Gość adrian

[30 ha] Jaki kombajn?

Polecane posty

Nikita_Bennet    314

za 20 tys to kupisz siepa... trzeba minimum 30 tys. Sąsiad kupił Deutz Fahra 1002 za 33 tys i chwali:) 3m heder. Swoje 25ha obkosił i jeszcze na usługi poszedł:) Konstrukcja prosta i wytrzymała:)

Za swego supra daliśmy 18 tys PLN. Fakt stan kiepski, pierwszy rok chyba 2 koła przed żniwami i pod koniec żniw może z 300 zł. Ten rok 1,4 koła przed żniwami i zero awarii (nie licząc sączącego się hydrolu gdzie przy pierwszych deszczach uszczelniliśmy to). No i koszt smarów i diesla. A obrabia ten kombajn parę hektarów więcej niż te 25 z tematu.

Nie wiem jak u was ale u nas odkąd sporo złomu jedzie z zachodu to można często kupić fajną maszynę dużo taniej niż według cen z allegro.

A osobiście zaczynam się rozglądać za classem 56-76, JD 1065-1075, rodzimym rekordem bo super może i prosty i tani w naprawie ale ma jedną wadę a mianowicie zero wygody, komfortu i bezpieczeństwa pracy.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1337

kombajnisto a powiedz mi co mi się ma zepsuć? 20 km mam do Siedlec a tam jest koleś który ma wszystko:) wrazie czego części dostarczają w ciągu 24h. Jesteś uprzedzony do wszystkich maszyn z zachodu bo złom kupiłeś... A nie lepiej kupić dobry z zachodu i mieć i komfort i brak awarii???

Ale pytam się jeszcze raz: co mi się ma popsuć?? Nie mam zamiaru nóg i kręgosłupa marnować bo mi przyjdzie dzień na części poczekać. Kupiłem maszynę 1400mth, znajomy kupił 3000tys, sprzęgło zrobił i dalej śmiga, wujek kupił 2000tys mth i jedyne co zmieniał to łożysko w napinaczu. Dwóch sąsiadów ma Bizony: w jedym silnik robiony i skrzynia, w drugim silnik wymieniany, skrzynia robiona że o licznych wymianach łożysk nie wspomnę. Łożyska na odrzutniku słomy siadły - teraz weź się tam dostań. Dzień czasu wymieniał na młocarni - u mnie odkręca się jedno koło i już mam dostęp. Bizon ma niezgraną skrzynię z silnikiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

my mamy Recorda i Sampo i na zadne zagraniczne bym go nie wymienil,,,mialem kiedys John deere to czesci droge ze to jest katastrofa....co do naprawy moze i masz racje ale ja wole naszymi krajowymi maszynami pracowac...w Bizonie tez nie nazekam na komfort fakt ze nie mozna ich rownac z zagranicznymi ale my tez mamy dobre maszyny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314

sampo krajowy?

przecież to sampo rosenlew 580 chyba to samo co MF 16 :)


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarekzxc    0

za 1h koszenia płacisz ile? powiedzmy że 250zł. 25x250= około 7 tys. Za kombajn Deutz Fahr M1002 zapłacisz 30tys. Ropa 10l x4,5 = 45zł do tego amortyzacja to jakieś 100zł. Zostanie Ci w kieszeni 4,5tys i dobra jakość ziarna. Kombajn zwróci Ci się za 5lat:)

 

w mojej miejscowości 1h koszenia z sieczkarnią 330zł , bez 300zł. kombajn opłaca się kupić. u mnie zwrócił się w przeciągu 3 lat ;p kosi ok 60h\sezon Mam Dronningborga D4000( szer koszenia 3,98) kosztował ok 40tys. prosta i solidna konstrukcja, ma mniej ''bebechów'' niz bizon = mniej problemów. u mnie kisił bez awarii ,a jakby coś się zapsuło to jest ok 30km odemnie szrot kombajnów zachodnich które rozbierają na części . silnik 83hp, hydrostat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ja kupiłem MF z 3 m hederem. Kosi ok. 30 ha u mnie i ludzi. Jak kupiłem to zrobiłem kapitalkę kombajnu - miał 35 lat. Wymieniłem tylko i wyłącznie łożyska i koła łańcuchowe od podajników i kilka pasków, od młocarni miał datę produkcji - marzec 1974. Żadna inna część nie wymagała wymiany. Wszystkie łożyska i zębatki kupiłem od ręki. Podczas zakupów w sklepie słyszałem co ludzie kupują do Bizona. To nie ta bajka. Mechanik który mi robił remont powiedział, że pomimo że części są trzy razy droższe to i tak właścicielowi takiego kombajnu nic do tego bo wymienia części tylko w miarę ich zużycia, a dokładność wykonania powoduje, że np pasek na młocarnię wymieniasz co 35 lat i jak wymieniłeś to niech się o następny martwi twój syn. Nadmieniam, że mój MF ma na liczniku 3 tys godzin, a jak go kupiłem to nie chodził. Na taki areał polecam z powyższych względów MF z ok 3 m hederem - 20 tys. starczy także na solidny remont. Zużycie paliwa mam w MF ok 7-8 l/ha. Jeżeli chcesz mieć kombajn który dużo pali i psują się w nim rzeczy które psuć się nigdy nie powinny to Bizon będzie idealnym wyborewm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314

Bizon Sapmo kolego co zdziwiony jestes ze jest taka maszyna???

