karol

SPO 2007-20013 - wasze informacje

Polecane posty

kat    113

Dzięki tomek.

Też słyszałem to o premii. Lepper powiedział że te pieniądze będzie można wydać nawet na auto. Bo jak to stwierdził auto jest w gospodarstwie tak samo ważne jak ciągnik :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sebastian    0

dobrze dobrze tylko ze kazdy musi prowadzic to gospodarsatwo:D nie moze niegdzie indziej pracowac:wink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol    34

100 tysiaków to 2x więcej niż dotychczas... słyszałem też że wielu odda tą premie bo z 2-3 hektarami ciężko uzyskać wymaganą żywatność wyjdzie jakieś 95tys po 5 latach (50 tyś +odsetki) :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sebastian    0

jak mysicie na 15ha(mam swojej) moge sie starac o ciagnik o 80km mocy na SPO bo wczesniej widzialem ze jest to przelicznik 2,5km na ha:?:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel24    1
100 tysiaków to 2x więcej niż dotychczas... słyszałem też że wielu odda tą premie bo z 2-3 hektarami ciężko uzyskać wymaganą żywatność wyjdzie jakieś 95tys po 5 latach (50 tyś +odsetki) :/

mam rozumieć że ci którzy brali kilka lat temu te 50 tysięcy na młodego rolnika to jeśli nie osiągnęli wymaganej żywotności to muszą zrócić aż 95 tysięcy??? :D Aż tak wysokie są odsetki !!??


Nie ma to jak ursus C330! ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bishop    0

Czy aby otrzymac premie dla mlodego rolnika trzeba posiadac wyksztalcenie rolnicze czy wystarczy jak sie liczy staz w gospodarstwie, jak to z tym jest dokladnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol    34
100 tysiaków to 2x więcej niż dotychczas... słyszałem też że wielu odda tą premie bo z 2-3 hektarami ciężko uzyskać wymaganą żywatność wyjdzie jakieś 95tys po 5 latach (50 tyś +odsetki) :/

mam rozumieć że ci którzy brali kilka lat temu te 50 tysięcy na młodego rolnika to jeśli nie osiągnęli wymaganej żywotności to muszą zrócić aż 95 tysięcy??? :D Aż tak wysokie są odsetki !!??

to słyszałem od jednego z pracowników wojewódzkiej agencji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Józek    0

A wiecie jaki procent inwestycji będą zwracać dla poszczególnych jednostek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Józek    0

A czy to wracają 40% kwoty netto czy brutto? A na maszyny poniżej 100 tys. ile?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3828
dobrze dobrze tylko ze kazdy musi prowadzic to gospodarsatwo:D nie moze niegdzie indziej pracowac:wink:

czyli co jesli bede pracowal tak jak teraz pracuje i chcialbym prowadzic gospodarstwo to juz doplaty nie dostane? bzdura na biegunach - juz poprzednio tak mi powiedzialy "madre" Panie w odr - paranoja

 

pozdrawiam

YacentY


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek    0
A czy to wracają 40% kwoty netto czy brutto? A na maszyny poniżej 100 tys. ile?

Powyżej przeciesz pisze! A zwracają chyba połowe vatu czyli np 100 tys netto - 40 % + 11%= 76tys (chyba dobrze?)

te 76 tys to twoje pieniądze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sebastian    0
dobrze dobrze tylko ze kazdy musi prowadzic to gospodarsatwo:D nie moze niegdzie indziej pracowac:wink:

czyli co jesli bede pracowal tak jak teraz pracuje i chcialbym prowadzic gospodarstwo to juz doplaty nie dostane? bzdura na biegunach - juz poprzednio tak mi powiedzialy "madre" Panie w odr - paranoja

 

pozdrawiam

YacentY

jak bys chcial dostac mlodego rolnika to nie mozesz pracowac:( jeden od nas ze wsi dostal mlodego i musial zwolnic sie z roboty bo by dostal takie odsetki ze hoho

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3828

podaj na to paragraf


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Józek    0

A macie źródło gdzie można dokładnie preczytać o PROW 2007-2013, bo w Top Agrar nie jest nic napisane o Vacie w inwestycjach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314
dobrze dobrze tylko ze kazdy musi prowadzic to gospodarsatwo:D nie moze niegdzie indziej pracowac:wink:

czyli co jesli bede pracowal tak jak teraz pracuje i chcialbym prowadzic gospodarstwo to juz doplaty nie dostane? bzdura na biegunach - juz poprzednio tak mi powiedzialy "madre" Panie w odr - paranoja

 

pozdrawiam

YacentY

jak bys chcial dostac mlodego rolnika to nie mozesz pracowac:( jeden od nas ze wsi dostal mlodego i musial zwolnic sie z roboty bo by dostal takie odsetki ze hoho

i tak i nie.

jesli jestes na umowie zlecenie ale jakos bez placenia zusu to to normalnie robisz.

kumpel tak robi.

 

a co do zwracania 100 tys jesli się bralo 50 tys i w ciągu 5 lat sie nie wywiązalo z tego co się we wniosku podalo.

tak trzeba będzie bo chyba tak jest w umowie. zresztą mają weksel.

