Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ostrówek

22 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Stachowy

Stachowy

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 60 postów

Napisany 14 czerwiec 2010 - 13:15

Ostrówek Witam!
ostatnio zaczalem sie zastanawiac czy zamiast kupna c360 i tura do niego nie lepiej bedzie kupic ostrowka. bo tak z przodu mamy tura na grubej ramie a tylka wyzke mozna odjac.
i mam kilka pytan do osob ktore pposiadaja ostrowki. jaki jest udzwig przedniej łyzki, i czy tylni most jest jak w c360 ze da rade zrobic belki i zaczep. bo wiem napewno ze przekaznika nie ma i ze nalezalo by dac duza p[rzeciwwane na tyle bo jednak lyzka troche wazy. dobrym plusem jest wspomaganie i oddzielny zbiorkim z plynem do hydrauliki jakiego nie oferuje c360.
czekam na opinie pozdrawaiam xD

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ostrówek Dzisiaj, 02:26
  •  

#2 Share MANIEK21071995

MANIEK21071995

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 289 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 14 czerwiec 2010 - 15:30

Ostrówek jeśli do załadunku to lepiej kupić ostrówka co do przerobienia go to raczej będzie trudno . Udźwig jest około 1.5 tony to spokojnie przy takim udźwigu jeszcze muszą być dobre oponu bo chugowe zaraz strzelą. Moim zdaniem jak jest koparkoładowarka to lepiej to zostawić i tego nie przerabiać .  bo nie warto 

#3 Share Stachowy

Stachowy

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 60 postów

Napisany 14 czerwiec 2010 - 15:36

Ostrówek aha. ale tylna lyzke pasuje odpiac bo jednak troche wadzic bedzie. jakos umocowac konkretna przeciwwage jakis zaczep zamiast lyzki z przodu chwytak i c360 do bele by byl lepszy nic co inne xD

#4 Share MANIEK21071995

MANIEK21071995

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 289 postów

Napisany 14 czerwiec 2010 - 15:41

Ostrówek  albo c360 tlyko z dobrym turem a nie jakimś byle gównem np z 3b  o już jest fainy tur 

#5 Share Stachowy

Stachowy

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 60 postów

Napisany 14 czerwiec 2010 - 15:52

Ostrówek no tak ale kupic tura za 7 tysiecy do tego jeszcze ursusa to sie robia duze kwoty a ostrowka do 12 tyskow kupi do tego pare groszy by mial ze zlomu z tylnej lyzki. a 60 z tego co wiem ciezko ma przy belach z sianokiszonki. w ostrowku byla by rama no i udzwig pozadny..

#6 Share MANIEK21071995

MANIEK21071995

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 289 postów

Napisany 14 czerwiec 2010 - 16:10

Ostrówek  to kupuj ostrówka   i nie będziesz narzekał 

#7 Share Andrzej24871

Andrzej24871

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 846 postów

Napisany 14 czerwiec 2010 - 16:24

Ostrówek Ostrówek ma inny przedni most i jakieś przeróbki z tyłem żeby dokładać ramiona do tuzu to zdecydowanie odpada on ma daleko wysuniętą rame poprostu żadnej maszyny nie dało by się podpiąć i te 1.5 tony udźwigu to jest razem z łyżką czyli że tak powiem łyżką można by podnieść 1.5 tony bo do ładowaczy czołowych to udźwig podają samej ramy bez łyżki(chyba) no i oczywiście wspomaganie wspaniała sprawa. I sam na własne oczy widziałaem jak od 60-siątki przednie koło odskoczyło jak koleś jechał :) ( ciągnik nie jest pomyślany do ładowacza czołowego i bez nego przednie mosty wysiadają a co dopiero z) Aha a wałek jest tylko żę jest do niego pompa podpięta ( w starszych modelach bo w nowszych to już na przodzie jest pompa)
O to chodzi , że każdy zachwala i uwielbia zachodnie ciągniki za KOSMICZNE ceny, chociaż wielu tych maszyn nie widziało na oczy i sobie ich nie kupi, a Pronara nie chcą za darmo nawet, bo wstyd nim jezdzić, bo ktoś tam powiedział komuś ze mu się popsuł kiedyś.

#8 Share Stachowy

Stachowy

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 60 postów

Napisany 14 czerwiec 2010 - 17:45

Ostrówek aha no ale zrobic na tyl balascik z zaczepem i po bele mozna smigac z wozem czy przyczepa. w sumie to bylby to tylko ciagnik jako ladowarka bo jak nie da rady podczepic nic to w polu nie zrobi a tak dobry tur, wspomaganie no i szybkosc podawania pompy olejowej. i tanim kosztem moza miec nie kiepski sprzet do obornika czy wozenia bel ;]

#9 Share mf255

mf255

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 217 postów

Napisany 14 czerwiec 2010 - 18:13

Ostrówek Wszystko jest możliwe do przerobienia, kwestia tylko za ile.
Jeśli nie potrzebujesz aż tak bardzo ciągnika to ostrówek się nada, bo jeśli chcesz mieć też ciągnik, to przeróbka może być nie opłacalna.
Jeszcze przed chwilą na allegro był na sprzedaż ostrówek, który zamiast ramienia z tylu miał taką betonową płytę i na niej zaczep automat.
NIE ODPOWIADAM NA GG!!!

#10 Share Stachowy

Stachowy

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 60 postów

Napisany 14 czerwiec 2010 - 18:44

Ostrówek no to takie cudenko bylo by idealne zaczepik na tyle z produ przerobic uchwyt zeby pasowaly fabryczne ladowacze i na pole ;]

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share rumin

rumin

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 68 postów

Napisany 14 czerwiec 2010 - 18:49

Ostrówek A czy da się założyć chwytak do bel do ostrówka?I jakieś przeróbki? , jak tak to proszę napisać co trzeba przerobić.
"Kto gówno sieje, ten gówno zbiera..."

#12 Share pawelwlosty

pawelwlosty

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 265 postów

Napisany 14 czerwiec 2010 - 18:53

Ostrówek No napewno trzeba rozdzielacz inny bo tam są tylko dwie sekcje :)
Sprzedam oponę do beczkowozu !!!

#13 Share MANIEK21071995

MANIEK21071995

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 289 postów

Napisany 14 czerwiec 2010 - 19:02

Ostrówek  owszem ale jedną sekcje więcej podpiąć to nie prolem w ostrówku są wyjścia dodatkowe do ydrauliki więc to tlyko formalnośc  można przedłużyć ramę i zamontować ładowacz wszystko da się zrobić a i jeszcze jedno  ostrówek przy ładowaniu jest dużo silniejszy od 60 tki bo ma inne przełożenie tak zwane do pchania a nie do ciągnięcia 

#14 Share Andrzej24871

Andrzej24871

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 846 postów

Napisany 14 czerwiec 2010 - 19:18

Ostrówek Tylko weźcie pod uwage to że ostrówek podobno waży 5 ton (mam ostrówka ale nie sprawdzałem 4x4 olej w ramie gruby dach radio nawiewy oświetlenie robocze otwierana łyżka budowlana, taka troche samoróbka ale super sie nim jeździ na alledrogo kupiłem za 22 tyś jakby to kogoś obchodziło) wracając do tematu :) jakieś wojaże ostrówkiem z pełną przyczepą bel jeszcze by przeszło po równym terenie ale z dwie przyczepy to już czarno to widze ( on ma za mały silnik żeby ciągnąć własne 4 litery a co dopiero jeszcze przyczepe ) z tą mocą to wygląda tak albo na koła tak z biedą albo hydraulika a żeby grzebnąć kołem i np. łyżką w tym samym czasie manewrować to jest zdecydowanie za mała moc , grzebnąć grzebnie na 1 może 2 ale 3 już nie grzebnie a co dopiero hydraulika . i z sekcjami nie ma problemu nie wiem jak się one nazywają te rozdzielacze ale one są tak zbudowane że tylko sie przykręca następne tak jakby w zasadzie bez ograniczeń ja mma 3 rozdzielacze do przodu tył normalnie 4 + 2 na podpory , i z chwytakiem do bel nie było by żadnego problemu czy z inną przystawką poprostu mówisz że to ma być do ostrówka i Ci zrobią do ostrówka a nie na euro ramke.
O to chodzi , że każdy zachwala i uwielbia zachodnie ciągniki za KOSMICZNE ceny, chociaż wielu tych maszyn nie widziało na oczy i sobie ich nie kupi, a Pronara nie chcą za darmo nawet, bo wstyd nim jezdzić, bo ktoś tam powiedział komuś ze mu się popsuł kiedyś.

#15 Share Stachowy

Stachowy

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 60 postów

Napisany 15 czerwiec 2010 - 10:24

Ostrówek no to nawet ale jako ladowacz o niebo lepszy niz 6-tka z turem. i jawet juz by nie musial tak ciagac pojechalo by sie 2 ciagnikiem z przyczepa i juz ale ladowanie jak marzenie xD

#16 Share Andrzej24871

Andrzej24871

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 846 postów

Napisany 15 czerwiec 2010 - 13:24

Ostrówek Ładowanie tak bez problemu dwie bele sianokiszonki na raz zdejmie , ogólnie wytrzymały sprzęt i w naprawie nie zbyt skomplikowany.

#17 Share Stachowy

Stachowy

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 60 postów

Napisany 15 czerwiec 2010 - 13:43

Ostrówek no to klasa ! xD dzikuje wszystkim za pomoc :)

#18 Share bies11kgr

bies11kgr

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 80 postów

Napisany 05 kwiecień 2012 - 19:47

Ostrówek

aha no ale zrobic na tyl balascik z zaczepem i po bele mozna smigac z wozem czy przyczepa. w sumie to bylby to tylko ciagnik jako ladowarka bo jak nie da rady podczepic nic to w polu nie zrobi a tak dobry tur, wspomaganie no i szybkosc podawania pompy olejowej. i tanim kosztem moza miec nie kiepski sprzet do obornika czy wozenia bel ;]

wiesz ja mam tura przy c360 ale kupuje ładowarke poniewaz ciagniczkiem ciagniesz przyczepy a ładowarka rozładowujesz.ja bym wział ostrówka bo zaczep mozesz do niego jakis zrobic a 2sprawa ze zakopiesz sie czy cos zawsze ma cie kto wyciagnac .wiedz jedno ze tur rozwala kazdy ciagnik wiem cos o tym

#19 Share pawel2793

pawel2793

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 86 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, motoryzacja, mechanizacja.

Napisany 25 styczeń 2016 - 18:50

Ostrówek

Czy ostrówek posiada blokadę tylnego mostu?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share marko-kolo

marko-kolo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 557 postów

Napisany 25 styczeń 2016 - 18:59