karol

SPO 2007-20013 - wasze informacje

Polecane posty

makowiaczek    27

też mi obiło się o uszy że może ruszy marzec-kwiecień. na razie muszą załatwić wnioski z tego roku (diler mi tak powiedział)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kat    113

Jeszcze dowiedziałem się że Lepper wywalczył iż o premię dla młodego rolnika będą mogły starać się osoby posiadające ziemię przez okres do 36 miesięcy. A nie jak do tej pory 12

 

W końcu jakiś pozytek z Andrzeja  ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

Noooo ;)


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Eee-tak gdzieś 72 miesiące i może,może by starczyło  ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

ale to i tak nic nie daje...podobno bedzie tak mało kasy że średnio rocznie dostanie dwóch w gminie


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Co prawda nie na temat pioter ale coś obiecałem i nie mogę się wywiązać bo Profi nie doszło-dzwoniłem do nich przysięgali,że wysłali (wyślą jeszcze raz)a ja przyjrzę się naszej poczcie (znów odklejony list dotarł-ale to już cecha naszego kraju)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
at_horses    0

korzystałem z młodego i spo... spo: rozliczenie pierwszego etapu jak złożyłem papiery w październiku 2005 to zwrocik był w marcu, drugi etap składałem w czerwcu zwrocik koniec września... wszystko ok tylko strasznie dużo papierów i dodatkowych zaświadczeń... do ARiMR mam 160 km w jedną strone a czasami po kilka razy jeździłem...:( dwa etapy=dwie kontrole... trzeba mieć wszystko "na błysk" i tak nerwów strasznie dużo... do tego trzeba mieć jaja z kewlaru:]

ktoś sobie podobną impreze zafundował?? fajnie było??

co do spo 2007-2013 to podobno ma byc mniej kasy niz na 2004-2006:( jak do np 2007 roku podpisza umowy na cala kase to az do 2014 nie bedzie nic wiecej... beznadzieja


mf 3635... udany sprzet:)

zts12145 z turem.... porazka... ale jeszcze sie nie rozleciał do końca....
jak sie tak dalej bedzie sypał to trzeba bedzie zaprzac szkapy-nieroby do roboty:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luk2782    19

pula na gospodarstwo do wykorzystania 500tys max zwrotu 75% a min 40% zalezye gdzie lezy gospodarstwo. ogólnie zasady te same. na www.minrol.gov.pl jest do sciagniecia cały plan PROWU na 2007-2013 w  pdf-ie poszuakjcie a znajdziecie:)


Nie ma piękniejszego dzwięku niz ryk 7,1 litrowego Deutza - muzyka dla moich uszu:)

szacunek dla NH ale respekt uznanie i oddanie dla DEUTZ-FAHR-a:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kat    113

Dzisiaj w Agbo Biznesie mówili że na młodego rolnika jednak nie będzie 36 tylko 18 miesięcy :( . Mało co z wymagań ma się zmienić. A program ma wejść jako jeden z pierwszych w Marcu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3828

jakbyscie tylko znali jakies szczegoły to dajcie znac bo tym razem juz lekko nie odpuszcze :)

do przejecia jest 30ha, wiec i mlody rolnik i moze jakies spo i jakas renta wchodzi w gre :)

teraz juz nie ma produkcji zwierzęcej to powinno być łatwiej


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek    0

@yacenty zrezygnowałeś z produkcji zwierzęcej?

mój tato się napalił na nowy ciągnik a wiecie jak to jest jak rolnik się napali na coś to nie odpuści nie ;) ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pancarol    0
@yacenty zrezygnowałeś z produkcji zwierzęcej?

mój tato się napalił na nowy ciągnik a wiecie jak to jest jak rolnik się napali na coś to nie odpuści nie ;) ;D

 

nie tylko twój :D to czym tam za rok bedziesz smigał...hehe


Rolnictwo to sztuka współżycia z naturą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piootr    4

Podstawa to musi być większy od innych ciągników jakie są na wsi  8)

 

paswałoby zmienić w temacie 20013  na 2013    ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pancarol    0

my to sprzelamy w jd :) ostatnio ojciec sie spotkal z dealerem i podobno trzeba jakies porownanie zrobic 3 cisgnikow i uzasaadnic dlaczego ten??kto mial juz z tym doczynienia??nie chce zasmiecac tematu ale chcialbym sie dowiedziec


Rolnictwo to sztuka współżycia z naturą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3828
@yacenty zrezygnowałeś z produkcji zwierzęcej?

mój tato się napalił na nowy ciągnik a wiecie jak to jest jak rolnik się napali na coś to nie odpuści nie ;) ;D

zrezygnowaliśmy:)

produkcje zwierzęca ma teraz mama :)


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JarekWLKP   
Gość JarekWLKP

Czy ktoś podołał się samemu wypełniać wszystkie formalności związane z SPO czy każdy zasięgnął porad specjalistów? Zastanawiam się czy się w ogóle za to brać. Może jak się zainteresuję to przekonam tatę na np. kombajn John Deere 1450 ten za 370 tyś. zł, albo na ciągnik 5820 lub 6230 z ładowaczem czołowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomb2    1

Ehh ja juz kończe SPO  :( i wiecej pier**le tych j**anych urzędasów  >:( o wszytsko sie czepiaja.

I wlasnie ta hodola tez sprawe psuje  >:(

Yacenty jaki sprzet ma na oku twój ojciec ? ;)


Ciesz się każdą chwilą życia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gumis45    1

Szczerze powiedziawszy to Spo kosztuje troche nerwow ale ogolnie sie oplaca poniewaz kogo bylo by stac na zakup nowych ciagnikow obojetnie jakich - prawie niewielu a tak kazdy cos tam mail kasy maly kredyt polowa przez Spo i tak mozna kupic maszyny a ze urzednicy sie czepiali to normalne poniewaz we wnioskach mozna bylo zrobic duzo przekretow i oni musieli wszystko sprawdzic.


Niezawodność Jest Naszą Siłą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol    34

My już dostaliśmy kasę z spo dolładnie po 3 miesiącach od daty złożenia wniosku o zwrot :)):) ;D Prawda jest taka że urzednicy czepiali się nawet głupiej kropki bo nie była widoczne hehehe... śmiać mi się chciało jak mam to powiedzieli.

A co do nowego programu to nie będzie tak łatwo....

na ten program można wziąć tylko nowy sprzęt...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JarekWLKP   
Gość JarekWLKP

A w tym roku jeszcze można składać wnioski?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3828
Ehh ja juz kończe SPO  :( i wiecej pier**le tych j**anych urzędasów  >:( o wszytsko sie czepiaja.

I wlasnie ta hodola tez sprawe psuje  >:(

Yacenty jaki sprzet ma na oku twój ojciec ? ;)

jakis plug 3+1 (cos z v&n moze kuhn) i moze jakis siewnik do zboza - amazone d9, reszte sprzetu mamy calkiem ok - 2-3lata


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Lebioda
      Witam. Jak sadzicie czy na nabor KPO. Rolnictwo 4.0 bedzie mozna kupic opryskiwacz z nawigacja? 
    • Przez zenmaniek
      Witam
      Jest tu ktoś kto korzystał z dofinansowania na wymianę dachu z azbestu, chce wiedzieć czy w ogóle warto brać to pod uwagę?
    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez rolnik22
      Czy już coś wiadomo jak będą wyglądały nabory na PROW 2014-20? Na jakich zasadach będą przyjmowane wnioski o dofinansowanie z UE? Co z Młodym Rolnikiem i Rentami Strukturalnymi na kolejne lata?
    • Przez VonVegans
      Jakby ktoś coś już wiedział to niech pisze
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj