Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zaliczki na PROW

4 odpowiedzi na ten temat

#1 Share QuasiFarmer

QuasiFarmer

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 38 postów

Napisany 13 czerwiec 2010 - 19:40

Zaliczki na PROW Zakładam nowy temat gdyż uważam, że można potraktować kwestię zaliczek jako odrębną problematykę.
Mam więc pytanie: czy ktos już z nich skorzystał? po jakim czasie od złozenia wnisoku o zalicze aneksowano umowe no i jak i okres trzeba czekac na pieniądze?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Zaliczki na PROW Dzisiaj, 21:28
  •  

#2 Share RobertKowalewo

RobertKowalewo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 349 postów
  • Zainteresowania:motocykle,rolnictwo,sport,fotografia, historia

Napisany 13 czerwiec 2010 - 21:43

Zaliczki na PROW Z tego co się orientowałem to wymagana jest gwarancja bankowa lub polisa ubezpieczeniowa a to w pewnych sytuacjach przewyższa koszt ewentualnego kredytu, nie wiem czy tak jest zawsze, to zależy od kosztu gwarancji i oprocentowania i innych kosztów kredytu. Trzeba popytać i przeliczyć.
ArturKowalewo

#3 Share QuasiFarmer

QuasiFarmer

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 38 postów

Napisany 13 czerwiec 2010 - 22:25

Zaliczki na PROW W tej kwestii już sie orientowałem. Gwarancja bankowa wychodzi zdecydowanie taniej niż np kredyt pomostowy. chociaż koszty samej "papierkowej roboty" są podobne. no i oczywiście bez odpowiedniego zabezpieczenia sie nie obejdzie :)
Jedyny problem dla mnie to to, że nigdzie nie okreslono po jakim czasie od podpisania aneksu do umowy wypłacane sa pieniadze. jedyne co wskazano to ze agencja informuje w terminie 30 dni od zlozenia wniosku o terminie podpisania aneksu.... nic więcej niestety

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share Pestus123

Pestus123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 496 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, Rolnictwo

Napisany 14 czerwiec 2010 - 21:17

Zaliczki na PROW No i to mnie boli, że niby dają te zaliczki, a to kosztuje nie mówiąc już o bieganiu z papierkami. My nie złożylismy, bo kto wie kiedy oni zwrócą, jeszcze się okaże że później niż cały zwrot :)
A i jak to jest np. Mam podpisane umowe, składam wniosek o zaliczkę a maszyny kupuje za rok, czy tak można??? bo tego nie wiem

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share QuasiFarmer

QuasiFarmer

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 38 postów

Napisany 18 lipiec 2010 - 14:09

Zaliczki na PROW Ponawiam pytanie. Może w sotatnim czasie ktoś korzystał z zaliczki?