Skocz do zawartości

Zdjęcie

[30 ha] Jaki kombajn?

302 odpowiedzi na ten temat

#241 Share jaro30

jaro30

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 647 postów

Napisany 22 sierpień 2010 - 09:03

[30 ha] Jaki kombajn? Czytając te posty jedni chwalą polskie kombajny inni zachodnie i każdy ma w nich trochę racji.Dodam coś od siebie na temat bizona bo takowego posiadam od 14 lat rok 1982 sprzęt po PGR-OWSKI.Niema w nim części której bym nie wymieniał i teraz owszem chodzi od paru lat bez awaryjnie w 100 %.W początkach wycinałem ponad 100 ha teraz zaledwie od 40 do 60 bo przybyło tych małych zachodnich pszczółek które o mniejszym chederze robią robote porównywalną do bizona. Części owszem i tanie i dostępne ale żeby je wymienić to niekiedy trzeba pół kombajnu rozebrać i wtedy stojsz i tracisz .Dlatego gróbsze rzeczy robię przed sezonem żeby potem nie stać. Kombajn paliwożerny do 14litrów na godzine spali.SŁaba skrzynia i słaby silnik na tereny górzyste i zboża o tęgim plonie.CHeder też pozostawia wiele do życzenia trochę się poprawiło w 84 r i jest dłuższy.Dodam że koszę nim od początku czyli 14 lat i żeby usiąść to trzeba naprawde równego pola i stojącego zboża.Na następne żniwa mam zamiar zmienić na rekorda lub classa.U nas jes dużo kombajnów volvo i chodzą bez awaryjnie ,rozwiązania mają lepsze od bizona chodzby dłuższa gardziel i dzięki temu taki operator pierwszy sezon kosi i sobie siedzi.Kolega ma deutz kosa 2.8m z częściami nie ma problemu najmniejszego pali 70 litrów na dzień .Do naprawy jest dostęp nie tak jak w bizonie.A jeżeli chodzi o SAMPO TO KOLEGA posiadał go od nowości i sprzedał bo nie mógł nigdzie dostać części.Z tego co mówił to żeby wymienić klepisko i cepy to trzeba było położyć 8 tys zł ale to jego słowa.

Zapomniałem dodać że o cięciu pod włos można zapomnieć no chiba że lubimy zmieniać pasek na bębnie ,mniałem takie cięcie 6ha żyta przerośniętego to ciłem jedno strono a gość przez miedze małym johnem cioł na około i nawet z fotela nie wstał i nie zwalniał.Pozdrawiam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
[30 ha] Jaki kombajn? Dzisiaj, 03:23
  •  

#242 Share kombajnista84

kombajnista84

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 519 postów

Napisany 22 sierpień 2010 - 10:16

[30 ha] Jaki kombajn? za cepy do sampo po 148zl za szt to chyba ze zlota je bral :)

moje sa narazie zdrowe zboze cale wymlaca nie wzuca zadnych klosow do zbiornika nawet nie mysle o zmianie...jak narazie bo pedzi do przodu...Postaw Jaro na Recorda

#243 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6292 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 22 sierpień 2010 - 12:24

[30 ha] Jaki kombajn? Ostatnio widzę że ciężko znaleźć bizona sampo w dobrym stanie a szkoda bo się zastanawiam nad nim - myślę że spokojnie do 40ha rocznie by obrobił (z czego 1/3 to rzepak).

Czy masz w swoim stół do rzepaku?
Jak z sieczkarnią? Masz? Silnik daje radę.
Jaki jest w nim silnik - VALMET czy PERKINS? Naprawiałeś go może? Ciekaw jestem kosztu naprawy.
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

#244 Share kombajnista84

kombajnista84

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 519 postów

Napisany 23 sierpień 2010 - 11:25

[30 ha] Jaki kombajn? nie silnik nie ruszany,,,tylko mam kose boczna nie mam stolu...40h spokojnie wygolisz bez stresowo...u sasiada chodzi na 60h ,do nastepnych zniw kupa czasu napewno sie znajdzie jakis sampo....w sampo nie ma sieczkarni tylko w recordzie

#245 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6292 postów

Napisany 23 sierpień 2010 - 14:50

[30 ha] Jaki kombajn? rozglądam sie już powoli bo po następnych żniwach ostatnia rata kredytu za ZO56 i wtedy będę już mógł się rozglądać za jakimś nowszym czyli albo sampo albo mały class albo rekord.
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

#246 Share kombajnista84

kombajnista84

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 519 postów

Napisany 23 sierpień 2010 - 17:52

[30 ha] Jaki kombajn? kolego sampo Bizon lub Reksiu....ajak chcesz klasa to wiesz juz rozgladaj sie powyzej rocznika 95 bo moze byc potem problem z czesciami ...a wiadomo kombajn sie psuje w zniwa a nie stety nie w zime...

#247 Share mario14x

mario14x

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 33 postów

Napisany 13 październik 2010 - 19:07

[30 ha] Jaki kombajn? Ja bym ci polecił Bizona Rekorda ale to troszke większa cenka.A jak chodzi o mniejszą cene to polecam bizona sam mam i na 25h i 20 usług daje rade :blink:

#248 Share EmilPlayP

EmilPlayP

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów

Napisany 17 październik 2010 - 09:43

[30 ha] Jaki kombajn? Witam panowie, szukam kombajnu właśnie na 25-30 ha, jeżdżę jedynie u siebie, bez usług. Właśnie dziś sprzedałem swojego bizona super Z056 rocznik 74....po prostu już blachy siadały, a reszta cała nie lepsza. Dysponuje budżetem ok. max. 35 tys. i zastanawiam się nad : Class Meracator 75, fortschritt E514, lub mam na oku malutkiego overuma 1150 ale w super stanie, mtg ma 1600 i naprawdę wyglada zewnatrz jak i w srodku jak igla,jest w hydromacie co reszta nie. Jezeli macie doswiadczenie, pomozcie w wyborze. Pozdrawiam

#249 Share mario14x

mario14x

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 33 postów

Napisany 19 październik 2010 - 17:31

[30 ha] Jaki kombajn? Bizon Rekord ZO-58 B) 170 tys i masz ganc

#250 Share lukaasz

lukaasz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 158 postów

Napisany 25 październik 2010 - 17:46

[30 ha] Jaki kombajn? Zdecydowanie Class Meracator 75. Bardzo dobra maszyna. Części wszędzie dostępne, może drogie, ale za to będziesz je bardzo rzadko wymieniał. Bardzo dobra maszyna. Też idzie ją łatwo naprawić. Wydajność lepsza od bizona, w kabinie bardzo cicho. Bardzo polecam ten sprzęt, widzę jak nim kosi sąsiad i robi nim hmm około 150ha w ciągu roku.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#251 Share grzen

grzen

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 167 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja,budownictwo

Napisany 28 październik 2010 - 19:56

[30 ha] Jaki kombajn? witam ;jakoś słabo piszecie o new-holand ja mam 1525 heder 3m(kosa) jestem z niego bardzo zadowolony co prawda mam go tylko 4lata ale spisuje się perfekcyjnie a kosze około 50ha na sezon wcześniej miałem cllasa protektora 2.8m kosa ogólnie nie był zły ale kosztowne części psuł się ostro nawet osie urywało :) co prawda miałem go 12lat i kosiłem wtedy jeszcze około 80ha bo więcej na usługi latałem sprzedałem go bo zaczeły pękać w nim ściany boczne kombajnu.POZDRAWIAM KOMBAJNISTÓW :D

#252 Share Darkos795

Darkos795

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 220 postów

Napisany 02 listopad 2010 - 18:44

[30 ha] Jaki kombajn? Witam,przyłaczam się do Grzena kombajny nie tylko Bizon i Claas produkuje.Sam mam NH 8030 i nie narzekam.
Wygoda operatora jest niebo lepsza niż w bizonie,części troche droższe,ale można to obejść mając tokarza
dobrego pod ręką :) A tak swoją drogą Grzen to dziwny masz symbol swojej maszynki,czym ona sie różni od
1520?

