drajwer12

Młocarnia Bizon

Polecane posty

balcerek1    92

Tak ty popuściłeś z przodu a mi nie chodziło o dźwignie z przodu tylko koła napędzającego przenośniki pochyły są dwie nakrętki na ramieniu zaciągającym z przodu i z tyłu na nich masz regulację.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
olkosio    124

Witam,

mamy taki problem że pas napędu młocarni wydaje się krzywo pracować, czy ustawienie pasa między odrzutnikiem a młocarnią się jakoś reguluje? nowy pas, jak pójdzie w robotę to raz dwa i po nim. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mati9151    0

Panowie ja już nie wiem co robić. Delikatnie uszkadza mi ziarno. Młocarnia otwarta na całe lub zmniejszona szczelina i tak jest uszkodzone, nie każde ale jest. Łańcuchy w podajnikach luźno leża na obudowie no już nie mam pomysłu co jest. Obroty już zmniejszam na 800 i dalej to samo co jeszcze sprawdzić? Jest różnica jak jest słabe zboże i jadę wolno to jest gorzej uszkodzone jak jest gęste zboże to idzie lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tadi77    317

sprawdz ziarnowy podajnik czy nie jest przetarty moze byc tak ze ze jest w nim dziura i ziarno przesypuje sie z gornej przegrody w dolna i krazy w nim dłuzej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mani51    373
Przecież podajnik przenosi zboże dołem a górą wraca na pusto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Miałem ten sam problem. Robiłem dosłownie wszystko, dużo kombajnistów o to pytałem to mówili że szczelina na sitach zła  i ziarno wraca na młocarnię, puściłem luźno sita i dalej to samo. Na sam koniec poluzowałem łańcuch w podajniku pochyłym- gardzieli i jak ręką odjął. Ziarno ładne i nie potłuczone. Zrób tak na pewno pomoże. Pozdrawiam

Zapomniałem dodać że jak było gęsto w pszenicy to było ok, a jak trochę rzadsza to łańcuch w podajniku skakał i tukł ziarno.

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mati9151    0

Dzięki za informację też myślałem o łańcuchu w gardzieli ale napiąłem tak jak w książce jest i może być za bardzo napięty. 

Pozdro chłopaki, będę kombinował dalej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mani51    373

tadi77 napisał:

mylisz sie

 

No powiem Ci, że rękę bym sobie dał uciąć że jest tak jak napisałem i teraz bym nie miał ręki 😱

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlu    1
Dnia 29.07.2010 o 07:02, armi95 napisał:

Dałem pod wpust na kole odrzutnika oraz w tym samym miejscu na napędzie bębna młócącego.

Nasadzasz ją pod wszystkie inne mechanizmy tuż przy łożysku wbudowanego w korpus bizona.

 

dsc01123ip.jpg

dsc011221.jpg

Koleg mógł byś podesłać te zdjęcie w którym miejscu jest podkładka

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez bizonek
      bizon zo56 jak zwiększyc jego wydajność ja jestem troche magik  wiem to i owoo bizonie wiem wszystko tylko jak zwieszyć jego wydajność wiecię piszczie 
    • Przez SebastianPycia
      Witam. Dzisiaj zauważyłem że w miejscu zaznaczonym na biało na zdjęciu lecą iskry podczas pracy młocarni i hedera, a tam gdzie na niebiesko zaznaczone, tylko po drugiej stronie to koło pąsowe jest strasznie gorące. Do tego było czuć jakby dym palącej się trawy. Po zgaszeniu bizonka z gardła zaczęło się lekko dymić. Czy to łożysko czy może coś innego??


    • Przez agromichu
      Jakie akumulatory polecacie do bizona z056? Potrzebuje dobrych bo najtańsze 5 lat wytrzymały ;/
    • Przez rafto
      Witam, jakie zakładacie opony do swoich wózków od hedera ? Zakładał ktoś opony pełne od wózka widłowego ? Poszerzał ktoś rozstaw kół ?
    • Przez mejtun
      Dzień dobry, 
      Jest tu ktoś kto wymieniał tą ( nie wiem czy dobrze to nazywam) półkę za podsiewaczem do której przykręcany jest grzebień na kilka śrub? 
      Jak się do tego zabrać? Półka przykręcona jest pod mocowaniem podsiewacza ale jak ją stamtąd wyjąć? Muszę wywalać sito górne z dolnym? Może ktoś mnie pokieruje?   
       


×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj