piotr1980

Prasa kostkująca

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
piotr1980    2

Mam pytanie jaką prasę kostkującą byście polecali rozglądam się bo mi padł Claas Trabant stara trochę ale robiła robotę rozleciała się bo pękła dalej wiąże ale to już nie to a rozglądam się za taką która by nie bujała aż tak ciągnikiem ciągnik to M-F 255 do wyboru mam:

rivierre casalis kr50g - nie wiem nic na jej temat może by ktoś podpowiedział

new holland 366

Claas markant

ew. do dużego ciągnika mojego fortschirtt k 454

Proszę o jakieś rady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr1980    2

Tak tylko polska Z224 lub deutz-fahr buja ciągnikiem tam traktor to nie c360 ale co najmniej 80km i drugie nam ten claas trabant ani razu się nie zepsuł sznurek nie puszczał a sąsiada Zetka co chwile się sypała.

 

Na temat rivierre cslasalis jeśli ktoś by mógł więcej proszę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
versus    27
:) Buja ciągnikiem?Jeśli ostro ketujesz to na pewno troszkę bujnie w sipmie, ale w każdej innej też, bez przesadyzmu, u mnie chodzi w C-360 bez problemu, często je widać z 330, więc tu przesadzasz. Co do sypania-jak my kupilismy 4 lata temu używaną sipmę puszczała trochę, dołożyliśmy do niej ok.500zł i chodzi idealnie, 4 lata bez awarii(no raz igły mi pękły, ale moja wina-klocek się dostał do komory). To co puści przez rok to na palcach zliczę, po prostu jak dbasz tak masz, kupując używaną maszynę brak mieć zapas na ewentualną naprawę-w końcu kto sprzedaje maszynę w idealnym stanie.... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal4610    141

ja mam welger ap45 i chodził w niej t25 i dawał rade. Przepracowała 12 lat i nie było większych awarii. Dostęp do części też pewnie jest łatwy ale nie wiem bo nic nie kupowałem oprócz pasów napędowych od podbieracza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wertus    0

Szukaj claasa markanta lub jakiegoś new holanda(polska z-ka jest na jego licencji, dużo części pasuje).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Polecam New Hollanda, moja ma swoje latka a wiąże w 100% a Claasa odradzam, gdyż miałem ją i nie wiązała zbyt dobrze, może była zużyta. Te prasy mają kilka elementów, które mogą być zużyte i nie będzie już wiązać. Poza tym, zbierając bardzo krótkie siano, uciekało ono z podbieracza na boki, po New Hollandzie jest czyściutko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja mam sipme Z224/1 i prasuje ursusem 3512 i tylko lekko buja bo jest przeciwwaga. co do awaryjności to ja kupiłem używaną 10 lat temu i była jedna lub dwie awarie urwało sprężynę od napinacza.w mojej okolicy chodzą c330 z takimi prasami. :)


red power

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukaszjarm    4

ja tez mam sipme 224/1 i jest praktycznie bez zwaryjna mam ja od nowosci pracowala z mf-255 , teraz z zetorem 7011 a i z ciapek sobie spokojnie z nia radzi jak by ktos chcial to na soprzedaz jest zdjecia sa w mojej galerii

dzis prasowalem na siano ale jest mi juz nie potrzebna bo z chodowlii zrezygnowalem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamo91    7

a nie zastanawiałeś się nad prasą famarol ona gabarytowo jest mniejsza od sipmy i ma trochę niższy tłok a co za tym idzie mniejsze zapotrzebowanie na moc i nie buja ciągnikiem a po drugie stara ona nie jest bo zaczęli ją produkować od roku 1996 i cena używki nie jest wysoka. Z częsciami też nie będzie problemu bo jak w pobliżu nie będzie agromy z częściami to prosto z fabryki zamawiasz :)


jutro to to samo co dzisiaj tyle, że jutro :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr1980    2

Zamykam temat kupiłem tanio i w prawie idealnym stanie markanta 50. Dzięki za podpowiedzi. Super śmiga polecam jak ktoś ma na oku taką.

 

Tu foto przed i po malowaniu :) .

 

imag0353b.th.jpg

 

imag0355.th.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ize1234    0

Bardzo dobry wybór Ruwnierz polecam ta prasę każda kostka zawiązana potrzebny tylko odpowiedni sznurek (ten grubszy)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
prometeusz    3

Szukaj claasa markanta lub jakiegoś new holanda(polska z-ka jest na jego licencji, dużo części pasuje).

Z 224 jest na licencji fahra jest nawet napisane w instrukcji obsługi

i co do wyboru to właśnie taka, jak jest zadbana to ładnie prasuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patryk90    5

Tak tylko polska Z224 lub deutz-fahr buja ciągnikiem tam traktor to nie c360 ale co najmniej 80km i drugie nam ten claas trabant ani razu się nie zepsuł sznurek nie puszczał a sąsiada Zetka co chwile się sypała.

 

Na temat rivierre cslasalis jeśli ktoś by mógł więcej proszę.

Kup sobie coś z Fahra naprawdę super praski lekkie na ciągnik i praktycznie bezawaryjne. Ja mam i bardzo chwale sipma przy niej się chowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak tylko polska Z224 lub deutz-fahr buja ciągnikiem tam traktor to nie c360 ale co najmniej 80km i drugie nam ten claas trabant ani razu się nie zepsuł sznurek nie puszczał a sąsiada Zetka co chwile się sypała.

 

Na temat rivierre cslasalis jeśli ktoś by mógł więcej proszę.

Nie przesadzaj że do sipmy trzeba taki mocny ciągnik i się ciągle psuje ja swoją ciągam 3p na 1800 obrotów i wcale tego jakoś nie czuje ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr1980    2

Każdy chwali swoje i ma trochę racji trzeba używać z głową proste ja miałem claasa i chciałem claasa ze względu na to że mam części a drugie ani jednej rozwiązanej beli i idzie troszkę jednak lżej jak polska wiem bo miałem okazję prasować nią. Kwestia wyboru ja mam claas markant 50 i jestem zadowolony.:D

 

Wyżej na foto jak widać prasa kupiona już dzięki za propozycje

Edytowano przez piotr1980

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomacha001    5

Kup sobie coś z Fahra naprawdę super praski lekkie na ciągnik i praktycznie bezawaryjne. Ja mam i bardzo chwale sipma przy niej się chowa

oj nie wiem czy się chowa ja mam sipme nowości i przez 21 lat praktycznie się nie psuła na 10 hektarów słomy może z 5 snopków przepuści

Edytowano przez milanreal1
orty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stryju    0

Witam!A ja posiadam john deere 342 z wyrzutnikiem słomy .Posiadam ją juz 8 lat jak naraizie bez awari jest idealnie wywarzona współpracuje z ursusem c 4011.Rocznie prasuje około 35ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DUCH1986    3

Claas idzie lżej bo robi niższe kostki. A poza tym to fajnie ją pomalowałeś :D 5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marek196749    0

Mam pytanie jaką prasę kostkującą byście polecali rozglądam się bo mi padł Claas Trabant stara trochę ale robiła robotę rozleciała się bo pękła dalej wiąże ale to już nie to a rozglądam się za taką która by nie bujała aż tak ciągnikiem ciągnik to M-F 255 do wyboru mam:

rivierre casalis kr50g - nie wiem nic na jej temat może by ktoś podpowiedział

new holland 366

Claas markant

ew. do dużego ciągnika mojego fortschirtt k 454

Proszę o jakieś rady.

ja mam somekę m 05 polecam

 

bez uzasadnienia

Edytowano przez milanreal1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    458

Bez problemu, idealnie zgrany zestaw pod względem zapotrzebowania na moc.


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

Odswieżę temat bo znajomy potrzebuje prasy kostki. Dziwnie to brzmi w czasach balotów, ale jak sam powiedział, kostka jest znacznie wygodniejsza tym bardziej nie ma miejsca na kulki. Rocznie łącznie bedzie zbierał 10ha. Ma na wydanie 5/6 tyś zł. Na prasach kostkach kompletnie się nie znam. Co można mało awaryjnego kupić Sipme 224/1, Fahr'a HD czy coś innego?

Edytowano przez Luke16

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romek6340    221

Właściwie to Sipmy są najpopularniejsze i jest w czym przebierać. W tych pieniądzach jak dobrze trafi to naprawdę zadbany sprzęt znajdzie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez bastek2210
      Witam mam problem z prasa sipma z224/1 po zerwaniu zabezpieczenia które pociąga iglice i zmianie tej sruby przestała wiązać i wydaje mi się że podgarniacz spotkal się z tłokiem bo ten pierwszy od tłoka został przygiety . Jest ktoś kto ma mozliwosc pokazać zdj jak jest prawidłowo ustawiony rozrząd czy inaczej zapłon w tej prasie? 
       
    • Przez ursus3600
      Witam. Poszukuję mechanika do prasy sipmy z 224 z Małopolski.
    • Przez farmer1999
      Witam. Stoję przed wyborem prasy kostkującej do współ pracy z c-360... do prasowania około 7-10 hektarów rocznie razem z łąkami. Po prostu kostki dla mnie wygodniejsze. Do wyboru nasza polska sipma z224 lub niemka Fortschritt k442. Cenowo jest różnica bo nasza droższa ale po przepytaniu kilku starych operatorów z SKR to stali bardziej za niemką tylko wiadomo części coraz trudniej zdobyć. A na forum co mogą rolnicy doradzić? Za zbędne komentarze typu że nikt już kostek nie robi z góry podziękuje. teraz wiadomo części.
    • Przez Szymonx
      Witam mam problem z prasa kostkująca New Holland 376 robi krzywe kostki są one skręcone w lewą stronę jak mogę to naprawiać bo to przeszkadza w układaniu na przyczepie
    • Przez evolution93
      Witam wszystkich.
      Niestety jak ktoś się nie zna na prasach to musi coś się zepsuć.2 lata temu kupili prasę Welger AP 12.Na początku było z nią w porządku dopóki nie został ruszony mechanizm długości kostki kiedy nie pracowała.Od tej pory prasa prasuje jedną kostkę 0,5m a nie które zdarzały się do 2m.Czasami zawiąże a czasami nie .Robi czasami po 5 słupłów na jednym sznurku.Wiem że ta prasa jest już wiekowa ponad 25 lat .Czy ktoś ma jakieś materiały dotyczące tej prasy lub o jakieś podpowiedzi bo w takim stanie to na pewno jej nie sprzedam bo kto to już kupi tak więc albo będzie mogła służyć albo zrobią z niej nową w hucie.
      Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj