Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ostrówek

25 odpowiedzi na ten temat

#21 Share tomekzet

tomekzet

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 638 postów

Napisany 26 styczeń 2016 - 20:18

Ostrówek

Jeżeli mogę wtrącic swoje 3 grosze to powiem tylko że ja bym nie zdejmował tylnego wysięgnika, posunąc na szynach wieże na bok i złożyc ją za kabiną i niech sobie tam siedzi, zawsze może się przydac i balast będzie, jak zrobisz beton na balast czy cos, to również będzie ci to do tyłu wystawac. Zaczep można jakiś zmajstrowac pod szynami wysięgnika i ma to poniekąd racje bytu ...

Jest jeszcze kwestia mediów do przyczepy, o ile prąd zrobic to bułka z masłem to hamulec to nie takie proste, a skoro kolega wyżej pisze że on waży 4t + ewentualna przyczepa z ładunkiem to znając hamulce c - 360 to ewentualne hamowanie z góry może się skończyc nie wesoło ...

Edytowany przez tomekzet, 26 styczeń 2016 - 20:18.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ostrówek Dzisiaj, 10:27
  •  

#22 Share marko-kolo

marko-kolo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 833 postów

Napisany 26 styczeń 2016 - 20:24

Ostrówek

luknij na daty, bo chłopaki które o tym pisały może już nie żyją 

tak więc na darmo się  pocisz  ;)

wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

#23 Share tomekzet

tomekzet

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 638 postów

Napisany 26 styczeń 2016 - 21:01

Ostrówek

Faktycznie, moja wina:) Nie spojrzałem

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#24 Share boo45

boo45

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 175 postów

Napisany 08 styczeń 2017 - 16:05

Ostrówek nie zakładając nowego tematu....czy ktoś dokładał do ostrówka napęd na przód? Zastanawiam się nad zakupem takiej maszyny. Z tego co wstępnie zauważyłem odnośnie kosztów to sam ostrówek około 15k napęd zakładając że od 60 zmieści sie około 8k do tego ramka adaptacyjna do narzędzi które posiadam około 1k plus elektrozawór na 3-sekcje ponizej 1k czyli do 25k maszyna do załadunku paszowozu wypychania obornika byłaby wsam raz. Pytanie tylko czy napęd np z robura zmieściłby się tam?

#25 Share MichalSiemano

MichalSiemano

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów

Napisany 29 styczeń 2017 - 20:17

Ostrówek Jeżeli jesteś zainteresowany odpiws powiem ci co i jak

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#26 Share Kaszlak79

Kaszlak79

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 388 postów

Napisany 01 maj 2017 - 16:22

Ostrówek

nie zakładając nowego tematu....czy ktoś dokładał do ostrówka napęd na przód? Zastanawiam się nad zakupem takiej maszyny. Z tego co wstępnie zauważyłem odnośnie kosztów to sam ostrówek około 15k napęd zakładając że od 60 zmieści sie około 8k do tego ramka adaptacyjna do narzędzi które posiadam około 1k plus elektrozawór na 3-sekcje ponizej 1k czyli do 25k maszyna do załadunku paszowozu wypychania obornika byłaby wsam raz. Pytanie tylko czy napęd np z robura zmieściłby się tam?

Chłopie, daj sobie z tym spokój ... Miałem, a w zasadzie mam do czynienia w życiu z dwoma Ostrówkami, jeden to był K 162 zbudowany na Ursusie C 360 a drugi, którym obecnie czasem pracuję, to nowsza jego wersja NK 0451B na Ursusie 4512. Przede wszystkim obie te maszyny to "ulepy", goły ciągnik obłożony osprzętem budowlanym. Jeśli chcesz tego używać w środku budynków (wypychanie obornika), to pamiętaj że K 162 nie ma składanego tylnego ramienia i przez to jest długi. Zero zwrotności. NK 0451B ma już składane, ale złożone jest wysokie i wystaje poza obrys maszyny, czyli cały czas trzeba uważać żeby w coś nie przypier.olić. Możesz ramię zdjąć, ale wtedy masz 50% maszyny no i trzeba kombinować z balastem z tyłu = koszty. Słabiutki skręt, nie mam małego podwórka a pomimo to, żeby zmienić tor jazdy o 90º to na 2-3 razy. Kolejna rzecz, hydraulika. Sama w sobie nie jest słaba, ale na wolnych obrotach nie ruszysz niczym, łącznie z kierownicą. Na plus to fakt że nie słabnie po nagrzaniu, no chyba że faktycznie przegrzejesz. Kolejna rzecz, masa. Zarówno K 162 jak i NK 0451B mają opony 14.9 R 28 które już w C 360 są za wąskie. Ostrówek waży jakieś 5 t z hakiem, spróbuj się pokusić o robotę na podmokłym terenie... Ciągłe wyciąganie. Do tego pchanie czegoś cięższego przodem kończy się z reguły staniem w miejscu i obracaniem kół. Blokada za wiele nie daje. Co jest na pewno na plus to udźwig, przodem spokojnie tonę podniesiesz, ale już przy przewożeniu pełnej łychy np. gruzu, na nieutwardzonym podłożu czuć, maszyną buja na boki i tył-przód. O ergonomii nie wspominam bo to inna epoka.

Reasumując chcesz wydać 15 tyś. na K 162. W tej kasie to będzie niesamowity żużel, bo nie oszukujmy się, za dobrą gołą C 360 trzeba tyle dać. Zanim co, to dołożysz do samej maszyny 5 tys. jak nic. Potem ten nieszczęsny napęd za 8 tyś., według mnie z Robura może być za słaby, jeśli zobaczysz kiedyś oś w Ostrówku to zrozumiesz. Do tego 2 tyś twoje przeróbki + nieokreślony czas na pracę przy tym, a nie zapominaj że dostępu tam nie ma jak przy gołym ciągniku żeby napęd założyć. To daje 30 tyś. i dalej masz ani koparkę ani ładowarkę. Lepiej dołożyć te 10 tys. zł i za 40 k to już poszukasz w miarę ładowarkę, kupisz, wsiądziesz i pojedziesz robić.