Skocz do zawartości

Zdjęcie

Młocarnia Bizon

175 odpowiedzi na ten temat

#21 Share wsiok

wsiok

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 182 postów

Napisany 01 sierpień 2010 - 10:21

Młocarnia Bizon mi się wydaje ze koło pasowe na odrzutniku jest trochę schowane do środka względem koła pasowego na młocarni

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Młocarnia Bizon Dzisiaj, 13:13
  •  

#22 Share armi95

armi95

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 260 postów
  • Zainteresowania:Zetory, Ursusy, Bizony i inne maszyny, produkcja zwierzęca i roślinna, samochody, dobra nuta i ...

Napisany 01 sierpień 2010 - 13:18

Młocarnia Bizon Nie. Wydaje Ci się. Gdyby tak było to pas od młocarni szybko by się zużywał.
<<SPRZEDAM>> Taśmociąg do kostek siana lub słomy w bdb stanie z zaczepem do ciągnika. Jest on na kołach gumowych. Mało używany. Tanio. Okolice Węgrowa, Korytnicy. W razie pytań pisać na PW. <<SPRZEDAM>>

#23 Share endrius

endrius

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 169 postów

Napisany 01 sierpień 2010 - 18:53

Młocarnia Bizon Witam mam problem z obrotami na młocarni mam jakieś 600-700 obrotów a pas się chowa na odrzutniku słomy jakieś 2cm przy maksymalnych obrotach naciągnąłem wszystko na max że prowadnica prawie ociera po kole a jak dodam gazu to się chowa dalej nie chce nic wyjść jaka może być przyczyna .

#24 Share armi95

armi95

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 260 postów
  • Zainteresowania:Zetory, Ursusy, Bizony i inne maszyny, produkcja zwierzęca i roślinna, samochody, dobra nuta i ...

Napisany 02 sierpień 2010 - 17:30

Młocarnia Bizon Nie schodzą się tarcze do końca. Najlepiej rozebrać napęd bębna młócącego i koło odrzutnika, posprawdzać łożyska oporowe, tarcze, łapy i jeśli wszystko gra to masz mój sposób rozwiązania tego problemu na poprzedniej stronie tego tematu. Sprawdź posty ze zdjęciami. Tam masz wszystko opisane. Zrobiłem to w swoim rekordzie i chodzi jak ta lala.
<<SPRZEDAM>> Taśmociąg do kostek siana lub słomy w bdb stanie z zaczepem do ciągnika. Jest on na kołach gumowych. Mało używany. Tanio. Okolice Węgrowa, Korytnicy. W razie pytań pisać na PW. <<SPRZEDAM>>

#25 Share krzysztofz14

krzysztofz14

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 449 postów

Napisany 07 sierpień 2010 - 19:04

Młocarnia Bizon Z opisu wnioskuje ,że żle jest zamontowana dzwignia na odrzutniku .Są w niej otwory w których znajdują się bolce piasty .Otwory w dzwigni muszą być bliżej koła talerzowego zarówno na odrzutniku jak i na bębnie.

#26 Share wsiok

wsiok

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 182 postów

Napisany 10 lipiec 2011 - 21:15

Młocarnia Bizon w moim przypadku było łożysko rozwalone + ramiona wygiete i pas na odrzut. jest jak narazie 3mm pod kołem pasowym ale tarcze jeszcze całkiem sie nie zeszły jeszcze podkrece tą śruba pod podajnikiem ziarnowym. Mam jeszcze pytanie odnosnie śrub mocujacych cepy na bebnie, są trochę wytarte tzn połowa "łba" starta, cepy są ok, czy to normalne?? Czy trzeba je zmienic?

Edytowany przez wsiok, 10 lipiec 2011 - 21:16.

#27 Share koparka

koparka

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów

Napisany 26 lipiec 2011 - 20:42

Młocarnia Bizon Czyli po przeczytaniu tego tematu można wyciągnąć taki wniosek że jeśli pas wystaje ponad obręcz kola odrzutnika to obroty młocarni powinny być wystarczające do omłotu pszenicy czy pszenżyta.

#28 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 26 lipiec 2011 - 21:21

Młocarnia Bizon Wręcz przeciwnie,jeśli pas wystaje ponad obręcz koła odrzutnika to są pełne obroty bębna młocarni około 1140 obr. jeśli zboże jest suche i dojrzałe to w zupełności wystarczy np. 900 obr. bo przy wyższych może " śrutować" ziarno i nie potrzebnie obciąża sita zbyt rozdrobnionymi zgoninami, ustawienie obrotów czy szczeliny klepiska zależy od różnych warunków a nie od jakiś regułek czy wzorowaniu się na ustawieniach u sąsiada.

#29 Share marcin2057

marcin2057

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 893 postów

Napisany 18 lipiec 2012 - 09:46

Młocarnia Bizon Witam, mam mały problem korbke mam ustawiona na max tak ze prowadnica lekko obciera o koło młocarn a prędkość młocarni wynosi ok 950obr przy prędkości silnika 2200, czy jak dokręce śrube ze sprężyną to powinno się poprawić, bo nie chce aby coś się tam tarło i wydzielało ciepło.

#30 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 18 lipiec 2012 - 11:48

Młocarnia Bizon Nie, dokręcenie śruby ze sprężyną nie zwiększy Ci obrotów bębna, tylko zwiększy na pięcie pasa.
Być może Masz przy tarty już pas po niżej 50mm i dla tego już nie osiąga pełnych obrotów.
Pod żadnym pozorem prowadnica nie może ocierać o koło pasowe, musi tam być przerwa, bo spalisz kombajn.
Jest możliwość jeszcze zwiększenia obrotów - z tyłu za kołem pasowym na odrzutniku jest śruba co napina orczyk, ona wchodzi w kadłub, trzeba zluzować kontrę i drugą nakrętkę dokręcać do kadłuba, tylko pas powinien być albo mocno zluzowany, i po lekkim dociągnięciu, obracane kołami ażeby go wypychało do góry, albo najlepiej zdjęty, bo inaczej nic nie zrobisz, bo dokręcając tą nakrętkę do kadłuba, ściskają się koła na odrzutniku, a z napiętym pasem nie ściśnie.

O tu Masz to dokładnie pokazane rys. 66 ,pomoże, bo u siebie to robiłem.

Dodany obrazek

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share marcin2057

marcin2057

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 893 postów

Napisany 20 lipiec 2012 - 17:40

Młocarnia Bizon zmierzyłem pas i po zewnętrznej stronie ma 47mm a od wewnętrznej 36mm i obroty przy 2100 obroty bębna wynoszą ok 870 a korba jest już przykręcona do oporu

#32 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 20 lipiec 2012 - 17:59

Młocarnia Bizon Silnik powinien mieć około 2300 obr. a 47mm po zewnętrznej to pas jest już wytarty i dlatego nie może osiągnąć 1100 obr.
Jak jest jeszcze dobry, to poluźnij pas i podkręć tak jak pisałem wyżej, to trochę się podniosą, lub wymień pas na nowy.

#33 Share marcin2057

marcin2057

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 893 postów

Napisany 27 lipiec 2012 - 11:06

Młocarnia Bizon Po 30 godzinach bezawaryjnego koszenia zauważyłem, że pas od młocarni jest pęknięty od wewnątrz i jak już pęknie będę musiał wymienić tylko jaki najlepiej wybrać jakiej firmy i jak go wymienić ?

#34 Share ursus55

ursus55

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 437 postów

Napisany 27 lipiec 2012 - 11:17

Młocarnia Bizon Żółty Sanok w zupełnosci wystarczy.

#35 Share giziulek

giziulek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 05 sierpień 2012 - 21:20

Młocarnia Bizon Witam, jestem posiadaczem Bizona Z056/5 Super i od jakiegoś czasu mam problem z łożyskami na odrzutniku po wykoszeniu kilku/kilkunastu hektarów wysiadają mi, jaka może być przyczyna? Tawotowane jak należy.

#36 Share paktofonikas1987

paktofonikas1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3019 postów

Napisany 05 sierpień 2012 - 22:33

Młocarnia Bizon Łożyska oporowe tak? Nie za mocno je skręcasz? Moze w tym jest przyczyna?

sprzedam

Ciągnik Zetor ZTS 16245    www.olx.pl/oferta/ciagnik-zetor-zts-16245-nie-1634-case-fendt-john-deutz-ursus-1614-CID757-IDcIy4R.html

#37 Share master20002

master20002

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1106 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,piłka nożna, budownictwo,motoryzacja, polityka, zmiany na ziemi

Napisany 06 sierpień 2012 - 07:18

Młocarnia Bizon

Witam, jestem posiadaczem Bizona Z056/5 Super i od jakiegoś czasu mam problem z łożyskami na odrzutniku po wykoszeniu kilku/kilkunastu hektarów wysiadają mi, jaka może być przyczyna? Tawotowane jak należy.

Miałem ten sam problem. Dwa razy w tym roku je robiłem bo popełniałem ten sam błąd. Są dwie możliwości, albo za ciasno zakręciłeś pokrywę, albo źle złożyłeś łożyska. Pokrywa ta zakręcana dornikiem lub czymś innym pełni rolę tylko i wyłącznie osłonki. Dokręć ją do oporu, a później odkręć o jeden obrót i zabezpiecz. Dobrze jest też włożyć filc w tą nakrętke, ona ma tam takie podtoczenie, tylko dobrze nasączony olejem. Dzięki temu jak się smaruje to smar nie jest wypychany na zewnątrz tylko idzie na drugie łożysko. Kolejna sprawa to poprawne założenie szalek łożyska. Ciaśniejszym na zewnątrz tej oprawy, czyli jedna szalka musi wejść na oś piasty i być nie ruchomo. Z resztą będziesz widział bo jedna będzie ciasna a druga będzie latać po tej osi jakbyś nawet się pomylił.
Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

#38 Share rucin

rucin

Zaawansowany

• Validating
  • PipPipPip
  • 216 postów

Napisany 07 sierpień 2012 - 10:05

Młocarnia Bizon witam mam takie pytanie gdy koszę swoim bizonem i bez wzgledu na zboże spadają obroty młocarni pas jest nowy koła też w porządku co może być przyczyną?

#39 Share pasiu66

pasiu66

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1124 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, Rolnictwo, Komputery, Internet

Napisany 07 sierpień 2012 - 10:24

Młocarnia Bizon Nie ślizga ci się czasem trój pas ten od napędu odrzutnika?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share rucin

rucin

Zaawansowany

• Validating
  • PipPipPip
  • 216 postów

Napisany 07 sierpień 2012 - 18:21