Gość adrian

[30 ha] Jaki kombajn?

Polecane posty

KamileX    4

u mnie w mieście młucił Rekord i ZO56 pola młucą 100 Ha, czyli nieźle się spisują obydwa, bardziej polecam ZO58 ma większy zbiorniki jedzie szybciej po polach, a Rekorda kupisz chyba za 40 tys, w dobrym stanie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
abuk14    1

Co byscie polecali na taki areał ( w grę dochodzą usługi ok 40 ha ) do 30000 zł??

Ja jestem najbardziej przychylny JD 975, ale ceny części drogie, ale czy droższe od Claasa ?? W opkolicy można kupic tylko do w/w JD, Claasa ( to w Grene ) i Bizona.

Doradźcie jakiś tani i solidny kombajn. Dobrzeby bylo gdyby miał kabinę i sieczkanię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor    4

no bizon chyba najlpeszy najprostszy w obsłudze i naprawie


Nie ma piękniejszego dźwięku od ryku SW-400

A-Mount Alpha user

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cichy007    0

Nom ja tez bym radził Bizona bo będa tanie i łatwo dostepne czesci.Albo jakiegos NH np.8050 sa to bardzo podobne kombajny do Bizona ale mniej awaryjne.


Zetor Proxima 110 Power
New Holland T5.105+TUR

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Tego New Hollanda do 30000 zł nie dostanie.. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal16    1

Bizon będzie najbezpieczniejsza opcja.. teraz nie ma ruchy na kombajny to na pewno sie coś trafi a do tamtych to zależy części drogie i tez jakiego sie trafi kolega kupił JD 975 w zeszłe żniwa i poszedł mu silnik w środku żniw i musiał najmować bo z częściami był problem :angry:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
abuk14    1

Ale to, że jeden kombajn się zepsul nie znaczy, że już wszystkie są złe. A, żeby Bizona dobrego znaleźc to trzeba jednak troszku się najeździc, a zachodnie kombajny zazwyczaj rzadziej się sypią

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorak    2

JD 975 lub Fortschritt 514 MDW i nie przesadzajcie z tymi cenami i dostępnością części bo nie jest tak źle. Dla przykładu - do mojego JD nowy oryginalny pas prawie 500 zł a zrobiony na zamówienie w polsce niecałe 200 - różnica jest tylko trzeba poszukać i robić przeglądy maszyny przed żniwami żeby nie płakać gdy najwięcej roboty. Łożyska można dopasować w hurtowni łożysk. Przyjżyj się fortschrittowi (ale MDW) niezła maszyna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal16    1

ja tylko pisze jak sie stało koledze.. na pewno nie równa sie wytrzymałość bizona do JD.. tylko w moim rejonie jest bardzo mało takich i jest trudny dostęp do czesci i do szpeców do naprawy.. i dla swietego spokujo bym wybrał bizona... no ale fortschritt tez nie głupi na pewno tez by sie sprawdził ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartus16    10

ja tez bym byl za bizonem z056 lub opcja na grupszy portfel z058


Jeżeli każdy pomysł wydaje Ci sie genialny to dopij wódkę i idz spać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arni    1

Z056 będzie w tej sytuacji najlepszym rozwiązaniem bo części są dostępne i każdy mechanik naprawi :P


17 lutego 2007r - 17 lutego 2012 pięć lata na af!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
abuk14    1

Dobra, tylko Bizon a JD to jednak różnica i konstrucja i jakośc materiału ( nawet te dzisiejsze części ).

Fortschritt niestety odpada bo u mnie w okolicy jest to niespotykany kombajn i części brak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel93    1

Z056 albo Z058, do 56 i tak bedziesz musiał zrobić remącik to lepjej kupić jakiegoś rekorda do remąciku,no chyba że założyć do 56 kabinę,lakierek i bedzie git ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Też stawiam na Bizona Z-056... tanie części i tani kombajn..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
celeronik    5

Lepszy JD, skoro w twojej okolicy sa do niego części to bierz śmiało, tylko 975 to lepiej kupic za 35-40tys., ale tańszego też można znaleźć tylko trzeba poszukać. Części oryginalne są drogie, ale jest sporo zamienników (chodzi o paski), a łożyska pasują polskie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Thorod
      Witam, mógłby ktoś wytłumaczyć czym się różnią oba komputery w serii lexion 400? (98r). Co jest lepszym wyborem, jak z awaryjnością tych serii?
    • Przez Qbszon
      Zastanawiamy się nad kupnem kombajnu bizon odpada zastanawialiśmy sie nad jakimś claasem dominatorem jaki byscie mogli polecić na 60 ha?
    • Przez Cezar81
      Witam kolegów. Martwi mnie dziwny odgłos w trakcie jazdy lexion 420 ale tylko powyżej 20km/h zastanawiam się czy to coś w skrzyni czy zwolnice ... Spotkał się ktoś z czymś takim... Dodam że zmiana biegów bez jakichkolwiek zgrzytów a stany oleju prawidłowe 
    • Gość
      Przez Gość
      Planuję zakup kombajnu na 90ha głównie zboża w grę wchodzą wszystkie marki. Proszę o opinię na temat tych kombajnów. 
    • Przez seba76
      Panowie szukam kombajnu Dominator 86/88/96/98. Przy ok 80ha jaki wybrać. Oczywiście liczy się stosunek cena/możliwości. Czy młodsza i droższa seria x8 warta jest dopłaty?
      Pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj