karol

SPO 2007-20013 - wasze informacje

Polecane posty

szczewko    33

w nowej top agrze minister wypowiada sie o tym programie 2007-2013 i jak czytałem to nic jeszcze nie wiadomo bo dopiero bruksela poprawki wprowadza.

byłem u takiej babki ktora zajmuje sie tymi programami to mi powiedziała że w okolicach maja cos sie ruszy :unsure:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukotek    4

Ja już zacząłem zbierać jakieś papierki które przydadzą się do nowych inwestycji a mam zamiar wyrwać jak najwięcej kasy z tych programów tj ok. 500 000 PLN wszystko co jest możliwe.


(")_(")_.----.,/)

;^ ^ '; -._ , ')_

( o_, )' __,) '-._)

 

GumiaKi 25 zl:> Widły 60zl:> .... aaaa Prerzucanie gnoju bezcenne !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kudlaty    0

zmiana na plus to napewno to że można będzie wcześniej zainwestować (np. traktor będzie stał już na podwórku) a póżniej w odpowiednim czasie można będzie złozyć wniosek do agencji o dofinansowanie i mieć nadzieję że się uda. W 2004-2006 trzeba było najpierw złożyć wniosek i czekać niewiadomo ile (np.pół roku ) na rozpatrzenie i dopiero można było kupić maszynę.

I jeszcze ważna rzecz że teraz dotacje będą tylko do nowych maszyn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kudlaty    0

lukotek musisz być bogatym rolnikiem, skoro takie plany

a z papierami to bym się trochę wstrzymał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kudlaty    0
w nowej top agrze minister wypowiada sie o tym programie 2007-2013 i jak czytałem to nic jeszcze nie wiadomo bo dopiero bruksela poprawki wprowadza.

byłem u takiej babki ktora zajmuje sie tymi programami to mi powiedziała że w okolicach maja cos sie ruszy :unsure:

niestety muszę was chłopy zasmucić że te przypuszczenia że w maju coś się ruszy to raczej pobożne życzenie i to nie tylko moje zdanie ,ale już chyba dwoje albo i troje prowadzących wykłady na Agro-Unii (tzn. pani z wydz. głównego ARiMR z Warszawy, i pan z ministerstwa rolnictwa też z Warszawy) twierdzą że w polskiej rzeczywistości to pewnie we wrześniu coś się ruszy.

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1rajdzik    15
zmiana na plus to napewno to że można będzie wcześniej zainwestować (np. traktor będzie stał już na podwórku) a póżniej w odpowiednim czasie można będzie złozyć wniosek do agencji o dofinansowanie i mieć nadzieję że się uda. W 2004-2006 trzeba było najpierw złożyć wniosek i czekać niewiadomo ile (np.pół roku ) na rozpatrzenie i dopiero można było kupić maszynę.

I jeszcze ważna rzecz że teraz dotacje będą tylko do nowych maszyn

 

a skąd to wszystko wiesz ?? na pewno tylko do nowych maszyn ??


all rights reserved

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz4255    10

czy to prawda że na obszarach nie objętych ONW nie trzeba mieć zbiornika i płyty aby się ubiegać o fundusze <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
--Przemek--    3
czy to prawda że na obszarach nie objętych ONW nie trzeba mieć zbiornika i płyty aby się ubiegać o fundusze <_<

To chyba chodzi o to ze jak masz ONW to musisz przestrzegac "dobrej praktyki rolniczej" gdzie płyta jest obowiazkowa, ale zeby korzystac z funduszy to raczej tez trzeba bedzie spełnic "dobrostany zwierząt", gdzie płyta i zbiornik są raczej wymagane.

 

Mają wprowadzić pewne "ułatweienia" , więc jeszcze nic nie wiadomo, trzeba czekać cierpliwie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kat    113

Może słyszeliście o dzisiejszym głosowaniu w sprawie poprawek do SPO? A mianowicie na temat poprawek odnośnie wsparcia gospodarstw nisko towarowych. Ktoś wie czy to przeszło? Bo jeśli tak to wzsystkie programy zostaną przesunięte o pare ładnych miesięcy :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
timasz    55

w agrobiznesie słyszalem ze przeszło wiec SPO napewno sie opuzni o kilka miesiecy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Ieśli przeszło to będzie PROW 2008-2013 :)


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67
co do spo 2007-2013 to podobno ma byc mniej kasy niz na 2004-2006:( jak do np 2007 roku podpisza umowy na cala kase to az do 2014 nie bedzie nic wiecej... beznadzieja

 

z tego co mi wiadomo to kwota na lata 2007-2013 jest o wiele wyższa niż 2004-2006 ale z pewnością rocznie będzie to mniejsza pula niż w latach 2004-2006 i co najważniejsze "kasa" się nie skończy szybko gdyż zostanie odpowiednio rozdysponowana na poszczególne lata więc nie powinny powtórzyć się problemy z jakimi się dotychczas spotykaliśmy a właściwie ARiMR się spotykał a umowy z pewnością nie będą podpisywane ponad pule przynajmniej mam taką nadzieję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misiek10    1

z tym ostatnim zdaniem, to nie bylbym taki pewnien. od momentu podpisu pod umowa, a przyznaniem srodkow mija nieraz kilka miesiecy i przez ten czas moze sie zdarzy, ze fundusze zwyczajnie sie skoncza. wiec lepiej nie czekac do 2009, czy pozniej, tylko trzeba gromadzic dokumentacje juz teraz i ruszac do A, jak tylko wszystko ruszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukotek    4

a oglądał ktoś wczoraj jak LEPPER miał konferencę prasową A resorcie rolnictwa:?

 

nawet mądrze gadał

 

a kasy to starczy dla 0,5 % rolników w POLSCE !!!!!!


(")_(")_.----.,/)

;^ ^ '; -._ , ')_

( o_, )' __,) '-._)

 

GumiaKi 25 zl:> Widły 60zl:> .... aaaa Prerzucanie gnoju bezcenne !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Massey    0

Witam

Mam pytanie. Slyszałem ze sa tez jakies zwroty na maszyny uzywane które nie przekraczaja 5 lat. Dajcie jakies informacje na ten temat. tzn komu to przysluguje czy tylko mlodym rolnikom czy starszym powyzej 40 lat tez?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gufi    0
zmiana na plus to napewno to że można będzie wcześniej zainwestować (np. traktor będzie stał już na podwórku) a póżniej w odpowiednim czasie można będzie złozyć wniosek do agencji o dofinansowanie i mieć nadzieję że się uda. W 2004-2006 trzeba było najpierw złożyć wniosek i czekać niewiadomo ile (np.pół roku ) na rozpatrzenie i dopiero można było kupić maszynę.

I jeszcze ważna rzecz że teraz dotacje będą tylko do nowych maszyn

nie jest tak do konca maja być maszyny 5 letnie i wycena Rzeczoznawcy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xsc    56

ja slyszalem ze niebendzie zworotu za uzywane maszyny:D


Nie matura, lecz chęć szczera zrobi z Ciebie oficera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1rajdzik    15
Może słyszeliście o dzisiejszym głosowaniu w sprawie poprawek do SPO? A mianowicie na temat poprawek odnośnie wsparcia gospodarstw nisko towarowych. Ktoś wie czy to przeszło? Bo jeśli tak to wzsystkie programy zostaną przesunięte o pare ładnych miesięcy :/

 

dodam jeszcze więcej - prawie połowa kasy przeznaczona na rolnictwo ma być "zmarnowana" na niskotowarówke. K**** ten kraj sie uwstecznia :angry:

 

Czy lobbing to spowodował ? Czy można byłoby temu jakoś zapobiec ?


all rights reserved

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
idealnie pasuje, ja skoncze studia, ojciec bedzie mial 55 lat :)

bedzie mala szansa na wieksza kaske :)

 

a co studiujesz i na jakiej uczelni?


=============================================
"Kochaj, żeby żyć i żyj, żeby kochać"
(Dionisios Solomos)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co jest wymagane przy składaniu wniosku SPO? Jakas wielkosc gospodarstwa albo wiek gospodarza?Mamy produkcje brojlerow kurzych i zastanawiamy sie nad kupnem agregatu uprawowego oraz byc moze belarki.

..


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314

i jak to jest - maszyna nie moze byc starsza niz 5 lat czy nie moglo byc na nią wzięte zadne dofinansowanie w ciągu ostatnich 5 lat bo sorki ale kupic nowy kombajn powiedzmy 5-7 letni to jeszcze dobra maszyna.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez Lebioda
      Witam. Jak sadzicie czy na nabor KPO. Rolnictwo 4.0 bedzie mozna kupic opryskiwacz z nawigacja? 
    • Przez rolnik22
      Czy już coś wiadomo jak będą wyglądały nabory na PROW 2014-20? Na jakich zasadach będą przyjmowane wnioski o dofinansowanie z UE? Co z Młodym Rolnikiem i Rentami Strukturalnymi na kolejne lata?
    • Przez VonVegans
      Jakby ktoś coś już wiedział to niech pisze
    • Przez margoo78
      Czy ktoś zna więcej szczegółów dotyczących dofinansowania zakupu silosów zbożowych? Zastanawiam się, czy będzie się to wiązać z jakimś cyrografem na 5 lat.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj