Skocz do zawartości

Zdjęcie

[30 ha] Jaki kombajn?

301 odpowiedzi na ten temat

#221 Share kombajnista84

kombajnista84

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 519 postów

Napisany 18 sierpień 2010 - 19:12

[30 ha] Jaki kombajn? ja bym tam nie kupil w zyciu zagranicznego Kolumbryna ...za zadne skarby...widze jak potem tymi classami i innymi cheblami soja i zamawiaja czesci z calej polski ....do Bizonika jedziesz kupujesz i wszystko gra jak trzeba..ja jestem wrogo nastawiony na klamory zagraniczne bo kiedys mialem...i nie chce slyszec o Marcatorach itp,,i jeszcze bez kabiny jakis rupiec...takich kalamorow sie juz nie kupuje!!!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
[30 ha] Jaki kombajn? Dzisiaj, 19:57
  •  

#222 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3822 postów

Napisany 18 sierpień 2010 - 19:21

[30 ha] Jaki kombajn? Bo kupiłeś jakiegoś wytyranego i tak miałeś.. W Deutz siadasz na tyłku i jedziesz czy w lezące czy w stojące a w bizonie co? Na nogach... Do tego duża masa bizona, awaryjność, spalanie, źle skonstruowany heder - leżącego pod włos nie weźmie, dziadowska skrzynia, 0 komfortu. Jak przychodzi wymienić łożysko to u siebie zdejmuje napinacz i pasek, w bizonie trzeba pół kombajnu rozebrać. Kiedyś tak było że za częściami trzeba było jeździć, teraz już części są;[ A jak kupisz dobrego to spokojnie możesz kosić i kosić. Materiał i rozwiązania techniczne biją na głowę bizony.

#223 Share kombajnista84

kombajnista84

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 519 postów

Napisany 19 sierpień 2010 - 06:08

[30 ha] Jaki kombajn? ja tam nadal polegam na naszych maszynach a nie na zagranicznych ....niech tam se w Niemczech Helmuty zlomuja swoje stare klamorstwo,,,Zrobisz kolego jak uwazasz ...ale pomysl 2 razy wiadomo ile osob tyle roznych odpowiedzi...Zainteresuj sie Bizonem Sampo powaznie wiem co mowie..wydajnosc super....cichutka kabinka..rozejzyj sie za ta maszynka..tylko za Bizonem Sapmo!!

#224 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3822 postów

Napisany 19 sierpień 2010 - 09:41

[30 ha] Jaki kombajn? No dobra: Bizon z roku 85 i Deutz z roku 85 - oba mają już po 25 lat. Usiądź na Bizona i usiądź na Deutza - wystarczy chwila i zobaczysz różnicę:)

#225 Share kombajnista84

kombajnista84

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 519 postów

Napisany 19 sierpień 2010 - 11:26

[30 ha] Jaki kombajn? kup czesci do Doutza a kup do Bizona...do bizona wszedzie praktycznie a do DCoutza zazwyczaj na zamowienie..dziekuje bardzo nikt by mnie nie namowil na zagraniczny kombajn...a jezeli chodzi o standard pracy to sie zgadzam w 100%

#226 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6292 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 19 sierpień 2010 - 12:31

[30 ha] Jaki kombajn?

za 20 tys to kupisz siepa... trzeba minimum 30 tys. Sąsiad kupił Deutz Fahra 1002 za 33 tys i chwali:) 3m heder. Swoje 25ha obkosił i jeszcze na usługi poszedł:) Konstrukcja prosta i wytrzymała:)

Za swego supra daliśmy 18 tys PLN. Fakt stan kiepski, pierwszy rok chyba 2 koła przed żniwami i pod koniec żniw może z 300 zł. Ten rok 1,4 koła przed żniwami i zero awarii (nie licząc sączącego się hydrolu gdzie przy pierwszych deszczach uszczelniliśmy to). No i koszt smarów i diesla. A obrabia ten kombajn parę hektarów więcej niż te 25 z tematu.
Nie wiem jak u was ale u nas odkąd sporo złomu jedzie z zachodu to można często kupić fajną maszynę dużo taniej niż według cen z allegro.
A osobiście zaczynam się rozglądać za classem 56-76, JD 1065-1075, rodzimym rekordem bo super może i prosty i tani w naprawie ale ma jedną wadę a mianowicie zero wygody, komfortu i bezpieczeństwa pracy.
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

#227 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3822 postów

Napisany 19 sierpień 2010 - 13:01

[30 ha] Jaki kombajn? kombajnisto a powiedz mi co mi się ma zepsuć? 20 km mam do Siedlec a tam jest koleś który ma wszystko:) wrazie czego części dostarczają w ciągu 24h. Jesteś uprzedzony do wszystkich maszyn z zachodu bo złom kupiłeś... A nie lepiej kupić dobry z zachodu i mieć i komfort i brak awarii???
Ale pytam się jeszcze raz: co mi się ma popsuć?? Nie mam zamiaru nóg i kręgosłupa marnować bo mi przyjdzie dzień na części poczekać. Kupiłem maszynę 1400mth, znajomy kupił 3000tys, sprzęgło zrobił i dalej śmiga, wujek kupił 2000tys mth i jedyne co zmieniał to łożysko w napinaczu. Dwóch sąsiadów ma Bizony: w jedym silnik robiony i skrzynia, w drugim silnik wymieniany, skrzynia robiona że o licznych wymianach łożysk nie wspomnę. Łożyska na odrzutniku słomy siadły - teraz weź się tam dostań. Dzień czasu wymieniał na młocarni - u mnie odkręca się jedno koło i już mam dostęp. Bizon ma niezgraną skrzynię z silnikiem.

#228 Share kombajnista84

kombajnista84

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 519 postów

Napisany 19 sierpień 2010 - 13:40

[30 ha] Jaki kombajn? my mamy Recorda i Sampo i na zadne zagraniczne bym go nie wymienil,,,mialem kiedys John deere to czesci droge ze to jest katastrofa....co do naprawy moze i masz racje ale ja wole naszymi krajowymi maszynami pracowac...w Bizonie tez nie nazekam na komfort fakt ze nie mozna ich rownac z zagranicznymi ale my tez mamy dobre maszyny

#229 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6292 postów

Napisany 19 sierpień 2010 - 14:08

[30 ha] Jaki kombajn? sampo krajowy?
przecież to sampo rosenlew 580 chyba to samo co MF 16 :)
pzdrwm Nikita_Bennet
                                                              Sir A C. Clarke

#230 Share kombajnista84

kombajnista84

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 519 postów

Napisany 19 sierpień 2010 - 15:11

[30 ha] Jaki kombajn? Bizon Sapmo kolego co zdziwiony jestes ze jest taka maszyna???

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#231 Share jarekzxc

jarekzxc

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 100 postów
  • Zainteresowania:CNC, internet, motoryzacja

Napisany 19 sierpień 2010 - 17:01

[30 ha] Jaki kombajn?

za 1h koszenia płacisz ile? powiedzmy że 250zł. 25x250= około 7 tys. Za kombajn Deutz Fahr M1002 zapłacisz 30tys. Ropa 10l x4,5 = 45zł do tego amortyzacja to jakieś 100zł. Zostanie Ci w kieszeni 4,5tys i dobra jakość ziarna. Kombajn zwróci Ci się za 5lat:)

w mojej miejscowości 1h koszenia z sieczkarnią 330zł , bez 300zł. kombajn opłaca się kupić. u mnie zwrócił się w przeciągu 3 lat ;p kosi ok 60h\sezon Mam Dronningborga D4000( szer koszenia 3,98) kosztował ok 40tys. prosta i solidna konstrukcja, ma mniej ''bebechów'' niz bizon = mniej problemów. u mnie kisił bez awarii ,a jakby coś się zapsuło to jest ok 30km odemnie szrot kombajnów zachodnich które rozbierają na części . silnik 83hp, hydrostat

#232 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 19 sierpień 2010 - 17:02

[30 ha] Jaki kombajn? Ja kupiłem MF z 3 m hederem. Kosi ok. 30 ha u mnie i ludzi. Jak kupiłem to zrobiłem kapitalkę kombajnu - miał 35 lat. Wymieniłem tylko i wyłącznie łożyska i koła łańcuchowe od podajników i kilka pasków, od młocarni miał datę produkcji - marzec 1974. Żadna inna część nie wymagała wymiany. Wszystkie łożyska i zębatki kupiłem od ręki. Podczas zakupów w sklepie słyszałem co ludzie kupują do Bizona. To nie ta bajka. Mechanik który mi robił remont powiedział, że pomimo że części są trzy razy droższe to i tak właścicielowi takiego kombajnu nic do tego bo wymienia części tylko w miarę ich zużycia, a dokładność wykonania powoduje, że np pasek na młocarnię wymieniasz co 35 lat i jak wymieniłeś to niech się o następny martwi twój syn. Nadmieniam, że mój MF ma na liczniku 3 tys godzin, a jak go kupiłem to nie chodził. Na taki areał polecam z powyższych względów MF z ok 3 m hederem - 20 tys. starczy także na solidny remont. Zużycie paliwa mam w MF ok 7-8 l/ha. Jeżeli chcesz mieć kombajn który dużo pali i psują się w nim rzeczy które psuć się nigdy nie powinny to Bizon będzie idealnym wyborewm.

#233 Share jarekzxc

jarekzxc

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 100 postów
  • Zainteresowania:CNC, internet, motoryzacja

Napisany 19 sierpień 2010 - 17:07

[30 ha] Jaki kombajn? post do usunięcia

#234 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6292 postów

Napisany 19 sierpień 2010 - 18:13

[30 ha] Jaki kombajn?

Bizon Sapmo kolego co zdziwiony jestes ze jest taka maszyna???

Nie nie jestem zdziwiony ale to była aluzja to wypowiedzi że tylko polskie jest dobre a przecież sampo to kopia skandynawskiego kombajnu.
Widzę że nie załapałeś :)

PS: jak ten sampo Ci się sprawuje? Jak jest z częściami? Pasują od MF'a? Znaczy się inaczej - czy naprawiałeś w nim coś?
pzdrwm Nikita_Bennet
                                                              Sir A C. Clarke

#235 Share kombajnista84

kombajnista84

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 519 postów

Napisany 19 sierpień 2010 - 18:23

[30 ha] Jaki kombajn? przez 11lat wymienilismy sprzeglo...bo byl fabryczny blad,jakies tam lozysko a tak chodzi bez zadnych awari...za nic bym go w zyciu nie oddal...kabina dobrze wyciszona..idealna..nie zebym chwalil swoje ale ta maszyne chwale mala szybka ..a nie wiem czy z mf pasuja czesci bo kupuje sie bizowski i mma czesci na miejscu

#236 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 19 sierpień 2010 - 19:43

[30 ha] Jaki kombajn? Kombajnista84 nie bież tego do siebie. Twoja maszyna jest nowa i w zupełnie innym przedziale cenowym. Moja wypowiedź dotyczyła kombajnu w bardzo niskim przedziale cenowym. Ty go nie maszs zamiaru zbyć i wg mnie masz całkowicie rację, a ja na twoim miejscu też bym za "żadne pieniądze" takiej maszyny nie sprzedał. Jednak gdybyś miał kupić swój pierwszy kombajn na 25 ha w obecnej sytuacji w rolnictwie to pewnie brałbyś pod uwagę inne opcje, a ja jedną z nich przedstawiłem. Podałeś także jedną bardzo ważną okoliczność, której jakoś nikt nie zauważył, a moim zdaniem fundamentalną przy zakupie używanego kombajnu - jeżeli ktoś dba o kombajn to go nie sprzedaje. Każdy zakupiony używany kombajn bez względu czy jego stan sprzedający określa jako "igła" czy bardzo dobry wymaga przeglądu i tę kwestię należy zaplanować finansowo przy zakupie.

#237 Share Hen123

Hen123

Użytkownik

• userphoto
  • Members
  • PipPip
  • 74 postów

Napisany 20 sierpień 2010 - 05:36

[30 ha] Jaki kombajn? To nie będzie mój pierwszy kombajn najpierw miałem Fahra M88S,a teraz mam internationala 923

Edytowany przez Hen123, 02 sierpień 2011 - 20:59.

#238 Share kombajnista84

kombajnista84

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 519 postów

Napisany 20 sierpień 2010 - 06:10

[30 ha] Jaki kombajn? tak zwany fachel ci sie zepsul...i to sa wlasnie wynalazki Intertionale..puki jedzie to super...powaznie popatrz sobie na allegro za tym sampo a sie nie spiesz z wyborem bo gdzie tam nastepne zniwa...

#239 Share Hen123

Hen123

Użytkownik

• userphoto
  • Members
  • PipPip
  • 74 postów

Napisany 21 sierpień 2010 - 07:37

[30 ha] Jaki kombajn? A jak z dostępnościom części do sampo??

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#240 Share kombajnista84

kombajnista84

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 519 postów

Napisany 21 sierpień 2010 - 07:46

[30 ha] Jaki kombajn? bez problemowa bynajmniej u mnie tak gdzie sa do Biozona o co pytalem zawsze mieli..