Skocz do zawartości

Zdjęcie

[30 ha] Jaki kombajn?

301 odpowiedzi na ten temat

#301 Share wdaniel

wdaniel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 580 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, transport, motoryzacja, bhp, ppoż

Napisany 26 lipiec 2016 - 09:12

[30 ha] Jaki kombajn?

Myślałem o Class dominator 58 3m heder, ale czy to nie bedzie za słabe? Zeby bizony nie wykosily 2x szybciej niz ja tym.

Chcesz mieć coś w rodzaju bizona to masz Mercatora (bez numeru) lub Mercatora 60 - chociaż jak jesteś dobrym kombajnistom to i Mercatorem pobijesz bizona (pod warunkiem, że nie będziesz się ścigał z BS-em). A za taką kasę bym celował w dominatory, bo nawet te mniejsze są wydajniejsze, tylko jak przystawiasz się na heder 3m, to od Mercatora wzwyż celuj w przynajmniej ok. 4m. Ja mam Mercatora z hederem 3,6 (wymieniłem na większy, bo miałem 3m) i daje rady bez problemu nawet w tęgim zbożu. Jak koszę jarki, to z 2-go biegu nie schodzę. Z 3m. hederem pójdziesz do oporu, aż kosa będzie szarpać zamiast kosić, a młocarnia będzie wołała "jeszcze jeść". Mi przy jarkach z hederem 3,6m też młocarnia jeszcze jest głodna. Heder kupiłem większy nie tylko przez wydajność, lecz jeszcze przez wzgląd na rozjechany łan, bo na uwrociach podczas manewrowania przednie koło najeżdżało na zboże. Powód - rozstaw kół =3m.

Jak będziesz kupować kombajn, to mierz heder od wewnętrznej strony, bo heder 3m wraz z osłonami = 3,4m, a 3,6m wraz z osłonami = 4,1m.

Edytowany przez wdaniel, 26 lipiec 2016 - 09:23.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
[30 ha] Jaki kombajn? Dzisiaj, 23:40
  •  

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
[30 ha] Jaki kombajn? Dzisiaj, 23:40
  •  

#302 Share tomo12

tomo12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 116 postów

Napisany Wczoraj, 19:12

[30 ha] Jaki kombajn?

Witam. Jaka marka kombajnu według was była by najrozsądniejszym wyborem? Kombajn pracowałby na 25-35ha. Claas Mercator/Dominator, New Holland 15xx, 80xx, a może Bizon? A może jakieś inne mniej popularne marki, tylko jak wtedy sprawa wyglądałaby z częściami? Z góry dziekuję za pomoc.