#253 Share grzen

grzen

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 167 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja,budownictwo

Napisany 08 listopad 2010 - 20:27

[30 ha] Jaki kombajn? sorki mam 1520 :) nie mam pojęcia jak mogłem strzelić taką gafe

#254 Share Przemas15

Przemas15

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 107 postów
  • Zainteresowania:mechanizacja rolnictwa , samochody

Napisany 23 styczeń 2011 - 17:54

[30 ha] Jaki kombajn? I ja dorzucę swoje 5 groszy
Mój znajomy ma claasa consula z hederem 3m jest to sprzęt z okolic 80 r na podwoziu mercatora.
Ma on go od września zeszłego roku był sprawdzany zaraz po kupnie w zbiorze gryki była to ciężka praca można to porównać do zbioru kukurydzy. tegoroczne żniwa przeszedł prawie bezawaryjnie oprócz naspawania ograniczników na przeniesieniu napędu do kosy i założeniu nowej kosy. Przed sezonem wymieniony zostały filtry oleje i pasek od alternatora.
Kosiłem nim ja pierwszy raz całe żniwa mając 17 lat. Skosił on niecałe 20 ha. Mógłby skosić i 30-40 ale przy dobrej organizacji. Ja nim na usługi nie jeździłem. Kombajn napędza 68 konny silnik Perkinsa. Jak dla mnie jest to dobry kombajn aczkolwiek na ten areał o którym jest mowa w temacie lepszy wdeług mnie byłby mercator 75 lub mdw e514
SKR Smutny Koniec Rolnictwa

#255 Share wojtus

wojtus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 443 postów

Napisany 15 luty 2011 - 19:55

[30 ha] Jaki kombajn? Panowie, szukam konkretnych opini na temat claasa dominatora 78, 88 i pochodne. :) Czy wart jest swoich pieniędzy, mam zamiar coś takiego kupić. ;)

#256 Share czopek

czopek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów

Napisany 17 luty 2011 - 22:57

[30 ha] Jaki kombajn? chłopie Bizona w bardzo dobrym stanie, coś sie zepsuje zjeżdżasz na chate lub nie zależy od usterki robisz i dalej, na 30 Ha to i jeszcze u ludzi obskoczysz .... takie jest moje zdanie

#257 Share wojtus

wojtus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 443 postów

Napisany 23 luty 2011 - 20:58

[30 ha] Jaki kombajn? Ja wszystko rozumiem, że bizon to tani , samemu naprawie, części na każdym kroku itd.,ale mi już się nie chce co żniwa leżeć pod kombajnem i przy nim dłubać. :) Do tego jeszcze pogoda jest jaka jest. Nie no do bizona to już mnie chyba żadna siła nie przekona, nie obrażając tu właścicieli bizonków.Wole już nie mieć wcale. :D Druga sprawa to czasy się mocno zmieniają i to będzie tak jak z wistulkami .Ech się chyba starzeje i robię się jakiś wygodny. :P

#258 Share patryk141

patryk141

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 76 postów

Napisany 01 marzec 2011 - 21:26

[30 ha] Jaki kombajn? w takim razie kup sobie dominatora 58 lub 68 spokojnie sie obrobisz i pojedziesz jeszcze do znajomych pojedziesz kosić;)

#259 Share wies115

wies115

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów

Napisany 25 maj 2011 - 19:19

[30 ha] Jaki kombajn? My teraz kupilismy nh 1530 w wakacje kosil u nas wiec mamy sprawdzony kombajn w polu.Heder 3.60 i jest napewno wydajnieszy od bizona ZO-56 naprawde polecam go silnik forda 120km

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#260 Share szczewko

szczewko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1573 postów

Napisany 25 maj 2011 - 20:12

[30 ha] Jaki kombajn? Silnik Forda ma niespelna 100KM. Podaj model silnika z tabliczki to bedzie wiadomo ile dokladnie.