Skocz do zawartości

Zdjęcie

[30 ha] Jaki kombajn?

302 odpowiedzi na ten temat

#181 Share MarioS

MarioS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 126 postów
  • Zainteresowania:Motocykle no i Rolnictwo

Napisany 03 grudzień 2009 - 19:31

[30 ha] Jaki kombajn? To tak się tylko mówi dużo czasu jeszcze.
A tu lada moment i żniwa
Jeszcze się nie obejrzysz jak minie zima i wiosna

Wiosną masz obornik, siewy, orki
Później siano kosy, koszenie żyta i owsa na kiszonkę
I siew QQ i zaraz żniwa

używany kombajn nie jest nówką,
I trzeba wymieniać pasy i łożyska. A czasami się schodzi z rozebraniem.
Ewentualnie malowanie i jeśli kosy nie dostane to przeróbka targańca

Wolał bym teraz kupić bo bym powoli go szykował do żniwa
Ale wiosną chyba więcej ofert będzie i kasy
Wole polskie gówno w polu niż fiolki w Neapolu!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
[30 ha] Jaki kombajn? Dzisiaj, 04:54
  •  

#182 Share djvtec

djvtec

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 62 postów
  • Zainteresowania:Dj'ka, motoryzacja, rolnictwo

Napisany 06 grudzień 2009 - 23:44

[30 ha] Jaki kombajn? witam :) pytanie jak w temacie :lol: Co moglbym znalezc w cenie 60 tys zl?? chodzi o jakis najlepiej maly sprzecik, kosa 3.60 roczniki 85-90, koniecznie kabina z kilma :) naszym pierwszym kombajnem byl MF 520 - cudowny sprzet, bardzo wydajny, szybki, malo awaryjny, lecz powoli przychodzi czas na zmiany :) co byscie radzili - chodzi o to by byl w miare nowy, oszczedny, niezawodny, czesci latwo dostepne, i zeby wydajnoscia doganial mego starego MF(wydajnosc wiele lepsza od supra, od reksia tez wieksza). Wiem ze duzo wymagam, ale prosze o sesowne odpowiedzi :) pzdr
Ursus C-360
Ursus 3512
New Holland TD80D to mój tabor :)

#183 Share filip94lemken

filip94lemken

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 344 postów

Napisany 01 styczeń 2010 - 23:39

[30 ha] Jaki kombajn? na 30 ha, to nie oplaca sie zadnego nh, czy claasa, poniewaz czesci do nich by cie zrzarły, moze jakis bizon zo56, albo sampo, albo forschnit (nigdy niewiem jak to sie pisze) e512

#184 Share kamil16251290

kamil16251290

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 556 postów
  • Zainteresowania:Zachodnia technika rolnicza, majsterkowanie, udoskonalanie, jeżdżenie wszystkim co ma koła i silnik.

Napisany 02 styczeń 2010 - 00:17

[30 ha] Jaki kombajn? Prędzej ten Bizon Cię zeżre na części niż te NH, claasy. Cena równa się jakości wiec lepiej wydać raz więcej na części zamienne niż mniej zapłacić a więcej razy je wymieniać. Z resztą części do kombajnów Bizon są najczęściej produkcją rzemieślniczą a oryginały wątpię czy są. To samo mówi za siebie. U mnie na wsi gościu kupił w tym roku NH 8060. Pojeździłem z nim trochę i byłem pod wielkim wrażeniem tego kombajnu. Kosztował 55 tys zł, kabinka luksio, bardzo bardzo cicha pomimo otworzonych drzwi więc chyba można by nawet radyjka sobie posłuchać. Miał klimatyzację, co prawda niesprawną bo nie ma środka chłodzącego no ale jak się by go uzupełniło to jest. Widoczność na heder znakomita, nie trzeba stać jak w Bizonie nad przepaścią. Wydajność na moje oko ok 1,5 ha/h jak nie więcej, rura otwierana hydraulicznie oczywiście. Co do awaryjności to jakieś łożysko poszło, nie pamiętam na czym już i to była cała awaryjność w tym pierwszym sezonie w którym zmłócił ok 30ha więc się nie przemęczył.
Moje posty wyrażają moje zdanie i jeśli ktoś się z nimi nie zgadza to jego problem.

#185 Share filip94lemken

filip94lemken

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 344 postów

Napisany 02 styczeń 2010 - 16:32

[30 ha] Jaki kombajn? kamil16251290 nie mow ze 30 ha to tak duzo, a co dotego nh to zobaczaymy jak bedzie za 3 lata, a ja mam bizona obrabiam swoje 45ha i 20 ha wojka i niewydaje milionow na czesci, a najlepiej to kupic najtanczego bizona, i zrobic remont taki jak u nas w rsp rozebrac do ramy i remont za 4o tys i masz jak nowy kombajn

#186 Share mickas092

mickas092

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 2204 postów
  • Zainteresowania:Szeroko pojęte rolnictwo ;)

Napisany 02 styczeń 2010 - 16:42

[30 ha] Jaki kombajn? Szczerze to dobrze ze ludzie nie mysla tak jak ty @filip bo ciągle żylibyśmy w latach '80. Wolałbym takiego NH ze względy na możliwość kupowania pewnych częsci a nie rzemieślniczego badziewia. Poza tym klima radyjko , rura w hydro.

#187 Share kamil16251290

kamil16251290

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 556 postów
  • Zainteresowania:Zachodnia technika rolnicza, majsterkowanie, udoskonalanie, jeżdżenie wszystkim co ma koła i silnik.

Napisany 02 styczeń 2010 - 18:40

[30 ha] Jaki kombajn? @filip94lemken, gdzie ja napisałem ze dużo? Czytaj uważnie posty. Bizon to przeżytek ale nie ze względu na jego wiek tylko przestarzałe wykonanie. Kiedy Bizony były wykonywane?? Wtedy kiedy w Polsce liczyła się ilość a nie jakość. I tak jest do tej pory w Polsce. Prosty przykład: Taniej Cię wyjdzie kupić jedną część za 1000zł i naprawić kombajn raz niż kupić coś za 200zł a robić 5 razy. Wychodzi tak samo? Owszem ale pod względem pieniędzy a dolicz do tego czas który musisz przeznaczyć na dojazd do sklepu który musisz wykonać 5 razy własnie i Twój czas który musisz przeznaczyć na naprawę. Plusy z tanich części są tylko takie że możesz się szybko nauczyć budowy i naprawy kombajnu :rolleyes:
Moje posty wyrażają moje zdanie i jeśli ktoś się z nimi nie zgadza to jego problem.

#188 Share filip94lemken

filip94lemken

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 344 postów

Napisany 02 styczeń 2010 - 18:47

[30 ha] Jaki kombajn? wiem wiem, ale miec stary kombajn i kupywac stary? a co do tego z tymi czesciami to masz racje ale niewiadomo na jakiego trafisz nh
szanuj kombajn swój moze ci sie trafic gorszy h*j, niewiem wasze pieniadze kupujcie co chcecie tylko sugerowalem, ja tez bede zmienial bizona i raczrej tez na uzywanego :rolleyes:

#189 Share kamil16251290

kamil16251290

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 556 postów

Napisany 02 styczeń 2010 - 19:10

[30 ha] Jaki kombajn? Ja mam dwa claasy mercatory, jeden jest z 1972 roku, drugi z 1980. I mi to nie przeszkadza że one są stare bo mnie nie stać na nowsze. Jak się dobrze popatrzy i poszuka to się kupi perełkę :rolleyes:

#190 Share adrian300895

adrian300895

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 740 postów

Napisany 02 styczeń 2010 - 20:41

[30 ha] Jaki kombajn? Można szukać perełki,tylko trzeba mieć trochę $$$ do wydania,bo jak kupisz go za powiedzmy 20tys,to w żniwa odechce ci się pereł :rolleyes:

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#191 Share filip94lemken

filip94lemken

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 344 postów

Napisany 02 styczeń 2010 - 20:47

[30 ha] Jaki kombajn? do uzywanych kombajnow trzeba miec szczescie moze byc wymalowany i piekny a dobity, albo tez pordzewialy ale w bdb stanie, wiec najlepiej jest kupic nowy, a jak sie niema kasy to niema receptury jaki kupic, co sie trafi dobrego to brac bez wgledu na marke

#192 Share kamil16251290

kamil16251290

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 556 postów

Napisany 02 styczeń 2010 - 23:20

[30 ha] Jaki kombajn? Wszystko co malowane jest w większości dobite już. Mercatora 70 kupiłem za 23 tys i nie narzekam a innej farby nie widział oprócz fabrycznej (tylko nagarniacze pomalowałem sam). Trzeba patrzeć w szczególności na miejsce gdzie blacha się wyciera od przemieszczania się zboża i od stopnia tego wytarcia można powiedzieć bardzo dużo o kombajnie.

#193 Share Matey

Matey

Bad Moderator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 5201 postów

Napisany 03 styczeń 2010 - 13:02

[30 ha] Jaki kombajn?

Można szukać perełki,tylko trzeba mieć trochę $$$ do wydania,bo jak kupisz go za powiedzmy 20tys,to w żniwa odechce ci się pereł :D

I tu się nie zgodzę, chyba że mówisz o Bizonie. Ja widziałem tylko jednego Fortschritta E-512 powżyej 20 tyś, także dobrego znajdziesz poniżej tych 20 :rolleyes:

KS Falubaz

#194 Share filip94lemken

filip94lemken

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 344 postów

Napisany 03 styczeń 2010 - 16:58

[30 ha] Jaki kombajn? Moj sasiad kupil za 12 tys e512 i kosi 2 albo 3 rok bez awari noh jakies tam male mial napewno ale dobrze mu idzie tez ma ponad 30 ha

#195 Share adrian300895

adrian300895

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 740 postów

Napisany 03 styczeń 2010 - 17:22

[30 ha] Jaki kombajn? Matey ale trzeba trochę szukać żeby znaleźć dobrą maszynkę :) Fortschritt tak, może trafić ci się dobry,ale jak chodzi za taką cenę o bizona albo classa to lepiej sobie odpuścić.Zawsze byłem tego zdania że niemiec nie sprzeda polakowi za przystępną cenę dobrego i nie spracowanego kombajnu.Miałem Classa Senatora z siedemdziesiątych lat i wiem co to znaczy taki nabytek.Nie było żniw,aby coś w nim nie poszło.Wszystkie części w nim były już tak "wyklekotane" że nie nadawał się do pracy,a nie wspomnąć o zarobku.
Co do Fortschritta to nie są tak awaryjne jak class-y,choć idzie je kupić za podobną cenę i w lepszym wyposażeniu :) Niestety w moich okolicach nie widać ich za dużo :)

#196 Share Matey

Matey

Bad Moderator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 5201 postów

Napisany 03 styczeń 2010 - 20:12

[30 ha] Jaki kombajn? Oczywiście, że trzeba jeździc, my jeździliśmy od zimy, a pod koniec maja kupiliśmy. I przez ten czas tylko jeden kombajn był wart swojej ceny, tylko ktoś zgłosił się po niego szybciej.

Co do małych Claasów to sąsiad miał dawno temu, jak sam mówi był awaryjny i raz żniwa musiał kończyc z pomocą innego kombajnu. Może poprostu kupił wyeksploatowanego, nie wiem bo mały byłem :)

KS Falubaz

#197 Share jacekopal

jacekopal

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 04 styczeń 2010 - 14:31

[30 ha] Jaki kombajn? Witam!
Swojego czasu natknąłem się necie na informacje dotyczące sprawdzania używanego kombajnu. Tzn. na co zwrócił uwagę przy kupnie tej maszyny. Opisane było kolejno co i w jaki sposób można sprawdzić. Wie ktoś może gdzie to jest bo nie mogę teraz znaleźć. Jeśli tak to proszę o linka. Myślę że przyda się to innym chcącym kupić kombajn. A może ktoś z forumowiczów wie i zechce się podzielić taką wiedzą. Z góry dziękuje za informacje i porady 
Pozdrawiam
Jacek

#198 Share tomacha001

tomacha001

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 428 postów
  • Zainteresowania:interesuje się rolnictwem i co z nim związane

Napisany 05 styczeń 2010 - 23:15

[30 ha] Jaki kombajn? ja mam NH m133 i mam go już 3 lata i młócę nim sobie 30 hektarów i i chodzi mi bez awaryjnie kopiłem go za 20 tys i sprawuje się niż nie jeden bizon

#199 Share gufix2

gufix2

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 07 styczeń 2010 - 22:36

[30 ha] Jaki kombajn? Witam jestem zainteresowany kupnem fergusona 29xp lub dania 8500, czym się różnią, który jet lepszy, i na co zwracać przy kupnie,dotychczas moje 50ha obrabiałem bizonami i mam ich dość!!!! nie mam rozeznania w zagranicznych,

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#200 Share pucek1902

pucek1902

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 24 marzec 2010 - 20:57

[30 ha] Jaki kombajn? Witam. Poszukuję kombajnu na areał 30 ha + jakieś wyjazdy na dorobienie trochę kasy. Patrzałem na Claasa Avero oraz NH TC 5040. Z tego co mi wiadomo Claas jest 4-klawiszowy, a NH 5-klawiszowy. Ceny tych kombajnów podawanych przez różne osoby różnią się znacząco. Teraz się zastanawiam czy lepiej kupić Avero, bo z tego co wiem HN ma wydajność ok. 1.3ha/h, a więc dużo lepszą niż obecne Z0-56. Ten pierwszy nie wiem jaka ma wydajność, ale na pewno trochę gorszą, lecz zapewne wystarczającą. Teraz może Wy mi podpowiecie co mam zrobić, bo nie wiem co mam myśleć o tych kombajnach. Może są jakieś inne mniejsze kombajny w przystępnej cenie (oczywiście nowe) nieodbiegające w niczym od tej dwójki.