Gość adrian

[30 ha] Jaki kombajn?

Polecane posty

MARAKAM    64

Do droningborga nie kupisz, a do mfa,  case już tak. Do tej pory to czego potrzebowałem jest w Grene lub w Beki, albo na złomowisku kombajnów😀. Ale jak dbasz tak masz, ja poświęciłem ok 2 mce aby poprzeglądać wszystko i w żniwa raz wróciłem z pola bo  rozsypało sie koło pasowe od napinacza pasa sieczkarni.  Oczywiście nie liczę powrotów przez deszcz. Po przeróbce chodzi bez problemu. Każdy musi sobie odpowiedzieć co chce, ja kupiłem tanio i liczyłem się z kosztami, ale problemy okazały się banalne. Jak ktoś ogarnia trochę mechaniki i nie ma dwóch lewych rąk to wszystko jest do zrobienia. Pytanie tylko czy się opłaci? ale to wyjdzie w praniu.  

Proponuje trochę pojeździć i poglądać bo ze zdjęć to zawsze wszystko fajnie, gorzej na miejscu. Kombajn czy inna maszyna ma się trzymać kupy, to co popsute ma być wymienione a nie pospawane i zapiankowane. Część ludzi dba i to widać po maszynach, ale większość to rzeźnicy. 

PS pamiętam jak pojechaliśmy w latach 99-2000 ogladać kombajn to młoczenia tak zarosła że pasy sie paliły a nie ruszyły,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Thorod
      Witam, mógłby ktoś wytłumaczyć czym się różnią oba komputery w serii lexion 400? (98r). Co jest lepszym wyborem, jak z awaryjnością tych serii?
    • Przez Qbszon
      Zastanawiamy się nad kupnem kombajnu bizon odpada zastanawialiśmy sie nad jakimś claasem dominatorem jaki byscie mogli polecić na 60 ha?
    • Przez Cezar81
      Witam kolegów. Martwi mnie dziwny odgłos w trakcie jazdy lexion 420 ale tylko powyżej 20km/h zastanawiam się czy to coś w skrzyni czy zwolnice ... Spotkał się ktoś z czymś takim... Dodam że zmiana biegów bez jakichkolwiek zgrzytów a stany oleju prawidłowe 
    • Gość
      Przez Gość
      Planuję zakup kombajnu na 90ha głównie zboża w grę wchodzą wszystkie marki. Proszę o opinię na temat tych kombajnów. 
    • Przez seba76
      Panowie szukam kombajnu Dominator 86/88/96/98. Przy ok 80ha jaki wybrać. Oczywiście liczy się stosunek cena/możliwości. Czy młodsza i droższa seria x8 warta jest dopłaty?
      Pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj