Skocz do zawartości

Zdjęcie

Maszyny na kredyt to gdzie najlepiej czy od dealera czy z innego banku i jak jest z wykoszystaniem prow na slasku i małopolsce czy ktoś wie ?


9 odpowiedzi na ten temat

#1 Share aster453

aster453

  Zaawansowany

 • Members
 • PipPipPip
 • 730 postów
 • Płeć:Mężczyzna

Napisany 14 czerwiec 2010 - 08:07

Maszyny na kredyt to gdzie najlepiej czy od dealera czy z innego banku i jak jest z wykoszystaniem prow na slasku i małopolsce czy ktoś wie ? Pytanie albo pytania zawarłem w temacie. Otóz chciałbym sie dowiedzeć jak kupowac maszyny na kredyt to wziąć kredyt oferowany przez dealera ? NP. New Holland ok 5.5 % JD ok 6.13 % czy można kupić gdzieś lepiej tzn. tańszy kredyt ?
Dwa te maszyny chciałbym kupić na prow więc chciałbym wiedzieć jak jest z limitem na prow z tego co wiem sląskie i malopolskie jeszcze maja kasę ale ktore z nich ma więcej kasy ? JESZCZE NIE WIEM GDZIE POWINIENEM składać wniosek bo gospodarstwo mam w jednym w zameldowany jestem w drugim województwie. wnioski o dopłapty bezposrednie składam w tym w którym jest gospodarstwo. wiem że jest to ważne bo będe chciałbym przejśc na vat.

Reklama AgroFoto Ads

 • watermark
 • Reklama
Maszyny na kredyt to gdzie najlepiej czy od dealera czy z innego banku i jak jest z wykoszystaniem prow na slasku i małopolsce czy ktoś wie ? Dzisiaj, 17:14
 •  

#2 Share Joachim

Joachim

  Użytkownik

 • Members
 • PipPip
 • 73 postów

Napisany 15 czerwiec 2010 - 16:48

Maszyny na kredyt to gdzie najlepiej czy od dealera czy z innego banku i jak jest z wykoszystaniem prow na slasku i małopolsce czy ktoś wie ? Witam!
Wypowiem się w pierwszej sprawie ponieważ niedawno kupowałem ciągnik w ramach PROW i trochę rożnego rodzaju finansowania przestudiowałem. Przede wszystkim zawsze dowiadując się o kredyt należy pytać o RRSO przy danej kwocie i na dany okres, wtedy jest to miarodajne. Ja brałem zetora i chciałem kredyt firmowy. Cały czas była mowa o około 3-4% jak się później okazało to wychodziło około 10%. A dlaczego? Bo oni to sprytnie nazywają kosztem kredytu, czyli obliczają całość odsetek, liczą jaka to jest część całości i dzielą na ilość lat i im wychodzi np: 4%, a RRSO wychodzi około 10%. Logicznie podchodząc do sprawy, jak teraz banki oferują na lokatach nawet 7% to nikt nie da kredytu na 5%. Do wszystkiego dochodzą koszty ukryte np: ubezpieczenie sprzętu (AC), które w pierwszym roku wynosi około 1% wartości ze zniżką, opłata przy wcześniejszej spłacie ( co jest ważne w przypadku PROWu) Najtańsze co znalazłem była pożyczka leasingowa w siemens finanse (RRSO 6%), ale było to we frankach, jak dzisiaj widzimy byłoby to nie najlepszy wybór. Ja wybrałem może na pierwszy rzut oka nie najtańszą opcje, ale jak się później okazuje najlepszą tzn AgroExpres w BGŻ, 1,5% prowizji, oprocentowanie 8,2%, żadnych dodatkowych kosztów, uruchamiane w formie debetu w rachunku bieżącym, odsetki lecą tylko od wykorzystanej w danej chwili kwoty.
Pozdrawiam

#3 Share aster453

aster453

  Zaawansowany

 • Members
 • PipPipPip
 • 730 postów
 • Płeć:Mężczyzna

Napisany 17 czerwiec 2010 - 09:53

Maszyny na kredyt to gdzie najlepiej czy od dealera czy z innego banku i jak jest z wykoszystaniem prow na slasku i małopolsce czy ktoś wie ? Jednego nie rozumiem dlaczego we frankach się nie opłaci teraz brak przecież frank jest bardzo drogi i wątpię żeby się dalej umacniał w stosunku do złotego raczej - wg mnie na mój chłopski rozum (i ekspertów z jakiegoś forum bankowego)- sytuacja bedzie sie odwracać i złoty będzie się umacniać w stosunku do franka a co za tym idzie cena jego będzie spadać

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

 • agroFakt.pl
 • agroFakt.pl
Maszyny na kredyt to gdzie najlepiej czy od dealera czy z innego banku i jak jest z wykoszystaniem prow na slasku i małopolsce czy ktoś wie ? Dzisiaj, 17:14
 •  

#4 Share Joachim

Joachim

  Użytkownik

 • Members
 • PipPip
 • 73 postów

Napisany 17 czerwiec 2010 - 20:42

Maszyny na kredyt to gdzie najlepiej czy od dealera czy z innego banku i jak jest z wykoszystaniem prow na slasku i małopolsce czy ktoś wie ?

Jednego nie rozumiem dlaczego we frankach się nie opłaci teraz brak przecież frank jest bardzo drogi i wątpię żeby się dalej umacniał w stosunku do złotego raczej - wg mnie na mój chłopski rozum (i ekspertów z jakiegoś forum bankowego)- sytuacja bedzie sie odwracać i złoty będzie się umacniać w stosunku do franka a co za tym idzie cena jego będzie spadać

Ja pisałem o sytuacji kiedy ja brałem kredyt czyli jakieś 3 miesiące temu, gdy frank był tańszy. Teraz też wydaje mi się że jest dobry moment na kredyt w walucie bo jest droga, ale ja i tak wole złotego z waluta zawsze jest ryzyko, niech któryś kraj naprawde zbankrutuje ze strefy euro to mógłby być gwoźdź do trumny

#5 Share Err

Err

  Nowicjusz

 • Members
 • Pip
 • 16 postów

Napisany 18 czerwiec 2010 - 09:34

Maszyny na kredyt to gdzie najlepiej czy od dealera czy z innego banku i jak jest z wykoszystaniem prow na slasku i małopolsce czy ktoś wie ? Roczna Rzeczywista Stopa Oprocentowania (RRSO) to określony ustawowo wskaźnik mający charakteryzować kredyt, który uwzględnia wszystkie jego koszty. Czyli jest to oprocentowanie + prowizja z udzielenie kredytu + ubezpieczenie + to co jeszcze bank uzna z opłatę.
I tak banki sprytnie mówią o oprocentowaniu kredytu na poziomie 5%, ale RRSO może sięgać i 15% w tym przypadku bo jest tam jeszcze wysoka prowizja, obowiązkowe drogie ubezpieczenie itd. Czasem mamy niskie oprocentowanie które ma zwabić Klienta - a bank zarobi na pozostałych składnikach RRSO. Wiem z doświadczenia bo w banku pracuję.

Co do franka. Jest teraz dobry moment by kredyt w franku wziąść - ale banki niechętnie go teraz udzielają. To raz, a dwa ze jest jeszcze coś takiego jak spread walutowy który jest dodatkowym kosztem. Spread walutowy jest różnicą pomiędzy kursem kupna a kursem sprzedaży danej waluty, np. franka szwajcarskiego. Bank zarabia na tej różnicy i to całkiem sporo - i to zarówno przy udzielaniu kredytu, jak i późniejszej spłacie. Zresztą by dostać kredyt w walucie trzeba miec lepsza sytuację finansową, niż w przypadku kredytu w PLN.

Reklama AgroFoto Ads

 • watermark
 • Reklama
Maszyny na kredyt to gdzie najlepiej czy od dealera czy z innego banku i jak jest z wykoszystaniem prow na slasku i małopolsce czy ktoś wie ? Dzisiaj, 17:14
 •  

#6 Share aster453

aster453

  Zaawansowany

 • Members
 • PipPipPip
 • 730 postów
 • Płeć:Mężczyzna

Napisany 18 czerwiec 2010 - 10:32

Maszyny na kredyt to gdzie najlepiej czy od dealera czy z innego banku i jak jest z wykoszystaniem prow na slasku i małopolsce czy ktoś wie ? No wiem tylko że mi właśnie gość od kredytów zaoferował kredyt we frankach i dziwi mnie to że przy jego wyliczeniach (6% z groszami) ten kredyt jest niższy niż w przypadku drugiego gościa który mi zaoferował kredyt na 5,37 % a splacane raty są o kilkaset złotych droższe niż pierwszego (który de facto zaoferował mi kredyt we frankach)i każdy z nich twierdz\i że dodatkowe koszty mogą byc powiekszone o koszty ubezpieczenia maszyn od 0,5 % za maszynę oraz 0,8 % za ciągnik a także prowizja od 1,0 - 1,5 % i w związku z tym nie wiem co jeszcze ukryli przede mną. Co za koszty mogę jeszcze ponieść

#7 Share Err

Err

  Nowicjusz

 • Members
 • Pip
 • 16 postów

Napisany 18 czerwiec 2010 - 15:55

Maszyny na kredyt to gdzie najlepiej czy od dealera czy z innego banku i jak jest z wykoszystaniem prow na slasku i małopolsce czy ktoś wie ? Być może jeśli raty są wyższe o kilkaset ZŁOTYCH to jeden bank ma mniej korzystny dla Ciebie (czytaj wyższy) kurs sprzedaży CHF (franka szwajcarskiego). Kredyt bierzesz w franku, ale raty płacisz w złotówkach. I tu pojawia się właśnie spread o którym wcześniej pisałem.

Obrazując na podstawie banku X, tabela kursów z godziny 17:52 , z dnia 18-06-2010 :
CHF skup - 2,7676
CHF sprzedaż - 3,1524
spread (różnica) - 0,3848
Kurs średni NBP 2,9596.
różnica - 0,1928.

A co do dodatkowych kosztów - każdy ma obowiązek podać Ci RRSO. I na podstawie RRSO wybieraj bank. Bo w jednym będzie niższe oprocentowanie, ale na innych składnikach RRSO sobie to odbiją.

P.S. Należy też pamiętać jedną, bardzo ważną rzecz - Bank to nie instytucja charytatywna. Nie ma nic za darmo. Bo jeśli jedna rzecz jest za darmo - odbiją to sobie na czymś innym. A na kredytach bank zarabia, i tego świadomość trzeba mieć.

#8 Share aster453

aster453

  Zaawansowany

 • Members
 • PipPipPip
 • 730 postów
 • Płeć:Mężczyzna

Napisany 19 czerwiec 2010 - 15:32

Maszyny na kredyt to gdzie najlepiej czy od dealera czy z innego banku i jak jest z wykoszystaniem prow na slasku i małopolsce czy ktoś wie ? Ale włąsnie chodzi o to że ten bank który proponuje mi kredyt 6,3 % jest we frankach + ubezpieczenie plus prowizja 1,5 % i do spłaty są mniejsze raty od tej samej kwoty.

A drugi "bank" (to w sumie ten sam bank tylko inny gość teraz po przedłożeniu oferty się przekonałem że to i to to siemens)przedstawił mi ofertę 5.37 % + pobone ubezpieczenie + 1,0% prowizje i raty są droższe o prawie 300 zł. z tymże ten kredyt jest w złotówkach.

Jak sptałem jednego i drugiego gościa o RRSO to jeden stwierdził ze to nie jest kredyt konsumpcyjny i przedastwił mi prowizję i koszty ubezpieczenia a drugi po spytaniu o RRSO przedstawił mi ubezpieczenie i prowizje
Czy mam ich poprotstu spytać o RRSO i powinni podać mi je ?

#9 Share Err

Err

  Nowicjusz

 • Members
 • Pip
 • 16 postów

Napisany 19 czerwiec 2010 - 20:51

Maszyny na kredyt to gdzie najlepiej czy od dealera czy z innego banku i jak jest z wykoszystaniem prow na slasku i małopolsce czy ktoś wie ? "Roczna Rzeczywista Stopa Oprocentowania (RRSO) to określony ustawowo wskaźnik mający charakteryzować kredyt, który uwzględnia wszystkie jego koszty. Pominięcie tego parametru w reklamie banku, w ofercie, nie mówiąc już o umowie, jest naruszeniem prawa i jest karalne"


Więc muszą Ci podać - jak nie podadzą skarga do KNF (komisja nadzoru finansowego). I nie ma zasłaniania się że to nie k.konsumcyjny.

Reklama AgroFoto Ads

 • watermark
 • Reklama
Maszyny na kredyt to gdzie najlepiej czy od dealera czy z innego banku i jak jest z wykoszystaniem prow na slasku i małopolsce czy ktoś wie ? Dzisiaj, 17:14
 •  

#10 Share aster453

aster453

  Zaawansowany

 • Members
 • PipPipPip
 • 730 postów
 • Płeć:Mężczyzna

Napisany 21 czerwiec 2010 - 08:01

Maszyny na kredyt to gdzie najlepiej czy od dealera czy z innego banku i jak jest z wykoszystaniem prow na slasku i małopolsce czy ktoś wie ? czyli to co pisałem wczesniej to nie jest RRSO ? To że podał mi procent kredytu +prowizję + ubepieczenie to nie jest całe RRSO ?

Podobne tematy

Tylko na agroFakt.pl: Ubezpieczenie w KRUS a praca na etat zobacz »