 

pzdrwm Nikita_Bennet


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janusz14    1

chciałbym kupic maszyne uprawową a konkretnie kultywator podorywkowy? mam 15ha swojego i 5 dzierżawionego i czy mam w ogóle szanse dostać zwrot kosztów? jakie są wymagania pod te nowe programy 2007- 2013 ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luk2782    19

popierwsze musisz miec gotówke na maszyne no i spełaniac wymogi dobrostanu zwierzat i kodeks dobrej zwykłej prktyki rolniczej no i musisz dobrze wniosek wypełnic. o lis sie nie myle to z 50 tys po 5 latach jest ok 80 tys do zwrotu w ciagu 14 dni. tez nademną wisi ta siekiera:)jak mi sienoga pwoinie to spadnie i upie.... mi łeb:)


Nie ma piękniejszego dzwięku niz ryk 7,1 litrowego Deutza - muzyka dla moich uszu:)

szacunek dla NH ale respekt uznanie i oddanie dla DEUTZ-FAHR-a:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grześ    4

Jak brałeś Młodego Rolnika to posałeś takie coś gdzie wypisywałeć co chcesz zmienić na co. I najważniejsze jest w tym programie abyś to co chciałeś zmienić zmienił. Ich nie obchodzi na co wydałeś ta kasę mogłeś pojechać sobie nawet na wycieczkę byle tylko było to co wcześniej pisałem.


The Truth Is Out There

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek    0

niedługo koniec roku. Wie ktoś jak długo się załatwia wszystkie papiery i potrzebe dokumenty na SPO?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JarekWLKP   
Gość JarekWLKP

Witam. Ja mam inne pytanie niż zwykle. Kto z was skorzystał z funduszów SPO, na co, ile dostaliście zwrotu i po jakim czasie, czy musieliście się mocno starać i czy dać w łapę, jaki nałożyli na was rygor. Mój tato rękoma i nogami broni się od początku refinansowań unijnych. Już do SAPARD-u nastawiony był sceptycznie i do tej pory nie potrafiłem namówić go na SPO. Sam może też wiem niewiele, co do uwarunkowań, ale mój kuzyn wraz ze swoimi rodzicami maksymalnie wykorzystują prawie wszyskie możliwe środki, począwszy od 50 tyś. zł w ramach Młodego Rolnika, poprzez SPO na nowy ciągnik rolniczy John Deere 6920S, a na płycie obornikowej skończywszy. Skorzystaliśmy jedynie z dopłat do leśnictwa inwestując ponad 50 tyś. zł w zaleszanie na drugim gospodarstwie rodzinnym w wojewódzwie lubuskim. Zwrot otrzymaliśmy, jednak nie obyło się bez kłopotów. Przelew dotarł po czasie. Zbiegiem okoliczności zapewne jest fakt, iż każdego roku po złożeniu standardowych wniosków o dopłaty strukturalne na naszym gospodarswie pojawia się kontrola. Miejmy nadzieję, że się to zmieni. Może nie niesie to za sobą wydatków, ponieważ kontrola stwierdza prawidłowość, ale zawsze jest to jakiś stres i zajęcie czasu. Jednego roku panie, które przyjechały na kontrolę były nawet całkiem miłe ;) Wracając do tematu. Możecie napisać to samo o poprzednim programie-SAPARD. Kto skorzystał, na ile, na co, po jakim czasie, itp. Kiedy była możliwość refinansowania z tego programu, kupiliśmy nowy ciągnik PRONAR 1221A na pięcioletni kredyt niskooprocentowany dofinansowany z Unii. To był duży błąd, gdyż pieniądze, które nas kosztował (120tyś.zł) można było lepiej zainwestować. Dodatkowo kredytu nie możemy spłacić wcześniej, ponieważ musielibyśmy zapłacić kwotę, którą otrzymaliśmy z budżetu Unii do kredytu. Z tego samego względu nie możemy sprzedać ciągnika, a nie jesteśmy z niego zadowoleni.

 

Czekam na Wasze odpowiedzi, Jarosław N.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kat    113

Wiadomość raczej jeszcze nie do końca oficjalna ;). SPO 2007-2013 nie ruszy w styczniu :'(. Przewidziany jest "mały" poślizg. 2-3 miesiące :-

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pancarol    0

what??kutwa... zreszta sie nie dziwie nic sie jeszcze nie odbylo bez poslizgu:/


Rolnictwo to sztuka współżycia z naturą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez Lebioda
      Witam. Jak sadzicie czy na nabor KPO. Rolnictwo 4.0 bedzie mozna kupic opryskiwacz z nawigacja? 
    • Przez rolnik22
      Czy już coś wiadomo jak będą wyglądały nabory na PROW 2014-20? Na jakich zasadach będą przyjmowane wnioski o dofinansowanie z UE? Co z Młodym Rolnikiem i Rentami Strukturalnymi na kolejne lata?
    • Przez VonVegans
      Jakby ktoś coś już wiedział to niech pisze
    • Przez margoo78
      Czy ktoś zna więcej szczegółów dotyczących dofinansowania zakupu silosów zbożowych? Zastanawiam się, czy będzie się to wiązać z jakimś cyrografem na 5 lat.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj