Skocz do zawartości

Zdjęcie

NH TL 100A czy forterra 100KM?

72 odpowiedzi na ten temat

#1 Share luk2782

luk2782

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 664 postów
  • Zainteresowania:Kazda porażka jest nawozem sukcesu!

Napisany 09 lipiec 2006 - 11:17

NH TL 100A czy forterra 100KM? czy warto dac za NH 40 tys wiecej?
Nie ma piękniejszego dzwięku niz ryk 7,1 litrowego Deutza - muzyka dla moich uszu:)
szacunek dla NH ale respekt uznanie i oddanie dla DEUTZ-FAHR-a:)

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
NH TL 100A czy forterra 100KM? Dzisiaj, 16:02
  •  

#2 Share Grześ

Grześ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 495 postów

Napisany 09 lipiec 2006 - 11:30

NH TL 100A czy forterra 100KM? Ja bym nie dał albo dołożył jeszcze do Fenda JD albo Deutza.
The Truth Is Out There

#3 Share piootr

piootr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1267 postów

Napisany 09 lipiec 2006 - 11:41

NH TL 100A czy forterra 100KM? Do Fendta to musiałby sporo dołożyć

#4 Share Grześ

Grześ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 495 postów

Napisany 09 lipiec 2006 - 11:49

NH TL 100A czy forterra 100KM? Niekiedy się opłaca zależy ile ta maszyna ma chodzić.
The Truth Is Out There

#5 Share piootr

piootr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1267 postów

Napisany 09 lipiec 2006 - 12:01

NH TL 100A czy forterra 100KM? Jak nie ma corobić z kasą to można i fendta kupić ja nie kupie ze względu na Korbanka

#6 Share rufus

rufus

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 60 postów

Napisany 09 lipiec 2006 - 12:07

NH TL 100A czy forterra 100KM? Jeżeli by miał być to ciągnik do cieżkiej pracy to wybrał bym forterre z jakims dodatkowym wyposażeniem bo TL-a wydaje mi sie troche zbyt lekka... a pozatym to jak sie niemyle to zetorek ma jeten półbieg wiecej tylko że rewers nie jest pod obciażeniem... no a jak to ma byc traktor do wszystkiego który bedzie często i wszechstronnie wykorzystywany to może jednak NH...

Zastanów sie jeszcze nad innymi markami bo w tej klasie jest naprawde duży wybór :)

#7 Share luk2782

luk2782

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 664 postów

Napisany 09 lipiec 2006 - 22:42

NH TL 100A czy forterra 100KM? hmmm to ma byc traktor dl lekkich prac wygodny. jeo rola bedzie sie opirała na nawożeniu(rozsiewasz 1500 kg) oprysk trasport zboża i prasa rolujaca przy slomie. byc może troche z ładowaczem ale to tylko na odległych polach bo mam troche takich. bo w obejsciu pracuje ładowarka przegubowa Zettemeyer 502 a ciezkie prace polowe wykonuje 1634 ZU 99'
Nie ma piękniejszego dzwięku niz ryk 7,1 litrowego Deutza - muzyka dla moich uszu:)

#8 Share luk2782

luk2782

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 664 postów

Napisany 09 lipiec 2006 - 22:44

NH TL 100A czy forterra 100KM? Grześ południowa wielkopolska? gdzie dokładnie:) bo ja północny sląsk dokłdnie kolo góry. leszno rawicz mi sa znane:)

#9 Share Grześ

Grześ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 495 postów

Napisany 10 lipiec 2006 - 21:59

NH TL 100A czy forterra 100KM? Ja do Rawicza mam 15 km w stronę Jutrosina. Jaki ten świat mały. Mieszkasz może o okolicach Naratowa. Możesz coś powiedzieć o gościu co ciągnie sprzęt z Niemiec ma naimię Adam. Chcesz kupić od Osadkowskiego czy w Toralu.
The Truth Is Out There

#10 Share bartolomeo

bartolomeo

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 11 lipiec 2006 - 09:22

NH TL 100A czy forterra 100KM? Zdecydowanie polecam ciągniki John Deere bo mają pelnoramową konstrukcję a to potężna przewaga. Samonośne konstrukcje nie sątak trwałe ze wzgledu na obciazenia zespołów napedowych przez sily skrętne działajace na ciągnik podczas pracy. przy napędzie 4x4 to już dramatyczna różnica. Poprostu pracuje rama a zespoły zajmują sie tym czym powinny a więc napedem nie zaś przenoszeniem obciążeń. Jestem zwolennikiem pełnoramowych konstrukcji.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share witek

witek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 665 postów
  • Zainteresowania:przede wszystkim moja rodzina....moj Kacper i zona (hehe jak to mówia zona to nie rodzina :) człowiek sypia z obcą babą ) <br />-&gt;bydło mleczne <br />-&gt;od niedawna układam klocki &quot;LEGO&quot; :)

Napisany 11 lipiec 2006 - 12:20

NH TL 100A czy forterra 100KM? napewno NH bedzie bardziej komfortowa maszyna niż ZETOR ale jesli nie zalezy Ci nia jakimś wielkim komforcie kup ZETORA...mojm zdaniem odecnie wszystki ciągnik maja podobne silniki sa tak samo staramnie składane a zmieniaja sie tylko detale
2-08-2007 3400gram 52cm to mój Kacperek
12-07-2008 2831gram 43cm to moja Oliwia
2008-04-01 Firma Wit-Rol rozpoczyna działalności

#12 Share ktos

ktos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 235 postów

Napisany 11 lipiec 2006 - 13:23

NH TL 100A czy forterra 100KM? forterra ma jedną wadę (poza brakiem rewersu) - HAŁAS

#13 Share ralf

ralf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 303 postów

Napisany 11 lipiec 2006 - 21:10

NH TL 100A czy forterra 100KM? nie jest tak głosno mam to wiem a rewers pod obciazeniem to zawsze dobra sprawa

#14 Share pawel24

pawel24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 224 postów

Napisany 11 lipiec 2006 - 21:17

NH TL 100A czy forterra 100KM?

nie jest tak głosno mam to wiem a rewers pod obciazeniem to zawsze dobra sprawa

Tylko się nie śmiejcie.

Co to jest rewers? Czy chodzi może o półbiegi?
Nie ma to jak ursus C330! ;)

#15 Share kserkses

kserkses

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 652 postów

Napisany 11 lipiec 2006 - 21:24

NH TL 100A czy forterra 100KM? rewers to coś co umożliwia zmianę kierunku jazdy , najlepiej bez użycia sprzęgła .
<b>"Do biznesu idzie się dla pieniędzy, a do polityki dla naprawdę dużych pieniędzy" </b> G.Schetyna

#16 Share luk2782

luk2782

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 664 postów

Napisany 11 lipiec 2006 - 21:26

NH TL 100A czy forterra 100KM? Grześ ja do naratowa mam 15 km a ten Adam to mój daleki wujek:)
da sie z nim dogadac i sciągaj coraz lepszy sprzet. jest tez drugi tez moj wujek:) mieszka dwa domy dalej. z jakiej jestes wichury chociaz za rawiczem w tamta strone to za dużo nie znam.

#17 Share luk2782

luk2782

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 664 postów

Napisany 11 lipiec 2006 - 21:44

NH TL 100A czy forterra 100KM? w sumie jak bym kupił to i tak przesiąde sie z 360. tak czy siak moze byc tylko lepiej. Zgodze sie co do konstrukcji ramowych poprawiaja wytrzymałosc i stabilnosć traktora. nawet taka 16 ma konstrukcje ramowa a niby taki od siekiery odłupany traktor. ale u mnie ten ciągniczek ma byc do lekkich prac jeszcze mam czas zeby go kupic. nbo to dopiero na wiosne przyszłego roku. miałe okazje wczoraj u osadkoskiego przejechac sie TL100 takim jak mi sie podoba i moje pierwsze wrażenia sa dobre a nawet bardzo dobre. podoba mi sie tylko trochre kola ma za małe w standardzie zetor chyba ma z tyłu wieksze. jak dla mnie JD i fendt sa za drogie bo ten ciągnik az tyle nie bedzie pracował zebym kupowac takie drogi ciagnik.

#18 Share luk2782

luk2782

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 664 postów

Napisany 11 lipiec 2006 - 21:56

NH TL 100A czy forterra 100KM? aha jeszcze jedno jak to jest jak bym chciał załozyc wysokie koła do upraw międzyrzedowych to zeby ciągnik nadal mógł pracowac z napedem na 4 kola to musze zmieniac koła zebate czy po prostu wystarczy zachowac proporcje miedzy wielkościa kół?

//edit
a moglbys laskawie edytowac swoje posty a nie walic 3 pod rzad?

#19 Share witek

witek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 665 postów
  • Zainteresowania:przede wszystkim moja rodzina....moj Kacper i zona (hehe jak to mówia zona to nie rodzina :) człowiek sypia z obcą babą ) <br />-&gt;bydło mleczne <br />-&gt;od niedawna układam klocki &quot;LEGO&quot; :)

Napisany 11 lipiec 2006 - 22:23

NH TL 100A czy forterra 100KM? hej luk2782 pytałem juz w innym temacie masz moze na sprzedanie tego U1634 facet z wiski szuka takej maszyny lub Zetora 16245 jak mozesz to sie odezwj na gg lub podaj własny jak masz
2-08-2007 3400gram 52cm to mój Kacperek
12-07-2008 2831gram 43cm to moja Oliwia
2008-04-01 Firma Wit-Rol rozpoczyna działalności

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share Józek

Józek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 255 postów

Napisany 12 lipiec 2006 - 11:16

NH TL 100A czy forterra 100KM? [quote=luk2782]aha jeszcze jedno jak to jest jak bym chciał załozyc wysokie koła do upraw międzyrzedowych to zeby ciągnik nadal mógł pracowac z napedem na 4 kola to musze zmieniac koła zebate czy po prostu wystarczy zachowac proporcje miedzy wielkościa kół?

//edit
a moglbys laskawie edytowac swoje posty a nie walic 3 pod rzad?

Wystarczy dobrać koła o odpowiednich rozmiarach, tak żeby miały one taką samą wysokość jakie były.

Dodaj odpowiedź