Zaloguj się, aby obserwować  
karo6969

chce zmienić z prase kostkującej na belującą

Polecane posty

karo6969    0

szukam prasy belującej przeznaczonej do zbioru siana, słomy i oczywiście sianokiszonki, dość wysokiego zgniotu. Ma pracować na ok. 20 ha. Mam do dyspozycji ciągniki do 80KM. Chciałbym aby części do prasy dość dostępne , nie trudne w sprowadzeniu i w przyzwoitej cenie w razie awarii maszyny. Mam do dyspozycji do ok. 50tys. Mam nadzieje na szybkie rozważenie mojego pytania. Z góry dziękuję za wszelakie odpowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anticius    0

W przypadku prasy nowej polecam Sipmę(co do modelu to wybierz się do najbliższego dealera który powinien wszystko ładnie wyjaśnić). Innych pras w tej cenie nie polecam, ale to tylko moje zdanie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzegorz132    12

mozesz popytac o famarolke df 1.8 V łancuchowo - walcowa, ciężko powiedzieć jaka jest, dopiero 120 bel zrobiła ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karo6969    0

może być używana ale jak już co to w bdb stanie zeby mogła posłuży ładne pare lat :)

 

i chodzi mi o dość małe bele oko. 120x120 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wertus    0

W sumie używane zagraniczne są wytrzymalsze jak nasze krajowe nowe, smutne ale prawdziwe. Z używek to polecam poszukać jakiejś Krone 130, zadzwoń do Agromixu Rojęczyn oni są dealerami Krone na Polskę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid0605    22

ja dzisiaj bylem ogladac JD stalokomorowke 2004 rok pokazowa stan igla moze cos takiego? a skad jestes?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karo6969    0

słyszałem że z te sipmy nie są za dobre, dużo ludzi narzeka na nie.. :)

jestem z górnego śląska

 

chciałbym poznać też inne prasy które są dobre i nie drogę w eksplatacji :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chaner123    12

no ja też zamierzam przejść z kostkującej na balującą, tyle że mam troszke mniejsze środki ok 35tys. mam jd 332 rozglądam się za następną John Deer'ką(580, 590, 582) tylko ciężko coś znaleźć z nożami i siatką. Z częsciami też nie jest najgożej dzień góra dwa i kurierem dochodzą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawny    7

Za takie pieniądze można kupic naprawdę dobry używany sprzęt zachodni tylko szkoda że obudziłeś się dopiero teraz bo większośc dobrych maszyn z odzysku już wykupili:) strzeż się sipmy i innych polskich marek, to tylko ładnie wygląda jako nowe ale krótko bo lakier za dobry na pewno nie jest:) kup jakaś prasę pasową i nie słuchaj tych co mówią ze jest problematyczna bo to nieprawda, nie ma lepszego typu prasy, może i są najdroższe w zakupie, ale późniejsza eksploatacja jest dużo przyjaźniejsza dla nas i naszego portfela, JD, Claas, Vicon, DF, Welger, tych producentów polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anticius    0

Jak sam widzisz, ile osób tyle zdań :)

Ja akurat poleciłem sipmę, ponieważ korzystam z tych pras od ok 1994 chyba(albo może i nawet trochę dłużej) i nigdy jakiś większych problemów nie miałem mimo,że rokrocznie wiele hektarów nimi prasuję. Jeśli dbasz o maszynę to zazwyczaj długo pociągnie :) Zdarzają się usterki czasem ale części są dostępne oraz stosunkowo tanie.

Co do zagranicznych pras używanych poleciłbym się zastanowić nad Krone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawny    7

@anticius a czy widziałeś prace prasy pasowej albo chociaż belki po takiej prasie? Przepraszam ale z Twoich wypowiedzi można wywnioskowac ze polecasz to bo po prostu to masz, dlaczego trzeba miec dobre skoro można miec lepsze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anticius    0

@Sławny widziałem dosyć sporo pras, a to iż akurat się złożyło,że posiadam sipmę to niewielkie ma tutaj znaczenie. Po prostu autor pytał o dosyć tanią prasę oraz o dostępność w miarę tanich części więc akurat sipmę poleciłem z nowych pras do 50koła.

Co do pras używanych to nadal polecałbym Krone, także dlatego że widziałem te maszyny w pracy oraz znam opinie kilku osób które na nie nie narzekają.

 

Podkreślę ponownie,że jest to tylko opinia i nie każdy musi się z nią zgadzać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez 19Kowal97
      Witam zastanawiam się nad kupnem prasy rolujące w budżecie do 15tys ,ilość balotow rocznie to około 200 , ciągało by je Volvo Bm650 wiec około 80km. Jak myślicie co można wyrwać w takim budżecie ?
       
    • Przez Bociek51
      Poszukuję prasy pasowej która pracowała by z ciągnikiem 105km zależy mi na dobrej wydajności i dobiciu bel.Cenowo chce się zamknąć do 60 tys co byście polecili? 
    • Przez cisek9403
      Panowie stoję przed zakupem prasy, dostałem korzystną ofertę kupna prasy walcowe stało-komorowej Kuhn FB 2130. Jednak jest bardzo mało opini o tych prasach. W galerii tez takiej nie znalazłem. Czy ktoś z was posiada taką prasę? Bardzo bym prosił o jakieś opinie ewentualnie kontakt posiadaczy.
    • Przez Balzak
      piszcie jaka folie uwazacie za najlepszą i dlaczego a i jeszcze ceny tych foli mozecie podać
    • Przez Zetor5340
      Witam.
      Często po intensywnym uzytkowaniu naszej prasy gromadzą się zabrudzenia, nie chodzi mi oczywiscie zabrudzenia te z zewnątrz, typu kurz czy smar ale o te w środku prasy,np u nas między ścianką prasy a wałkiem zazwyczaj zapycha się ta szczelina słomą,słoma od kręcących się wałków ubija się i później nie sposób jej z tamtąd wydobyć,może także się zapalić wiadomo jak się nagrzeje od tarcia.Wiem że prasy powinno się czyścić na bierząco ale jak belujemy to to już się tworzy w trakcie prasowania więc nie bedziemy przerywać belowania żeby usunąć zapychające się wałki,skoro prasa chodzi.No ale później oczywiście chcemy wyczyścić ale już się to tak ubija że nie sposób.Próbowaliśmy sprężonego powietrza,różnych chwytaków i tylko z grubsza sie udało a reszta siedzi. Czy konieczne będzie ściąganie wałków?
      Jakimi sposobami wy usuwacie nieczystości z pras?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj