Skocz do zawartości

Zdjęcie

Nierówne bele w prasie claas 250rc

11 odpowiedzi na ten temat

#1 Share michael01989

michael01989

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 175 postów

Napisany 13 czerwiec 2010 - 13:19

Nierówne bele w prasie claas 250rc Witam mam taki problem ze moja prasa claas 250rc z mps robi nie równe bele a widze to po tym jak ładuje je na przyczepe ładowarka i jednych nie scisne a drugie zmienija objetosc o połowe..........;/ załozyłem nowe noze ciagnik 130km co to moze byc???????? grabie pokosy z 6m grabiarka kuhna na szerokosc podbieracza tak ze rózno masa wchodzi i mam tez taki problem ze siatkoa nie dowija boków z 2 stron sa takie nie dowiniete pasy hm po 5 10 cm ale to brzydko wyglada i zle sie folia owija;/ wymieniłem wszystki wałki przez które idzie siatka sa gładkie i dalej nic;/

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Nierówne bele w prasie claas 250rc Dzisiaj, 22:04
  •  

#2 Share anticius

anticius

Użytkownik

• userphoto
  • Members
  • PipPip
  • 93 postów

Napisany 13 czerwiec 2010 - 14:06

Witam mam taki problem ze moja prasa claas 250rc z mps robi nie równe bele a widze to po tym jak ładuje je na przyczepe ładowarka i jednych nie scisne a drugie zmienija objetosc o połowe..........;/ załozyłem nowe noze ciagnik 130km co to moze byc???????? grabie pokosy z 6m grabiarka kuhna na szerokosc podbieracza tak ze rózno masa wchodzi i mam tez taki problem ze siatkoa nie dowija boków z 2 stron sa takie nie dowiniete pasy hm po 5 10 cm ale to brzydko wyglada i zle sie folia owija;/ wymieniłem wszystki wałki przez które idzie siatka sa gładkie i dalej nic;/

A nie przesadzasz z szybkością pracy tą prasą? Jeśli robisz sianokiszonki to polecam wolniejszą jazdę! Zmarnujesz trochę czasu ale bele będą porządnie zbite i nie będą zmieniać kształtów po ściśnięciu ich ładowaczem oraz przy składowaniu ich w stertach - nie będą się dogniatać nawzajem.
Odrzucam natomiast możliwość zbierania zielonek tylko z jednej strony maszyny, gdyż sam napisałeś pokos jest na szerokości podbieracza.
Co do siatki to nie mam pojęcia;/

#3 Share Bartek72511

Bartek72511

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1571 postów

Napisany 13 czerwiec 2010 - 15:33

Nierówne bele w prasie claas 250rc Też uważam że wolniejsza jazda poprawi jakość :)
i co do siatki to ktos gdzieś pisał że rozprowadzanie siatki zależy od wyprofilowania tej rurki po której ona idzie.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share jankris

jankris

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 637 postów

Napisany 13 czerwiec 2010 - 20:02

Nierówne bele w prasie claas 250rc Napnij dobrze siatkę, sprawdź czy przy bokach kanału nie wcina się gdzieś sianokiszonka, a przy dobijaniu zwolnij prędkość jazdy.

#5 Share michael01989

michael01989

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 175 postów

Napisany 13 czerwiec 2010 - 21:36

Nierówne bele w prasie claas 250rc ale gdzie niby przy bokach sie am wcinac kiszonka???? mam napieta siatke tak ze czasem nie potrafi jej juz zabrac.... i tak jak pisałem były mijsca gdzie siatka zribiła rowki;/ wszystko to zostało wymienione i siatka nie ma teraz zadnego oporu... ale dzieki za info wydawało sie mi ze wolna jezdze;p ale nic nie zaszkodzi jeszcze wolniej:)

#6 Share Leo

Leo

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 65 postów

Napisany 14 czerwiec 2010 - 20:52

Nierówne bele w prasie claas 250rc Jak masz w aparacie do owijania siatką rurkę owiniętą gąbką to trzeba ją wygiąć do góry w łuk. Spowoduje to, że siatka lepiej będzie owijać boki beli. Podczas prasowania od początku formowania beli ciągnik trzeba trzymać na stałych obrotach, inaczej bela będzie niedobita w środku.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share pawel1986

pawel1986

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 60 postów

Napisany 15 czerwiec 2010 - 07:54

Nierówne bele w prasie claas 250rc kolego skoro masz nierówne bele to wina może być w złym wyregulowaniu MPS tak więc radzę sprawdzić naciąg sprężyn tych wałków czy są równo naciągnięte!

#8 Share michael01989

michael01989

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 175 postów

Napisany 15 czerwiec 2010 - 20:46

Nierówne bele w prasie claas 250rc ale tam nie ma regulacji przynajmniej nie widziałem tylko zmienia sie napiecie z mocnego na słabsze;p mam na mocnym:) ja jak wjezdzam na pole ustawiam obroty na 540 na wyswietlaczu i ciagle na takim jezdze... no ja mam taki pret przed tymi walcami co zabieraja siatke i jest wykrzywiony do góry własnie myslałem czu go czasem nie wyprostowac troche...

#9 Share pawel1986

pawel1986

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 60 postów

Napisany 15 czerwiec 2010 - 21:49

Nierówne bele w prasie claas 250rc właśnie pisałem o tym napinaniu sprężyn (regulacji naciągu) gdyż jeżeli będą nierówno naciągnięte to będzie taki efekt że bele będą nierówne ale to może być spowodowane iż jedna z nich mogła być wymieniana i trochę różnią się! Co do tego pręta to nic nie ruszaj gdyż ma tak być (piszę o tym co jest przed tym walcem gumowy) i to jest dobrze. Jedynie sprawdź czy nie ma rowków gdyż one mogą powodować że siatka źle się rozprowadza po beli i jeżeli ma to najlepiej zaspawać i wyszlifować

#10 Share michael01989

michael01989

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 175 postów

Napisany 16 czerwiec 2010 - 20:51

właśnie pisałem o tym napinaniu sprężyn (regulacji naciągu) gdyż jeżeli będą nierówno naciągnięte to będzie taki efekt że bele będą nierówne ale to może być spowodowane iż jedna z nich mogła być wymieniana i trochę różnią się! Co do tego pręta to nic nie ruszaj gdyż ma tak być (piszę o tym co jest przed tym walcem gumowy) i to jest dobrze. Jedynie sprawdź czy nie ma rowków gdyż one mogą powodować że siatka źle się rozprowadza po beli i jeżeli ma to najlepiej zaspawać i wyszlifować

no włąsnie były rowki i w to mijsce dałem nowy pręt tak samo wygiety z nierdzewki:) ale ja tych beli nie ze mam z jednej strony ubity a z drugiej nie to tak jak by puszczała klapa za wczesnie albo sterownik w róznych mometach pokazywał zebys stanac.. a ty zatrzymujesz sie jak wyswietli sie stop czy dopiero jak sietka ruszy????

#11 Share pawel1986

pawel1986

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 60 postów

Napisany 16 czerwiec 2010 - 22:34

Nierówne bele w prasie claas 250rc Kolego skoro masz za luźne bele to wystarczy podkręcić zawór ciśnienia znajdujący się po prawej stronie prasy odpowiadający za trzymanie zamków hydraulicznych trzymających klapę i stopniu zbicia beli ( pokazaniu na panelu sterownia że bela jest sprasowana-gotowa ) Co do zatrzymywania to zatrzymuje się jak tylko zaświeci się STOP(u mnie jest możliwość przestawienia czasu po jakim ma się włączyć owijanie i mam ustawione na 2.5 s od momentu sygnału STOP). Co do podkręcania tego zaworu to na początek zrób dwa obroty po czym stopniowo zwiększaj( lecz każdy kolejny rób o 1 obrót) aż do uzuskania zadowalającego efektu. Oczywiście tą czynność wykonuj w pracy czyli po wykonani beli i sprawdzeniu zagęszczenia beli.Uwaga-nie przesadzaj z tym podkręcaniem tzn. jak zauważysz że bele są już właściwe to zaprzestań regulacji!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#12 Share michael01989

michael01989

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 175 postów

Napisany 17 czerwiec 2010 - 16:27

Nierówne bele w prasie claas 250rc dzieki za info:)