zetora ja mam prawie 3 letnirgo zetora forterre 10641 i to byla pomylka ze go kupilem

#56 Share luk2782

luk2782

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 664 postów

Napisany 08 wrzesień 2006 - 19:04

NH TL 100A czy forterra 100KM? chce go szaepnąc na zwrot jesli sie uda:)
wojtek własnie takiego chciałem kupic mówisz ze siada? co nawala?

#57 Share wojtek3222

wojtek3222

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 529 postów

Napisany 08 wrzesień 2006 - 19:42

NH TL 100A czy forterra 100KM? tzn mi nic sie nie zepsulo ale muj sasiad ma tez takiego i siadlo mu po roku ehr al e mnie wkurza w nim to ze jest zle zestopniowana skrzynia i silnik caly czas ma ciezko do 1500 obr i wkurzajoce jest to ze puszcza hymure czarnego dymu po dodaniu gazu

#58 Share szczostek

szczostek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 21 grudzień 2006 - 07:53

NH TL 100A czy forterra 100KM? Czym się różni wersja TS100A od TS100A Delta?

#59 Share MCKYLO

MCKYLO

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 338 postów

Napisany 22 grudzień 2006 - 13:19

NH TL 100A czy forterra 100KM? Koledzy jestem nowy jeżeli mam doradzic to weź lepiej CASE IH MXU X-line. Odnośnie różnic między TS100A a TS 100A Delta różnic jest sporo: wyposażenie, inny dach, silnik, udźwig podnośnika, wydatek hydrauliki. Generalnie Delta jest prostsza, słabo wyposażona ale zapewne sporo tańsza. Pozdrawiam.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share szczostek

szczostek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 22 grudzień 2006 - 15:57

NH TL 100A czy forterra 100KM? Dzięki MCKYLO za informacje!!!! Na twoim miejscu kupił bym Fendta 309ci troche droższy, ale to co
, ale wiesz ze 20000h będzie pracowł bez remontu i jest dużo lepiej wykonany. Mniej ci napewno Fendt bedzie palił jak New Holland, a i bedzie elastyczniejszy  w transporcie.

Dodaj odpowiedź