pawelrolnik19

Egzamin zawodowy - technik rolnik

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

Cześć!Ja też po.U nas jedna z roślinnej przewidziała i zrobila nam zadanie z pastwiska.Ale mam watpliwości. Areał pastwiska 7,30ha? Bo nie mogłem się połapać i w końcu wziąłem z załącznika...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś się musiałeś rypnąć. Ale mi ulżyło,bo u nas większość była zdziwiona,że 7,30. Niektórym wyszło 10.

 

Jedno pytanie: a przepisy BHP w osobnym punkcie ktoś wypisał? Bo u nas kładli na to nacisk,ale w poleceniu nie było i zresztą sam zapomniałem ;) .Ale się pocieszam,że jak nie kazali to może wymagać też nie będą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
versus    27

Oj był psikus z tym poleceniem... Ale zrobiłem wszystko, jak ktoś będzie miał jakiś klucz to niech zapoda namiar :D Mi też pow. wyszła 7.30ha, u mnie w szkole znowu wielu osobom wychodziło 11ha. Na szczęście przypomniałem sobie wczoraj wyliczanie kwater i powierzchni ze zwierzaka to byłem na świeżo, przynajmniej z tym nie było problemu ;) Ale tabeli wypasu to nigdy nie robiliśmy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki versus,to mój mail: wrona.m@gazeta.pl -i nie śmiać się że na gazecie :) ,to najbardziej mi pasi :) !! Praktyczny raczej sobie daruję,bo i tak nic nie sprawdzę, ale podeślij mi teoretyczny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
idzkos    14

versus jak masz skany testów to wyślij mi, idzkos@wp.pl będę wdzięczny :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzik90    6

Ja zdałem część teoretyczną zarówno jak i praktyczną! <jupi> B)

A Wasze wyniki jakie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grandzik    89

A o co chodzi że są 3 jak by oceny? jest egzamin zawodowy i produkcja roślina i zwierzęca czy praktyczny i co jest na tych egzaminach? na praktycznych to coś w praktyce czy jak? a i o co chodzi z tymi projektami.A i jak będę miał dyplom ukączenia szkoły a nie zdam tych egzaminów to murze jeszcze raz chodzić do tej szkoły czy po prostu tylko premii nie dostane czy jak to jest? a i czytałem że coś na egzaminie jest z areałem coś trzeba obliczać czy jak? Proszę o pomoc,bedę bardzo wdzięczny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Spitz    0

Jak nie zdasz dyplomu nie dostaniesz tytułu technika, kolejne podejście jest dopiero za rok. Szkołę ukończysz ze średnim wykształceniem. A egzamin praktyczny polega na pisaniu projektu uprawy jakiejś tam roślinki, od przedplonu do zbioru, z nawożeniem itp. ale to już uwzględnią w poleceniu co trzeba w zawrzeć w projekcie.

Liczenia trochę jest ale to banalne obliczenia na procentach, dotyczą dawek nawozów, oprysków, zasobności gleby w składniki itp.

Gdy już zaczniesz naukę w technikum na pewno Cię wszystkiego nauczą.

Jak chcesz to napisz na PW a prześle Ci przykładowy test i zadanie praktyczne na technika rolnika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Spitz    0

Są 3 oceny a właściwie stawki procentowe bo test dzieli się na dwie części tj. rolniczą i ekonomiczną, i za każdą część są podane oddzielnie no i trzecia stawka pkt za egzamin praktyczny gdzie trzeba mieć 75 % by zaliczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grandzik    89

a co się robi na tych egzaminach? rolniczych ekonomicznych i praktycznych? i ile trzeba żeby zdać pozostałe? a nie ma jakiegoś zawodowego bo gdzieś czytałem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Spitz    0

Ten wyżej opisany egzamin to jest właśnie egzamin praktyczny zawodowy na technika rolnika.

Na pierwszej części testu masz ze wszystkich dziedzin rolnictwa( chyba 50 pytań)a w drugiej części 20 pytań z ekonomi(każdy egzamin technika ma tak dzielony test tj. pytania zawodowe i ekonomia).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grandzik    89

nie rozumiem praktyczny jest podzielony jeszcze na 2 pozniej jeszcze na 2 ? jak to co jest na zawodowym a co jest na praktycznym zagmatwane to jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

1 praktyczny czyli napisanie projektu, 2 i 3 to test z teorii o ile pamiętam to jeden typowo rolniczy drugi z ekonomi. Nic nie jest zagmatwane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez konteno
      O pogodzie ,opadach i odnotowanych temperaturach w różnych częściach kraju i nie tylko w rozpoczętym 2024 roku. 
    • Przez superfarmer02
      Zapraszam na kolejny rok wstawiania ursusów za 50tys i zetorow za 100tyś+🙈😂
    • Przez Andre1992
      Witam. Mam do was pytanie . Mama chce mi przepisać 30 arów ziemi rolnej . Chcę na niej postawić dom siedlisko. Brak możliwości przekształcenia działki na budowlana . Według gminy można zrobić tam siedlisko . Teraz mam taki problem jaki musiał bym zrobić kurs rolnika aby mieć zrobić siedlisko ?
    • Przez Bialy8011
      Siema Panie i Panowie. Macie jakiś sposób na to by się plecy nie pociły no i siedzisko 😁 np. się siedzi cały dzień w kombajnie albo traktorze to jest masakra. Niestety foteli nie mam wentylowanych, myślałem o jakiejś skórze owczej, koraliki mnie jakoś odrzucają.
    • Przez Ruslanek
      macie czas na czytanie, lubicie czytać?
      ja przyznam, że czekam z niecierpliwością na kilka pozycji z tego artykułu: http://xiegarnia.pl/artykuly/najciekawsze-ksiazki-2015-roku/
      ostatnio czytałem najnowszą Terakowską, mocna jest
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj