Gość adrian

[30 ha] Jaki kombajn?

Polecane posty

312fendt512    6

Ja bym proponował claasa dominatora 96 hydtostat ma, jest wydajny, ma czujniki startu i awaryjności i nie ma problemów z częściami ;). Moim zdaniem idealny na 30 ha ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    703

Dominator 96 jeszcze hydrostat na 30ha??????????? chyba że o jednym zerze zapomniałeś to ok:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krol9    3

Też tak uważam jak akmy. Proponujecie Claasy 105, 96, czy nawet Rekordy. Co te kombajny miały by robić na 30ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ronin23    0

Kupując kombajn brałbym pod uwagę teren na jakim będę go użytkował (na równym każdym pojedziesz), 30ha + usługa wykosisz każdym pow. 3m hedra. Co do awarii , każdy się kiedyś zepsuje. Dostępność do części w okolicy .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wieslaw16    79

Witam,najspokojniejszy sen jest wówczas jak się nie posiada żadnego, bo i nie ma się co zepsuć :lol: Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, też jestem 30-sto hektarowcem i może podepnę się pod ten temat; mianowicie potrzebuję kombajnu do zbóż i rzepaku (takiego nie desykowanego); w zbożu Bizon Z056 dawał sobie radę, nawet na usługi jeździł, ale w rzepaku nie daje rady- zapycha się. Dajcie jakieś propozycje na kombajn, który nie będzie się zapychał w nieprzypalonym rzepaku!!!
Jeden chłop twierdzi, że Claasem 88 (albo 98) omija niedosuszone miejsca, bo zapycha się.
Maszyny, które dawały radę to duże modele (JD 2266, Claas 204, Case 1660)
Mnie ciekawi jakby sobie radził JD 1177 i czy warto jeszcze w takiego inwestować?
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314

na podobny areał wziąłem NH8050 ze hederem 3,6+stół do rzepaku (nie desykujemy). W zeszłym roku nie miał za bardzo co robić bo poszło bez awarii (bizonek miał zawsze jakieś pierdoły). W sumie to mogę go polecić z czystym sumieniem. Na ten areał wszystko da radę oby było w dobrym stanie technicznym.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
machtomi    39

Jaki jest dostępny najtańszy nowy kombajn z najmniejszym hederem w okolicach max 3m?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

co do zapychania się rzepaku to tak od razu nie skreślał bym jakiś konkretnych kombajnów, jak łodygi są zielone to każdy się zapcha w tym roku sąsiad 5 razy w ciągu jednego dnia "odkręcał" Lexiona 540

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    703

Claas Lexion lub John Deere W690i. Ewentualnie Bizon Rekord Zo58. Chcesz kupić kombajn? Jaki masz budżet, wymagania, szerokość roboczą, ile tych usług itd. Bo chcieć to można, a kupić to trzeba coś napisać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Graham    11

Chciałem zasięgnąć kto i jakie kombajny będzie polecał. Na razie nie planuje zakupu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NHJD    0

Witam. Na 30ha zboza bez rzepaku czy kukurydzy jaki kombajn wybrac? Na uslugach raczej nie bedzie jeździł cena do 80 tys. Myślałem o Class dominator 58 3m heder, ale czy to nie bedzie za słabe? Zeby bizony nie wykosily 2x szybciej niz ja tym. Co polecacie?

Edytowano przez NHJD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hardkor113    635

Za tyle kasy to szukaj cos z typu dominatora 86 lub 96 kasy ci powinno starczyc.
Ja ci bardzej polecam deutz fahra osoboscie posiadam i polecam wydaje mi sie ze jest latwiejszy w budowie od claasa i innych podobnych w tej cenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NHJD    0

Jakiego masz tego deutz fahra, oraz jaka wydajnośc nim osiągniesz? A co myślicie o JD?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hardkor113    635

M 1202 tylko niestety jest bez kabiny.
Ja ci nie polecam akurat tego bo jak masz tyle kasy to mozesz kupic cos lepszego ale polecam ogolnie marke deutz fahr.
Wydajnosc to gdzies kolo 6t na godzine wiadomo mloce u siebie to sie nie spiesze.
A o JD uwazam ze bardzo dobre i udane sprzety ale slyszalem ze czesci do nich sa drogie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2444

Jak trafisz dobrego Dominatora 85 z zachodu to myśle źe warto tylko nie ma sie co  napala c a na jaki areał?

 


ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ARTI2019
      Przymierzam się do zakupu xp31, na co szczególnie zwrócić uwagę? i jakie opinie macie o tych kombajnach, przesiadka będzie z bizona więc pewnie spory przeskok natomiast zastanawia mnie awaryjność głównie na forach najwięcej tematów awaryjności jest o elektronice? głupi nie jestem proste tematy sam ogarnę natomiast co z sterownikami itd? 
      jak awaryjność podsiewaczy? też coś słyszałem żeby uważać i ogólny komentarz użytkownika potrzebny  
            Cytuj   Edytuj
    • Przez Thorod
      Witam, mógłby ktoś wytłumaczyć czym się różnią oba komputery w serii lexion 400? (98r). Co jest lepszym wyborem, jak z awaryjnością tych serii?
    • Przez Qbszon
      Zastanawiamy się nad kupnem kombajnu bizon odpada zastanawialiśmy sie nad jakimś claasem dominatorem jaki byscie mogli polecić na 60 ha?
    • Przez Cezar81
      Witam kolegów. Martwi mnie dziwny odgłos w trakcie jazdy lexion 420 ale tylko powyżej 20km/h zastanawiam się czy to coś w skrzyni czy zwolnice ... Spotkał się ktoś z czymś takim... Dodam że zmiana biegów bez jakichkolwiek zgrzytów a stany oleju prawidłowe 
    • Gość
      Przez Gość
      Planuję zakup kombajnu na 90ha głównie zboża w grę wchodzą wszystkie marki. Proszę o opinię na temat tych kombajnów. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj