Skocz do zawartości

Zdjęcie

Sieczkarnia do kukurydzy i zbioru zielonek

12 odpowiedzi na ten temat

#1 Share anticius

anticius

Użytkownik

• userphoto
  • Members
  • PipPip
  • 93 postów

Napisany 13 czerwiec 2010 - 13:57

Sieczkarnia do kukurydzy i zbioru zielonek Witam.
Chciałbym się dowiedzieć ile kosztuje nowa sieczkarnia do kukurydzy -zaczepiana, najlepiej bez-rzędowa o szerokości roboczej minimum 1.4m z przystawka do zbioru zielonek. Proszę podawać producenta, cenę, parametry maszyny oraz zapotrzebowanie sieczkarni na moc.
Jeśli ktoś ma informacje o sieczkarniach rzędowych(minimum 2-rzędowych) to także nie pogardzę informacjami. Pozdrawiam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Sieczkarnia do kukurydzy i zbioru zielonek Dzisiaj, 19:13
  •  

#2 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 13 czerwiec 2010 - 14:19

Sieczkarnia do kukurydzy i zbioru zielonek http://www.otomoto.p...show&id=B164563 takie coś Ci chodzi? Raczej do ciągnika do zielonek chyba nie ma.

#3 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 13 czerwiec 2010 - 15:02

Sieczkarnia do kukurydzy i zbioru zielonek Jest Sipma. Niestety do QQ jest rzędowa....

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share tomcio87

tomcio87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 227 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, motoryzacja, hodowla

Napisany 13 czerwiec 2010 - 15:16

Sieczkarnia do kukurydzy i zbioru zielonek Maszynka z Sipmy jest fajna ma tez podbieracz do zielonek az sam jestem ciekaw ile kosztuje moze ktos wie? :)

#5 Share anticius

anticius

Użytkownik

• userphoto
  • Members
  • PipPip
  • 93 postów

Napisany 13 czerwiec 2010 - 16:26

Maszynka z Sipmy jest fajna ma tez podbieracz do zielonek az sam jestem ciekaw ile kosztuje moze ktos wie? :)

Sipmy kosztuje 68.000 zł netto, jest to sieczkarnia dwu-rzędowa(szerokość ok 1,4m; rządki 60-80cm) z przystawką do zbioru zielonek o zapotrzebowaniu mocy 80-100KM.
To akurat wiem, ale sieczkarnie rzędowe jakoś nie przypadają mi do gustu.

Wolałbym bez-rzędową, coś takiego mniej więcej jak "dawidg2" przedstawił tylko z uzupełnieniem informacji.

#6 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 13 czerwiec 2010 - 18:40

Sieczkarnia do kukurydzy i zbioru zielonek http://www.baryczka....id=44&Itemid=62 tu jest więcej info, cen nie ma trzeba by dzwonić.

Tu jest ta 3 metrowa http://www.traktorpo...z-3-mtr/1286468 cena powala. :)

#7 Share anticius

anticius

Użytkownik

• userphoto
  • Members
  • PipPip
  • 93 postów

Napisany 14 czerwiec 2010 - 07:56

http://www.baryczka.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=44&Itemid=62 tu jest więcej info, cen nie ma trzeba by dzwonić.

Tu jest ta 3 metrowa http://www.traktorpo...z-3-mtr/1286468 cena powala. :)

Oglądałem Dawidg2 z poprzedniego linku te maszyny Kempera i jest to dość droga zabawka. Ponadto ten model największy potrzebuje dużej mocy, a ciągnika większego niż 140KM na to nie przeznaczę. Zamiast tej największej sieczkarni zaczepianej Kempera wolałbym już kupić chyba najtańszą sieczkarnie samojezdną na rynku New Hollanda za ok 600.000zł netto(nie widziałem jak do tej pory nic taniej) co by wykluczyło potrzebę zakupu większego ciągnika który jest mi po prostu zbędny.

Może ktoś posiada informacje na temat sieczkarni zaczepianej innej firmy niż Kemper?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 14 czerwiec 2010 - 09:38

Sieczkarnia do kukurydzy i zbioru zielonek A ile masz tej kukurydzy i zielonek że chcesz nowy sprzęt?

#9 Share anticius

anticius

Użytkownik

• userphoto
  • Members
  • PipPip
  • 93 postów

Napisany 14 czerwiec 2010 - 11:53

Sieczkarnia do kukurydzy i zbioru zielonek Obecnie nie sieję dużo kukurydzy oraz traw, mam tyle co do własnych potrzeb czyli obsiane 3,5 ha kukurydzy i ok 7 ha traw, z tymże trawy idą na sianokiszonki- prasowane prasą rolującą, owijane i składowane. A sieczkarni szukam głownie na usługi bo jest w moim rejonie na to zapotrzebowanie.

#10 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 14 czerwiec 2010 - 12:35

Sieczkarnia do kukurydzy i zbioru zielonek Troche przeglądłem neta i ani Krone ani Pottinger nie ma na stronach takiego sprzętu zaczepianego a kiedyś robili. Mengele ma w ofercie http://www.mengele-a...sler.279.0.html .

#11 Share BUSTED

BUSTED

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 406 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo maszyny

Napisany 07 lipiec 2010 - 19:24

Sieczkarnia do kukurydzy i zbioru zielonek Witam
Mam do sprzedania jednorządkową sieczkarnie do kukurydzy zaczepiana na tuz firmy fella. Sieczkarnia przepracowała 2 sezony przy ursusie c360 wiec za ciężko nie miała. Wymienione wszystkie łożyska i łańcuchy . Jest w dobrym stanie. Cena jaka mnie interesuje to ok. 3500 tysiąca.
Nr gg 13307282

#12 Share 90daniel

90daniel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 352 postów

Napisany 24 styczeń 2013 - 17:08

Sieczkarnia do kukurydzy i zbioru zielonek co do sipmy to zapotrzebowanie mocy do 100 km to jest w kiszonce z trawy a do kuku na wiesze areał to miniumum 160 kucyków. 120 też sobie radzi ale wolno idzie i w d*pe dostaje ciągnik

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#13 Share Egzo

Egzo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 138 postów

Napisany 04 marzec 2013 - 00:03

Sieczkarnia do kukurydzy i zbioru zielonek A co sadzicie o sieczkarniach JF Stoll fct 900 np bardzo ciekawe maszynki i ciekawa technika jest w nich rozwiazana. Tylko czy w polsce mozna dostac takie uzywane? Druga marka ktora mi wpadla w oko to kontynuacja mengele storm 130. I pytanie do osob ktore korzystaja z takiej techniki kiszenia traw czy ona sie sprawdza lepiej niz bele/przyczepa?

Dodaj odpowiedź