Skocz do zawartości

Zdjęcie

Prasa kostkująca

35 odpowiedzi na ten temat

#1 Share piotr1980

piotr1980

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 83 postów

Napisany 12 czerwiec 2010 - 10:19

Prasa kostkująca Mam pytanie jaką prasę kostkującą byście polecali rozglądam się bo mi padł Claas Trabant stara trochę ale robiła robotę rozleciała się bo pękła dalej wiąże ale to już nie to a rozglądam się za taką która by nie bujała aż tak ciągnikiem ciągnik to M-F 255 do wyboru mam:
rivierre casalis kr50g - nie wiem nic na jej temat może by ktoś podpowiedział
new holland 366
Claas markant
ew. do dużego ciągnika mojego fortschirtt k 454
Proszę o jakieś rady.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Prasa kostkująca Dzisiaj, 06:05
  •  

#2 Share farmerc330

farmerc330

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 44 postów

Napisany 12 czerwiec 2010 - 11:53

Prasa kostkująca ja mam rivierre cslasalis.Współpracuje z c330 i sprawuje się świetnie naprawdę POLECAM

#3 Share krzysiekfarmer5

krzysiekfarmer5

Rolnik

• V.I.P.
  • rank
  • 1126 postów

Napisany 12 czerwiec 2010 - 12:41

Prasa kostkująca a nie lepiej coś z sipmy Z224 lub jakiegoś deutz-fahr'a np. HD 360
do tych jest łatwy dostęp do części :)
red power

#4 Share piotr1980

piotr1980

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 83 postów

Napisany 12 czerwiec 2010 - 13:13

Prasa kostkująca Tak tylko polska Z224 lub deutz-fahr buja ciągnikiem tam traktor to nie c360 ale co najmniej 80km i drugie nam ten claas trabant ani razu się nie zepsuł sznurek nie puszczał a sąsiada Zetka co chwile się sypała.

Na temat rivierre cslasalis jeśli ktoś by mógł więcej proszę.

#5 Share versus

versus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 740 postów

Napisany 12 czerwiec 2010 - 14:03

Prasa kostkująca :) Buja ciągnikiem?Jeśli ostro ketujesz to na pewno troszkę bujnie w sipmie, ale w każdej innej też, bez przesadyzmu, u mnie chodzi w C-360 bez problemu, często je widać z 330, więc tu przesadzasz. Co do sypania-jak my kupilismy 4 lata temu używaną sipmę puszczała trochę, dołożyliśmy do niej ok.500zł i chodzi idealnie, 4 lata bez awarii(no raz igły mi pękły, ale moja wina-klocek się dostał do komory). To co puści przez rok to na palcach zliczę, po prostu jak dbasz tak masz, kupując używaną maszynę brak mieć zapas na ewentualną naprawę-w końcu kto sprzedaje maszynę w idealnym stanie.... :)

#6 Share rafal4610

rafal4610

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 918 postów

Napisany 12 czerwiec 2010 - 14:22

Prasa kostkująca ja mam welger ap45 i chodził w niej t25 i dawał rade. Przepracowała 12 lat i nie było większych awarii. Dostęp do części też pewnie jest łatwy ale nie wiem bo nic nie kupowałem oprócz pasów napędowych od podbieracza.

#7 Share wertus

wertus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 176 postów
  • Zainteresowania:Maszyny rolnicze
    i budowlane

Napisany 12 czerwiec 2010 - 15:44

Prasa kostkująca Szukaj claasa markanta lub jakiegoś new holanda(polska z-ka jest na jego licencji, dużo części pasuje).

#8 Share Thomas2135

Thomas2135

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3175 postów

Napisany 12 czerwiec 2010 - 19:44

Prasa kostkująca Polecam New Hollanda, moja ma swoje latka a wiąże w 100% a Claasa odradzam, gdyż miałem ją i nie wiązała zbyt dobrze, może była zużyta. Te prasy mają kilka elementów, które mogą być zużyte i nie będzie już wiązać. Poza tym, zbierając bardzo krótkie siano, uciekało ono z podbieracza na boki, po New Hollandzie jest czyściutko.

#9 Share krzysiekfarmer5

krzysiekfarmer5

Rolnik

• V.I.P.
  • rank
  • 1126 postów

Napisany 12 czerwiec 2010 - 20:10

Prasa kostkująca ja mam sipme Z224/1 i prasuje ursusem 3512 i tylko lekko buja bo jest przeciwwaga. co do awaryjności to ja kupiłem używaną 10 lat temu i była jedna lub dwie awarie urwało sprężynę od napinacza.w mojej okolicy chodzą c330 z takimi prasami. :)
red power

#10 Share Lukaszjarm

Lukaszjarm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1438 postów

Napisany 12 czerwiec 2010 - 21:10

Prasa kostkująca ja tez mam sipme 224/1 i jest praktycznie bez zwaryjna mam ja od nowosci pracowala z mf-255 , teraz z zetorem 7011 a i z ciapek sobie spokojnie z nia radzi jak by ktos chcial to na soprzedaz jest zdjecia sa w mojej galerii
dzis prasowalem na siano ale jest mi juz nie potrzebna bo z chodowlii zrezygnowalem

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share adamo91

adamo91

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 215 postów

Napisany 13 czerwiec 2010 - 16:48

Prasa kostkująca a nie zastanawiałeś się nad prasą famarol ona gabarytowo jest mniejsza od sipmy i ma trochę niższy tłok a co za tym idzie mniejsze zapotrzebowanie na moc i nie buja ciągnikiem a po drugie stara ona nie jest bo zaczęli ją produkować od roku 1996 i cena używki nie jest wysoka. Z częsciami też nie będzie problemu bo jak w pobliżu nie będzie agromy z częściami to prosto z fabryki zamawiasz :)
jutro to to samo co dzisiaj tyle, że jutro :)

#12 Share piotr1980

piotr1980

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 83 postów

Napisany 16 czerwiec 2010 - 19:48

Prasa kostkująca Zamykam temat kupiłem tanio i w prawie idealnym stanie markanta 50. Dzięki za podpowiedzi. Super śmiga polecam jak ktoś ma na oku taką.

Tu foto przed i po malowaniu :) .

Dodany obrazek

Dodany obrazek

#13 Share ize1234

ize1234

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 15 styczeń 2011 - 22:48

Prasa kostkująca Bardzo dobry wybór Ruwnierz polecam ta prasę każda kostka zawiązana potrzebny tylko odpowiedni sznurek (ten grubszy)

#14 Share prometeusz

prometeusz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 514 postów
  • Zainteresowania:szeroko rozumiana mechanika, sport, żużel( Apator czy jak kto woli unibax)

Napisany 15 styczeń 2011 - 23:41

Prasa kostkująca

Szukaj claasa markanta lub jakiegoś new holanda(polska z-ka jest na jego licencji, dużo części pasuje).

Z 224 jest na licencji fahra jest nawet napisane w instrukcji obsługi
i co do wyboru to właśnie taka, jak jest zadbana to ładnie prasuje

#15 Share patryk90

patryk90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 150 postów

Napisany 16 styczeń 2011 - 06:52

Prasa kostkująca

Tak tylko polska Z224 lub deutz-fahr buja ciągnikiem tam traktor to nie c360 ale co najmniej 80km i drugie nam ten claas trabant ani razu się nie zepsuł sznurek nie puszczał a sąsiada Zetka co chwile się sypała.

Kup sobie coś z Fahra naprawdę super praski lekkie na ciągnik i praktycznie bezawaryjne. Ja mam i bardzo chwale sipma przy niej się chowa

#16 Share GRZESIEK1684

GRZESIEK1684

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 185 postów

Napisany 16 styczeń 2011 - 12:09

Prasa kostkująca

Tak tylko polska Z224 lub deutz-fahr buja ciągnikiem tam traktor to nie c360 ale co najmniej 80km i drugie nam ten claas trabant ani razu się nie zepsuł sznurek nie puszczał a sąsiada Zetka co chwile się sypała.

Nie przesadzaj że do sipmy trzeba taki mocny ciągnik i się ciągle psuje ja swoją ciągam 3p na 1800 obrotów i wcale tego jakoś nie czuje ...

#17 Share piotr1980

piotr1980

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 83 postów

Napisany 23 styczeń 2011 - 17:01

Prasa kostkująca Każdy chwali swoje i ma trochę racji trzeba używać z głową proste ja miałem claasa i chciałem claasa ze względu na to że mam części a drugie ani jednej rozwiązanej beli i idzie troszkę jednak lżej jak polska wiem bo miałem okazję prasować nią. Kwestia wyboru ja mam claas markant 50 i jestem zadowolony.:D

Wyżej na foto jak widać prasa kupiona już dzięki za propozycje

Edytowany przez piotr1980, 23 styczeń 2011 - 17:03.

#18 Share tomacha001

tomacha001

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 427 postów
  • Zainteresowania:interesuje się rolnictwem i co z nim związane

Napisany 23 styczeń 2011 - 23:39

Prasa kostkująca

Kup sobie coś z Fahra naprawdę super praski lekkie na ciągnik i praktycznie bezawaryjne. Ja mam i bardzo chwale sipma przy niej się chowa

oj nie wiem czy się chowa ja mam sipme nowości i przez 21 lat praktycznie się nie psuła na 10 hektarów słomy może z 5 snopków przepuści

Edytowany przez milanreal1, 24 styczeń 2011 - 16:21.
orty

#19 Share Stryju

Stryju

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów
  • Zainteresowania:wszystko związane z rolnictwem,sprzętem rolniczym,motoryzacją

Napisany 22 luty 2011 - 14:31

Prasa kostkująca Witam!A ja posiadam john deere 342 z wyrzutnikiem słomy .Posiadam ją juz 8 lat jak naraizie bez awari jest idealnie wywarzona współpracuje z ursusem c 4011.Rocznie prasuje około 35ha

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share DUCH1986

DUCH1986

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 375 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, rolnictwo i troszkę handel.

Napisany 01 marzec 2011 - 20:08

Prasa kostkująca Claas idzie lżej bo robi niższe kostki. A poza tym to fajnie ją pomalowałeś :D 5