Skocz do zawartości

Zdjęcie

chce zmienić z prase kostkującej na belującą

15 odpowiedzi na ten temat

#1 Share karo6969

karo6969

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 14 czerwiec 2010 - 20:26

chce zmienić z prase kostkującej na belującą szukam prasy belującej przeznaczonej do zbioru siana, słomy i oczywiście sianokiszonki, dość wysokiego zgniotu. Ma pracować na ok. 20 ha. Mam do dyspozycji ciągniki do 80KM. Chciałbym aby części do prasy dość dostępne , nie trudne w sprowadzeniu i w przyzwoitej cenie w razie awarii maszyny. Mam do dyspozycji do ok. 50tys. Mam nadzieje na szybkie rozważenie mojego pytania. Z góry dziękuję za wszelakie odpowiedzi.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
chce zmienić z prase kostkującej na belującą Dzisiaj, 12:03
  •  

#2 Share wertus

wertus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 176 postów
  • Zainteresowania:Maszyny rolnicze
    i budowlane

Napisany 14 czerwiec 2010 - 20:28

chce zmienić z prase kostkującej na belującą Ma to być nowa prasa, czy używka?

#3 Share anticius

anticius

Użytkownik

• userphoto
  • Members
  • PipPip
  • 93 postów

Napisany 14 czerwiec 2010 - 20:39

chce zmienić z prase kostkującej na belującą W przypadku prasy nowej polecam Sipmę(co do modelu to wybierz się do najbliższego dealera który powinien wszystko ładnie wyjaśnić). Innych pras w tej cenie nie polecam, ale to tylko moje zdanie :)

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Czym zbierać zielonki? zobacz »

•  

#4 Share grzegorz132

grzegorz132

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 613 postów

Napisany 14 czerwiec 2010 - 20:51

chce zmienić z prase kostkującej na belującą mozesz popytac o famarolke df 1.8 V łancuchowo - walcowa, ciężko powiedzieć jaka jest, dopiero 120 bel zrobiła ;D

#5 Share karo6969

karo6969

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 14 czerwiec 2010 - 21:02

chce zmienić z prase kostkującej na belującą może być używana ale jak już co to w bdb stanie zeby mogła posłuży ładne pare lat :)

i chodzi mi o dość małe bele oko. 120x120 :)

#6 Share wertus

wertus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 176 postów
  • Zainteresowania:Maszyny rolnicze
    i budowlane

Napisany 14 czerwiec 2010 - 21:04

chce zmienić z prase kostkującej na belującą W sumie używane zagraniczne są wytrzymalsze jak nasze krajowe nowe, smutne ale prawdziwe. Z używek to polecam poszukać jakiejś Krone 130, zadzwoń do Agromixu Rojęczyn oni są dealerami Krone na Polskę.

#7 Share dawid0605

dawid0605

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 196 postów

Napisany 14 czerwiec 2010 - 21:13

chce zmienić z prase kostkującej na belującą ja dzisiaj bylem ogladac JD stalokomorowke 2004 rok pokazowa stan igla moze cos takiego? a skad jestes?

#8 Share karo6969

karo6969

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 15 czerwiec 2010 - 06:24

chce zmienić z prase kostkującej na belującą słyszałem że z te sipmy nie są za dobre, dużo ludzi narzeka na nie.. :)
jestem z górnego śląska

chciałbym poznać też inne prasy które są dobre i nie drogę w eksplatacji :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9 Share beret1990

beret1990

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 345 postów

Napisany 15 czerwiec 2010 - 08:16

chce zmienić z prase kostkującej na belującą http://www.otomoto.p...show&id=B179852 może coś takiego? u nas prasy JD są najpopularniejsze, każdy je chwali i bardzo ładnie zbijają, a te modele 582 i 592 to już bardzo nowoczesne i solidne maszyny, nie kupuj simpy , nie rob tego błędu zwłasza do sianokiszonki bo będziesz płakał i presował słome po nocach
OCHOTNICZA STAŻ POŻARNA MIELESZYN KRS 0000079471
Mnichowo 62-200 Gniezno NIP: 784-21-28-827 REGON: 634278428 Z DOPISKIEM OSP MIELESZYN(tylko wtedy Twoja pomoc trafi do OSP Mieleszyn)PODARUJ SWÓJ 1% PODATKU Pomóż nam ratować ludzkie życie.
BS 0/G 96 9065 0006 0000 0000 6725 0001

#10 Share chaner123

chaner123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 143 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo Motoryzacja dobry film

Napisany 15 czerwiec 2010 - 09:02

chce zmienić z prase kostkującej na belującą no ja też zamierzam przejść z kostkującej na balującą, tyle że mam troszke mniejsze środki ok 35tys. mam jd 332 rozglądam się za następną John Deer'ką(580, 590, 582) tylko ciężko coś znaleźć z nożami i siatką. Z częsciami też nie jest najgożej dzień góra dwa i kurierem dochodzą

#11 Share slawny

slawny

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 369 postów

Napisany 15 czerwiec 2010 - 10:02

chce zmienić z prase kostkującej na belującą Za takie pieniądze można kupic naprawdę dobry używany sprzęt zachodni tylko szkoda że obudziłeś się dopiero teraz bo większośc dobrych maszyn z odzysku już wykupili:) strzeż się sipmy i innych polskich marek, to tylko ładnie wygląda jako nowe ale krótko bo lakier za dobry na pewno nie jest:) kup jakaś prasę pasową i nie słuchaj tych co mówią ze jest problematyczna bo to nieprawda, nie ma lepszego typu prasy, może i są najdroższe w zakupie, ale późniejsza eksploatacja jest dużo przyjaźniejsza dla nas i naszego portfela, JD, Claas, Vicon, DF, Welger, tych producentów polecam.

#12 Share anticius

anticius

Użytkownik

• userphoto
  • Members
  • PipPip
  • 93 postów

Napisany 15 czerwiec 2010 - 12:22

chce zmienić z prase kostkującej na belującą Jak sam widzisz, ile osób tyle zdań :)
Ja akurat poleciłem sipmę, ponieważ korzystam z tych pras od ok 1994 chyba(albo może i nawet trochę dłużej) i nigdy jakiś większych problemów nie miałem mimo,że rokrocznie wiele hektarów nimi prasuję. Jeśli dbasz o maszynę to zazwyczaj długo pociągnie :) Zdarzają się usterki czasem ale części są dostępne oraz stosunkowo tanie.
Co do zagranicznych pras używanych poleciłbym się zastanowić nad Krone.

#13 Share slawny

slawny

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 369 postów

Napisany 15 czerwiec 2010 - 17:10

chce zmienić z prase kostkującej na belującą @anticius a czy widziałeś prace prasy pasowej albo chociaż belki po takiej prasie? Przepraszam ale z Twoich wypowiedzi można wywnioskowac ze polecasz to bo po prostu to masz, dlaczego trzeba miec dobre skoro można miec lepsze?

#14 Share karo6969

karo6969

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 15 czerwiec 2010 - 20:49

chce zmienić z prase kostkującej na belującą a co sądzicie o prasach WELGER np.RP12 ?

albo nowszych :)

jak one zbijają?

#15 Share anticius

anticius

Użytkownik

• userphoto
  • Members
  • PipPip
  • 93 postów

Napisany 15 czerwiec 2010 - 21:24

chce zmienić z prase kostkującej na belującą @Sławny widziałem dosyć sporo pras, a to iż akurat się złożyło,że posiadam sipmę to niewielkie ma tutaj znaczenie. Po prostu autor pytał o dosyć tanią prasę oraz o dostępność w miarę tanich części więc akurat sipmę poleciłem z nowych pras do 50koła.
Co do pras używanych to nadal polecałbym Krone, także dlatego że widziałem te maszyny w pracy oraz znam opinie kilku osób które na nie nie narzekają.

Podkreślę ponownie,że jest to tylko opinia i nie każdy musi się z nią zgadzać.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#16 Share slawny

slawny

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 369 postów

Napisany 15 czerwiec 2010 - 22:54

chce zmienić z prase kostkującej na belującą żyjemy w wolnym kraju i każdy ma prawo do swojej opinii :)