 

Nie nie jestem zdziwiony ale to była aluzja to wypowiedzi że tylko polskie jest dobre a przecież sampo to kopia skandynawskiego kombajnu.

Widzę że nie załapałeś :)

 

PS: jak ten sampo Ci się sprawuje? Jak jest z częściami? Pasują od MF'a? Znaczy się inaczej - czy naprawiałeś w nim coś?


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

przez 11lat wymienilismy sprzeglo...bo byl fabryczny blad,jakies tam lozysko a tak chodzi bez zadnych awari...za nic bym go w zyciu nie oddal...kabina dobrze wyciszona..idealna..nie zebym chwalil swoje ale ta maszyne chwale mala szybka ..a nie wiem czy z mf pasuja czesci bo kupuje sie bizowski i mma czesci na miejscu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Kombajnista84 nie bież tego do siebie. Twoja maszyna jest nowa i w zupełnie innym przedziale cenowym. Moja wypowiedź dotyczyła kombajnu w bardzo niskim przedziale cenowym. Ty go nie maszs zamiaru zbyć i wg mnie masz całkowicie rację, a ja na twoim miejscu też bym za "żadne pieniądze" takiej maszyny nie sprzedał. Jednak gdybyś miał kupić swój pierwszy kombajn na 25 ha w obecnej sytuacji w rolnictwie to pewnie brałbyś pod uwagę inne opcje, a ja jedną z nich przedstawiłem. Podałeś także jedną bardzo ważną okoliczność, której jakoś nikt nie zauważył, a moim zdaniem fundamentalną przy zakupie używanego kombajnu - jeżeli ktoś dba o kombajn to go nie sprzedaje. Każdy zakupiony używany kombajn bez względu czy jego stan sprzedający określa jako "igła" czy bardzo dobry wymaga przeglądu i tę kwestię należy zaplanować finansowo przy zakupie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hen123    0

To nie będzie mój pierwszy kombajn najpierw miałem Fahra M88S,a teraz mam internationala 923

Edytowano przez Hen123

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

tak zwany fachel ci sie zepsul...i to sa wlasnie wynalazki Intertionale..puki jedzie to super...powaznie popatrz sobie na allegro za tym sampo a sie nie spiesz z wyborem bo gdzie tam nastepne zniwa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro30    11

Czytając te posty jedni chwalą polskie kombajny inni zachodnie i każdy ma w nich trochę racji.Dodam coś od siebie na temat bizona bo takowego posiadam od 14 lat rok 1982 sprzęt po PGR-OWSKI.Niema w nim części której bym nie wymieniał i teraz owszem chodzi od paru lat bez awaryjnie w 100 %.W początkach wycinałem ponad 100 ha teraz zaledwie od 40 do 60 bo przybyło tych małych zachodnich pszczółek które o mniejszym chederze robią robote porównywalną do bizona. Części owszem i tanie i dostępne ale żeby je wymienić to niekiedy trzeba pół kombajnu rozebrać i wtedy stojsz i tracisz .Dlatego gróbsze rzeczy robię przed sezonem żeby potem nie stać. Kombajn paliwożerny do 14litrów na godzine spali.SŁaba skrzynia i słaby silnik na tereny górzyste i zboża o tęgim plonie.CHeder też pozostawia wiele do życzenia trochę się poprawiło w 84 r i jest dłuższy.Dodam że koszę nim od początku czyli 14 lat i żeby usiąść to trzeba naprawde równego pola i stojącego zboża.Na następne żniwa mam zamiar zmienić na rekorda lub classa.U nas jes dużo kombajnów volvo i chodzą bez awaryjnie ,rozwiązania mają lepsze od bizona chodzby dłuższa gardziel i dzięki temu taki operator pierwszy sezon kosi i sobie siedzi.Kolega ma deutz kosa 2.8m z częściami nie ma problemu najmniejszego pali 70 litrów na dzień .Do naprawy jest dostęp nie tak jak w bizonie.A jeżeli chodzi o SAMPO TO KOLEGA posiadał go od nowości i sprzedał bo nie mógł nigdzie dostać części.Z tego co mówił to żeby wymienić klepisko i cepy to trzeba było położyć 8 tys zł ale to jego słowa.

 

Zapomniałem dodać że o cięciu pod włos można zapomnieć no chiba że lubimy zmieniać pasek na bębnie ,mniałem takie cięcie 6ha żyta przerośniętego to ciłem jedno strono a gość przez miedze małym johnem cioł na około i nawet z fotela nie wstał i nie zwalniał.Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

za cepy do sampo po 148zl za szt to chyba ze zlota je bral :)

 

moje sa narazie zdrowe zboze cale wymlaca nie wzuca zadnych klosow do zbiornika nawet nie mysle o zmianie...jak narazie bo pedzi do przodu...Postaw Jaro na Recorda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314

Ostatnio widzę że ciężko znaleźć bizona sampo w dobrym stanie a szkoda bo się zastanawiam nad nim - myślę że spokojnie do 40ha rocznie by obrobił (z czego 1/3 to rzepak).

 

Czy masz w swoim stół do rzepaku?

Jak z sieczkarnią? Masz? Silnik daje radę.

Jaki jest w nim silnik - VALMET czy PERKINS? Naprawiałeś go może? Ciekaw jestem kosztu naprawy.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nie silnik nie ruszany,,,tylko mam kose boczna nie mam stolu...40h spokojnie wygolisz bez stresowo...u sasiada chodzi na 60h ,do nastepnych zniw kupa czasu napewno sie znajdzie jakis sampo....w sampo nie ma sieczkarni tylko w recordzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314

rozglądam sie już powoli bo po następnych żniwach ostatnia rata kredytu za ZO56 i wtedy będę już mógł się rozglądać za jakimś nowszym czyli albo sampo albo mały class albo rekord.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

kolego sampo Bizon lub Reksiu....ajak chcesz klasa to wiesz juz rozgladaj sie powyzej rocznika 95 bo moze byc potem problem z czesciami ...a wiadomo kombajn sie psuje w zniwa a nie stety nie w zime...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mario14x    0

Ja bym ci polecił Bizona Rekorda ale to troszke większa cenka.A jak chodzi o mniejszą cene to polecam bizona sam mam i na 25h i 20 usług daje rade :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
EmilPlayP    53

Witam panowie, szukam kombajnu właśnie na 25-30 ha, jeżdżę jedynie u siebie, bez usług. Właśnie dziś sprzedałem swojego bizona super Z056 rocznik 74....po prostu już blachy siadały, a reszta cała nie lepsza. Dysponuje budżetem ok. max. 35 tys. i zastanawiam się nad : Class Meracator 75, fortschritt E514, lub mam na oku malutkiego overuma 1150 ale w super stanie, mtg ma 1600 i naprawdę wyglada zewnatrz jak i w srodku jak igla,jest w hydromacie co reszta nie. Jezeli macie doswiadczenie, pomozcie w wyborze. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaasz    2

Zdecydowanie Class Meracator 75. Bardzo dobra maszyna. Części wszędzie dostępne, może drogie, ale za to będziesz je bardzo rzadko wymieniał. Bardzo dobra maszyna. Też idzie ją łatwo naprawić. Wydajność lepsza od bizona, w kabinie bardzo cicho. Bardzo polecam ten sprzęt, widzę jak nim kosi sąsiad i robi nim hmm około 150ha w ciągu roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ARTI2019
      Przymierzam się do zakupu xp31, na co szczególnie zwrócić uwagę? i jakie opinie macie o tych kombajnach, przesiadka będzie z bizona więc pewnie spory przeskok natomiast zastanawia mnie awaryjność głównie na forach najwięcej tematów awaryjności jest o elektronice? głupi nie jestem proste tematy sam ogarnę natomiast co z sterownikami itd? 
      jak awaryjność podsiewaczy? też coś słyszałem żeby uważać i ogólny komentarz użytkownika potrzebny  
            Cytuj   Edytuj
    • Przez Thorod
      Witam, mógłby ktoś wytłumaczyć czym się różnią oba komputery w serii lexion 400? (98r). Co jest lepszym wyborem, jak z awaryjnością tych serii?
    • Przez Qbszon
      Zastanawiamy się nad kupnem kombajnu bizon odpada zastanawialiśmy sie nad jakimś claasem dominatorem jaki byscie mogli polecić na 60 ha?
    • Przez Cezar81
      Witam kolegów. Martwi mnie dziwny odgłos w trakcie jazdy lexion 420 ale tylko powyżej 20km/h zastanawiam się czy to coś w skrzyni czy zwolnice ... Spotkał się ktoś z czymś takim... Dodam że zmiana biegów bez jakichkolwiek zgrzytów a stany oleju prawidłowe 
    • Gość
      Przez Gość
      Planuję zakup kombajnu na 90ha głównie zboża w grę wchodzą wszystkie marki. Proszę o opinię na temat tych kombajnów. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj