Skocz do zawartości

Zdjęcie

Młocarnia Bizon

175 odpowiedzi na ten temat

#161 Share Snajper20

Snajper20

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 84 postów

Napisany 23 lipiec 2015 - 21:24

Młocarnia Bizon

16B? Ten widoczny po otwarciu prawej klapy to 10B ten u  góry na zbiorniku chyba tez 10b a na hederze sa same 12b ;)  i moje zdanie jest takie ze nie warto dać za łancuch 60 zł za metr majac stare zebatki ;D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Młocarnia Bizon Dzisiaj, 05:26
  •  

#162 Share Japa1

Japa1

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 31 postów

Napisany 27 maj 2016 - 20:54

Młocarnia Bizon Koledzy potrzebna podpowiedź.czy oryginalnie idzie jakąś podkładka na odrzutniku z prawej strony miedź koło a dokładnie tuleje a łożysko w kadłuba kombajnu taki jakby dystans oznaczony nr 48 wkatalogu jako pierścień 85?? Jeśli tak to jakie ma on wymiary?

#163 Share stasiek_1

stasiek_1

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 73 postów

Napisany 03 lipiec 2016 - 09:04

Młocarnia Bizon

Panowie jestem po wymianie wału odrzutnika i łożysk na nim i mam w związku z tym pytanie. Czy to koło wielo-pasowe, które napędza podsiewacz i przenośnik pochyły ma dolegać do łożyska na wale odrzutnika, czy ma tam być zostawiony jakiś odstęp? (Chodzi o koło na wale odrzutnika z lewej strony kombajnu, patrząc od tyłu)

Edytowany przez stasiek_1, 03 lipiec 2016 - 09:24.

#164 Share Snajper20

Snajper20

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 84 postów

Napisany 03 lipiec 2016 - 20:16

Młocarnia Bizon

mówisz o kole  na ten potrojny pas? co idzie  od silnika?:)

#165 Share stasiek_1

stasiek_1

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 73 postów

Napisany 04 lipiec 2016 - 19:16

Młocarnia Bizon

Od silnika jest napędzane duże koło, a na tym samym wale, za tym dużym jest małe koło, też na potrójny pas i napędza jeszcze podsiewacz. I ono jest pierwsze od strony łożyska. W katalogu nie ma tam żadnej podkładki ani nic i nie wiem, czy tym kołem mam dojechać do samego łożyska, czy zostawić jakiś luz między tym kołem, a łożyskiem. 

#166 Share Snajper20

Snajper20

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 84 postów

Napisany 04 lipiec 2016 - 19:43

Młocarnia Bizon

Lepiej chyba zostawic luz niz by sie miało pozniej grzac lozysko bo bedzie ocieralo kolo o gorny pierscien. Jutro jak bede  działał u siebie z olejami i innym duperalami to lukne moze cos podejrze jak to wyglada;  )

#167 Share stasiek_1

stasiek_1

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 73 postów

Napisany 04 lipiec 2016 - 20:01

Młocarnia Bizon

Dzięki za odpowiedź jednak z powodu braku czasu nie czekałem aż ktoś odpowie, tylko składałem w wolnych chwilach. Na szczęście profilaktycznie zostawiłem tam luz. :) 

#168 Share balcerek1

balcerek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2392 postów

Napisany 04 lipiec 2016 - 20:59

Młocarnia Bizon

Tylko w jaki sposób zostawiłeś ten luz.Te piasty mają być dociągnięte do oporu bo inaczej wyrobi się piasta koło i oś odrzutnika.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#169 Share stasiek_1

stasiek_1

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 73 postów

Napisany 05 lipiec 2016 - 19:56

Młocarnia Bizon

Jeżeli chodzi Ci o nakrętkę na końcu wału to jest dociągnięta do oporu. Jednak tego koła nie dobijałem do samego łożyska.

#170 Share Snajper20

Snajper20

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 84 postów

Napisany 05 lipiec 2016 - 20:18

Młocarnia Bizon

Czailem to u siebie dziś i cieżko  co kolwiek powiedziec konkretnie, ale wydaje sie ze  luz jest. wydaje sie ze jak by poszlo blizej lozyska to pasy by poszły po skosie;)

To zapytam sie czy ktos wymieniał juz lozyska na sieczkarni? ja dzis wymialem i bylem w szoku  ze lozysko jest wklade do obudowy  i obracane typ lozyska KK. Ktos moze mi powie dlaczego tam jest taki patent zrobiony ?:)

#171 Share stasiek_1

stasiek_1

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 73 postów

Napisany 05 lipiec 2016 - 20:32

Młocarnia Bizon

Ja właśnie też poniekąd się tym sugerowałem, że pasy by poszły po skosie. 

A jeżeli chodzi o sieczkarnie to podobny patent jest bodajże na przednim wale przenośnika pochyłego. Też się łożysko obraca. Tylko nie jestem pewien, czy aby na pewno tam. 

#172 Share balcerek1

balcerek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2392 postów

Napisany 05 lipiec 2016 - 20:33

Młocarnia Bizon

A jak zawadzisz sieczkarnią to co już do wyrzucenia a tak przestawi się łożysko w piaście i dalej hula do bóla  :D

#173 Share stasiek_1

stasiek_1

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 73 postów

Napisany 05 lipiec 2016 - 20:39

Młocarnia Bizon

A jeszcze takie mam jedno pytanie. Poskładałem to wszystko i nowy pasek na młocarni jest dosyć mocno naprężony. A sprężynę od naciągu mam praktycznie tylko tyle, że jest na końcu nakrętka nakręcona, tak że gwint z niej nie wystaje. Można go gdzieś jeszcze w jakiś sposób poluzować?

#174 Share balcerek1

balcerek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2392 postów

Napisany 05 lipiec 2016 - 20:49

Młocarnia Bizon

A jak zawadzisz sieczkarnią to co już do wyrzucenia a tak przestawi się łożysko w piaście i dalej hula do bóla  :D a co do kolą to pierwsze idzie do oporu do łożyska a po między koła idzie podkładka dystansowa.

Można poluzować na ramieniu z przodu.

Edytowany przez balcerek1, 05 lipiec 2016 - 20:55.

#175 Share Snajper20

Snajper20

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 84 postów

Napisany 07 lipiec 2016 - 20:06

Młocarnia Bizon

Ja mam znow problem z polozniem dzwigni zalaczania;) napinacz sie cofa pas luzuje, a dzwignia ustawia sie w pozycji za piec dwunasta ;) jakies pomysly jak to zmienic ?:)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#176 Share balcerek1

balcerek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2392 postów

Napisany 07 lipiec 2016 - 21:40

Młocarnia Bizon

Tak ty popuściłeś z przodu a mi nie chodziło o dźwignie z przodu tylko koła napędzającego przenośniki pochyły są dwie nakrętki na ramieniu zaciągającym z przodu i z tyłu na nich masz regulację.