Gość adrian

[30 ha] Jaki kombajn?

Polecane posty

Gość adrian   
Gość adrian

co byśce proponowali oczywiście chodzi mi o uzywany bo nowego to musiał bym spłacać z 20 lat :D tak do 45tyś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MECHANIZATOR    159

ja bym proponował Bizona Z-056 - polska maszyna i części dostaniesz w każdym sklepie z częsciami lub Bizon-Sampo Z-140 ale tu może być gorzej z zaopatrzeniem w części bo nie jest to aż tak popularny typ jak Z-056

obydwa te kombajny na twoje 30ha w zupełności by wystarczyły a i na usługe mógł byś pojechać


^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje


DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/
"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ciagnikfan    3

Claasy są bardzo dobre ale Polska to taki dziwny kraj że części są tylko do bizona Z-056 i do Z-058. Mi w Claasie Cosmosie opona pękła (tył) to znalazłem ale cenę wyśpiewali 580zł. Znalazłem inną za 490zł i muszę kupić chyba.

Ja polecałbym Fortschritta coś takiego na przykład. Nie wiem jak u Was ale w mojej okolicy nie ma problemu z częściami. http://www.allegro.pl/item207534155_do_wyb..._524.html#photo


...He just takes the tractor another round, And pulls the plow across the ground...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Turbina    10

polecam polskiego bizona,to bardzo dobry kombajn w przeciągu jednego sezony nauczysz sie naprawiać kombajny :D a tak na serio to na taki areał radził bym CLAAS-a np. MERCATOR 75 tak do 30zl kipisz ładny egzemplarz z kabina i sieczkarnią,a za resztę kasy możesz kupić sobie coś innego do gospodarstwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    884

Szczerze, to wolałbym Bizona, bo do bizona szpeca napewno znajdzie jak coś nawali, a do claasa to ja wątpie. Ile to już razy sąsiad w trakcie żniw do Niemiec po części jeździł. Nie pamiętam jaki to był model, ale jakiś bez kabiny.


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Axial    9

Na taki areał i trochę usług /bo tego się nie ustrzeżesz :D/ to masz do wyboru tylko 2 kombajny: Bizon i jeszcze raz Bizon. Znajomość obsługi i napraw powszechna, dostęp do części /niestety często podłej jakości/ bardzo dobry, pozostaje również łatwość odsprzedaży.

Zadbany Bizon nie musi się psuć i jest bardzo przyzwoitym kombajnem.

Co do kombajnów zachodnich to jakośc wykonania i materiały są o wiele lepsze, ale dostęp do części i ceny są porażające. Zakup takiego ma sens przy dużych areałach i wydajnościach. Ceny części do np. Mercatora i Lexiona są podobne a wydajności całkiem inne.

Tak naprawdę to nie masz wyboru....


Wiśta, Wio! Łatwo powiedzieć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

znajomy ma fortschritt-a i mówi że lepiej młóci od bizona. Tańszy w zakupie a wydajność większa. Dużo części pasuje od bizona, czasem trzeba troszkę przerobić.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorak    2

Fortschritt MDW E 524

John Deere 975, 1032

ale myślę żę taki 524 (ale MDW) będzię idealny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gorbaczow    0

Szczerze polecam Bizona Rekorda - mam takiego - wczesniej mieliśmy supra Z-050 i też ojciec nie nażekał - a co do zachodnich "wynalazków" to mam sceptyczne podejście kuzyn sprowadził sobie z niemiec jakiegoś John Deera małego (nie pamiętam symbolu) kupił go za 29000zł ale w ciągu roku dokupił części i wydał na naprawy drugie tyle a i tak na końcu kosił naszym rekordem - Bizona obojętnie jakiego naprawi ci byle kowal a do tych z Rajchu trzeba nielada specjaliste sciągać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Turbina    10

@Matey-gdzie ty mieszkasz że niema części do zachodniego sprzętu,części jest pod dostatkiem i niektóre są nawet tańsze niż do polskich maszyn,ale również i są droższe zależy co i do czego. A co do bizona to nie polecam,szrot i tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jozek18    0

ja proponuję Z-056 lub Z-058 mam supra z 87 i gorąco polecam obsługuje moje 40 ha i drugie tyle usług (albo i więcej) w tym roku (dopiero) będę wymieniać silnik kupiłem go 1998 r (dałem za niego 38 tys.) z PGR-u młócili w dzień i w nocy mało awaryjna maszyna :-)

Od tego czasu wymieniłem cepy i takie tam ok 10 tys z sieczkarnią

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chota    12

Hej! Może jakiegoś bizona ??? a z zachodnich to może JD forszaja lub Claas-a


URSUS-Moc i Potęga
IHC-Jeszcze więcej mocy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

polecam Claas Dominator 85.nie gadajcie ze claas jest awaryjny i ze sa tak drogie czesci.zajezdzasz do GRENE i masz je w cenie czesci bizona.ale komfort pracy jest nieporownywalny.bo za te pieniazki masz z hydrostatem i klimatyzacja.nie wspomne o silniku...super sprzet :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek16m    102

Mój wujek ma akurat 30 hektarów i obrabia to Claasem Mercator-em, kombajn sprawuje się dobrze, chociaż w tym roku zepsuł się, ale to już na usługach. :rolleyes: Ważne, że u siebie zdążył.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
coolman111    56
polecam Claas Dominator 85.nie gadajcie ze claas jest awaryjny i ze sa tak drogie czesci.zajezdzasz do GRENE i masz je w cenie czesci bizona.ale komfort pracy jest nieporownywalny.bo za te pieniazki masz z hydrostatem i klimatyzacja.nie wspomne o silniku...super sprzet :rolleyes:

 

Czy 85tka to miała już skrzynię hydrostat...?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kostek    4

powiem tak forszaj 512 starczy lub jakis jelonek np 940 taki jak ma mój wujek normalnie brzytew :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Akurat silnik Andorii (licencja Leyland)to najmocniejsza strona Bizona.Nie za bardzo widzę jakieś wady ,a co do klimy w roku 1990 za doplata była w kazdym Bizonie.Kazda awaria bizona jest do usunięcia w 24 godz.(dostep do części zamiennych)a co do cen ich zakupu to jest niestety wyrazna różnica ba nawet bolesna.Znajomy w dominatorze robił remont odrzutnika koszt ok 7000 i w bizonie ok.400 (ten sam rolnik i ok.4lata temu)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mix    4
NHTC56 polecam super kombajn!!!

 

 

Na 30ha ziemi TC56? To troche za dużo taki TC56 to na około 100ha. Na te 30 to spokojnie wystarczy jakiś bizon. A jak z nowych to jakiś Dominator, TC54 albo JD 1450. Tylko moim zdaniem wtedy taki kombajn nie będzie w pełni wykorzystany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MATIS    0

ja mam do sprzedania bizona zo56 1987 rok ze stołem do rzepaku 2 letnim kosztował mnie 4000 tys sieczkarnia silnik oryginał jak i cała reszta idealnie trzyma cisnienie cena ??? mysle ze za 42000 by podzedł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Thorod
      Witam, mógłby ktoś wytłumaczyć czym się różnią oba komputery w serii lexion 400? (98r). Co jest lepszym wyborem, jak z awaryjnością tych serii?
    • Przez Qbszon
      Zastanawiamy się nad kupnem kombajnu bizon odpada zastanawialiśmy sie nad jakimś claasem dominatorem jaki byscie mogli polecić na 60 ha?
    • Przez Cezar81
      Witam kolegów. Martwi mnie dziwny odgłos w trakcie jazdy lexion 420 ale tylko powyżej 20km/h zastanawiam się czy to coś w skrzyni czy zwolnice ... Spotkał się ktoś z czymś takim... Dodam że zmiana biegów bez jakichkolwiek zgrzytów a stany oleju prawidłowe 
    • Gość
      Przez Gość
      Planuję zakup kombajnu na 90ha głównie zboża w grę wchodzą wszystkie marki. Proszę o opinię na temat tych kombajnów. 
    • Przez seba76
      Panowie szukam kombajnu Dominator 86/88/96/98. Przy ok 80ha jaki wybrać. Oczywiście liczy się stosunek cena/możliwości. Czy młodsza i droższa seria x8 warta jest dopłaty?
      Pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj